TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Star Wars Episode V Revisited

2010-03-31 23:20:11 Adywan

W 2008 roku w sieci pojawiła się ulepszona, fanowska wersja „Nowej Nadziei” autorstwa Adywana. W „Revisited”, bo o niej mowa, nie brakuje wielu ulepszeń, które mogą zaskoczyć niejednego fana. Wśród „poprawek” możemy znaleźć między innymi dodanie sceny sceny wręczenia medalu Chewbacce, zmianę koloru miecza Luke'a z zielonego na niebieski, przebudowa bitwy o Yavin IV oraz wiele innych smaczków, które ucieszą nawet najwybredniejszego fana.

W grudniu tego roku ma pojawić się wersja „Revisited” kolejnego epizodu, czyli „Imperium Kontratakuje”. Fani z całego świata mogą przeglądać oficjalny temat poświęcony „The Empire Strikes Back – Revisited”, na którym można podyskutować o każdym, nawet najdrobniejszym szczególe dotyczącym filmu oraz zobaczyć nowe zdjęcia ukazujące postęp prac nad nową wersją Epizodu V. Na dzień dzisiejszy temat ma ponad 600 podstron a liczba ta stale rośnie. W najnowszej wiadomości rozesłanej do fanów na Facebooku możemy się dowiedzieć, że w filmie pojawi się kilka nowych scen podczas bitwy o Hoth, w których zagrają fani.

Poniżej prezentujemy kilka „próbek” Epizodu V w wersji „Revisited”:Oficjalna grupa na Facebooku
Oficjalny temat poświęcony „The Empire Strikes Back – Revisited”

Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Twórczość fanów

Gwiezdne Wojny: Casablanca

2010-03-29 09:06:00

I kolejny ciekawy rysunek znaleziony przez redakcję oficjalnego bloga. Rock Pistol skrzyżował Gwiezdne Wojny z Casablancą. Poniżej efekt.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Melony... Wielkie melony...

2010-03-28 10:07:00

Na oficjalnym blogu zaprezentowano ciekawego linka, dla wszystkich, którzy twierdzą, że nie powinno się bawić jedzeniem. A może jednak? Na przykład melonami czy arbuzami?Jak widać pomysłowość fanów nie zna granic. Wystarczy kilka chwil, by powstała Gwiazda Śmierci.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Nowe opowiadanie z ery Dziedzictwa

2010-03-22 21:39:48 Nevil Cather

W bastionowej biblioteczce przybyło nowe opowiadanie. Jego akcja rozgrywa się w czasach na razie rzadko opisywanych przez fanów, czasach komiksowej serii "Dziedzictwo". Bunt na "Niepokornym" opisuje wydarzenia rozgrywające się ok. 130 lat po Bitwie o Yavin, na pokładzie imperialnego okrętu, kiedy to szturmowcy muszą wybrać czy opowiedzą się po stronie obalonego Imperatora – Roana Fela, czy jego następcy Dartha Krayta.
Autorem opowiadania jest Nevil Catcher, którego inny tekst –"Byliśmy truperami", rozgrywający się w tych samych czasach możecie znaleźć w tym miejscu.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Bastionowa biblioteczka z fanowskimi opowiadaniami
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Przegląd konkursowych komiksów

2010-03-21 21:49:17 zdolni faniPoznaliście już laureatów Konkursu na pasek komiksowy Star Wars, których przedstawiliśmy tutaj. Przy okazji ogłoszenia zwycięzców mogliście obejrzeć nagrodzone prace. Natomiast dziś przedstawiamy pozostałe najciekawsze komiksy. Jak już wspominaliśmy nadesłanych prac było wiele i jest wśród nich wiele ciekawych pasków komiksowych. Przy czym chcielibyśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa pierwsze, które dosłownie otarły się o podium i tym samym w pełni zasługują na wyróżnienie.
Pozostałe prace - kolejność przypadkowa.


Lady Sandman

Wyróżnienie


Heavy Metal Mando

Wyróżnienie


lrd

MINIO1986

Wolf Skywalker

lordkenobi

chazz duran

star_duck

Mazi

Balav

Kueller
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Temat na forum.

KONKURSY NA BASTIONIE
KOMENTARZE (33)

Twórczość fanów

"Ten, który wygrał za dużo..." – część II

2010-03-07 18:44:02 Immo

W styczniu na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars pojawiła się pierwsza część powieści autorstwa Wojtka „Immo” Cajgnera zatytułowana "Ten, który wygrał za dużo...", której napisanie zajęło autorowi blisko 6 lat. Wszystko dlatego, gdyż autor „...starał się, jak mógł, żeby wszystko miało tak zwane 'ręce i nogi' ”.

Poniżej przypominamy krótki opis powieści:

„Jeyco Lawters, młody karciarz, podróżuje po galaktyce, utrzymując się z gry w sabacca z rozmaitymi istotami, czasem też dostarczając na zlecenie różne towary. Pewnego dnia przypadkiem zasiada do partii, która całkowicie odmieni jego życie. Nie wie on bowiem, że z jednym ze współgraczy wiąże się sięgająca wielu lat w przeszłość tajemnica. Tajemnica, która przyciąga kłopoty...”

Osoby, które jeszcze nie czytały pierwszej części mogą to zrobić w tym miejscu, natomiast osoby, które z niecierpliwością czekały na dalsze losy Jeyco Lawtersa zachęcamy do lektury drugiej części.

"Ten, który wygrał za dużo..." – Część II

Wszystkich chętnych zapraszamy także do wypowiadania się na forum w tym temacie.

Autor bardzo prosi o nie umieszczanie spoilerów w komentarzach pod swoją powieścią aby nie psuć przyjemności z czytania innym osobom.


UPDATE:
Autor prosi aby osoby, które chcą wydrukować jego powieść wstrzymały się z tym, gdyż w przygotowaniu jest profesjonalny e-book w formacie PDF.
KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Aayla - tatuaż fana

2010-03-06 21:54:06 Master Grim

Niedawno prezentowaliśmy gwiezdnowojenne tatuaże jednego z fanów. Dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejny tatuaż związany z gwiezdną sagą, który pod koniec 2008 roku zafundował sobie inny fan. Master Grim tak pisze o swojej decyzji:

"Chciałem podkreślić swoje oddanie Gwiezdnym Wojnom, które trwa już ponad 24 lata i chyba już nigdy się nie skończy! :-)
Wybrałem Aaylę Securę, bo była to zjawiskowa Jedi, która zginęła w walce o słuszną sprawę. Nigdy się nie poddała. Jest wzorem postaci, która pomimo trudności, potrafi się podnieść i niezłomnie podążać dalej.
Nie chciałem także, aby mój tatuaż był zbyt oczywisty. Jedynym elementem, który może laikowi skojarzyć się z gwiezdną sagą jest miecz świetlny. Ważne aby wzbudzał zainteresowanie."
UPDATE
Master Grim donosi, że przybył mu nowy tatuaż - logo Zakonu Jedi:Inne tatuaże fanów Star Wars możecie zobaczyć też tutaj, tutaj i tutaj.

Temat o tatuażach SW na forum.
KOMENTARZE (23)

Twórczość fanów

Niezwykłe plakaty z planetami

2010-03-01 22:19:48 KubaWinter za www.flickr.com

Poniżej prezentujemy serię niezwykłych plakatów, autorstwa Justina Van Gendersena, przedstawiających planety ze świata Star Wars. Autora zainspirowały minimalistyczne prace Simona Page'a wykonane z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii i nawiązujące do plakatów sprzed lat (możecie je zobaczyć tutaj).

Gwiezdne Wojny od lat pozostają inspiracją dla wielu prac. O plakatach czerpiących z motywów z sagii pisaliśmy swego czasu tutaj.
W tym miejscu natomiast znajdziecie kolekcję znanych dzieł sztuki, którym przeróbki nadały gwiezdnowojenny charakter.
KOMENTARZE (36)

Twórczość fanów

''Zlecenie'' - nowe opowiadanie

2010-03-01 17:14:10 Darth Kasa

Przed Wami nowy gwiezdnowojenny fanfik, którego autorem jest Darth Kasa. W "Zleceniu" poznajemy przygody pewnego pirata, który właśnie wpadł w poważne kłopoty. Akcja opowiadania rozgrywa się na Korelii oraz w przestrzeni kosmicznej nad planetą.

Zapraszamy do lektury!
Nie zapomnijcie o ocenach i komentarzach ;]

Bastionowa biblioteczka z fanowskimi opowiadaniami
KOMENTARZE (3)
Loading..