TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 546: Czy były dwie wersje hełmów rebelianckich?

2023-06-25 09:30:14Kolejne pytanie o szczegóły IV Epizodu.

P: W „Nowej nadziei” wygląda jakby żołnierze rebelianccy zmienili swoje hełmy. W scenie ceremonii wyglądają jakby ich wizjery zostały opuszczone. Czy zachowanie to zostało wbudowane w hełmy? O: Spora część hełmów rebeliantów faktycznie była inna. Jak potwierdził John Mollo część z nich była zbudowana tak, że miała wizjery opuszczone. Jednakże nie mieli wówczas hełmów, które miałyby mechanizm ich podnoszenia i opuszczania. Choćby właśnie gwardia honorowa Rebelii nosiła wersję z opuszczonym wizjerem. Wizjery w filmie miały mieć funkcję ochronną, więc w czasie walki ze szturmowcami na Łamaczu Blokady miały chronić walczących. Bez tej ochrony łatwiej byłoby ich wyrżnąć.
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

P&O 544: Jak nazywał się dowódca Szarych?

2023-06-11 02:30:38Tym razem ponownie wracamy do pytań o „Powrót Jedi”.

P: Jak nazywał się dowódca Szarych pilotujący Y-Winga podczas bitwy o Endor? I drugie pytanie czy przeżył bitwę?O: Według serii książek i komiksów „X-Wingi” dowódca Szarych Salm Horton. Wcześniejsze źródła sugerują, że cała eskadra Szarych została szybko wycofana z bitwy, potem jednak dowiedzieliśmy się, że dowódca Szarych brał udział w ataku na superstrukturę Drugiej Gwiazdy Śmierci. Tak, faktycznie Lando wzywał jednie Czerwoną i Złotą grupę, by wezwać ich do ataku na główny reaktor, ależ kto by mógł sobie odpuścić możliwość zniszczenia Gwiazdy Śmierci? I tak, przeżył bitwę.
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

Mark Hamill tłumaczy scenę w „Powrocie Jedi”

2023-06-07 03:57:40

Nawet po czterdziestu latach są ludzie, którzy potrafią zastanawiać się nad elementami montażu i zdjęć „Powrotu Jedi”. Choćby walkę przy barce nad jamą Carcoon. Tam Luke kopie przeciwnika, a ten odskakuje zanim tak naprawdę Skywalker go trafi.

Mark Hamill wziął na klatę wytłumaczenie tej sceny. Powiedział, że przecież to jest idealne kopnięcie Mocy.Swoją drogą Mark przyznał też, że nie miałby nic przeciwko, gdyby teraz obsadzono nowego aktora w roli Luke’a, w produkcjach dziejących się bliżej klasycznej trylogii.
KOMENTARZE (4)
Loading..