TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Już jutro ''Imperium kontratakuje'' w TVP1 i TVP HD

2010-09-27 19:43:15 TVP.pl

Wtorek 28 września będzie kolejnym dniem emisji Gwiezdnych Wojen na kanałach Telewizji Publicznej. Plan projekcji jest bliźniaczo podobny do zeszłotygodniowego. O godzinie 1:10 na kanale TVP1 i TVP HD puszczony zostanie Epizod V czyli „Imperium kontratakuje”. Swoista „powtórka”, a raczej główna emisja, jutro o godzinie 20:25.

Jest kilka różnic w sposobie transmisji filmu w zależności od kanału. Na TVP1 film będzie wyświetlany w formacie obrazu 4:3, któremu akompaniować będzie lektor. Zaś na TVP HD format obrazu wyniesie 16:9, a zamiast głosu Piotra Borowca czytającego tłumaczenia dialogów, będą napisy.

W przyszły wtorek czeka nas zakończenie jesiennej emisji Sagi w TVP. Na finiszu tej telewizyjnej przygody będzie „Powrót Jedi”.


Temat na forum
KOMENTARZE (26)

Klasyczna Trylogia

Już jutro ''Nowa nadzieja'' w TVP1 i TVP HD

2010-09-20 14:38:39 TVP.pl

Publikacja jesiennej ramówki TVP była pomyślną informacją dla fanów Gwiezdnych Wojen, bowiem Saga powracała na antenę Telewizji Publicznej.

Emisje „oldschoołowych” Epizodów rozpoczynają się od jutra w cyklu tygodniowym. Tak więc co wtorek dostaniemy podwójną dawkę Star Wars w TVP. Podwójną ponieważ Starą Trylogię będzie można oglądać na kanale TVP1 lub TVP HD. Na start spece od programu zaserwują nam „Nową nadzieję” we wtorek o godzinie 20:30. Poza tą główną emisją jest jeszcze transmisja nocna. I tak 21 września o godzinie 1:10 na TVP1 i TVP HD „Gwiezdne wojny” zainaugurują „nasz sezon” w Telewizji Publicznej.TVP na swojej stronie nie podaje czy będą to filmy z napisami, dubbingiem czy lektorem. Standardem jest jednak lektor i to jego powinniśmy się spodziewać. Różnica pomiędzy filmami „wyświetlanymi” w TVP1 a TVP HD jest taka, że na pierwszym kanale format obrazu będzie wynosił 4:3 zaś na drugim 16:9. Dlatego jeżeli ktoś ma dostęp do TVP HD niech nawet nie próbuje oglądać „Nowej nadziei” i kolejnych Epizodów w TVP 1!

W przyszłym tygodniu we wtorek 28 września poleci „Imperium kontratakuje”, kolejno o 1:10 i 20:30 na TVP1 i TVP HD. Informacje na temat emisji „Powrotu Jedi” na kanałach Telewizji Publicznej podamy za tydzień przy okazji przypomnienia.


Temat na forum
KOMENTARZE (57)
Loading..