TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

StarCast nr 15

2009-12-30 16:06:36 WedgeSzczęśliwego Nowego Roku! Na samo zakończenie roku 2009 przedstawiamy Wam kolejny StarCast - pierwszy i jedyny polski podcast poświęcony Gwiezdnym wojnom. Świąteczno-noworoczna edycja przedstawi Wam kilka niespodzianek, wśród których znajdą się:

* recenzje powieści "Prawdziwe Barwy", "Moc Wyzwolona" oraz trylogii "Noce Coruscant"

* recenzje komiksów wydawnictwa Egmont

* wywiad z ekskluzywnym gościem!

Wszystko to i jeszcze więcej jak zwykle czeka na Was w godzinnej audycji, którą możecie ściągnąć w tym miejscu
.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Tydzień Sithów - twórczość fanów

2009-12-30 13:23:53 deviantArt, YouTubeKiedy mowa o rozpalających fanowską wyobraźnię potężnych Lordach Sithów, to nie można pominąć twórczości fanów. To właśnie Sithowie są częstym źródłem inspiracji dla miłośników Gwiezdnych Wojen, bez względu na to jaki rodzaj twórczej działalności uprawiają.

Na pierwszy ogień weźmiemy jedną z najpopularniejszych form fanowskiej ekspresji czyli wszelkiej maści fanarty. Oczywiście to zaledwie niewielki czubek góry lodowej, garść przedstawicieli fanów-artystów i ich dzieł. Dużo więcej można znaleźć na stronie deviantArt oraz w naszej galerii fanartów. Przed Wami fanarty kilku osób, które na tematykę swoich prac wybrały właśnie użytkowników Ciemnej Strony Mocy. Zachęcam do odwiedzenia ich galerii, w poszukiwaniu wielu innych ciekawych prac.
Przy okazji przypominamy również newsa z tegorocznego Tygodnia „Mrocznego widma”, w którym pojawiło się wiele prac poświęconych jednemu z filmowych Sithów – Darthowi Maulowi.
To właśnie znani z filmów lub Expanded Universe przedstawiciele tego mrocznego bractwa trafiają na graficzne prace wielu fanów.


Na początek pierwszy Lord Sithów jakiego ujrzeliśmy na ekranie – Darth Vader, w wersji Callisty1981…

www.callista1981.deviantart.com

…jbrant047…

www.jbrant047.deviantart.com

…Jam-Waha…

www.jam-wah.deviantart.com

i jako pogromca innych czarnych charakterów, autor: Rodjim

www.rodjim.deviantart.com

Kolejna praca Callisty1981 przedstawia Dartha Revana:

www.callista1981.deviantart.com

Natomiast na fanartach krimasena i ssejllenrad2 widzimy go w pełnej zbroi:

www.krimasen.deviantart.com

www.ssejllenrad2.deviantart.com

Z innych znanych Sithów możecie zobaczyć również Dartha Caedusa autorstwa FalconFana…

www.falconfan.deviantart.com

…tatuaże Dartha Malaka takie jakimi widzie je cranjery:

www.cranjery.deviantart.com

…oraz Darth Talon narysowaną przez Nefrit:

www.nefrit.deviantart.com

Złoty Wiek Sith autorstwa Noldofinve:

www.noldofinve.deviantart.com

Czy dwa zbiorcze portrety Sithów:
Kingoji

www.kingoji.deviantart.com

KEGO44

www.kego44.deviantart.com


Inną grupą prac są wizerunki Sithów wymyślonych przez samych autorów fanartów. Fani puszczają wodze wyobraźni, która nie jest ograniczona tak, jak w przypadku bardziej tradycyjnych Jedi.

MoonLightSpectre

www.moonlightspectre.deviantart.com

bear65

www.bear65.deviantart.com

Hideyoshi

www.hideyoshi.deviantart.com

spyders

www.spyders.deviantart.com

Noldofinve

www.noldofinve.deviantart.com

Wśród prac zgromadzonych w bastionowej galerii fanartów również znajduje się sporo portretów Sithów. Oto część z nich:

Jeśli zajrzymy w czeluści Bastionu, to znajdziemy więcej przykładów twórczości inspirowanej Sithami. Na przykład krótki wierszyk Gariela:

Jesteśmy niebezpieczni dla siebie i dla innych,
Nas cwanych, samolubnych, ich czystych i niewinnych,
Wciąż śnimy o wolności, marzymy o potrzebie,
We wnykach samotności szukamy ciągle siebie;

Jesteśmy ostrym cierniem, dla szczęścia zagrożeniem,
Potęgą swą i byciem siejemy spustoszenie...
- i stale się karmimy sfałszowanym westchnieniem,
by rysy oraz braki zamazać kłamstwa cieniem.

Lub trochę dłuższy, w języku angielskim, opowiadający o klęsce jaką Sithowie odnieśli na Russan. Utwór Urthony możecie przeczytać tutaj. Natomiast całe mnóstwo opowiadań poświęconych użytkownikom Ciemnej Strony Mocy znajdziecie w naszej biblioteczce liczącej ok. 170 opowiadań. Wśród nich między innymi czekają na Was następujące utwory:
 • "Lord Sithów" (Jedi Nadiru Radena), którego akcja rozgrywa się 3955 lat przed bitwą o Yavin;
 • "Randez-vous" (Jaro) o nietypowym spotkaniu z Sithem;
 • "Plan" (MadMad_The_Jedi_Knight) i "Ja tylko uwalniam dusze…" (Death) o ostatnich chwilach Dartha Maula w "Mrocznym widmie";
 • "Nemezis" (Shadow) o Mrocznym Lordzie władającym galaktyką,
 • "Archne i Ebis – Prolog" (X-tla), w którym w bardzo odległej przyszłości pojawia się nowa generacja Sithów.

  To oczywiście zaledwie kilka przykładów, ponieważ znajdziecie o wiele więcej tekstów poświęconych Sithom.

  A oto jeszcze inne przykłady sithowskiej twórczości fanów:
 • Vader kucyk Pony
 • Maul kucyk Pony
 • Zabraczka Sith
 • sithowski wisorek
 • kostiumy Sithów
 • figurki z Expanded Universe (w tym Sithowie)
 • seria zdjęć "The Real World: Darth Vader"

  Natomiast na koniec filmik poświęcony użytkownikom Ciemnej Strony Mocy z filmów (w którym autor uwzględnił również, z bliżej nieznanych powodów, Generała Grievousa)  Wszystkie artykuły poświęcone Mrocznym Lordom Sithów znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (12)
 • Twórczość fanów

  TheBenKenobi recenzuje #7

  2009-12-28 21:58:50 TheBenKenobi  TheBenKenobi korzystając z przerwy świąteczno-noworocznej postanowił nakręcić swoją siódmą już recenzję produktów spod znaku Star Wars. Od poprzedniej recenzji minął bowiem ponad miesiąc. Dla stałych widzów recenzji TheBenKenobi ma miłą niespodziankę, tym razem przyjrzy się bliżej nie kolejnej gwiezdnowojennej figurce, ale znanemu modelowi Sokoła Millenium z serii Easy Kit od firmy Revell. Recenzja jest prowadzona w zupełnie inny sposób niż to zwykle miało miejsce, wszystko za sprawą gabarytów modelu. Poza tym mamy standardowe omówienie opakowania zestawu i tego co znajduje się w pudełku. Prezentacja modelu jest rzeczowa i szczegółowa, warto jej poświęcić czas choćby z ciekawości lub zamiłowania do najszybszej kupy złomu w galaktyce.  W tym miejsc u znajdziecie wszystkie gwiezdne recenzje TheBenKenobiego, na jego kanale na YouTube.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)

  Twórczość fanów

  Gwiezdne dziary

  2009-12-27 13:12:29 Switch

  Fanowskie inicjatywy mogą przyjąć różną formę, jedni tworzą, drudzy organizują, trzeci po prostu aktywnie uczestniczą. Dróg jest wiele, wiele z nich jest mało znanych. Można też swoją przynależność do ogólnopolskiego fandomu „Gwiezdnych Wojen” wyrażać poprzez tatuaże na ciele. Wbrew pozorom jest to forma zauważalna w naszym kraju i bardzo dobrze przyjmowana przez fanów. Do grona osób posiadających tatuaże Star Wars dołączył kilka miesięcy temu Mateusz „Switch” Wepa ze Śląska. W wakacje wytatuował sobie wizerunek statku Boby Fetta: Slave’a I na wewnętrznej części lewego przedramienia. Jakiś czas później w tym samym miejscu prawej ręki pojawił się TIE Interceptor. Switch w ramach przełamywania stereotypów panujących w naszym społeczeństwie chciał zaprezentować swoje „nabytki” fanom „Gwiezdnych Wojen”, dla których statki z ukochanych filmów na rękach są czymś więcej niż zwykłe tatuaże.
  KOMENTARZE (21)

  Twórczość fanów

  Premiera prologu powieści Imma

  2009-12-20 22:47:16 Immo

  Za oknami śnieg, temperatura wciąż spada a już za parę dni Boże Narodzenie i większość z Was pewnie siedzi w domach mając dużo wolnego czasu (oczywiście w przerwach podczas przygotowań). Dlatego mamy dla coś specjalnego, co umili każdemu chwile oczekiwania na pierwszą gwiazdkę oraz rozgrzeje nawet najzimniejsze serca. Immo, jeden z naszych użytkowników na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars prezentuję prolog do pierwszego tomu swojej długo wyczekiwanej przez niektórych powieści. Możemy zapewnić wszystkich, że autor poświęcił większość swojego życia na to aby jego dzieło było jak najbardziej zgodne z kanonem. Bądźcie czujni, gdyż Immo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. :)

  Prolog: Życie Hazardzisty

  KOMENTARZE (17)

  Twórczość fanów

  Polski cover ''Marszu Imperialnego''

  2009-12-17 20:41:09 SWExtreme

  Łukasz Wasilewski redaktor serwisu internetowego Star Wars Extreme podczas koncertu rapera L.U.C.-a zaprezentował swoją własną wariację słynnego gwiezdnego kawałka „Marszu Imperialnego”. Łukasz będąc laureatem konkursu na najlepszy remix, miał możliwość zaprezentowania swoich możliwości publiczności koncertu jako support.  Łukasz pracuje nad projektem muzycznym pod tytułem „lukeing forward”, w przyszłości można liczyć na więcej remixów z wykorzystaniem klimatów Star Wars. Kawałek z powyższego filmiku w znacznie lepszej jakości znajdziecie na stronie projektu lukeing forward na myspace.com.
  KOMENTARZE (30)

  Twórczość fanów

  Fanarty The Clone Wars - przegląd prac konkursowych

  2009-12-15 22:42:49  Poznaliście już laureatów Konkursu rysunkowego "Wojny Klonów", których przedstawiliśmy tutaj. Przy okazji ogłoszenia zwycięzców mogliście obejrzeć nagrodzone prace. Natomiast dziś przedstawiamy pozostałe fanarty z obydwu grup wiekowych. Jak już wspominaliśmy nadesłanych prac było wiele i wszystkie zasługują na uwagę.
  Karauak

  Wolf Skywalker

  Lady Sandman

  Hashhana

  Heavy Metal Mando

  Maxyim

  master mentos

  ZulloWand

  Darth Tela

  lrd

  dekoder

  Tonks0009

  jakooobs

  Neuron

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

  Bądźcie czujni, bo już wkrótce ogłosimy nowy!
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (23)

  Twórczość fanów

  Niezwykłe malowidło na drzwiach...

  2009-12-11 22:58:01 DarthKAcpeross

  Graficzne prace fanów powstają w różny sposób, na papierze, w programach graficznych. Jednak niektórzy fani uwieczniają bohaterów z Gwiezdnych Wojen w bardziej nietypowy i robiący wrażenie sposób.
  Poniżej przedstawiamy malowidła, wśród których znajdują się Darth Vader i Boba Fett, wykonane markerami przez Dartha KAcperossa na drzwiach.  Od razu wiadomo czym interesuje się lokator! A co Wy, drodzy fani, macie na drzwiach do pokoju?
  KOMENTARZE (26)

  Twórczość fanów

  Fanowskie zwiastuny do serialu tv

  2009-12-11 18:11:08 YouTube.com

  Jedną z najbardziej wyczekiwanych, a zarazem tajemniczych, pozycji spod znaku Star Wars jest serial aktorski, który według najnowszych doniesień ujrzy światło dzienne dopiero w 2012 roku.
  Niektórzy fani zaczęli tworzyć już własne zwiastuny oraz czołówki (lepsze i gorsze) do nadciągającego serialu. Poniżej możecie zobaczyć kilka z nich. Ich twórcy oprócz materiałów z Gwiezdnych Wojen wykorzystali również fragmenty różnych filmów i seriali, bardzo często sięgając do popularnej produkcji "Battlestar Galactica".
  Wszystkich, którzy nabrali ochotę na spekulacje zapraszamy na forum, gdzie można podyskutować nad przyszłym serialem, w takich tematach jak:
 • Nazwa serialu TV
 • Serial aktorski - spekulacje i nadzieje
 • Serial SW - ale w jakiej formie.

  Na koniec czołówka do fikcyjnego serialu "Falcon" wzorowana na serialu "Firefly", który fani również przywołują gdy wyrażają swoje nadzieje odnośnie nadchodzącej produkcji.


  KOMENTARZE (8)
 • Twórczość fanów

  Zapowiedź StarCastu nr 15

  2009-12-10 21:40:51 Taraissu  Jak donosi Taraissu, współprowadząca znanej audycji "StarCast":

  Kolejna odsłona StarCastu jest już w montażowni, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z krótką zapowiedzią piętnastej audycji. Tym samym rozpoczynamy nową świecką tradycję. Każda kolejna edycja StarCastu będzie poprzedzana krótkim trailerem bazującym na surowym materiale świeżo nagranego podcastu. Mamy nadzieję, że odrobinę zaostrzymy Wasz apetyt i uspokoimy ewentualne wątpliwości co do regularności ukazywania się kolejnych nagrań. Będzie to przedsmak właściwego show, który powinien ukazywać się najpóźniej tydzień od pojawienia się zapowiedzi.

  Przypominamy, iż szystkie nasze audycje są dostępne na naszym kanale na YouTube w tym miejscu.

  Serdecznie zapraszamy do słuchania i komentowania!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Twórczość fanów

  Nowe fanarty Samuraj Neron

  2009-12-08 20:32:39 Samuraj Neron

  Z przyjemnością prezentujemy porcję nowych fanartów, których autorką jest Samuraj Neron znana również jako Nero. Obok nowych grafik, które trafiły do bastionowych zbiorów, możecie obejrzeć również konkursowe prace Nero.
  Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pracami w galerii Samuraj Neron.  BASTIONOWA GALERIA FANARTÓW

  KOMENTARZE (13)
  Loading..