Twórczość fanów

Epizod IX wg Colina Trevorrowa

6

W styczniu do sieci wyciekła jedna z pierwszych wersji scenariusza do Epizodu IX, napisana przez Colina Trevorrowa. Przybliżaliśmy Wam tę historię w newsie. W ostatnich dniach natomiast swoją premierę miał Epizod IX wg tej wersji scenariusza. A raczej jego animowana fanowska wersja. Zachęcamy do obejrzenia kilkuminutowej animacji przygotowanej na podstawie scenariusza Trevorrowa.

Baby Jabba

11

Jak wiemy z „The Mandalorian” świat przede wszystkim zapamiętał małego Yodę. Co z tego, że to Yoda nie jest, ale Baby Yoda się przyjęło w powszechnym odbiorze. Grafik Leonardo Viti postanowił wykorzystać tę popularność i stworzył Baby Jabbę, którego możecie podziwiać poniżej.

Nie wsposób tego nie porównać z analogicznym dziełem Dave’a Filoniego z pilota „The Clone Wars”, czyli z Rottą. Rottę w wersji plecaka możecie zobaczyć tutaj.

Speeder Luke’a z „Nowej nadziei”

4

Colin Furze pragnąc świętować premierę „Skywalker. Odrodzenie” postanowił odtworzyć speeder Luke’a Skywalkera z „Nowej nadziei”. Oczywiście potrzebował wielu drobnych zmian i uproszczeń, ale efekt jest intrygujący. Poniżej możecie zobaczyć dwa filmiki. Pierwszy to prezentacja speedera, drugi przedstawia kulisy pracy twórcy.Piosenka o Mandalorianinie

10

Niedawno w internecie pojawiła się parodia piosenki Matty'ego Robbinsa pt. „Big Iron", opowiadającej o pojedynku teksaskiego rangera i pewnego złoczyńcy na Dzikim Zachodzie. Twórca wziął na warsztat pierwsze kilka odcinków serialu „The Mandalorian" i przerobił tekst. Jak wyszło, możecie przekonać się poniżej:Dla porównania oryginał:

Zwiastun „The Mandalorian” w klimacie spaghetti westernu

7

Nie da się ukryć, że „The Mandalorian” czerpie garściami z klasycznych westernów, w szczególności tych spod znaku Sergio Leone, czyli spaghetti westernów. Kingkida przygotował na youtubie swój zwiastun serialu, zrobiony właśnie w klimatach starych wetsernów.Teraz nawiązania chyba są jeszcze bardziej dobitne.

„Kenobi” fanfilm

7

Czekacie na serial o Kenobim? Nie tylko wy. Jamie Costa opublikował na YouTubie najnowszy fanfilm, który doskonale wpisuje się w oczekiwania. Możecie zobaczyć, go poniżej.Jak widać, jest tu zarówno młody Luke (więcej, jak i Lars w akcji (więcej). Oba tematy pojawiły się w plotkach i nadal są co pewien czas odgrzebywane.

Serial o Kenobim powinien pojawić się na Disney+ już w 2021.

Bad Lip Reading: „My Stick!”

YouTube
4

Bad Lip Reading to kanał na YouTubie, którego twórcy specjalizują się w przeróbkach słynnych filmów poprzez zmienianie słów wypowiadanych przez postaci - ale słowa te zgadzają się z ruchem warg i to jest właśnie najśmieszniejsze. Pewnie niektórzy z Was pamiętają „Seagulls” sprzed ponad trzech lat - piosenkę o niebezpieczeństwach sprowadzanych przez mewy. Warto ją sobie przypomnieć, bo aluzje do niej pojawiają się w najnowszym dziele kanału BLR - „My Stick!”.

Po raz trzeci w piosence pojawia się Luke i po raz trzeci otrzymuje ważną życiową lekcję, tym razem o zaletach posiadania kijaszka. Film został wgrany wczoraj, a już obejrzano go ponad milion razy („Seagulls” zbliża się do miliarda). Wszystkie starwarsowe przeróbki BLR znajdziecie na tej playliście.

Studentka Politechniki skonstruowała miecz świetlny

7

Ciekawą wiadomość podano na facebooku Politechniki Warszawskiej. Otóż studentka Aleksandra Fliszkiewicz, robiąc pracę inżynierską na wydziale fizyki skonstruowała miecz świetlny. Rękojeść zrobiła na drukarce 3D, wewnątrz znajduje się też soczewka i laser o zielonej barwie. Miecz skupia światło na 30-40 cm.

Pracę robiła u doktora Krzysztofa Petelczyca, zapisała się tam wkrótce po premierze VIII Epizodu. Obrona w styczniu, trzymamy kciuki.

Sam miecz jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia, dlatego, że studentka użyła słabego lasera, ze wskaźnika. Gdyby użyła silniejszego, być może dałoby radę coś tym przeciąć. Sam miecz jest cichy, nie wydaje dźwięków i nie może się skrzyżować z innym. Tego akurat samym laserem nie da się zrobić, ale gdyby wykorzystać plazmę...Przypominamy, że Epizod VII zainspirował studentkę z Krakowa do zbudowania BB-8. Ciekawe, co powstanie po IX filmie.

Fanowskie teledyski

YouTube
3

Już za kilka dni fani wyruszą do kin by obejrzeć zwieńczenie najnowszej trylogii Star Wars. Może więc z tej okazji obejrzeć kilka fanowskich montaży poświęconych Sadze? Tak w ramach małej rozgrzewki przed premierą. Niewiele, niedługie - w sam raz do przerwy na kawę czy herbatę.

Uwaga. Jeśli należycie do osób, które wystrzegają się jakichkolwiek materiałów promocyjnych do najnowszego epizodu ostrzegamy, że w pierwszym i drugim z poniższych filmików znajdują się sceny z trailerów. Dodatkowo w drugim znalazły się też sceny z ostatniego sezonu "Rebeliantów".Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.