TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Ogrodowa księżniczka Leia

2006-03-28 19:41:00

Jest wiele różnych form fanostwa. Jednym z nich jest nazywanie pięknych kwiatów imionami ulubionych bohaterów. Heather Pryor nazwała swój niebiański Irys imieniem Księżniczki Lei (Iris Hexagonae) jeszcze w roku 1997, na specjalnie życzenie pewnego małego fana.

W 1996 zarejestrowałam inny Loisiański Irys, jako „Alicia Clare”, specjalnie dla mojej bratanicy, wspomina Pryor. Mój bratanek Nathan (starszy brat Alicii), był bardzo zazdrosny, że jego siostra ma kwiat nazwany jej imieniem, i wciąż prosił by nazwać jakiś kwiat jego imieniem. Ale tradycyjnie nie nazywa się kwiatów imionami męskimi, co było trudno wytłumaczyć jedenastoletniemu Nathanowi. Ale doszliśmy do kompromisu, zaproponowałam mu by podał mi jakieś specjalne imię, a ja go użyję. I choć Nathan urodził się kilka lat po premierze „Nowej Nadziei”, był fanem od prawie samego początku. Poprosił mnie więc, by nazwać kwiat imieniem Księżniczki Lei, którą zawsze bardzo podziwiał.

No i okazało się, że Loisiański Irys, Księżniczka Leia to bardzo silny kwiat. Rozrosła się ponad inne kwiaty w ogrodzie, a kiedy zakwitnie Leia zwraca na siebie uwagę. Kwiat może być silny, a przy tym ładnie się prezentować, czy to nie brzmi jak księżniczka Leia?


Jak się okazało, irys, Księżniczka Leia, ma nie tylko zapierające dech w piersiach kwiaty purpurowego koloru, ale już same płatki mają nietypowy, wręcz wojskowy styl.

Więcej o tym kwiecie można przeczytać (strona po angielsku) tutaj.

Poniżej kilka zdjęć tego niesamowitego kwiatu.KOMENTARZE (1)

Twórczość fanów

“ILM with IMPACT”

2006-03-23 09:18:00 Gith i OuterRim.pl

Jakiś czas temu Gith, jeden z twórców fanfilmu "Proroctwo naznaczenia", stworzył pewien filmik nawiązujący do Gwiezdnej Sagi. Otóż złożył on pewnego rodzaju hołd w kierunku ILM za wszystkie efekty specjalne, tworzące niepowtarzalny wszechświat Gwiezdnych Wojen.
Filmik nosi tytuł „ILM with IMPACT”. Znalazły się w nim sceny bitew ze wszystkich Epizodów. Dostępny jest on w dwóch wersjach: normalnej jak i z odwróconym obrazem.
Celem wersji z lustrzanym odbiciem, było spojrzenia na wszystkie sceny z całkowicie innej perspektywy, a nawet odnieść wrażenie, że oglądamy te sceny pierwszy raz.

Poniżej prezentujemy linki.
- wersja normalna
- wersja z odwróconym obrazem
KOMENTARZE (20)

Twórczość fanów

Czekacie, czekacie - i w końcu się doczekacie!

2006-03-18 18:25:00 ICO

Mike z Imperial City informuje:

Dark Side Films z wielką przyjemnością informuje, że po prawie roku oczekiwania i niewielkim poślizgu na horyzoncie widać już koniec prac nad wersją DVD uwielbianego przez tłumy filmu Krypta! Zapewniamy jednak, że warto było czekać - w naszej opinii będzie to najbardziej rozbudowane wydanie DVD jakiegokolwiek polskiego filmu - nie tylko amatorskiego.
Krypta zostanie wydana na DWÓCH PŁYTACH. Na pierwszej znajdzie się sam film (wersja panoramiczna, anamorficzna 16:9, dźwięk Dolby Digital) oraz część dodatków, natomiast na drugiej - pozostałe dodatki i dokumenty o realizacji tego wiekopomnego dzieła. Dokładny spis treści płyt na razie pozostaje owiany nimbem ciemnej strony, ale zapewniamy że ich zawartość będzie zupełnie wyjątkowa i nie lada atrakcyjna dla każdego miłośnika Wielkiego Kina.
Więcej informacji - już wkrótce. Na razie spragnionym wiedzy fanom Krypty prezentujemy menu główne płyty nr 1.

Wyłącznym patronem medialnym wydania DVD Krypty jest Imperial City Online, natomiast wyłącznym dystrybutorem będzie fanatyk.pl.
Premiera DVD Krypty odbędzie się na konwencie Pyrkon, który będzie miał miejsce w Poznaniu w dniach 24-26 marca. Więcej informacji na temat samego konwentu znajdziecie na oficjalnej witrynie internetowej - www.pyrkon.webd.pl. W pierwszych dniach po konwencie DVD otrzymają pocztą laureaci Konkursu Kryptycznego, którzy jako pierwsi poznają pełną zawartość płyt i potęgę Strony Mroku Dark Side Films. Natomiast w połowie kwietnia film będzie dostępny dla każdego za pośrednictwem fanatyk.pl - dokładnej daty premiery na razie nie podajemy, żeby nie musieć jej potem przesuwać.
Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale z pewnością będzie bardzo niska - z oczywistych względów prawnych pokrywać będzie wyłącznie koszt wykonania i wysyłki kopii filmu.


Temat na forum o Krypcie na DVD
Temat na forum o samej Krypcie
KOMENTARZE (17)
Loading..