TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Informacje o Sadze na BD

2011-01-24 19:14:43 Resztki Imperium

Sieć powoli zaczyna plotkować na temat wydań BD całej sagi. Na wielu forach tematycznych poświęconych nowym technologiom słychać wręcz ulgę, że George wyda trzy wersje. Jedną sagę (9 płyt), i obie trylogie. To akurat ludziom się podoba, a czego jeszcze oczekują?
Świetnego wydania pod względem odświeżenia filmów, brakujących scen, elektryzujących dodatków i kopii cyfrowej filmów. Ta forma dystrybucji zyskuje coraz większą popularność na zachodzie, acz wciąż daleko jej do BD i prawdopodobnie nieszybko się to zmieni.

Na czym polega ten dodatek? Zazwyczaj na dodatkowym dysku znajduje się plik, który można ściągnąć na dysk lokalny komputera i stamtąd go odtwarzać. Docelowo chciano aby technologia pozwalała ściągnąć kopię cyfrową z sieci i stała się przyczółkiem cyfrowej dystrybucji. Jednak gdy zapytano o taki dodatek Lucasfilm, ci kategorycznie zaprzeczyli. Nie ma w tej materii żadnych planów i przymiarek. Mówiąc szczerze szkoda o tyle, że jeszcze w 2007 na Star Wars Celebration Europe Rick McCallum mówił, że być może w ten sposób będzie rozpowszechniany serial aktorski. Szkoda, że w 2011 Lucasfilm nie jest zainteresowany tą technologią.

Druga rzecz, o której głośno to data wydania. Wg Amazonu miałby to być 27 września 2011. Wiele innych serwisów pisze enigmatycznie wrzesień 2011, ale czasem pojawiają się daty: 28, 30 a nawet 25. Dotyczy to także naszych rodzimych sklepów. Tu zaś pojawia się kolejna ciekawostka. Np. w BlueDVD.pl jest informacja, że płyty będą miały polskiego lektora. Na razie nie ma jeszcze finalnej specyfikacji i wszystko może się zmienić, ale wiele wskazuje na to, że w końcu dostaniemy pierwsze wydanie klasycznej trylogii od czasów VHS, które nie będzie wymagało od młodszego widza czytania. Nie wiadomo, czy lektor znajdzie się na wszystkich płytach, czy np. w prequelach pojawią się dubbing. Na razie jednak nie słychać nic oficjalnego w sprawie dubbingowania klasycznej trylogii, a dokładna specyfikacja polskiego wydania zostanie jeszcze doprecyzowana przez Imperial Cinepix za jakiś czas.

Obecnie nie ma żadnych informacji konkretnych o dodatkach, skanów okładek. Nie znamy także orientacyjnych polskich cen.
KOMENTARZE (20)

Klasyczna Trylogia

Więcej o spoilerze wszechczasów

2011-01-16 23:19:30 RI za Oficjalny blog SW

Jakieś dwa miesiące temu świat obiegła plotka, o wielkim spoilerze, jaki miał zostać opublikowany w kwietniu 1978 w „Little Shoppe of Horrors”. Oczywiście mowa o tym, że Vader jest ojcem Luke’a. Tymczasem autor, Ryder Windham sam zajął się zweryfikowaniem tej sprawy i natrafił na kolejny podobny spoiler. Tym razem w magazynie „Future”, z kwietnia 1978. Jest tam też mowa o Gwiezdnych Wojnach.
W świecie Wojen, George Lucas zebrał całą swą oryginalną filmową drużynę, w tym Marka Hamilla, Harrisona Forda, Carrie Fisher, Petera Cushinga, Aleca Guinnessa, Dave’a Prowse’a, Petera Mayhew, Anthony’ego Danielsa i Kenny’ego Bakera. W pracach nad pisaniem scenariusza do wysoko-budżetowego sequela pomaga mu autorka SF, Leigh Brackett. Jednym z kluczowych elementów drugiego filmu ma być pochodzenie Mrocznego Lorda, Dartha Vadera. Jedna z rozważanych wersji nadchodzącej produkcji ujawnia, że młody, przystojny Darth stał się mrocznym Jedi zabijając ojca Luke’a Skywalkera a następnie został zepchnięty do płynącej lawy przez anioła zemsty, Bena Kenobiego. Darth jest tak pokaleczony, że musi pozostać w swej czarnej zbroi na zawsze. Jest ona jakąś kombinacją egzoszkieletu i pozwala mu żyć. Druga wersja ukazuje Dartha jako prawdziwego ojca Luke’a Skywalkera. Po jakiejś traumie psychologicznej, ojciec Luke’a odkrywa mroczną naturę Mocy i pozwala całemu dobru wewnętrznemu obumrzeć. Niezależnie, która wersja losu Vadera ostatecznie wybrana, preprodukcja ruszyła już w Londynie w styczniu.

Sam pomysł z lawą wyszedł z ust Lucasa w wywiadzie dla Rolling Stone w 1977. Natomiast nie wiadomo, czy druga wersja bazuje na tych samych doniesieniach, na których bazował „Little Shoppe of Horrors”, czy jakiś innych. W każdym razie, mainstreamowe media nie podchwyciły tych plotek, dzięki czemu tożsamość Vadera aż do 1980 pozostała nieznana.
KOMENTARZE (12)
Loading..