TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Nowa twórczosć fanów...

2007-07-31 14:09:00 Zdolni fani

Lipiec to bez wątpienia miesiąc sprzyjający fanowskiej twórczości. Na początek mała aktualizacja bastionowej biblioteczki, czyli trzy fanowskie opowiadania.
Pierwsze z nich, Rozważania przy mieczu świetlnym autorstwa Jerzego "The One" Babarowskiego (którego poprzedni tekst zdobył wyróżnienie w konkursie literackim na pięciolecie Bastionu), jest zapisem ostatniej rozmowy Mace'a Windu i Yody.
Ostatni lot. Ciąg dalszy to - jak zresztą widać po tytule - kontynuacja fanfica Sola Kyrkena, publikowanego przez nas jakiś czas temu.
I wreszcie Fałszywy wybraniec pióra Harpoona, debiutującego tym samym na łamach Bastionu.

To jednak jeszcze nie koniec. Znany i ceniony Tomasz Matynia podesłał nam kolejne dwie prace swojego autorstwa, które można podziwiać w jego galerii:Gratulujemy wszystkim zdolnym fanom i zachęcamy wszystkich twórców do chwalenia się swoimi dziełami (literackimi, plastycznymi i innymi...) na naszych łamach, a odbiorców do czytania/oglądania i komentowania!

KOMENTARZE (1)

Twórczość fanów

Polski podcast SW – część 3

2007-07-23 11:46:11 Wedge

Nadszedł czas na premierę kolejnej audycji po polsku poświęconej Gwiezdnym Wojnom. Autorzy przy obecnej, trzeciej już, części jak zwykle wzięli sobie do serca wszelkie uwagi i postarali się aby był jeszcze lepszy niż poprzednie.

Podcast autorstwa Miśka i Wedga można ściągnąć tutaj

Do dyskusji na temat podcast zapraszam tutaj.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do ściągnięcia najnowszej części. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji posłuchać podcasta Star Wars, to jest to najlepsza okazja.
KOMENTARZE (11)

Twórczość fanów

Nowy Polski FanFilm -

2007-07-18 11:14:00 SFSW Utapau


Jak informują nasi skierniewiccy koledzy:

"Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" rozpoczął prace nad fanfilmem "Treasure of the Shadows". Jest to film, który ma duże szanse na wywołanie sporego zamieszania w dziedzinie FanFilmu w Polsce. Historyczny, pierwszy klaps padł 14 lipca o godzinie 14.00. Plan zdjęciowy powinien potrwać około 2 tygodni, potem przechodzimy do postprodukcji.

Akcja FanFilmu będzie rozgrywać się w czasach około 900 lat przed Bitwą o Yavin (lub 100 lat bo Bitwie o Ruusan jak kto woli;-P) Więcej tajemnic nie zdradzamy, dla dobra projektu.

Premierę przewidujemy na połowę września. Istnieje duża szansa połączenia dwóch ważnych dla Utapau rocznic: 30-lecia Gwiezdnych Wojen i 550-lecia miasta Skierniewice w czasie Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. O szczegółach będziemy informować.

Przy dobrych wiatrach i wsparciu Mocy, na Dagobah oraz Polconie zaprezentujemy trailer FanFilmu."

Życzymy skierniewickim fanom powodzenia i czekamy na pierwszy trailer!
KOMENTARZE (18)

Twórczość fanów

Fanfilmy: na atomfilms konkurs kobiecy, u nas ''the Duel III''

2007-07-17 11:47:45 Atomfilms.com

Największa strona o fanfilmach, Atomfilms.com, razem z Lucasfilm organizują w ramach "Star Wars Fan Movie Challenge" konkurs na najlepszy fanfilm w temacie "Kobiety Gwiezdnych Wojen". Do końca sierpnia można przesłać swój film o kanonicznej bohaterce, lub stworzyć całkiem nową postać w odległej galaktyce. Film, który wygra zostanie wyemitowany w telewizji Spike TV we wrześniu.

Tymczasem w naszym pięknym kraju też ludzie filmy kręcą: ostatnio grupa "Żagiel studio" zakończyła kręcić fanowski film w świecie Gwiezdnych Wojen, o intrygującym tytule "The Duel III". Film można ściągnąć z tego miejsca.
KOMENTARZE (25)

Twórczość fanów

Masa opowiadań...

2007-07-11 16:25:00 Konkurs na pięciolecie Bastionu

Nastał czas wakacji. A jak wakacje, to słońce, plaża, wczasy, góry, wyjazdy, wypoczynek, sezon ogórkowy... i nierozłącznie związana z nim nuda. Żeby więc zapewnić wszystkim odwiedzającym odrobinę rozrywki na trwające już miesiące laby i lenistwa, prezentujemy dziewięć opowiadań, które swego czasu przyszły do nas w ramach konkursu literackiego na pięciolecie Bastionu, a co do których zdecydowaliśmy, że chociaż znalazły się poza pierwszą trójką (piątką), to prezentują niezły poziom i warto zaprezentować je szerszej publiczności.

Oto, co mamy w ofercie:
 • W walce o wolność autorstwa Roana, czyli króka historyjka szkolna z okresu bitwy o Naboo;
 • Cel, bardzo ciekawe opowiadanko autorstwa Promila;
 • Zdrajca Sojuszu, niekanoniczna impresja Bastiego dotycząca wydarzeń pomiędzy epizodami IV a V;
 • Bastion, znakomita parodia autorstwa Shadowa;
 • Łowy, czyli spotkanie dwóch łowców nagród pióra Oriona Blacka;
 • Ostatni lot, krótka historyjka z okresu poprzedzającego bitwę o Yavin, której autorem jest Sol Kyrken;
 • Cenny ładunek, a więc starcie ciemnej i jasnej strony Mocy pióra GentleSitha
 • Najcenniejszy skarb, krótka, gwiezdnowojenna impresja Urthony;
 • i Nowe zagrożenie 2, czyli wstęp do dłuższego fanfica autorstwa Jedi Przema.

  Gratulujemy autorom, a znudzonych wakacyjnym leniuchowaniem Bastionowiczów zapraszamy do czytania i komentowania!
  KOMENTARZE (2)
 • Twórczość fanów

  Szturm

  2007-07-10 23:57:10 Dawid „DeStrach” Straszak

  Do Bastionowej biblioteki trafiło opowiadanie autorstwa Dawida „DeStracha” Straszaka. Tym opowiadaniem autor debiutuje na łamach naszego serwisu. Szturm przenosi nas w czasy masakry dokonanej w Świątyni Jedi. Opowiadanie można przeczytać tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Lord Sithów

  2007-07-06 16:14:00 Jedi Nadiru Radena

  Jedi Nadiru Radeny nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Regularnie zaszczyca on nas swoimi kolejnymi opowiadaniami, z których każde trzyma niewątpliwie wysoki poziom i jest warte przeczytania. Tym razem Nadiru przenosi nas znów w swój ulubiony okres Starej Republiki w krótkiej, acz ciekawej historii zatytułowanej Lord Sithów. Można ją przeczytać tutaj, do czego też serdecznie zachęcamy.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..