TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Audioadaptacja ''Śmierci Luke’a Skywalkera''

2010-11-28 21:41:33 Jedi Nadiru Radena

Gdyby poprosić Was o podanie jednego autora fanowskich opowiadań, zapewne wielu wymieniłoby Jedi Nadiru Radenę, którego utwory publikowaliśmy na łamach Bastionu już wielokrotnie. Jednym z lepiej znanych fanfików jego autorstwa, jest "Śmierć Luke’a Skywalkera", który to dostał od użytkowników Bastionu wysoką notę: 9.47/10.

Opowiadanie powstało w 2006 roku, a niedawno zostało przez autora odświeżone i uaktualnione, o czym możecie przekonać się zaglądając w to miejsce.

Tymczasem, za sprawą Michała "Miśka" Wolskiego i Jakuba "Bociana" Bociana, nagrana została audioadaptacja "Śmierci Luke’a Skywalkera", która swoją premierę miała w ostatniej odsłonie prowadzonej przez nich audycji – Porze Imperatora. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania tej nietypowej wersji polskiego fanfika. Opowiadanie przeczytał Sebastian Kostecki, trwa ono trochę ponad dwanaście minut, a znajdziecie je poniżej:

"Śmierć Luke’a Skywalkera" – audioadaptacja


Ale to nie jedyne novum w świecie polskich fanfików - ten sam utwór został, przez samego autora, przetłumaczony na język angielski. W tej wersji możecie znaleźć go w tym miejscu.
KOMENTARZE (20)

Twórczość fanów

Bokserskie plakaty promujące pojedynki bohaterów Sagi

2010-11-16 19:27:06 SWExtreme

Koledzy z serwisu Star Wars Extreme wyszperali na stronce devainART bardzo ciekawe prace niejakiego Old Red Jalopy. Wśród wielu ciekawych geekowskich grafik tego jegomościa znalazły się gwiezdnowojenne perełki w postaci starych bokserskich plakatów promujących najważniejsze pojedynki bohaterów Sagi z Epizodów: III, IV, V i VI.

Ta forma sztuki była dziesiątki lat temu podstawowym sposobem informowania o nadchodzących walkach na cotygodniowych galach bokserskich. Wówczas większość starć klasowych rywali otrzymywała nazwy. Obecnie w erze telewizyjnego pay-pre-view plakaty wszelkich gal sportów walki są mniej gimmickowe, stawia się raczej na rozpoznawalność marki. Nawet federacje pro-wrestlingowe (z wyjątkiem undergroundowych), gdzie osobowość zapaśnika jest ważniejsza od jego umiejętności, wycofują się z tego typu promocji. W zasadzie tylko organizacje MMA (z dużym akcentem na UFC) sięgają jeszcze do „starego wzoru” plakatów walk gladiatorów ringu.

Miło jest zatem popatrzeć na tak fantastyczne grafiki jakimi są plakaty Old Red Jalopy. Takie afisze przyciągnęły by na widownię niejednego fana Star Wars.


KOMENTARZE (23)

Twórczość fanów

Fanowskie dynie na Halloween

2010-11-01 10:38:29 Oficjalny blog SW

W Stanach Zjednoczonych Halloween jest jednym z najradośniejszych świąt, zgoła innym niż naszych Wszystkich Świętych. Dla ludzi jest to nieraz długo wyczekiwana okazja by pokazać lokalnemu społeczeństwu swoje stroje lub ozdoby domostwa. Fani Star Wars nie pozostają bierni podczas tego pospolitego ruszenia i na Halloween przygotowują różne eksponaty. Najbardziej charakterystyczne są dynie z wyciętymi wzorami, to też Oficjalny blog SW zebrał kilka najciekawszych z nadesłanych fotografii owych dyni i opublikował na swoich łamach.Co daliście wczoraj dzieciom wypowiadającym magiczne słowa: „cukierek albo psikus”?
KOMENTARZE (27)
Loading..