TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Tydzień Mandaloriański - Twórczość fanów, cz. 2

2009-02-19 20:30:00 X-Yuri
Twórczość fanów idzie czasem o krok dalej, i nośnikiem dzieła przestaje być papier, bądź elektroniczny ciąg zer i jedynek zapisanych na dysku, a staje się nim ciało fana. Tatuaże są bardzo rożne, przedstawiające np Bobę:Albo Jango:Albo Bobę oraz Jango razem:oraz takie gdzie Mandalorianin jest tylko jedną z kilku postaci, jak np na tym dość dużym dziele:Oraz na paru mniejszych:

Bardziej symbolicznym sposobem zaakcentowania swej sympatii do Mandalorian może być z kolei wytatuowanie sobie kyr'besa (symbolu mandaloriańskiego), tak jak zrobili to np ci fani:

Wśród takich fanów jest jedna osoba dość znana w polskim fandomie, tłumaczka książki "Dziedzictwo Mocy: Wygnanie", czyli faultfett:A na zakończenia malutki bonus - od razu dodajmy, że nie jest to prawdziwy tatuaż.Więcej tatuaży ze świata SW możecie znaleźć na tej stronie.

Pozostałe atrakcje tygodnia mandaloriańskiego dostępne są tutaj.


KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Tydzień Mandaloriański - Twórczość fanów, cz. 1

2009-02-17 08:56:56 X-Yuri
Na początek w ramach przeglądu twórczości fanów polecamy komiks znajdujący się na łamach Bastionu, pt. Coruscanta Adu autorstwa Strida, komiks dość specyficzny i hermetyczny, którego przesłanie jest rozumiane głównie przez fanów Mandalorian.

Skoro przy komiksach jesteśmy, warto obejrzeć długi komiks, bardziej ogólnodostępny w odbiorze, opowiadający o młodym Bobie po stracie ojca. Narysowała go hashhana, a znaleźć go można pod tym linkiem.

Przejdziemy teraz do kilku obrazków.

Wiele osób lubi łączyć wizerunki Mando z mieczami świetlnymi, jak np. ryfusd, która narysowała takiego oto Mandalorianina:Kolejnym przykładem jest obrazek autorstwa falconfan:czy eruantien-fett, który przerobił okładkę pewnego komiksu i namalował Bobę Fetta z mieczem świetlnymWiele jest dziel starających sie ukazać wygląd postaci które są znane tylko z opisów, jak na Walon Vau, ponownie autorstwa hashhany:Zdarzają się też dzieła ukazujące tą mniej znana stronę Mando - jako czułych, kochajacych partnerów, jak na tym obrazku autorstwa spoken illusionlub przypominające ze Mandalorianie zwani byli kiedyś "Krzyżowcami" (Choć w Polsce przyjęło się "Mandalorian Crusader tłumaczyć jako "Mandaloriański konkwistador"). Oto obrazek namalowany przez comicnerda635Fani lubią także zestawiać postać Boby Fetta w pojedynku z postaciami z różnych uniwersów, np:

z Obcym, jak narysowała to emeraldtokyoTu kolejny obrazek Boba vs. Obcy, tym razem autorstwa gk3Skoro był Obcy, to i znalazł się też Predator. Narysował warmondoBoba nie oszczędził również Batmana. Obrazek autorstwa revlilly777Wielu fanów tworzy także rysunki swoich mandaloriańskich alter ego, jak np. znany nam Immobilaiser, którego postacią jest Desh JerseyOto Arkax Hado, "druga strona" Heavy Metal MandoMniej uzdolnieni w tym kierunku ograniczają sie jedynie do przeróbek juz istniejących rysunków, jak np X-Yuri:Techniki, i konwencje w jakich wykonywane są fanarty są czasem bardzo różne:

obraz lyevil


kolejny obrazek:obrazek obraz destroya, przedstawiający zabrackiego Mandalorianina.Chibis, znów autorstwa hashhany:Tekstu pisanego nie jest wiele w biblioteczce Bastionu, właściwie ściśle mandaloriańskie jest tylko jedno opowiadanie, autorstwa Strida, pt. Honor.

Pisząc o twórczości fanów nie można zapomnieć o człowieku zwanym "MC Chris", który nagrał ciekawy kawałek na temat Boby Fetta "Fett's Vette".Niedługo zapraszamy na drugą część przeglądu twórczości fanów. Z pozostałymi atrakcjami Tygodnia Mandaloriańskiego możecie zapoznać się tutaj.
KOMENTARZE (18)

Twórczość fanów

Miłość w odległej galaktyce

2009-02-15 00:42:00 YouTube

Walentynki już za nami, ale nic nie stoi na przeszkodzie by spojrzeć czym zajmują się niektóre fanki, a czasami i fani Star Wars (niekoniecznie w święto zakochanych).
W internecie można znaleźć bez liku filmików opowiadających historie miłosne ze świata Star Wars. Wiele z nich dotyczy dwóch par znanych z ekranu czyli Leii i Hana oraz Padme i Anakina. Poniżej możecie obejrzeć kilka przykładowych filmików tego typu.

Padme i Anakin jako Piękna i Bestia:Historia Hana i Leii:Padme i Anakin na smutno:Księżniczka i łajdak:I jeszcze coś z innej beczki: kanon na bok, a miłość nie zna granic, czyli Anakin i Obi-Wan:


KOMENTARZE (18)

Twórczość fanów

Reflections of Evil

2009-02-08 21:54:34 spiritsoftheforce.com

"Spirits of the Force" to trylogia w reżyserii Gregory'ego Scotta Allena. Akcja rozgrywa się w czasach Nowej Republiki, a bohaterami są między innymi Kyle Katarn, Jan Ors i Jaina Solo, a także mistrz Vette Bendeen i młody rycerz Jedi, Kit Parson. Dziś na oficjalnej stronie filmu ukazał się finałowy odcinek pt. "Reflections of Evil".

Wszystkie trzy części, a także filmy bonusowe, wpadki z planu itp. pobrać można ze strony filmu, zaś polskie recenzje dwóch pierwszych części dostępne są tutaj.
KOMENTARZE (16)

Twórczość fanów

Przegląd prac konkursowych

2009-02-04 19:39:00Laureatów konkursu na pasek komiksowy zorganizowanego z okazji 7-lecia Bastionu Polskich Fanów Star Wars przedstawiliśmy tutaj. Przy okazji ogłoszenia zwycięzców mogliście podziwiać nagrodzone i wyróżnione prace.
Jak już wspominaliśmy ilość nadesłanych prac zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. I dziś chcieliśmy przedstawić część z pozostałych komiksów, które najbardziej spodobały się jury.


Stormtrooper

Arturro

Reivo

Darth Kamil

Rav

masterYoda

Mirta

DarthKAcpeross


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Temat na forum


KOMENTARZE (19)
Loading..