TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

TeamSpeak powraca

2009-10-30 15:50:50 Skeniol

Być może większość z was zapomniała o serwerze głosowym umożliwiającym komunikację z innymi fanami dzięki użyciu zwykłych słuchawek z mikrofonem i programu TeamSpeak. Zarówno dla tych, którzy z utęsknieniem oczekiwali na powrót oraz dla tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności z jego skorzystania, mamy dobrą wiadomość. TeamSpeak dla fanów Star Wars wraca i to już dzisiaj o godzinie 20:00!

TeamSpeak wraca także pod nową nazwą, która została wybrana przez fanów. W sondzie oddano 704 głosy a zwyciężyła nazwa: StarSpeak, która zdobyła 30% głosów, wyprzedzając takie propozycje jak SW TeamSpeak, RebelSpeak czy GeekSpeak. Wyniki sondy możecie zobaczyć w tym miejscu.

Kanał będzie dostępny pod adresem IP: 94.23.220.196:8766. Obecny limit slotów wynosi 100, jednak jeżeli zajdzie taka potrzeba, zostanie on zwiększony nawet 1000 slotów.

Team Speak 2 w wersji dla klienta można pobrać tutaj. Program jest bardzo prosty w obsłudze, w zasadzie należy tylko wpisać własny nick i IP serwera, z którym chcecie się połączyć w okienku „Quick Connect”, które znajdziecie w zakładce „Connection”.


Wielkie otwarcie już o godzinie 20:00!


Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

I.M.P.S. – The Relentless - Chapter 2

2009-10-25 21:21:18 ImpsTheRelentless.Com

Po kilku latach oczekiwań, mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli fanowskiej twórczości spod znaku fan filmów. Eric Hilleary, Dave Max i Caleb Skinner, twórcy takich perełek jak „Troops” czy „I.M.P.S. - The Relentless”, wracają i to w wielkim stylu. Już w listopadzie swoją premierę będzie miało ich najnowsze dzieło, czyli „I.M.P.S. – The Relentless - Chapter 2” - prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych fan filmów ostatnich lat. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun drugiego rozdziału historii o perypetiach oddziałów stacjonujących na niszczycielu „The Relentless”:


Zapraszamy także do lektury recenzji dwóch pozostałych fan filmów twórców „Chapter 2”, które znajdziecie na łamach Bastionu.

Recenzja Troops
Recenzja I.M.P.S. – The Relentless - Chapter 1: Davenport Gateway

O projekcie „Imperial Military Personal Stories – The Relentless” możecie podyskutować na forum w tym temacie.
KOMENTARZE (23)

Twórczość fanów

TheBenKenobi recenzuje #5

2009-10-25 15:40:17 TheBenKenobiPo miesięcznej przerwie TheBenKenobi wraca na YouTube ze swoją piątą już recenzją. Bohaterem dzisiejszej recenzji będzie figurka Jar Jar Binksa z serii „The Clone Wars”. Recenzja zawiera wnikliwy przegląd: opakowania, samej figurki i jej ubrania. TheBenKenobi prezentuje ruchome części ciała Jar Jara oraz sposoby na zdejmowanie elementów jego szaty Jedi. Recenzja jest skierowana zarówno do fanatycznych wyznawców postaci Jar Jara Binksa jak i do jego zagorzałych przeciwników, każdy powinien znaleźć coś dla siebie w tej kilkuminutowej opowieści TheBenKenobiego.W tym miejscu znajdziecie wszystkie recenzje figurkowe TheBenKenobiego, na jego kanale na YouTube.


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

Nowe fanarty

2009-10-24 23:48:01 Guzes, Kueller

Bastionowa galeria z fanartami stale się rozrasta. Dziś przedstawiamy kolejne prace fanów, którzy prezentowali już swoją twórczość na łamach Bastionu.Pierwszy z nich to Darth Guzes, który dostarczył nowe prace przedstawiające Imperatora, Dartha Maula, Bobę Fetta i nie tylko. Wszystkie rysunki znajdziecie w galerii Dartha Guzesa. Guzes podesłał również dwie tapety. Znajdują się one w tym miejscu.


Nowe fanarty przedstawiające Mandalorian podesłał nam również Kueller, którego galerię znajdziecie w tym miejscu.BASTIONOWA GALERIA FANARTÓWWszystkim, którzy lubią rysować, bez względu na to czy korzystają z metod tradycyjnych czy cyfrowych, przypominamy o dwóch rysunkowych konkursach, które niedawno się rozpoczęły. Tematem przewodnim jest serial animowany „The Clone Wars” („Wojny klonów”). Na Wasze prace czekamy do 15 listopada, więc jest jeszcze sporo czasu. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (8)

Twórczość fanów

StarCast powraca!

2009-10-17 15:05:15 Blog StarCastuMamy dla was znakomitą wiadomość. Oto projekt zwany StarCastem wraca po wielu miesiącach, żeby cieszyć wasze uszy i przekazywać nowe wieści z różnych dziedzin związanych z naszą ulubioną sagą. Oddajmy głos twórcom:

Witamy po bardzo długiej przerwie! Po okresie Mrocznych Czasów, kiedy to radiowe wiadomości ze świata Gwiezdnych wojen wypełniły się wyłącznie audycjami na żywo, powraca do Was StarCast – pierwszy i jedyny polski podcast poświęcony w całości Sadze George’a Lucasa. Na początku chcemy bardzo przeprosić za tak długi okres nieobecności, który jednak wypełniliśmy do granic możliwości (przeprowadzki, obrony prac magisterskich, poszukiwanie pracy no i projekt StarWars.pl). Teraz na szczęście mamy znów czas i jeszcze więcej energii by regularnie, raz na miesiąc, dostarczać Wam kolejnych audycji. Jak sami się przekonacie, StarCast stał się audycją bardziej recenzyjną niż informacyjną, gdyż z Waszych głosów wynikało że to recenzje są najbardziej interesującym elementem StarCastu. Póki co jedynymi prowadzącymi są Wedge i Taraissu, ale bez obawy – goście (i to najróżniejsi) powrócą do podcastu zaraz po nowym roku. Póki co pragniemy nadrobić wszystkie zaległości, jakie narosły w świecie Star Wars przez ostatnie 10 miesięcy.

Dziś prezentujemy Wam po pierwsze zaległą drugą część StarCastu z grudnia 2008 roku, w której z udziałem Seva omówiliśmy pierwsze komiksy magazynu „Star Wars Komiks” (zeszyty 1-4) oraz dwa pierwsze wydania serii „Dziedzictwo” („Złamany” oraz „Kawałki”).

Po drugie prezentujemy Wam zupełnie nową, trzynastą już audycję, która z konieczności ma dosyć kuriozalny tytuł styczniowo-październikowej. A w niej czeka na Was:

* recenzja odcinków „Wojen Klonów” numer 11 i 12

* relacja z konwentu StarForce 2009 oraz nowości z podwórka polskiego Rebel Legionu

* recenzja książki „Dziedzictwo Mocy: Wygnanie”

* recenzja zeszytu piątego „Star Wars Komiks” (#5/2009) oraz albumów „Dziedzictwo: Smocze Szpony” i „Dziedzictwo: Sojusz”

No i teraz to co najważniejsze – linki! Poniżej prezentujemy do ściągnięcia zarówno obydwie części audycji z grudnia, jak i jednoczęściową, najnowszą odsłonę. Znajdziecie je w tym miejscu.

Ale to nie koniec niespodzianek! Postaramy się, by w przyszłości audycje StarCastu nie trwały dłużej niż godzinę i miały tylko jedną część, co znacznie ułatwi nam proces montażu. Jak już wspomnieliśmy do stycznia chcemy nadrobić wszystkie zaległości – i słowa dotrzymamy. Na dowód prezentujemy plan nadchodzących audycji, żebyście wiedzieli że jest na co czekać.

Listopad 2009:

* recenzje odcinków „Wojen Klonów” od 13-22 i co za tym idzie podsumowanie pierwszego sezonu

* recenzje powieści z cyklu „Dziedzictwo Mocy” – tomów „Poświęcenie”, „Piekło” oraz „Furia”

* recenzje wydań specjalnych magazynu „Star Wars Komiks” („Bitwa o Jabiim” oraz „Biggs Darklighter – Bohater Rebelii”) oraz albumu „Mroczne Czasy: Ścieżka Donikąd”

Grudzień 2009:

* recenzje odcinków „Wojen Klonów” z 2 sezonu

* recenzje powieści „Moc Wyzwolona”, „Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy” oraz trylogii „Noce Coruscant”

* recenzje zeszytów „Star Wars Komiks” od lutego do grudnia 2009 roku

Zatem sami widzicie, że jest na co czekać. Dodatkowo mamy dla Was prawdziwą atrakcję – od teraz StarCast jest również na YouTube. Dzięki temu nie będziecie uzależnieni od polskich serwerów i zawsze będziecie mogli sobie odsłuchać wybraną audycję w każdym zakątku świata. Wszystkie dotychczasowe wydania podcastu, a także te najnowsze, znajdziecie na naszym kanale.

Kolejne niespodzianki już wkrótce. Na koniec przypominamy adres naszego bloga, najszybszego źródła informacji o StarCaście.

No i naszego maila

Zapraszamy do komentowania i opinii na temat najnowszego wydania. Do usłyszenia już wkrótce i niech Moc będzie z Wami!


Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Twórczość fanów

Star Wars: In the Shadows

2009-10-12 20:32:46 Creative Audioscape Productions

Creative Audioscape Productions to fanowska grupa zajmująca się amatorską produkcją słuchowisk, która stała się słynna wśród fanów Star Wars gdy wiosną 2007 roku zaprezentowała półgodzinne słuchowisko będące adaptacją opowiadania Karen Traviss "Omega Squad: Targets". Można je ściągnąć w całości w tym miejscu.


Po latach przygotowań Creative Audioscape Productions przygotowało zupełnie nową historię zaadaptowaną na aktorskie słuchowisko: Star Wars: In the Shadows. Słuchowisko, autorstwa założyciela i głównego producenta DAP - Dany Pépina, będzie składać się z 6 rozdziałów, dzieje się rok po Bitwie o Yavin.

Oto oficjalny opis tej historii: Urodzona i wychowana w wojskowej rodzinie, Emma Wermis powoli zacznie odkrywać, że Imperium nie jest tym, czym od zawsze jej opowiadano. Jej posłuszeństwo względem Imperium poddane zostanie próbie, gdy podczas swych przygód odkryje tajemnice dotyczące swojej rodziny i sekretnej broni, ukrytej nawet przed władzami Imperium.

Dotychczas pojawił się zwiastun, oraz pierwsza część słuchowiska. Pozostałe odcinki będą pojawiać się co trzy tygodnie, a znaleźć je będzie można w tym miejscu.

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Twórczość fanów

Kwadrans z Imperatorem #6

2009-10-05 17:42:27 Imperatoryzacja

Stało się, ostatni odcinek Kwadransu z Imperatorem został opublikowany. Tak tak moi drodzy, szósta część przygód Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana oraz ich perypetii związanych z poszukiwaniem fanów Star Wars jest zakończeniem epopei o odrzuconych i przegnanych precz twórcach audycji "Pora Imperatora". Nie ma jednak co rozlewać łez, Misiek i Bocian wykonali swoje pierwotne zadanie. W ramach jego realizacji dotarli do Torunia na konwent Star Force 2009. Przy okazji opublikowane zostały wyniki ankiety, o której pisaliśmy w poprzednich newsach o „Kwadransie z Imperatorem”.Jeżeli chcecie zobaczyć poprzednie odcinki „Kwadransu z Imperatorem” powinniście zaglądnąć w to miejsce na YouTube.

Temat na forum


Jak sami pewnie dowiedzieliście się z programu, „Pora Imperatora” powraca na antenę UniRadia! I to już w najbliższą środę, standardowo o 20:10. Hell Yeah!Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (23)

Twórczość fanów

Dziewiętnaście dyń na Halloween

2009-10-01 22:23:10 SciFiWire

W święto Halloween obchodzone w nocy z 31. pażdziernika na 1. listopada w USA i krajach anglosaskich jednym ze zwyczajów jest dekorowanie dyń różnymi motywami i wkładanie w nie zapalonych świeczek. Serwis SciFiwire zaprezentował nietypowe podejście do owych dekoracji. Otóż zamiast czaszek, twarzy duchów itp. dynie można ozdobić również motywami z SW. Przykładem jest 19 rodzajów zdobień wykonanych przez fanów. Oto kilka z nich:Pozostałe dynie znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (20)

Twórczość fanów

Nowe prace w galerii

2009-10-01 19:06:49 Grifter, Guzes i karauak

Najwyższa pora na nowe fanarty w naszej galerii! Dziś przedstawiamy prace trzech fanów, którzy mieli już okazję prezentować swoją twórczość na łamach Bastionu.

Na początek dwa fotomontaże będące portretami Imperatora Palpatine’a autorstwa Dartha Guzesa.Galeria Dartha Guzesa


Solidną porcję nowych fanartów dostarczył nam Grifter. Znajdziecie wśród nich prace prezentujące róże postacie, pojazdy i bitwy zarówno z czasów Wojen klonów, jak i Imperium.Pozostałe grafiki znajdziecie w galerii Griftera.


I na koniec praca karauaka, będąca ilustracją znanej frazy mówiącej, że ”Gwiezdne Wojny się nie starzeją”.Galeria karauaka

KOMENTARZE (14)

Twórczość fanów

Przegląd prac z wakacyjnego konkursu fotograficznego

2009-10-01 12:34:01W tym newsie ogłosiliśmy zwycięzców wakacyjnego konkursu fotograficznego, natomiast dziś przedstawiamy pozostałe z najciekawszych prac konkursowych.


autor: MINIO1986
C-3PO i R2-D2 na Tatooine

autor: djneo
Lego na wakacjach

autorka: Jenth23
Sokół Millenium

autor: Dekoder
Vader z kostek chodnikowych

autor: Adam Kulesza
Walka rycerzy Jedi

autor: Sharn
Znalezione w piaskach Tatooine


Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)
Loading..