TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 551: Czy Oakland zainspirowało AT-AT?

2023-07-30 07:00:22Dalej pozostajemy w tematach “Imperium kontratakuje”, ale tym razem pytanie o inspiracje.

P: Czy imperialna maszyna krocząca AT-AT jest inspirowana żurawiami w porcie w Oakland?

O: Zgodnie z komentarzem George’a Lucasa na wydaniu DVD „Imperium kontratakuje”, imperialne machiny kroczące były głównie inspirowane powieścią „Wojna światów” H.G. Wellesa, gdzie to Marsjanie najechali na Ziemię w wielkich, chodzących pająkach. George chciał by bitwa wyglądała inaczej, więc nie chciał mieć czołgów i normalnej machiny bitewnej. Miały więc być speedery i większa dynamika.

Jak twierdzi Joe Johnston, który odpowiadał za projekty w „Imperium” jeśli chodzi o nogi maszyny kroczącej inspirowali się pracami Syda Meade’ego, który projektował ciężarówki przyszłości.

Natomiast jeśli chodzi o ludzi, którzy przejeżdżają przez okolice portu na Wschodniej Zatoce, nawet jeśli widzą w żurawiach podobieństwo do AT-AT nie były one w żadnym stopniu brane pod uwagę jako inspiracja.
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

P&O 550: Czy Vader odciął Luke’oiwi rękę w nadgarstku czy w przedramieniu?

2023-07-23 08:52:58Tym razem mamy kolejne rozważania o ciągłości tego, co widzimy na ekranie w klasycznej trylogii.

P: W „Imperium kontratakuje” gdy droid medyczny dotyka mechanicznej ręki Luke’a by przeprowadzić kontrolę, widzimy układy na przedramieniu. Myślałem, że Vader odciął rękę Luke’owi w nadgarstku?O: Po pierwsze tak, Vader odciął rękę Luke’owi w nadgarstku, ale nie wiadomo jakie były uszkodzenia przedramienia, zwłaszcza, że widzieliśmy je zakryte rękawem Luke’a. Po drugie układy te muszą odwzorowywać działanie ścięgien ludzkiej ręki. Więc nawet jeśli te u Luke’a pozostały nietknięte, były niekompatybilne z technologią protetyczną i trzeba było je wymienić.
KOMENTARZE (3)
Loading..