Twórczość fanów

Gwiezdno-wojenna lampka z butelki

2

Na Etsy można kupić wiele rzemieślniczych produktów. Jedne z nich zachwycają pomysłem, inne wykonaniem, jeszcze inne mogą zainspirować. Dziś mamy taki przykład. Uniquegiftsbyblake przerabia puste butelki na lampki. Ot proste, wrzucić tam kilka diod i będzie świeciło. Zabawa polega na tym, by to sprzedać i tu ma w ofercie wiele krojów, które są inspirowane kultowymi dziełami. Jedno z nich to właśnie lampka z butelki inspirowana „Gwiezdnymi Wojnami”. Kosztuje niecałe 80 PLN, ale sam pomysł może kogoś zainspirować do stworzenia własnego, może bardziej wyszukanego kroju.

Gwiezdno-wojenne dynie na Halloween

5

Dziś Halloween, dla nas najbardziej interesującym elementem tego amerykańskiego zwyczaju są oczywiście wszelkie wyrazy twórczości fanowskiej. W tym oczywiście gwiezdno-wojenne dynie. Kilka przykładów tego, co udało się ludziom zrobić inspirując się „Gwiezdnymi Wojnami” poniżej. Jak widać w tym roku króluje Dziecko zwane czasem Baby Yodą.Jak macie własne dynie to podzielcie się zdjęciami w komentarzu.

„The Mandalorian” w stylu „Among Us”

YouTube
5

Już za kilkadziesiąt godzin będziemy mogli cieszyć się nowym sezonem „The Mandalorian”. Disney robi co może, by podgrzać atmosferę, ale w swoich wysiłkach nie ustają też fani. Niejaki Nicolas Damiani stworzył krótkie podsumowanie pierwszej serii... tylko w stylu „Among Us”.

Jeśli ostatnich miesięcy nie spędziliście w lesie, to na pewno słyszeliście tej grze - podbija ona rekordy popularności wszędzie, gdzie się tylko da. W opierającym się na zasadach gry w mafię tytule wcielamy się w zakutego w skafander kosmiczny członka załogi i staramy się naprawić statek/stację kosmiczną i nie dać się złapać zdrajcy... lub wymordować wszystkich, jeśli to właśnie nam przypadnie rola złoczyńcy. Damiani uchwycił w filmiku nie tylko charakterystyczną, prostą animację, lecz także żargon wprost z czatów.Jeżeli jesteście zainteresowani, na kanale twórcy jest więcej filmików z uniwersum SW i „Among Us”.

„Wojny klonów” Filoniego w animacji Tartakovsky’ego

12

Pewien fan, prowadzący kanał Doge Animations na YouTubie, zajmuje się tam kreskówkami. Postanowił spróbować swoich sił w podrabianiu Genndy’ego Tartakovsky’ego i jego „Wojen klonów”. Ale za punkt wyjścia wziął sobie „Wojny klonów” Dave’a Filoniego. I tym samym przerobił ich fragment na animację w stylu Tartakovsky’ego. Efekt możecie zobaczyć tutaj. Tak mógłby się zaczynać kinowy pilot „Wojen klonów”.Kilka miesięcy temu YouTuber przygotował też fragment „Zemsty Sithów” George’a Lucasa w stylu animacji ala Tartakovsky.

Gwiezdno-wojenne mozaiki

10

Artysta Scadarts używając Photoshopa zrobił kilka mozaik z motywami gwiezdno-wojennymi. Oczywiście są stylizowane na klasyczne, religijne mozaiki charakterystyczne dla choćby prawosławnych cerkwi. Poniżej możecie zobaczyć kilka, zaś po więcej zapraszamy na stronę autora.

Autor poza mozaikami zrobił też kilka innych gwiezdno-wojennych przeróbek, więc w wolnym czasie warto rzucić okiem na te prace.

Jak wyglądałby Harrison Ford w „Hanie Solo”?

20

Technologia Deepfake, która pozwala nałożyć jedną twarz na drugą i tym samym je animować, to nic nowego. Fani postanowili pokazać jak mógłby wyglądać „Han Solo”, gdyby na twarz Aldena Echrenreicha nałożyć twarz Harrisona Forda. Dodatkowo poprawiono też Donalda Glovera Billy Dee Williamsem.

Stroje dla agam brodatych inspirowane „Gwiezdnymi Wojnami”

11

Fani „Gwiezdnych Wojen” i ich zwierzęta to temat rzeka. Fanów hodujących gady jest mniej, ale oni również od czasu do czasu wrzucają zdjęcia lub filmiki swoich ulubieńców w gwiezdno-wojennej odsłonie. Jak było choćby z żółwiami czerwonolicymi i fanfilmem z nimi w roli głównej. Dziś mamy zwierzęcy cosplay, a dokładniej pokaz strojów z sagi przeznaczonych dla agam brodatych.


Agama w stroju Jedi


Księżniczka Leia z mieczem


Księżniczka Leia


Rycerz Jedi


Dewback (w sumie to żaden cosplay)


Yoda

Muzyka gwiezdno-wojenna w średniowiecznej aranżacji

7

Dość ciekawy fanowski eksperyment można zobaczyć, a właściwie posłuchać na YouTubie. Samuel Kim postanowił pobawić się z aranżacjami utworów gwiezdno-wojennych. Tym razem starał się nadać im średniowieczny ton. Warto przesłuchać kilku. Wykorzystał zarówno kompozycje Johna Williamsa, Ludwiga Emila Tomasa Göranssona czy Kevina Kinera, połączył to także z muzyką z gier. Poniżej przykład „Duel of the Fates” i tematu z serialu „The Mandalorian”.

Pełną listę można obejrzeć/przesłuchać tutaj.

Fly Casual, czyli gra figurkowa „X-Wing” w wersji na komputery

GitHub
4

Fly Casual został stworzony przez użytkownika serwisu GitHub o nicku Sandrem już dwa lata temu. Symulator przenosi rozgrywkę znaną z gry figurkowej „Star Wars: X-Wing” od Fantasy Flight Games na ekrany naszych komputerów oraz telefonów na systemach Windows, MacOS, Linux i Android. Projekt stara się wiernie odzwierciedlać zasady oryginalnej gry, oferując przy tym możliwość zabawy dla wielu graczy (hot seat oraz międzyplatformowe online) jak i dla jednego (na podstawie zasad fanowskiej kampanii). Gra wspiera również zmianę skórek statków i mody. Autor zaznacza, że projekt jest wciąż rozwijany (ostatnia aktualizacja miała miejsce 5 dni temu) i zachęca do zakupu oryginalnych zestawów od Fantasy Flight Games.Zainteresowani projektem mogą przeczytać o nim więcej na forum FFG lub pobrać go z GitHuba. Innych graczy można znaleźć na oficjalnym kanale na Discordzie projektu.

Ślubne obrączki inspirowane mieczem świetlnym

5

Tym razem obrączki z AliExpress w promocyjnej cenie, bo za niecałe 3 USD (i to bez promocji). Obrączki, cóż ślubne może to trochę na wyrost, ale na upartego da się. Za to inspirowane mieczami świetlnymi. Można je zamawiać tutaj. A poniżej zdjęcia jak się prezentują.Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.