TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

30 lat temu pojawił się pierwszy trailer TESB

2009-08-15 09:11:22 StarWars.com

Równo 30 lat temu, czyli 15 sierpnia 1979 roku ukazał się pierwszy trailer Imperium Kontratakuje. Został on wyemitowany przed seansem Gwiezdnych Wojen, które dwa lata po premierze w 1977, trafiły znowu do kin. Właśnie wtedy do napisów początkowych zostało dopisane: "Epizod IV". Warto tutaj wspomnieć, że pierwsza pokazówka TESB pojawiła się troche wcześniej niż sam trailer. Jednak był to w zasadzie teaser, który pokazywał jedynie szkice koncepcyjne i zdjęcia z filmu.


W przyszłym roku nastąpi 30 rocznica Imperium Kontratakuje. Właśnie z tej okazji oficjalna postanowiła przypomnieć tę mało znaną wszystkim fanom datę.
Trailer Imperium Kontratakuje dostępny jest tutaj>>>.
Co ciekawe, do narracji tego trailera głosu użyczył sam Harrison Ford.
W starej pokazówce TESB można obejrzeć jedną z wyciętych scen. Chodzi tutaj o sekwencję, w której C-3PO odrywa znak ostrzegawczy z drzwi w bazie Echo. Początkowo w filmie, kiedy Imperialni wchodzą do bazy rebeliantów, mieli przejść wlaśnie przez te drzwi, a potem zostać zaatakowani przez Wampy. Niestety scena ta została całkowicie usunięta z filmu.
Dodatkowo nie ma tutaj żadnego wspomnienia o Mistrzu Yodzie. Wszystko przez to, aby utrzymać tą postać w tajemnicy do premiery filmu.Poniżej prezentujemy rozpiskę tego trailera:

KOMENTARZE (14)

Klasyczna Trylogia

Wczesne lata ILM

2009-08-12 10:27:47 Vimeo.com

W sieci ukazał się niedawno pewien filmik. Prezentuje on wczesne lata pracy grupy pracowników z firmy ILM nad IV Epizodem Gwiezdnych Wojen.
Możecie go zobaczyć tutaj>>>.
Niektóre sceny filmiku prezentują proces powstawania powierzchni Gwiazdy Śmierci, czy Y-Winga do Nowej Nadzieji. Dodatkowo można dokładniej przyjrzeć się scenie wybuchu myśliwca Tie, kręconej na niebieskim ekranie, jak również testowaniu maski Chewbaccy.
Co więcej, można obejrzeć unikalne sceny z 50 gali wręczania Oscarów, na których widać C-3PO i R2-D2.
Filmik dostępny jest również do pobranie w dwóch wersjach:
- MPG (164mb)
- MP4 (61mb)

Po więcej informacji zapraszamy do działu Trylogia.
KOMENTARZE (5)
Loading..