TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Kwadrans z Imperatorem #4

2009-08-29 10:06:08 Imperatoryzacja

Pora na kolejną odsłonę Kwadransu z Imperatorem, który tym razem trwa 5 minut z kawałkiem.
Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian nadal wytrwale poszukują fanów Gwiezdnych Wojen. Czy tym razem im się uda? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie oglądając najnowszy odcinek Kwadransu, który tym razem ma charakter programu przyrodniczego. Pojawią się w nim Hiena, Świnka, Kot oraz zagrożone gatunki - istne "Z kamerą wśród zwierząt"...
A jak zapewniają twórcy: "Tym razem jest trochę o Gwiezdnych Wojnach, naprawdę!", więc zapraszamy do zapoznania się z nowym Kwadransem:Pozostałe części „Kwadransu z Imperatorem” znajdziecie tutaj, na youtubowej zakładce videocastu.

Jeżeli chcecie aktywnie wspierać rozwój videocastu to wypowiadajcie się w tym temacie na forum Bastionu.


Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Twórczość fanów

Niezwykłe origami

2009-08-23 18:19:50 Star Wars Blog

Origami to sztuka składania papieru w różne kształty (ludzi, zwierząt, ptaków itp.) pochodząca z Chin, ale rozwinięta w Japonii. Po drugiej wojnie światowej trafiła do Europy i Ameryki.

Won Park, jeden z mistrzów origami, jest człowiekiem, który do swoich dzieł używa... banknotów dolarowych. Dzięki zręcznym palcom i swojej wyobraźni tworzy z owych pieniędzy niezwykłe rzeczy, inspirowane filmami czy prawdziwym życiem.

Oto kilka przykładów jego talentu: Sokół Millennium, X-Wing, TIE-Fightery czy Interceptor.Inne jego dzieła znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (29)

Twórczość fanów

Kwadrans z Imperatorem #3

2009-08-23 10:07:08 Imperatoryzacja

Obywatele i obywatelki... tymi oto słowami rozpoczyna się trzecia część Kwadransu z Imperatorem. Starsi fani mogą je kojarzyć z pewnego grudniowego ranka dawno dawno temu w odległej polityce. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian po swoich początkowych porażkach mobilizują się maksymalnie w poszukiwaniu fanów Gwiezdnych Wojen, angażując przy tym wiele części swojego ciała, choćby tak dobrze wykorzystywane przez nich przełyki. W poszukiwaniach pomaga im tajemniczy przedmiot teleportujący, który przenosi ich z jednego zakątka Wrocławia do drugiego. Dla wszystkich fanów czołówki „Kwadransu” mamy informację: początek nowego programu może wami wstrząsnąć, dlatego ekipa go tworząca zaleca oglądanie na siedząco.Pozostałe części „Kwadransu z Imperatorem” znajdziecie tutaj, na youtubowej zakładce videocastu. A już za tydzień w środę kolejna odsłona programu!

Jeżeli chcecie aktywnie wspierać rozwój videocastu to wypowiedz się w tym temacie na forum Bastionu.


Temat na forum
KOMENTARZE (27)

Twórczość fanów

TheBenKenobi recenzuje #3

2009-08-16 22:19:13 TheBenKenobiNajmłodszy aktywista polskiego fandomu Star Wars - TheBenKenobi - powraca na łamy YouTube’a z nową filmową recenzją gwiezdnej figurki. Dzisiejsza recenzja jest nieco krótka, ale to z uwagi na figurkę i ograniczenia jakie ze sobą niesie. Zdradzić możemy, że omawiana przez TheBenKenobiego figurka wygląda jakby popierała Juszczenkę. Sama recenzje od strony technicznej prezentuje się bardzo okazale – jest między innymi nowe intro, z pewnością wielu z was oprawa wizualna pozytywnie zaskoczy. Zapraszamy więc do oglądania!
Poprzednie recenzje TheBenKenobiego znajdziecie w tym newsie, natomiast tutaj mieści się jego kanał na YouTube.


Temant na forum
KOMENTARZE (59)

Twórczość fanów

Kwadrans z Imperatorem #2

2009-08-13 09:43:01 Imperatoryzacja

Po zeszłotygodniowej premierze przyszedł czas na kolejna odsłonę “Kwadransu z Imperatorem”. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian oraz ich niestrudzony kamerzysta Jakub Golis w poszukiwaniu fanów Star Wars zawędrują do samych Pilchowic – słynnego śląskiego miejsca, gdzie rok w rok organizowany jest biwakowa impreza plenerowa pod nazwą Endor. W videocascie nie zabraknie genialnej czołówki, wytrawnego humoru, ciętych ripost a także... jeszcze większej dziury. Każdy z widzów z pewnością znajdzie w Kwadransie z Imperatorem #2 coś dla siebie.Pozostałe części „Kwadransu z Imperatorem” znajdziecie tutaj, na youtubowej zakładce videocastu. A już za tydzień w środę kolejna odsłona programu!


Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Twórczość fanów

TheBenKenobi recenzuje #1 i #2

2009-08-07 21:32:14 TheBenKenobi

Z innowatorską inicjatywą wyszedł do fanów TheBenKenobi z Lublina. Założył on w polskiej sekcji YouTube’a konto, na którym będzie zamieszczał swoje filmowe recenzje figurek Star Wars. Z czymś takim polski fandom Gwiezdnych Wojen jeszcze do czynienia nie miał! Mieliśmy już podcast, mamy videocast, a teraz pora na filmowe recenzje, które na Zachodzie a w szczególności w Stanach Zjednoczonych są bardzo popularne. Celem projektu TheBenKenobiego jest zaprezentowanie fanom figurek z serii Star Wars wydawanych przez Hasbro, Kennera a także polskie podróbki. W przyszłości z pewnością pojawią się inne przedmioty związane z Sagą.Na początek na ruszt poszła seria „The Legacy Collection” i jej czołowe figurki: Obi-Wan Kenobi i Han Solo in Stormtrooper Costume. W recenzji mamy je kompleksowo przedstawione, tak więc każdy przed zakupem będzie się mógł porządnie zastanowić i upewnić o słuszności swojego wyboru.

Progres w jakości technicznej i merytorycznej recenzji widać gołym okiem i to zaledwie po jednym filmiku. Autor zapewnia, że co recenzje wprowadza nowości techniczne, tak aby kolejne jego „występy” będą coraz lepsze. Zapraszamy więc na dwie pierwsze recenzje TheBenKenobiego!


The Legacy Collection: Obi-Wan Kenobi (BD 34)The Legacy Collection: Han Solo in Stormtrooper Costume (BD 31)
Aby pomóc TheBenKenobiemu subskrybujcie jego kanał na YouTube!


Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Twórczość fanów

Kwadrans z Imperatorem #1

2009-08-06 19:13:33 Imperatoryzacja

W niedawnym oświadczeniu byłych twórców „Pory Impertora” uchylono rąbek tajemnicy, jakoby nowy projekt Michała Misieka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana miałby się zwać „Kwadrans Imperatora”. Dziś ich zapowiedzi się ziściły, bowiem na swoim koncie na YouTube zamieścili umieszczono pierwszy videocast. W programie pod nieco zmienioną nazwą - Kwadrans z Imperatorem - Misiek i Bocian, do spółki z kamerzystą Jakubem Golisem, przyglądać się będą fanom Star Wars i ich tradycjom.

„Kwadrans z Imperatorem #1” poświęcono poszukiwaniom fanów Gwiezdnych Wojen z zamierzchłych czasów. W swoich poszukiwaniach twórcy Kwadransu zawędrowali na zamek Świny. Tam w nieco nietypowy sposób próbują rozwiązać zagadkę pewnego drzewa. W tym całym poszukiwaniu sprytnie wplątano tłumacza komiksów gwiezdnowojennych o pseudonimie „orka na ugorze”. Forumowe opinie na temat „Kwadransu z Imperatorem #1” są podzielone, sam start pierwszego polskiego videocastu najlepiej jak ocenicie sami. Zapraszamy więc do oglądania.Pozostałe części (a w zasadzie tylko oświadczenie) „Kwadransu z Imperatorem” znajdziecie tutaj, na stronie youtubowej zakładce videocastu. Ponadto twórcy programu zapewnili nas, że już niebawem zostanie „wyemitowana” relacja z Endoru 2009, lub jak kto woli z „tegorocznych Pilchowic”.


Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Twórczość fanów

Nowe prace w galerii...

2009-08-02 18:31:28

Dziś prezentujemy nowe prace, które trafiły do naszej galerii fanów.
Na początek rysunki parodiujące nową trylogię autorstwa Jarosława Marcina Chudzika, którego komiksy z serii "IG w Star Wars" możecie znaleźć na Bastionie, w tym miejscu.
Nowe prace znajdziecie natomiast w tej galerii. Inne prace tego autora możecie oglądać na stronie film.org.pl.

Dwie pozostałe nowe galerie należą kolejno do Mateusza Malca oraz karauaka.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi pracami w naszych zbiorach.
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Konkursowe opowiadania (cz. II)

2009-08-01 21:20:47Pora na kolejną porcję konkursowych opowiadań. Te, które zostały opublikowane wcześniej znajdziecie tutaj i tutaj.

W pierwszej historii poznajemy pewnego przemytnika, który właśnie przyjął nowe zlecenie na Nar Shaddaa. Opowiadanie autorstwa Agnieszki "Agat" Trzaski pt. "Przesyłka" znajdziecie tutaj.

W drugim opowiadaniu towarzyszymy Luke'owi Skywalkerowi w podróży na pewną tajemniczą planetę. "Własną drogę", którą napisała Katarzyna "Kejti" Kwiecińska znajdziecie w tym miejscu.

Trzecia historia rozgrywa się w czasach Wojen klonów i rozwija wątki przedstawione w jednym z odcinków serialu "Clone Wars". "Krzyki rozpaczy", znajdziecie tutaj. Autorem tego opowiadania jest Dawid A. "Dave" Kiljański.

Zapraszamy do lektury!
Nie zapomnijcie ocenić i skomentować opowiadań;)
Ostatnia porcja konkursowych opowiadań już wkrótce.

Temat na forum
KOMENTARZE (4)
Loading..