TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

„Imperium kontratakuje” w TVN

2016-01-30 08:53:1431 stycznia, czyli w tę niedzielę, o 20:00 na TVN zobaczymy piątą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Imperium kontratakuje”. Powtórkę zobaczymy tydzień później (7 lutego) o 11:40. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, walka o Galaktykę nasila się. Siły Imperium zapędzają Rebeliantów na lodową planetę Hoth. Po zakończonej klęską, wyniszczającej walce, Luke Skywalker (Mark Hamill) przybywa na bagienną planetę Dagobah, by trenować pod okiem mistrza Jedi - Yody. Tymczasem Han Solo (Harrison Ford) i księżniczka Leia (Carrie Fisher) trafiają do Podniebnego Miasta Bespin, gdzie zostają pochwyceni przez Datha Vadera. Kiedy Luke rusza im z pomocą, musi stoczyć okrutny pojedynek na miecze świetlne z samym Darthem Vaderem i stawić czoła rewelacji, która zmieni na zawsze jego życie i przeznaczenie.

„Imperium kontratakuje” dziś uchodzi za sequel wszech czasów. To pierwszy film z cyklu niewyreżyserowany przez George’a Lucasa, który jest tu producentem i współscenarzystą. Reżyseruje Irvin Kershner. Za ostateczny scenariusz odpowiada Lawrence Kasdan, pierwotną wersję napisała Leigh Brackett. Ponadto występują: Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.
KOMENTARZE (15)

Klasyczna Trylogia

„Nowa nadzieja” w TVN

2016-01-23 08:42:2724 stycznia, czyli w tę niedzielę, o 20:00 TVN wyświetli czwartą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Nową nadzieja”. Powtórkę zobaczymy tydzień później (31 stycznia) o 11:30. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium - tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora - Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia - wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy - Luke'a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy - mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO.

„Nowa nadzieja” to pierwszy film z cyklu. Wyreżyserowany przez George’a Lucasa w 1977 rozpoczął fenomen, który trwa już blisko 40 lat. Występują: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Alec Guinness, Peter Cushing, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew.
KOMENTARZE (19)

Klasyczna Trylogia

Sceny usunięte z Oryginalnej trylogii

2016-01-13 18:17:37 youtube.com

Na naszych łamach wielokrotnie wspominaliśmy o scenach usuniętych i niewykorzystanych w filmach kinowych. Wielu fanów zapewne widziało fragmenty poniższych materiałów, będących zbiorem ujęć wyciętych z klasycznej trylogii. W internecie można jednak znaleźć obrazy wideo, zawierające znacznie obszerniejszy zbiór scen, które uległy obróbce montażowej.


KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

P&O 157: Dlaczego szturmowcy przebijali się przez ścianę?

2016-01-10 09:55:51Jak widać, „Nowa nadzieja” wciąż kryje niejedną tajemnicę, przynajmniej dla mniej uważnych widzów. Oto taki przykład.

P: Dlaczego szturmowcy przebijali się przez ścianę by wejść do bloku więziennego zamiast skorzystać z windy?

O: Spójrz uważnie na tę scenę. Oni użyli windy. Jak mówił C-3PO jest tylko jedno wyjście z bloku więziennego, przez turbowindę. Drzwi, przez które szturmowcy się przebijali to właśnie drzwi windy, którą prawdopodobnie zablokował Han, by powstrzymać napływ „towarzystwa”.
KOMENTARZE (8)
Loading..