TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

K-pok Epizod 19 – Powrót DVD

2011-01-23 20:51:44 K-pok Podcast

W piątek Bartek „godai” Biedrzycki opublikował ostatni gwiezdnowojenny K-pok. Star Wars miały więc swoją własną trylogię tematyczną w tym podcaście.W 19-stym odcinku K-poka godai popastwił się trochę nad wydaniami Epizodów na DVD. A że jest to temat bardzo irytujący, to te pozycje zebrały niezłe cięgi. Bartek opowiada o rzeczach denerwujących dla kolekcjonera i miłośnika filmów ale też o technologicznych plusach nowej wersji filmów George’a Lucasa. My fani jesteśmy przecież bardzo wymagającymi konsumentami, oczekującymi wiele od „swoich” wydawców, dlatego w najnowszym K-poku usłyszymy o wielu sprawach, które targają nasze serca.

K-pok Epizod 19 – Powrót DVDKOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Ciasto śmierci i ciasto z Yodą

2011-01-21 20:16:00

Wbrew pozorom jadalne. W każdym razie istnieje brytyjska firma Cakeadelic z Berkshire, na której można zamówić sobie wysublimowane pyszności, na różne okoliczności. W tym ciasto w kształcie Gwiazdy Śmierci.

Ciasto zaprojektowała niejaka Fiona. Wpierw upiekła je dla swojego czteroletniego syna, ale teraz jest już na tyle popularne, że dopraszają się o nie nawet 40-latkowie.

Nie tylko Brytyjczycy potrafią piec Gwiezdno-wojenne pyszności. Gonią ich w tej materii także Kanadyjczycy, a dokładniej Tara zamieszkała w okolicach Vancouver. Upiekła ona ciasto z elementami SW, poniżej zdjęcia.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

K-pok Epizod 18 – George Lucas Kontratakuje

2011-01-14 18:49:16 K-pok Podcast

W 18 odcinku podcastu K-pok Bartek „godai” Biedrzycki ponownie porusza tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami. W zeszłym tygodniu było trochę wspominek autora, teraz pora przyszła na rzetelną ocenę Nowej Trylogii.Oryginalna Trylogia wyryła trwały ślad w życiu wielu fanbojów, do tego stopnia, że nie są oni w stanie przetrawić pierwszych trzech Epizodów. Godai w najnowszym odcinku K-poka dzieli się swoimi wrażeniami na temat filmów, które jak przyznaje, nie są skierowane do niego. Mimo tych wszystkich pomyj wylewanych na Nową Trylogię, Bartek docenia kunszt George’a Lucasa i jego wizjonerstwo. W podcaście usłyszycie wiele cennych i trafnych spostrzeżeń na temat Gwiezdnych Wojen, dzięki czemu porównać można własne spojrzenie na to uniwersum ze spojrzeniem osoby, która poznawała je w latach 80-tych ubiegłego wieku. Jest to lekcja warta odrobienia.

K-pok Epizod 18 – George Lucas Kontratakuje


W przyszłym tygodniu premiera ostatniego gwiezdnowojennego K-poka, nie omieszkamy was o niej poinformować!
KOMENTARZE (1)

Twórczość fanów

R2-D2 to bałwan

2011-01-13 19:33:00

Zima dla fanów Gwiezdnych Wojen to czas realizacji inspiracji twórczych. Śnieg daje możliwości, potrzeba tylko czasu i pomysłowości, by celebrować sagę na swój własny sposób. Oto, co zrobił pewien amerykański fan.Ale nie tylko Amerykanie tworzyli podobne bałwanki. Warto wrócić do polskich osiągnięć, które prezentowane były w ramach konkursu bałwankowego. Nagrodzone prace możecie obejrzeć tutaj a wyróżnione tutaj.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

K-pok Epizod 17 – Gwiezdne Wojny

2011-01-07 20:34:22 K-pok Podcast

K-pok to autorski podcast Bartka „godaia” Biedrzyckiego traktujący przede wszystkim o komiksach, choć jego tematyka kręci się również w około twórczości i szeroko pojętej fantastyki. Profesjonalna i rzeczowa pogadanka człowieka, który swoje już w życiu widział – tak pokrótce można scharakteryzować K-poka.W życiu tego podcastu przyszedł czas na zmierzenie się z Gwiezdnymi Wojnami. A że jego autor jest miłośnikiem Sagi George’a Lucasa, to też odcinek 17-sty K-poka zapowiadał się nieźle. Co ciekawe, w K-poku tematyka Star Wars zagości na dłużej i także epizody 18 i 19 będą jej poświęcone. W pierwszej części tej podcastowej trylogii godai opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z Gwiezdnymi Wojnami a przede wszystkim o „Imperium Kontratakuje”. Najbardziej urzeka fragment o trudnym dostępie do filmowych Gwiezdnych Wojen jak i jakichkolwiek informacji z nimi związanych w PRLowskiej szarej rzeczywistości lat 80-tych. Wszystkich fanów ciekawych przemyśleń „starego wygi” zachęcamy do odsłuchania najnowszego K-poka. A w każdym razie bardzo go polecamy!

K-pok Epizod 17 – Gwiezdne Wojny


Premiery nowych odcinków K-poka odbywają się w piątki rano, będziemy wam o nich regularnie przypominać.
KOMENTARZE (3)

Twórczość fanów

Nowe opowiadnie...

2011-01-02 22:44:15 Dave

Pora na pierwsze fanowskie opowiadanie w 2011 roku. Do bastionowej biblioteczki trafiło opowiadanie Dawida A. "Dave'a" Kiljańskiego, którego akcja rozgrywa się 142 lata po bitwie o Yavin.
Opowiadanie "Ciernie Wolności. Wojna" znajdziecie w tym miejscu.
Zapraszamy do lektury!Bastionowa biblioteczka z fanowskimi opowiadaniami
KOMENTARZE (1)
Loading..