Klasyczna Trylogia

Już jutro ''Imperium kontratakuje'' w TVP1 i TVP HD

TVP.pl
26

Wtorek 28 września będzie kolejnym dniem emisji Gwiezdnych Wojen na kanałach Telewizji Publicznej. Plan projekcji jest bliźniaczo podobny do zeszłotygodniowego. O godzinie 1:10 na kanale TVP1 i TVP HD puszczony zostanie Epizod V czyli „Imperium kontratakuje”. Swoista „powtórka”, a raczej główna emisja, jutro o godzinie 20:25.

Jest kilka różnic w sposobie transmisji filmu w zależności od kanału. Na TVP1 film będzie wyświetlany w formacie obrazu 4:3, któremu akompaniować będzie lektor. Zaś na TVP HD format obrazu wyniesie 16:9, a zamiast głosu Piotra Borowca czytającego tłumaczenia dialogów, będą napisy.

W przyszły wtorek czeka nas zakończenie jesiennej emisji Sagi w TVP. Na finiszu tej telewizyjnej przygody będzie „Powrót Jedi”.


Temat na forum

Już jutro ''Nowa nadzieja'' w TVP1 i TVP HD

TVP.pl
57

Publikacja jesiennej ramówki TVP była pomyślną informacją dla fanów Gwiezdnych Wojen, bowiem Saga powracała na antenę Telewizji Publicznej.

Emisje „oldschoołowych” Epizodów rozpoczynają się od jutra w cyklu tygodniowym. Tak więc co wtorek dostaniemy podwójną dawkę Star Wars w TVP. Podwójną ponieważ Starą Trylogię będzie można oglądać na kanale TVP1 lub TVP HD. Na start spece od programu zaserwują nam „Nową nadzieję” we wtorek o godzinie 20:30. Poza tą główną emisją jest jeszcze transmisja nocna. I tak 21 września o godzinie 1:10 na TVP1 i TVP HD „Gwiezdne wojny” zainaugurują „nasz sezon” w Telewizji Publicznej.TVP na swojej stronie nie podaje czy będą to filmy z napisami, dubbingiem czy lektorem. Standardem jest jednak lektor i to jego powinniśmy się spodziewać. Różnica pomiędzy filmami „wyświetlanymi” w TVP1 a TVP HD jest taka, że na pierwszym kanale format obrazu będzie wynosił 4:3 zaś na drugim 16:9. Dlatego jeżeli ktoś ma dostęp do TVP HD niech nawet nie próbuje oglądać „Nowej nadziei” i kolejnych Epizodów w TVP 1!

W przyszłym tygodniu we wtorek 28 września poleci „Imperium kontratakuje”, kolejno o 1:10 i 20:30 na TVP1 i TVP HD. Informacje na temat emisji „Powrotu Jedi” na kanałach Telewizji Publicznej podamy za tydzień przy okazji przypomnienia.


Temat na forum

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.