TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Nowe prace fanów - UPDATE

2010-01-31 15:40:08 Teesel, Kasis

UPDATE
31.01.2010 r.
Kasis


Tym wszystkim, którym przypadły do gustu tapety Teesela z przyjemnością prezentujemy kolejne trzy. Znajdziecie je w tym miejscu.
Ponadto w tym miejscu znajdziecie gwiezdnowojenną skórkę do Gadu-Gadu, którą również stworzył Teesel.

------
Pora na kolejną dawkę twórczości fanów związanej z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem prezentujemy tapety oraz krótkie opoiwadanie.

Autorem nowych tapet związanych z grą The Force Unleashed oraz Darthem Vaderem jest Teesel. Jego prace znajdziecie w tym miejscu.Natomiast prezentowane opowiadanie miało szczęście zająć pierwsze miejsce w ostatniej edycji nieustającego konkursu strony Star Wars Extreme. "Po prostu hobby" mojego autorstwa możecie przeczytać w tym miejscu.
KOMENTARZE (19)

Twórczość fanów

Pazaak Online na SWTOR Online PL

2010-01-26 22:38:55 SWTOR Online

Twórcy polskiego portalu traktującego o grze „Star Wars” The Old Republic” SWTOR Online oddali w zeszłym tygodniu do użytku karciankę Pazaak Online, czyli przeglądarkową wersję słynnej gry. Pazaak w świecie Gwiezdnych Wojen został spopularyzowany przez grę „Knights of the Old Republic”, gdzie był jedną z dróg szybkiego powiększenia kiesy i podstawowym elementem hazardu, którego nie mogło zabraknąć w kantynach. Pazaak Online święcił już czasy swojej świetności, teraz jednak jego blask może powrócić na nowo dzięki możliwości gry z innymi graczami za pomocą przeglądarki na stronie SWTOR Online – bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Wszystkich zapraszamy do gry, która może być przednią zabawą nie koniecznie w gronie kolegów fanów!

Zasady Pazaaka są bardzo proste, wystarczy w dobieranych kartach zdobyć sumę 20 punktów. W wykonywaniu tego zadania można podeprzeć się kartami trzymanymi w ręce, których wartości nie widzi nasz przeciwnik. Karty z ręki mogą przyjmować wartości zarówno dodatnie jak i ujemne, są też karty mogące zmieniać wartość z ujemnej na dodatnią i vice versa po naszej interwencji.

Granie w Pazaak Online jest bardzo łatwe. Każdy po kilku rozdaniach powinien wiedzieć jak się obsługuje stół. Grunt to dobre obliczenia i logiczna przewidywalność. Na początku naszego ruchu dostajemy losowo wybraną kartę, następnie możemy dodać jedną z ręki lub po prostu zakończyć turę. Jeżeli nasz wynik jest zadowalający kończymy rundę przyciskiem „Gotowy”. Wygrać można nie koniecznie przez osiągnięcie liczby 20 punktów, można też zmusić przeciwnika do przelicytowania, ponieważ każdy wynik powyżej 20-stki to automatyczna przegrana po zakończeniu tury. Gra toczona jest do 3 wygranych rund, które oznaczone są zielonymi kwadracikami pod pseudonimem gracza. Czerwona obwódka wokoło panelu nicku oznacza ruch. Kiedy ruch należy do przeciwnika najlepiej uzbroić się w cierpliwość i czekać, nie wykonując żadnych akcji. Na wykonanie ruchu mamy 30 sekund.Aby grać w Pazaak Online na SWTOR Online należy być zalogowanym (formularz rejestracji). Aby grać z innymi graczami trzeba wejść do lobby i wyzwać jednego z przebywających tam na pojedynek. Przed grą z innymi spróbuj wygrać kilka razy z komputerem, ułatwi to grę Tobie i twoim przeciwnikom! Życzymy owocnych rozdań!

Pazaak Online na SWTOR Online PLTemat na forum
KOMENTARZE (16)

Twórczość fanów

"Ten, który wygrał za dużo..."

2010-01-16 22:41:22 Immo

Jakiś czas temu na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars odbyła się premiera prologu powieści autorstwa Wojtka "Immo" Cajgnera. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić wam pierwszą część owej książki, której tytuł brzmi "Ten, który wygrał za dużo…". Pozycja warta uwagi gdyż autor poświęcił na jej napisanie blisko 6 lat. Przez cały ten czas liczne zmiany w kanonie spowolniały tylko jej ukazanie, jak sam autor napisał we wstępie: „...bo starał się, jak mógł, żeby wszystko miało tak zwane 'ręce i nogi' ”.

Poniżej możecie opisać krótki opis powieści:

„Jeyco Lawters, młody karciarz, podróżuje po galaktyce, utrzymując się z gry w sabacca z rozmaitymi istotami, czasem też dostarczając na zlecenie różne towary. Pewnego dnia przypadkiem zasiada do partii, która całkowicie odmieni jego życie. Nie wie on bowiem, że z jednym ze współgraczy wiąże się sięgająca wielu lat w przeszłość tajemnica. Tajemnica, która przyciąga kłopoty...”

Zapraszamy wszystkich do lektury.

Ten, który wygrał za dużo…

KOMENTARZE (16)

Twórczość fanów

Konkursowe opowiadania (cz. III)

2010-01-14 22:20:55Od ogłoszenia wyników konkursu literackiego minęło już wiele miesięcy. Mogliście wtedy zapoznać się z nagrodzonymi oraz wyróżnionymi pracami. Kolejne prace konkursowe zostały zaprezentowane tutaj i tutaj.
Dziś natomiast przedstawiamy ostatnią porcję konkursowych opowiadań, które zostały wybrane do publikacji.

Pierwsza historia, autorstwa Kuellera rozgrywa się w mrocznych czasach, a jej główny bohater – młody szturmowiec, zostaje wybrany do specjalnego szkolenia na planecie Vjun. Vornskry znajdziecie tutaj.

W drugim opowiadaniu cofamy się, aż do 3953 roku przed zniszczeniem I Gwiazdy Śmierci i poznajemy historię, której akcja rozgrywa się na zgliszczach Taris. Tekst Rycerze Starej Republiki: Krew na naszej ścieżce, znajdziecie tutaj. Autorem tego opowiadania jest Elendil.

Na koniec fanfik, którego autor - Nevil Catcher - przedstawia wydarzenia dziejące się w równie odległych czasach, bo 3 650 lat przed Bitwą o Yavin, na planecie Ord Mantell. Opowiadanie Zobowiązania znajduje się w tym miejscu.

Zapraszamy do lektury!
Nie zapomnijcie ocenić i skomentować opowiadań;)

Temat na forum.

Bastionowa biblioteczka z fanowskimi opowiadaniami

KONKURSY NA BASTIONIE
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Polski hełm Szturmowca

2010-01-13 20:57:23 Imperial Europe

Niedawno pisaliśmy o aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedmiotem której jest replika hełmu szturmowca.

Do końca aukcja pozostało jeszcze 8 dni, a licytować można w tym miejscu.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to zwykła replika. Jest to bowiem pierwszy hełm szturmowca wykonany całkowicie w Polsce, przez grupę modelarzy z Warszawy zajmujących się produkcją imperialnych replik ze świata Gwiezdnych Wojen.

Jak można przeczytać na Allegro: "Przedmiotem aukcji jest pierwsza wykonana całkowicie w Polsce wierna replika hełmu szturmowca (TK), spełniająca wysokie standardy kostiumowe 501. Legionu. Hełm wykonany jest w skali 1:1, z wysokiej jakości plastiku, techniką formowania próżniowego, dzięki czemu jest lekki i wygodny w użytkowaniu."

Oraz na stronie twórców repliki:
"Hełm wykonany jest z wysokiej jakości form, metodą termoformowania z białego 3 mm ABS'u, materiału o wspaniałej odporności na obciążenia udarowe, gięcie czy też upadki (wykorzystywany również w kaskach budowlanych). Hełm posiada soczewki wykonane z 2 mm ciemnozielonego poliwęglanu (z tego materiału wykonana jest większość okularów ochronnych). Pod grillem znajduje się metalowa siatka (gradient 800), wyściółka hełmu z twardej gąbki kolor czarny mat. Wnętrze hełmu malowane na kolor czarny mat, zewnętrzne detale hełmu malowane ręcznie."Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat hełmu, poznać pozostałą ofertę jego autorów oraz być może zamówić którąś replikę zapraszamy na stronę www.imperial.waw.pl

Natomiast w tym miejscu znajduje się temat na forum 501st Legion, w którym znajdziecie informacje o postępie prac nad hełmem oraz opinie członków legionu i innych fanów.
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Fanarty oraz inne dzieła faultfett

2010-01-09 19:37:42 faultfett

Kolejna pokaźna porcja nowości w dziale twórczości fanów pochodzi od faultfett. Jak możecie się przekonać Mara Jade z Polish Garrison oraz Eagle Outpost, a zarazem tłumaczka "Wygnania" i "Alei Cieni" ma wiele talentów plastycznych i nie ogranicza się jedynie do prac graficznych.
Wśród nadesłanych prac obok fanartów przedstawiających m.in. Asajj Ventress i Dejah Duare z "Alei Cieni" znajdziecie gwiezdnowojenny kubek, bokserki oraz figurkę Jawy.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pracami w tym miejscu.
BASTIONOWA GALERIA FANARTÓWKOMENTARZE (27)

Twórczość fanów

Bastion w twórczości fanów

2010-01-07 09:13:11Bastion od początku był miejscem, w którym swoje dzieła mogli prezentować fani uzdolnieni literacko, plastycznie czy w jakikolwiek inny sposób. Z biegiem lat tematem niektórych prac stał się sam Bastion oraz jego użytkownicy.
Na stronie możecie znaleźć m.in. opowiadanie pt. „Bastion”, którego autor - Shadow, w zabawny sposób opowiada właśnie o powstaniu Bastionu.
Duża część życia około bastionowego i około fandomowego skupiała się zawsze na Forum Bastionu Polskich Fanów Star Wars, które jest starsze od samej strony, ale szybko stało się jej integralną częścią. To właśnie na łamach forum przez lata powstawały różne, mniej lub bardziej zwariowane, teksty inspirowane ówczesnymi wydarzeniami na stronie i w fandomie. Jedną z lepiej obecnie znanych serii jest „Forest Wars” autorstwa Halcyona. Seria, podobnie jak filmowa saga, składa się z sześciu epizodów i odzwierciedla wiele z wydarzeń, które miały miejsce na forum i samym Bastionie w ciągu kilku ostatnich lat. Warto zaznaczyć, że Halcyon zdołał również przewidzieć pewne zdarzenia! Pierwszą część [Otas the Hood (aka Kto tu rządzi?)] znajdziecie w tym miejscu. A kolejne odpowiednio:
 • FW2: Drużyna Butelki
 • FW3: Woocze Imperium
 • FW4: Atak Noobów
 • FW5: Forest Storm
 • FW6: The Final Absurd

  Oczywiście Forest Wars to nie jedyne forumowe opowiadania. Pełny wykaz starych opowieści, począwszy od „Pogawędek przy koreliańskim” Lorda Sidiousa (w którym po raz pierwszy pojawiły się postacie wywodzące się z naszego fandomu), a skończywszy na dramacie „Misiek SzB i Tiramisu - Śmierdź w Wenecji”Tremayne’a opartym na prawdziwych wydarzeniach, znajdziecie w tym miejscu.

  Mówiąc o Bastionie i twórczości fanów nie można zapomnieć o przeprowadzonym z okazji piątych urodzin konkursie na urodzinową laurkę dla naszej strony. Zwycięskie prace możecie zobaczyć w tym miejscu.

  Twórczość fanów związana z Bastionem jest zaledwie ułamkiem ogółu dzieł i dziełek zgromadzonych w czeluściach naszej strony. Po raz kolejny pochwalimy się, że posiadamy największą polską biblioteczkę z fanowskimi opowiadaniami . Liczy ona już ponad 170 tekstów, a w najbliższym czasie możecie spodziewać się następnych.
  Mamy również pokaźny zbiór fanartów i tapet oraz nawet fanowskie komiksy. Jeden z nich, autorstwa Strida, możecie zobaczyć poniżej:  Wszystkich fanów zapraszamy do korzystania z bogatych zbiorów Bastionu oraz do dzielenia się z nami swoimi osiągnięciami w dziedzinie twórczości fanów.
  KOMENTARZE (21)
 • Loading..