TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Gwiezdne dynie

2011-10-31 17:46:15

Halloween czas uczcić. Może ten amerykański zwyczaj jakoś nie przemawia do wszystkich, ale dla nas najciekawsze jest chyba to, co się w Polsce praktycznie w ogóle nie przyjęło. Wystawianie podświetlonych dyni, oczywiście pięknie ozdobionych. To także wspaniałe miejsce, by zaznaczyć swoją pasję. Amerykanie tak właśnie robią, choćby niejaki danomano65, który w tym roku zabłysnął swoim R2-D2.Tymczasem na oficjalnym blogu zaprezentowano jeszcze inne lampiony. Niektóre to zdjęcia z poprzednich lat, nowe znajdują się tutaj:

TheForce.Net znalazł jeszcze jeden bardzo ciekawy przykład fanowskiej działalności. Dynia druga Gwiazda Śmierci.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Halloweenowe przebrania

2011-10-31 15:38:21 TechBargains.com

Jak co roku, w Halloweenową noc niektórzy z nas wkładają przebrania i wychodzą na poszukiwania słodyczy. Z tej okazji strona TechBargains.com stworzyła ranking dziewięciu najlepszych gwiezdnowojennych przebrań dla psów i kotów. Poniżej prezentujemy je wszystkie.

9. miejsce - Princess Bow-Wow8. miejsce - Attack of the Bones7. miejsce - Jedi Powers6. miejsce - Dog Vader5. miejsce - YoDog4. miejsce - The Cat Strikes Back3. miejsce - Ewok Pup2. miejsce - At-At dog (wcześniej informowaliśmy o tym stroju tutaj)1. miejsce - ChewBarka


KOMENTARZE (19)

Twórczość fanów

Tata, dzieci i Ewoki

2011-10-28 19:17:15

Widać sława ojca, który wmówił swojej córce, że Ewoki istnieją pociągnęła za sobą kilka innych, powiązanych wydarzeń. Rick Kolesar, inny Amerykanin i ojciec bliźniaczek poszedł podobnym tropem. Wraz z żoną, przebrali swoje córki za Ewoki i wywieźli je do lasu, pod pretekstem Halloween. Tylko, że zdjęcia z tej imprezy wylądowały w sieci 2 tygodnie wcześniej. Więc może to ćwiczenia chodzenia w stroju były.

Choć trzeba przyznać, że cieszy to, że amerykańskie dzieci nadal uwielbiają Ewoki a nie np. Ahosokę. Zdjęcia, dość klimatyczne, poniżej.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Gwiezdni bohaterowie drugiego planu z plasteliny

2011-10-27 19:58:48 JoeMonster

Amerykanin Elliott Quince to artysta-człowiek orkiestra, w swoim portfelu ma takie fachy jak: ilustrator, animator, kaskader, animator zabaw dziecięcych... wliczając w to również te mniej poważne profesje jak: astronauta, kłamczuch i komik. Prowadzi on artystyczny blog, na którego oczy fanów Star Wars zwróciły się po publikacji jego autorskich plastelinowych postaci z Gwiezdnych Wojen w ramach projektu Plasticine Tatooine, w którym pierwsze skrzypce grają filmowi bohaterowie drugiego planu. Plastelina to raczej mało popularne tworzywo, fakt ten nadaje dziełu Elliotta Quince’a unikalność – oczywiście wg niego samego.

Bylibyście w stanie sami zrobić takie modele? Jeżeli chcecie spróbować tego rodzaju sztuki, to zachęcamy was do zaglądnięcia na stronę: http://wayland.w.interia.pl/ gdzie można znaleźć wiele przydatnych podpowiedzi, stronkę tą prowadził bastionowy skandalista i śląski celebryta Paweł „Joruus” P. vel Boris the Black Dog.

A tak oto wyglądają prace Elliotta Quince’a:KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Leia w bikini - fanart

2011-10-26 18:06:15

To, że Leia w bikini jest obiektem westchnień wielu fanów płci męskiej, chyba wiedzą wszyscy. To, że znalazła się na różnej maści fanartach, w tym wykraczających poza zmysłową erotykę, też wiele osób wie, inne się pewnie domyślają. Ale jak z tematem radzą sobie malujące i rysujące fanki? Odpowiedź na to dała francuska artystka Claire de Loutre. Oto jej wersja Lei.Więcej prac artystki znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Scenki z LEGO i inne figurki

2011-10-25 18:39:15

Jak można wykorzystać klocki LEGO, te z Gwiezdnych Wojen? Jest wiele sposobów. Jeden fan - Avanaut zdecydował się na zrobienie kilku scenek rodzajowych z wykorzystaniem ludzików z LEGO, a także innych zabawek (np. Hasbro). Jednak na scenkach się nie skończyło, dopieścił także cały kadr i tło. Wyszły mu niesamowite dzieła, które można obejrzeć na jego stronie, a kilka wybranych poniżej.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Gigantyczny R2-D2

2011-10-23 16:11:15

Niektórzy fani Gwiezdnych Wojen to artyści, jak choćby Len Komanac, który przy okazji własnej wystawy zbudował gigantyczny model R2-D2. Ekpospozycja o filmowej nazwie "Dr. StrangeLen or How I Learned to Stop Warring and Make the Art" (nawiązującej do słynnego dzieła Stanleya Kubricka) niedawno się skończyła, a miała miejsce w Lethbridge, w Albercie w Kanadzie. To, co jednak najbardziej interesuje nas na tej wystawie to gigantyczny R2-D2. Len stworzył go między innymi z 4 pudełek po lodówkach, 3 po suszarkach, 5 po piecach, 3 niebieskich rolek taśmy izolacyjnej, jednej rolki taśmy aluminiowej, 52 tubek kleju, 1 puszki białej farby oraz dwóch długopisów. Czas budowy dzieła to jakieś 50 godzin. Na koniec zdjęcie R2-D2 stojącego pod garażem.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Rower szturmowy... szturmowcowy

2011-10-22 11:58:15

Nie tylko fani z USA mają fioła na punkcie Gwiezdnych Wojen. Dee Troy, Rosjanin z Moskwy i jednocześnie fan rowerów i sagi, ztuningował swój rower, zamieniając go w szturmowca. Swoje dzieło nazwał mianem "Phat Stormtrooper". Poniżej prezentujemy zdjęcia tego, co udało mu się zmajstrować.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Murale w stylu Gwiezdnych Wojen

2011-10-19 22:11:01 www.droidDIZAJN.com

Prezentujemy dziś kolejną nietuzinkową formę twórczości fanów – tym razem Gwiezdne Wojny wykorzystano przy wystroju wnętrz. Pracownia projektowa droid DIZAJN tworzy murale zdobiące ściany. Wśród wykonanych dotychczas prac znalazły się także malowidła zainspirowane światem Star Wars np. olbrzymi Gwiezdny Niszczyciel. Może ktoś z Was szuka pomysłu na ozdobienie pokoju czy mieszkania? Osoby zainteresowane tą alternatywą dla klasycznego malowania i tapetowania zapraszamy na stronę www.droidDIZAJN.com.


Więcej przykładowych prac możecie obejrzeć na stronach: www.droidDIZAJN.com oraz facebook.
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

R2-D2 w wersji Steampunk

2011-10-18 21:19:00

Dawno nie było nic z cyklu Steampunk. Czas nadrobić. Kolejne fanowskie dzieło, tym razem autorstwa Jordana Thomasa. Artysta ten stworzył wspaniałe dzieło - R2-D2 w wersji Steampunk. Tym razem jednak ważne jest słowo stworzył, nie wymyślił, nie narysował, a zbudował. Oto jak wyglądałby R2-D2 w XIX wieku. Trzeba przyznać, że pomysłowość robi wrażenie.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Publicystyka gwiezdnowojenna na Kombinacie

2011-10-18 21:06:53 Kombinat

Latem tego roku ruszył nowy projekt internetowy pod nazwą Kombinat, który zrzeszył kilku zapalonych podcastowców, miłośników fantastyki i szeroko pojętej kultury, między innymi znanego już czytelnikom Bastionu godaia autora podcastu K-Pok i kojarzonego z Toruńskim Imperium działacza mando. Celem Kombinatu jest codzienne publikowanie krótkich audycji przez redaktorów – specjalistów w danej „branży”.

Mocną pozycję w Kombinacie zajmują Gwiezdne Wojny, doczekały się one 3 podcastów – każdy dotykający innej materii naszego ukochanego uniwersum. Ci zatem, którzy stronią od czytania, mogą słuchaniem nadrobić trochę zaległości. Poniżej zamieszczamy listę audycji o Star Wars, które pojawiły się na łamach Kombinatu:

 • Gwiazdki Jerzego – Małe zapowiedzi, co mi w głowie siedzi czyli przemyślenia filipa na temat Sagi,
 • recenzja książki „Szturmowcy śmierci” wg mando; naszą recenzję tej pozycji znajdziecie tutaj,
 • podcast o komiksowym „Wektorze” i o tym jak się za niego zabrać, autorem materiału jest mando.

  Wszystkich serdecznie zachęcamy do czytania i słuchania Kombinatu, a chłopakom-redaktorom życzymy wszystkiego dobrego i powodzenia w nagrywaniu!
  KOMENTARZE (1)
 • Twórczość fanów

  Jak zrobić własnego AT-AT

  2011-10-17 11:43:55 Gazeta.pl

  Fani Gwiezdnych Wojen słyną z pomysłowości i ciekawych rozwiązań. Jeden z amerykańskich fanów potwierdził tę tezę, tworząc swojego własnego AT-AT! I to chodzącego! Nic w tym nie byłoby takiego szczególnego, gdyby nie zrobił on tego z własnego psa! Tym samym niczego nieświadome zwierzę stało się jedną z najsławniejszych maszyn kroczących Imperium w psim wydaniu.  Osoby chętne do obejrzenia większej ilości zdjęć zapraszamy tutaj.
  KOMENTARZE (26)

  Twórczość fanów

  Neonowe plakaty

  2011-10-16 10:18:15

  Kolejny fanart plakatowy. Tym razem jego twórcą jest niejaki Mr Whaite. Plakaty są zachowane w stylu neonów, które niegdyś rozjaśniały w nocy nasze miasta, zanim nastała epoka LEDów i innych wyświetlaczy.  Więcej dzieł tego artysty, znajdziecie na jego stronie. Są tam inne inspirowane sagą, ale też wykonane w innej technice.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Chipsy ala Porkins

  2011-10-15 10:04:15

  Kolejne dzieło fanowskie bazuje na grze słów, Pork czyli wieprzowina i Jek Porkins, jeden z pilotów rebelii. Co można z tego zrobić? Steven Dressler znalazł rozwiązanie bardzo szybko i puścił je w sieć. A oto dzieło fana i Photoshopa.


  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Zestawy ubrań inspirowane postaciami z Gwiezdnych Wojen

  2011-10-12 10:54:20 www.DisneyBound.tumblr.com

  Gwiezdne Wojny inspirują wiele dziedzin naszego życia, w tym także modę. Donosiliśmy już tutaj i tutaj o pokazach, na których prezentowano stroje wzorowane na gwiezdnej sadze. Niedawno przedstawiliśmy też starwarsowe sukienki wykonane przez fanki. Pisaliśmy również wielokrotnie o producentach ubrań wprowadzających do sprzedaży serie ozdobione motywami z Gwiezdnych Wojen.
  Natomiast dziś prezentujemy inną formę połączenia mody, ubrań i Star Wars. Leslie Kalbfleisch, to uwielbiająca projektowanie i Disneya młoda Kanadyjka, która prowadzi popularny blog o nazwie DisneyBound. Prezentuje na nim zestawy ubrań, składające się z odzieży i dodatków dostępnych w różnych sieciach, inspirowane postaciami z szerokiego uniwersum Walta Disneya. Od czasu do czasu sięga też po inne tytuły, takie jak np. Harry Potter czy Muppety. Na pierwszy rzut oka wiele osób nie domyśli się, że elementy danego zestawu łączy jakaś postać z popkultury, tymczasem dla wtajemniczonych nawiązania i motyw przewodni są oczywiste.
  Kalbfleish stworzyła również serię kompletów inspirowanych postaciami ze świata Star Wars, którą możecie obejrzeć poniżej. Blogerka prezentuje czasami zestawy dla mężczyzn, ale w przypadku Gwiezdnych Wojen przygotowała jedynie kobiece wersje strojów.  Dziewczyny, za kogo przebierzecie się jutro?
  KOMENTARZE (12)

  Twórczość fanów

  Przegląd konkursowych opowiadań

  2011-10-11 20:02:51 zdolni fani  Prezentujemy dziś pierwszą porcję opowiadań, które fani zgłosili do Konkursu literackiego. Poznaliście już laureatów oraz trzy zwycięskie teksty, które przedstawiliśmy tutaj. Natomiast dziś przedstawiamy pozostałe opowiadania, które znalazły się na podium (depcząc zwycięskim pracom po piętach), w poszczególnych kategoriach tematycznych. Zapraszamy do lektury!

  II miejsce w kategorii I: Zbrodnia - "Mój najlepszy wróg" - Marcin "Vua Rapuung" Waniek
  Kapitan Koreliańskiej Służby Bezpieczeństwa odwiedza w więzieniu skazańca, którego długo ścigał za popełnienie strasznej zbrodni, by spełnić jego ostatnie życzenie.


  II miejsce w kategorii II: Konflikt - "Drużyna Rebelii" - "Jedi Nadiru Radena"
  Grupa rebeliantek na misji pod nietypową przykrywką sportowej drużyny. Lepiej nie zadzierać z tymi dziewczynami!


  II miejsce w kategorii III: Miłość - "Gdy wokół nas rozpada się świat" - Mateusz "Matek" Michalak
  Historia związku dwóch osób na tle burzliwych wydarzeń rozgrywających się w, ciągle zmieniającej swe oblicze, odległej galaktyce.


  III miejsce w kategorii I: Zbrodnia - "Paczuszka czerwonych Kiffu" - "Kassila"
  Przestępczy światek Coruscant kontra stróże prawa. A wszystko to w oparach dymu z papierosów…


  III miejsce w kategorii II: Konflikt - "To nie był mój statek" - Stanisław "exsul" Plenzler
  Jaki statek? Do kogo nie należał? Do kogo należał? I co z tego wynikło? Na wszystkie te pytania odpowie opowiadanie rozgrywające się w czasach Rebelii.  Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!
  Zapraszamy do lektury oraz oceniania i komentowania wyróżnionych opowiadań, a już wkrótce przegląd pozostałych prac konkursowych.
  Przy okazji przypominamy, że obecnie trwają dwa konkursy: graficzny na ulotkę wyborczą oraz wiedzowy - okładkowy.

  Temat na forum

  KONKURSY NA BASTIONIE
  KOMENTARZE (3)

  Twórczość fanów

  Fanarty w stylu vintage

  2011-10-10 17:16:15

  Kilka razy pokazywaliśmy fanarty zrobione w stylu cyberpunku. Tym razem artysta Nick Agin poszedł w podobnym kierunku, bazując na dawnych portretach, jednak nadał im trochę nowocześniejszego wyglądu.

  Prace Nicka można oglądać tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Dwa nowe fanfilmy...

  2011-10-06 19:16:34 JohnyTano

  Niedawno internet wzbogacił się o dwie fanprodukcje związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

  Pierwsza z nich to wyczekiwany od dawna kompletny film „A Light in the Darkness”, którego pierwsza część zadebiutowała w zeszłym roku przynosząc mu bardzo pozytywne recenzje oraz dwie statuetki w konkursie Fan Movie Challenge 2011. Fabuła filmu przedstawia się następująco:

  „Akcja rozgrywa się 1 rok przed Bitwą o Yavin na małej planecie w Zewnętrznych Rubieżach. Młody chłopak jest świadkiem jak oddział klonów zabija rycerza Jedi, który wyzwolił kopalnię. Wiele lat później zostaje członkiem małej grupy powstańców, którzy nie godzą się na rządy Imperium na ich planecie. Ich planem jest zwrócenie uwagi nowo powstałego Sojuszu Rebeliantów na siebie. Za pomocą miecza świetlnego, należącego do zamordowanego Jedi, grupka buntowników zamierza wywołać zamieszki w miejscowym garnizonie i obalić despotycznego gubernatora. Po jakimś czasie ludzie zaczynają mówić o duchu Jedi, który powrócił a ich ciche ataki rodzą legendy i zwracają uwagę na ten zapomniany przez wszystkich zakątek galaktyki. Ale kto przybędzie pierwszy – Imperium czy Rebelia?”

  Film możecie obejrzeć tutaj lub na stronie twórców .Wersję do ściągnięcia możecie znaleźć pod tym adresem.

  Kolejną nową produkcją spod znaku SW jest prequel włoskiego filmu z 2007 roku - „Dark Resurrection vol. 0”. Seria ta również cieszy się dużą popularnością, a chwili obecnej trwają zdjęcia do ostatniej części zamykającej trylogię:

  "Mistrz Sorran jest owładnięty obsesją odnalezienia starożytnej rasy, która według legend posiadła sekret nieśmiertelności. Po wielu latach poszukiwań, natrafia na potężny statek zagonionej cywilizacji, Przebudzenie. Lekceważąc zagrożenie, Sorran wraz ze swoją załogą wchodzi na pokład statku. Zarówno on jak i jego towarzysze staną w obliczu tajemnic Przebudzenia oraz sekretu genezy Ciemnej Strony Mocy..."

  Dark Resurrection vol.0 możecie obejrzeć tutaj. Ściągnąć możecie go stąd, natomiast polskie napisy znajdziecie tutaj.

  Zapraszamy też do zapoznania się z recenzjami w naszej bastionowej biblioteczce: A Light in the Darkness part 1
  Dark Resurrection vol. 1
  Dark Resurrection vol. 0

  KOMENTARZE (5)

  Twórczość fanów

  Marsz Imperialny zagrany na dwóch stacjach dyskietek

  2011-10-04 21:17:13 Grievous27 za Deser.pl

  Oszałamiającą popularność na YouTube zdobywa ostatnio filmik, w którym Marsz Imperialny grają... dwie (starożytne) stacje dyskietek. W dodatku autorem tej niecodziennej instalacji i nagrania jest Polak, sygnujący się w internecie pseudonimem SileNT. Przebojowy filmik obejrzało 2 miliony użytkowników, napisało o nim wiele portali a jego autor został zasypany setkami wiadomości i komentarzy. Jak pisze na swojej stronie o oryginalnym „instrumencie”: „ Nie jest to nic nowego. Zasada działania jest bardzo prosta. Dźwięk powstaje poprzez ruch głowicy, która jest przesuwana krokowo z odpowiednią częstotliwością. Wystarczy jedynie aktywować stację przez podanie stan niskiego na DRVSB0 lub 1 (w zależności czy mamy taśmę z crossem i do której wtyczki podłączona jest stacja) i wybrać kierunek ruchu głowicy (stan niskiwysoki na DIR), a zbocze opadające na STEP spowoduję ruch głowicy o jeden krok. Całością steruje mikrokontroler ATMega.

  Ale dosyć gadania, dajmy stacjom zagrać Marsza!


  KOMENTARZE (23)

  Twórczość fanów

  Fanowskie sushi

  2011-10-04 17:28:15

  Okistugu Kado, to mistrz przygotowania sushi i jednocześnie japoński artysta zajmujący się kreatywnym gotowaniem. Co to znaczy? A mianowicie tyle, że jedzenie które przygotowuje nie tylko cechuje się wyśmienitym smakiem, względnie zapachem, ale także jest i ucztą wizualną. W tym także dla fanów. Poniżej kilka zdjęć jego smakowitych dzieł:

  Więcej o samym artyście, jego dziełach, a także przepisach jak przygotować niektóre z nich znajdziecie na jego stronie: My Sushi World.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..