TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Fani tworzą historie ze świata SW,

2008-03-28 10:05:00 oficjalna

Ilu z nas, fanów, chciałoby dołożyć coś od siebie do świata Gwiezdnych Wojen? Tak, by było to kanoniczne. Na pewno wielu. Niektórym miłośnikom Star Wars już się to udało.
Od 2005 do 2008 roku członkowie Hyperspace, oficjalnego fanklubu SW, mogli próbować swych sił wymyślając historie postaci, pojazdów czy lokacji z tej odległej galaktyki. Tworzyli nowe opowieści i wpasowywali je w bogaty Expanded Universe. W niektórych przypadkach mieli zupełnie wolną rękę, w innych musieli dopasować swoje pomysły do znanych faktów. Teraz na oficjalnej stronie Star Wars możemy zapoznać się z wybranymi historiami, które trafiły do Databanku i stały się częścią Expanded Universe. Niektóre z nich znalazły się już również w innych oficjalnych publikacjach, m.in. w przewodnikach. Jest ich 61, a wszystkie znajdziecie w tym miejscu.

KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Chewbacca i Maul prawie jak Kermit

2008-03-20 15:34:05 TheForce.Net

Prezentowaliśmy już wiele przeróżnych dzieł fanów Star Wars. Tym razem są to dwie gwiezdnowojenne kukiełki, znalezione na stronie ProjectPuppet.com. Ich autor, Kanja Chen, zapowiedział już kolejne pacynki ze świata "Star Wars".
Więcej zdjęć Dartha Maula znajdziecie w tym miejscu, a Chewbaccy w tym. Dodatkowo Kanja Chen opisuje na swoim blogu jak powstawał Chewie.KOMENTARZE (31)

Twórczość fanów

Polski podcast SW „StarCast” – część 8

2008-03-07 21:01:20 StarCast

Z radością przedstawiamy Wam tak długo oczekiwaną i nieco opóźnioną, styczniowo-lutową edycję "StarCastu", pierwszego polskiego podcastu w całości poświęconego Gwiezdnym Wojnom. W odcinku ósmym prowadzący audycję Wedge, Misiek oraz Taraissu dostarczą Wam najnowszych wieści o produktach spod znaku Star Wars. Ze względu na dużą objętość StarCast po raz drugi w historii podzieliliśmy na dwie części - w pierwszej znajdują się informacje o serialach i wydarzeniach fandomowych, w drugiej zaś o książkach, komiksach i grach. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziecie na blogu StarCastu, który czeka na Was pod tym adresem. Zaś kontakt z ekipą StarCastu możecie nawiązać za pośrednictwem tego maila. Wobec powyższego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do odsłuchania audycji:

Część 1
Część 2

Poprzednie odcinki możecie ściągnąć lub odsłuchać tutaj. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Wasze uwagi i opinie w komentarzach lub na forum.
KOMENTARZE (15)

Twórczość fanów

Świeża porcja fanartów...

2008-03-02 15:11:00 Samuraj Neron

Zdolnych fanów mamy w Polsce wielu, ale to truizm, więc do rzeczy. Jedna z fanek, znana szerzej jako Samuraj Neron, podesłała nam ostatnio kilka swoich prac, które oto z dumą możemy dziś Wam zaprezentować. A znajdują się one tutaj. Zapraszamy do oglądania i podziwiania.

Inne fanowskie prace (i nie tylko) można podziwiać tutaj. Zachęcamy również wszystkich zdolnych a nieśmiałych fanów do podsyłania nam swoich prac. Zawsze warto się pochwalić.
KOMENTARZE (23)

Twórczość fanów

Kolejne opowiadanie...

2008-03-02 14:36:00 Jedi Nadiru Radena

Jedi Nadiru Radena nie przestaje nas zaskakiwać. Tym razem podesłał nam znakomite introspekcyjne opowiadanie, dotyczące czterech linijek kodeksu Jedi i zawarte w czterech niezależnych formach literackich. Tekst ów (czy raczej może owe teksty) można przeczytać tutaj pod wspólnym tytułem Kodeks Jedi.

To jednak nie koniec zaskoczeń ze strony Nadiru Radeny. Ponieważ Kodeks Jedi jest dwudziestym piątym opowiadaniem jego autorstwa, opublikowanym na łamach Bastionu, Nadiru przygotował z tej okazji luźno związany z kanonem, metaliteracki tekst o zagrożeniach płynących z pisania fanficów. Opowiadanie to, noszące tytuł Przypadki pisarza, można przeczytać tutaj, do czego serdecznie zachęcamy.

Jedi Nadiru Radenie zaś życzymy nieustającej weny i kolejnych dwudziestu pięciu opowiadań!
KOMENTARZE (13)
Loading..