TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

"Imperium kontratakuje" od jutra w AXN

2015-10-28 11:21:31Już jutro na stacji AXN piąta część maratonu "Gwiezdnych Wojen" i zarazem druga część Oryginalnej Trylogii, czyli "Imperium kontratakuje". Seans rozpocznie się o godzinie 22:00. Film wyreżyserował Irvin Kershner na podstawie scenariusza George'a Lucasa, Lawrence'a Kasdana i Leigh Brackett.

Zniszczenie Gwiazdy śmierci nie skłoniło sił Imperium do zaprzestania pościgu za Rebeliantami. Gdy ich baza na mroźnej planecie Hoth zostaje zniszczona, Luke udaje się na Dagobah. Tam przechodzi szkolenie Jedi pod okiem mistrza Yody, który od upadku Republiki żył w ukryciu. Darth Vader próbuje zwerbować Luke'a do służby ciemnej stronie. Zwabia go w pułapkę do Miasta w Chmurach na planecie Bespin. Podczas wielkiego pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sith, Luke poznaje szokującą prawdę: złowrogi Vader to w rzeczywistości jego ojciec, Anakin Skywalker.

"Imperium" przez bardzo dużą grupę fanów uważane jest nie tylko za najlepszy film Oryginalnej Trylogii, lecz także całej Sagi. W rolach głównych występują: Mark Hamil, Carrie Fisher, Harrison Ford, Peter Mayhew, James Earl Jones, David Prowse, Billy Dee Williams, Frank Oz, Alec Guinness, Kenny Baker i Anthony Daniels.Epizod V będzie w AXN powtarzany parę razy. Na razie pierwsze projekcje kształtują się następująco:
29 października (czwartek) 22:00 na kanałach AXN i AXN HD
31 października (sobota) 21:00 na kanałach AXN i AXN HD
1 listopada (niedziela) 15:30 na kanałach AXN i AXN HD
2 listopada (poniedziałek) 19:20 na kanale AXN White
3 listopada (wtorek) 23:05 na kanale AXN Black
4 listopada (środa) 17:10 na kanale AXN White

Za tydzień na AXN zobaczymy "Powrót Jedi”.

Temat na forum.

Przypominamy też o konkursie związanym z projekcjami na AXN, w którym można wziąć udział tutaj.
KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

P&O 146: Gdzie jest łazienka na Sokole Millennium?

2015-10-25 09:08:22Tym razem pytanie, które wielokrotnie zadawali sobie fani.

P: Gdzie znajduje się główna łazienka na Sokole Millennium, przecież musi być tam co najmniej jedna, wiadomo, dalekie i długie loty.

O: Zew natury pozostaje taki sam nawet w odległej galaktyce, ale odpowiedź jest już bardziej skomplikowana, choćby przez prosty fakt, że istnieją co najmniej trzy „oficjalne” wersje wnętrza Sokoła Millennium, a każda z nich jest mocno odmienna od pozostałych, choć nie oznacza to, że nie mogą być wszystkie prawdziwe. Przede wszystkim Sokół był poddawany nieustannym modyfikacjom, a przez to moduły mogły się zmienić. To przypomina trochę dom z „Simpsonów”, który zmienia się z odcinka na odcinek, w zależności, czego potrzebuje dana historia.

Pierwsza wersja Sokoła została wydrukowana w 1987 w The Star Wars Sourcebook autorstwa West End Games. Tu na planach uwzględniono łazienkę, która znajdowała tuż pomiędzy parą potrójnych kój w przedniej przegrodzie pokładu okrętu, tuż przy głównym korytarzu prowadzącym do kokpitu.

Następna wersja pojawiła się w Starlog w magazynie Star Wars Technical Journal w 1994. Tu przeniesiono łazienkę i prysznic do tylnych kwater, tuż przy pierścieniu dokowo-załadunkowym na rufie.

Ostatnia wersja wnętrza Sokoła pojawiła się w Niesamowitych Przekrojach wydawnictwa Dorling Kindersley. Początkowo w fazie rozwoju, artysta Hans Jenssen chciał dodać łazienkę na pokładzie, ale ten pomysł został skasowany, zanim ukończono dzieło. Sam Jenssen tłumaczy się, że w jego pierwotnych szkicach, bazujących na tych z Technical Journal, znajdowała się łazienka dokładnie w tym samym miejscu. Ale nawet sam szkic był zrobiony pod innym kątem, potem ktoś inny zdecydował, że tego szkicu nie będzie w przewodniku. W nowej wersji już nie było łazienki. W obecnej wersji nikt nie wie, gdzie dokładnie się ona znajduje.
KOMENTARZE (9)

Klasyczna Trylogia

"Nowa nadzieja" od jutra w AXN

2015-10-21 13:51:50Już jutro na stacji AXN czwarta część maratonu "Gwiezdnych Wojen" i zarazem pierwsza część Oryginalnej Trylogii, czyli "Nowa nadzieja". Seans rozpocznie się o godzinie 22:00. Film wyreżyserował Geroge Lucas na podstawie własnego scenariusza.

Luke Skywalker rozpoczyna podróż, która zmieni oblicze galaktyki w filmie "Gwiezdne Wojny": Część IV – "Nowa Nadzieja". Dziewiętnaście lat po utworzeniu Imperium Galaktycznego Luke Skywalker zostaje wciągnięty w zmagania Sojuszu Rebeliantów, gdy spotyka Obi-Wana Kenobiego, od lat żyjącego w odosobnieniu na pustynnej planecie Tatooine. Obi-Wan rozpoczyna szkolenie Luke’a na Rycerza Jedi i razem podejmują śmiałą próbę oswobodzenia pięknej przywódczyni Rebeliantów, Księżniczki Leia, z uścisku Darth Vadera oraz złowrogiego Imperium.

Dla wielu fanów właśnie "Nowa nadzieja", która miała swą premierę w 1977 roku, oznaczała początek przygody z Sagą. W rolach głównych występują: Mark Hamil, Carrie Fisher, Harrison Ford, James Earl Jones, David Prowse, Alec Guinness, Peter Mayhew, Kenny Baker i Anthony Daniels.Epizod IV będzie w AXN powtarzany parę razy. Na razie pierwsze projekcje kształtują się następująco:
22 października (czwartek) 22:00 na kanałach AXN i AXN HD
24 października (sobota) 21:00 na kanałach AXN i AXN HD
25 października (niedziela) 12:45 na kanałach AXN i AXN HD
26 października (poniedziałek) 19:30 na kanale AXN White
27 października (wtorek) 23:05 na kanale AXN Black
28 października (środa) 16:40 na kanale AXN White

Za tydzień na AXN zobaczymy „Imperium kontratakuje”.

Temat na forum.

Przypominamy też o konkursie związanym z projekcjami na AXN, w którym można wziąć udział tutaj.
KOMENTARZE (3)

Klasyczna Trylogia

P&O 144: Dlaczego nie pozwala się wchodzić droidom do kantyny?

2015-10-11 08:45:46Tym razem pytanie zadał obrońca praw droidów.

P: Dlaczego nie pozwala się droidom wchodzić do kantyny Wuhera?

O: Jest wiele powodów do uprzedzeń przeciw droidom w galaktyce, a nie wszystkie z nich są usprawiedliwione. Wuher jest nadęty, zatem nie wygląda aby miał coś szczególnie przeciwko droidom. W galaktyce wiele droidów zajmuje ciężkie prace, którymi zajmowały się istoty organiczne. Niektórzy obywatele mają jeszcze w pamięci wspomnienia z wojen klonów, kiedy to armie droidów powodowały śmierć i zniszczenie. No i są jeszcze tacy, którzy nie ufają mechanicznym osiągnięciom, uważając, że ich przytłaczają.

A z praktycznego punktu widzenia, zarząd Kantyny Mos Eisley nie chce w niej droidów, bo to nie są klienci, którzy kupują. Wuher wolałby mieć raczej spragnionego klienta nawet siedzącego na barze, niż kantynę okupowaną przez droidy protokolarne bądź astromechy.
KOMENTARZE (4)
Loading..