TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 580: Dlaczego C-3PO ma kabel zwisający z głowy?

2024-02-18 08:28:40Niestety technologia w niektórych scenach zawodzi, więc potem trzeba się tłumaczyć. Dziś tłumaczenia o „Nową nadzieję”.

P: W scenie z Jawami handlarzami, Luke ma zabrać dwa droidy do czyszczenia. Jest tam widoczny kabel, który ciągnie się z głowy C-3PO, aż gdzieś tam nawet chyba na ziemi go widać. Jeśli Anthony Daniels kontrolował w pełni ruchy C-3PO będąc w kostiumie, to po co był ten kabel?

O: Ten kabel, który wystaje z głowy C-3PO nie ma nic wspólnego z kontrolowaniem ruchów C-3PO. Jedna para kabli odpowiadała za połączenie mikrofonu i komunikację z aktorem, by nagrywać dialogi. Druga odpowiadała za doprowadzenie prądu do świecących oczu C-3PO, tu bateria była umieszczona na jego plecach. W scenie o której pytasz to kabel od oczu do baterii jest widoczny, mimo, że powinien być schowany.
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

P&O 578: Czy scenę w której Obi-Wan prezentuje miecz Luke’owi wycięto?

2024-02-04 07:19:17Dalej zostajemy przy „Nowej nadziei”.

P: Widziałem zdjęcie z „Nowej nadziei”, w którym to Ben Kenobi trzyma miecz świetlny prezentując go Luke’owi. Czy to ujęcie z jakiejś wyciętej sceny z filmu?

O: Większość zdjęć promocyjnych z klasycznej trylogii to tak naprawdę zdjęcia zrobione na planie podczas produkcji, a nie zdjęcia z tego, co zostało nagrane na filmie. Trudno stwierdzić o jakie zdjęcie dokładnie ci chodzi, ale mogło ono powstać między powtórkami, bądź być alternatywnym ujęciem. Kręcąc film robi się kilka ujęć tej samej sceny, ale wykorzystuje się w ostatecznym filmie tylko jedno (bądź jedno wzbogacone o fragmenty drugiego). Więc jest większa szansa, że to zdjęcie pochodziło z alternatywnego ujęcia, niż wyciętej sceny.
KOMENTARZE (2)
Loading..