TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Maratony sagi w kinach 4 maja

2024-03-21 20:41:24

Wygląda na to, że źródło znane jako Cryptic HD QUALITY właśnie się wykazało. Wcześniej Cryptic sugerował, że przed „Mrocznym widmem” w kinie zobaczymy specjalny materiał poświęcony serialowi „The Acolyte”, a także zobaczymy pozostałe 5 Epizodów Lucasa w kinie, w ramach maratonu. Dziś mamy oficjalne potwierdzenie. Cryptic pomylił się w jednym. Maratony będą składać się z całej sagi, wszystkich 9 Epizodów.

Szczegóły dziś podała oficjalna. Po pierwsze od jutra rusza sprzedaż biletów na „Mroczne widmo” z okazji 25-lecia. Wszystkie pokazy będą miały dodatkowy materiał ukazujący serial „The Acolyte” (dokładnie nie wiadomo, co to będzie, dokument, prezentacja, czy zwiastun). „Mroczne widmo” pojawi się w kinach w USA 3 maja.4 maja będzie możliwość obejrzenia w kinie wszystkich 9 epizodów w kolejności chronologicznej. Przed I Epizodem ma być także ten materiał o „The Acolyte”. Sprzedaż biletów również ruszy jutro.Smutna wiadomość jest taka, że nie mamy co liczyć na to, iż te filmy trafią do polskich kin.
KOMENTARZE (4)

Klasyczna Trylogia

P&O 584: Czy na twarzy Vadera widać szramę, którą zrobiła Asajj Ventress?

2024-03-17 08:13:24Ponownie wracamy do klasycznej trylogii i pytań o powiązania z innymi historiami uniwersum.

P: Czy jak Luke Skywalker zdejmuje maskę Vadera w „Powrocie Jedi” to widać tam bliznę, którą Anakinowi zrobiła Asajj Ventress?

O: Szrama, którą zrobiła Anakinowi Asajj Ventress nie wyrządziła mu tak dużych szkód jak poparzenia jego ciała w lawie. Jak widzieliśmy w „Zemście Sithów”, gdy zakładano Vaderowi maskę, jego skóra na twarzy była w dużej mierze spalona. Różnicę w wyglądzie można wyjaśnić mnóstwem operacji plastycznych, które miały miejsce między tymi dwoma filmami. Potwierdza to Dave Elsey, który odpowiadał za zrobienie charakteryzacji w Epizodzie III. Mówił, że Vader potrzebował mnóstwa operacji, przeszczepów skóry by sprawdzić, żeby wyglądał tak dobrze jak to tylko możliwe. Więc w Epizodzie III musi być w dużo gorszej formie. Zatem wynika to wprost z wszystkich zabiegów, jakie przechodził Vader przez te wszystkie lata.
KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

P&O 582: Dlaczego C-3PO prowadził?

2024-03-03 09:40:51Okazuje się, że pewne decyzje fabularne “Nowej nadziei”, nawet dziś budzą pewne kontrowersje i wątpliwości. Oto przykład jednej z nich.

P: Kiedy C-3PO i Luke lecą szukać R2-D2, Luke mówi C-3PO by włączył akcelerator. Dlaczego C-3PO prowadzi? Czy może akcelerator to jakaś zupełnie inna funkcja?

O: C-3PO ma ponad 30 drugorzędnych funkcji, a prowadzenie landspeedera jest jedna z nich. Kiedy Luke wyrusza w poszukiwaniu Artoo, pozwala Threepio prowadzić, a sam może skoncentrować się na wypatrywaniu droida.


Z praktycznego punktu widzenia historii to jest jeszcze prostsze. Zarówno Luke jak i C-3PO musieli opuścić farmę, zanim ta wpadła w ręce Imperium. Więc Threepio musiał towarzyszyć Luke’owi, więc najłatwiej było to zrobić, czyniąc go kierowcą.
KOMENTARZE (3)
Loading..