Twórczość fanów

Wyszywanka

0

Kolejne fanowskie arcydziełko. Gwiezdno-wojenna wyszywanka z... modlitwą.Treść modlitwy po polsku brzmi mniej więcej tak:

Panie, daj mi spokój ducha,
Abym zaakceptował rzeczy, których nie mogę zmienić.
Daj mi odwagę, abym zmieniał to, co mogę
I wiedzę, bym poznał, gdzie znajduje się różnica.


A na koniec taki mały przewodnik, jak zrobić taką wyszywankę samemu. Po pierwsze musimy sobie narysować wzór.


I zacząć wyszywać.


Początki są trudne, ale potem idzie łatwiej...
A na koniec oprawić w ramkę.

Wełniana czapka Yody

Oficjalny blog SW
12

W Stanach Zjednoczonych święto Halloween jest wielkim wydarzeniem, zarówno dorośli jak i dzieci pragną na ten dzień przygotować coś wyjątkowego. Pewien czteroletni młodzieniaszek zażyczył sobie, że chce na Halloween być przebranym za Yodę. Jego mama, biegła w sztuce robienia na drutach, postanowiła spełnić jego zachciankę i wykonać wełnianą czapkę przypominającą głowę mistrza Yody. Czapeczka zawiera takie anatomiczne szczegóły jak: oczy, uszy i włosy. Dokładny opis wykonania krok po kroku na nią w języku angielskim znajdziecie tutaj. Nasze babcie z pewnością będą umiały zrobić z tłumaczenia przepisu odpowiedni pożytek, może warto było by je poprosić o drobną przysługę?


Jak zrobić maskę szturmowca z opakowania po mleku

RI
22

Amerykańscy fani nie przestają nas zaskakiwać. Tym razem w sieci pojawił się pomysł, jak w domu zrobić sobie hełm/maskę szturmowca. I to z butelki mleka. Tylko jedno małe ale, u nas mleko zazwyczaj jest w kartonach, a jak już jest w butelkach, to wygląda trochę inaczej. Ale może komuś uda się znaleźć podobny produkt?Oczywiście wszystko zależy od wielkości głowy, ale po pierwsze trzeba butelkę rozciąć.Następnie rozpoczynamy proces składania.Zginania i sklejania.Potem warto wypróbować na dziecku, przede wszystkim, by wiedzieć, gdzie lądują jego oczy. Fan raczej kupi sobie dobry hełm, ale na dziecko szkoda. Niedoceni a jeszcze pewnie zniszczy. Oczy warto wyciąć, by ktoś w tym hełmie coś widział.Następny krok - malowanie, np. sprayem.Dalej zostaje malowanie farbami, ale można też okleić hełm.I skończona wersja.


Nowe fanarty w galerii

Nild, Eagle Base
15

Najwyższa pora na nowe fanarty w naszej galerii. Tym razem z przyjemnością prezentujemy serię obrazów Piotra "Nilda" Piątkowskiego, przedstawiających planety znane z filmów Star Wars. Część prac była prezentowana na zeszłorocznym Polconie.

Galeria prac Piotra "Nilda" Piątkowskiego


Na deser natomiast przedstawiamy pracę, łączącą twórczość fanów z fandomem. Jej autorem jest ShVagYeR, a nawiązuje ona do zmian w szefostwie Eagle Base i przedstawia nowe dowództwo polskiej placówki Rebel Legionu, od lewej do prawej:
Mirax - Base Merchandise Manager
YangObi - Base Recruitment Officer
Taraissu - Commanding Officer
Cread - Executive Officer
Fault Fett - Base Public Relations Officer
ShVagYeR - Base Webmaster


BASTIONOWA GALERIA FANARTÓW


Tydzień Yuuzhan Vongów – Twórczość fanów #2

8W piątek pisaliśmy o rysowaniu, jako sposobie fanowskiej wizualizacji Yuuzhan, o których można było czytać w tomach „Nowej Ery Jedi”. Arty to nie jedyna forma geekowskiej twórczości związanej z Vongami. W końcu znani jesteśmy ze swojej pomysłowości i otwartości umysłu! W bastionowej biblioteczce jest kilka opowiadań nawiązujących do okresu Inwazji. Są to:
 • Coruscant: Witamy w piekle” – Shedao Shai,
 • Piekielne Przymierze ” – Shedao Shai,
 • Czas zapłaty” – Vissan,
 • Kilka kredytów” – Jedi Nadiru Radena.

  Ale chyba najbardziej efektowną formą tworzenia ku chwale Yuuzhan Vongów jest odwzorowywanie ich strojów. Z naszego podwórka pochodzi jedna z większych ciekawostek, jaką jest maska Yuuzhanina stworzona przez Fixera. Proces powstawania tej silikonowej maski wojownika został skrupulatnie opisany na blogu Fixera w tym artykule.

  Za oceanem tematyka Yuuzhan też nie jest obca modelarzom. Na dowód możemy zaprezentować kostium woja (na drugiej fotografii w starciu z Jainą Solo):  oraz Dartha Krayata:  Na koniec warto wspomnieć o fan filmie „Galaxy in Darkness” z 2008 roku. Film jest w pełni wykonany grafiką komputerową, może ona nie porywać, ale tematyka jest na tyle ciekawa, że warto się z tym „dziełem” zapoznać. A oto trzeci i chyba najciekawszy fragment „Galaxy in Darkness”...
  Wszystkie atrakcje tygodnia Yuuzhan Vongów można zobaczyć w tym miejscu.


  Temat na forum

 • R2-D2 z ludzikiem w środku

  0

  George Lucas się na ranczu przekręca. Niedawno, podczas Celebration V przyznał, że zazdrości fanom, którzy skonstruowali repliki R2-D2, sterowalne automatycznie i zdalnie. Uskarżał się na problemy z ludzkim czynnikiem, który był obecny w czasach starej trylogii. Tymczasem niektórzy fani poszli w zupełnie innym kierunku. Oto R2-D2 z ludzką wkładką...  Tydzień Yuuzhan Vongów – Twórczość fanów #1

  15  Tematyka Yuuzhan Vongów jest o tyle frapująca, że przed pojawieniem się komiksowej serii „Invasion” niewiele było oficjalnych artów tej rasy. Zarówno przedstawiciele kast oraz wszelka yuuzhańska technologia były nieźle opisane w tomach „Nowej Ery Jedi”, ale poza okładkami książek nakierowującymi nas jedynie na pewne tereny, nie było niczego konkretnego, co by mogło zadowolić miłośników Gwiezdnych Wojen. Fakt ten przez lata wyzwalał niekończące się złoża fanowskiej wyobraźni, dzięki czemu powstawało wiele amatorskich artów z udziałem Yuuzhan Vongów. Nawet legendarny Shabby Blue poświęcił Vongom kawałek swojego czasu i stworzył kilku obrazkową opowieść o starciu yuuzhańskich wojowników z rycerkami Jedi. Poniżej prezentujemy 30 najciekawszych prac fanów na temat Yuuzhan Vongów według Moofa, który przygotował owe zestawienie.


  Wszystkie atrakcje tygodnia Yuuzhan Vongów można zobaczyć w tym miejscu.


  Temat na forum

  Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.