TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 161: Jakim cudem Vader i Fett dotarli na Bespin jako pierwsi?

2016-02-07 07:56:55Nie wszystkim oryginalna trylogia wydaje się zrozumiała i logiczna. Oto taki przypadek.

P: Jak to się stało, że Darth Vader i Boba Fett dotarli do Miasta w Chmurach pierwsi, przed Hanem Solo? Czy znaleźli jakiś skrót albo coś?

O: Tu trzeba pamiętać, że hipernapęd „Sokoła Millennium” nie był w pełni sprawny, a Han musiał przez to dryfować swym frachtowcem z systemu Anoat na Bespin z bardzo małą prędkością. Boba Fett i jego „Niewolnik I” nie miał takich problemów, więc mógł przybyć przed nimi. Łowca nagród wydedukował, że „Sokół” nie będzie latał po całej galaktyce, zwłaszcza przez problemy z silnikiem, więc uznał, że najbardziej prawdopodobnym celem będzie właśnie Bespin. Gdy tam dotarł i zasięgnął języka, poinformował Vadera o tym i razem mieli wystarczająco wiele czasu, aby przygotować pułapkę na Solo.
KOMENTARZE (21)

Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” w TVN

2016-02-06 08:08:467 lutego, czyli w tę niedzielę, o 20:00 na TVN zobaczymy szóstą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Powrót Jedi”. Powtórkę zobaczymy tydzień później (14 lutego) o 11:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Rebelianci przygotowują się do ostatecznego ataku na Dartha Vadera i jego jeszcze potężniejszą Gwiazdę Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) razem robotami R2-D2 i C-3PO, i z księżniczką Leią (Carrie Fisher) ratują swego przyjaciela Hana Solo (Harrison Ford), którego uwięził podły Jabba the Hutt. Wszyscy razem, wraz z Rebeliantami oraz plemieniem Ewoków, na księżycu planety Endor podejmują desperacki atak na gwiezdną flotę Imperium. Teraz losy całej Galaktyki zależą od krytycznej rozgrywki ojca z synem - Luke staje bowiem twarzą w twarz z Lordem Darthem Vaderem...

„Powrót Jedi” zakończył zarówno klasyczną trylogię jak i przez wiele lat był finałem filmowej sagi. Richard Marquand formalnie był reżyserem tego filmu, tym razem jednak Lucas miał na ten obraz dużo większy wpływ i osobiście reżyserował część scen, zwłaszcza tych trudnych logistycznie. Scenariusz w dużej mierze jest dziełem Lawrence’a Kasdana. Ponadto występują: Ian McDiarmid, Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.
KOMENTARZE (16)
Loading..