TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Fanowskie teledyski Star Wars cz. 3

2011-05-29 18:37:08 YouTube.com

Pora na kolejną porcję fanowskich filmików łączących Gwiezdne Wojny z muzyką solistów i zespołów mających na swoim koncie najwięcej sprzedanych albumów lub/oraz najlepiej sprzedające się pojedyncze albumy. Tym razem na tapetę trafiły dwie bardzo różne od siebie grupy, których nazwy zaczynają się na literę A. Są to ABBA oraz AC/DC.
Jak się okazało szwedzki zespół nie jest raczej kojarzony z Gwiezdnymi Wojnami, znalazłam bardzo mało teledysków z ich muzyką (z czego niewiele nadawało się do obejrzenia). Fani o wiele częściej wybierają mocniejsze uderzenie australijskiej grupy.

ABBA – "Super Trouper" – szturmowcyJeśli jesteście zainteresowani, to w tym miejscu znajdziecie kiepskiej jakości filmik z tą samą piosenką, w którym można zobaczyć m.in. tańczących szturmowców.

ABBA – "The Name Of The Game" – Anakin i Padmé
Wykonanie Amandy Seyfried z filmu "Mamma Mia!"ABBA – "Money, Money, Money" – Nute Gunray
Wykonanie z filmu "Mamma Mia!"AC/DC - "Back in Black" – Darth VaderW tym miejscu znajdziecie inny filmik poświęcony Vaderowi, w którym wykorzystano ten sam utwór. A podczas najnowszej odsłony "Tańca z gwiazdami Gwiezdnych Wojen" organizowanego w parku Disney Hollywood Studios, postacie z Gwiezdnych Wojen również tańczyły do "Back in Black".

AC/DC – "Highway to Hell" – Darth Vader, Darth SidiousTeledysk z tą samą piosenką poświęcony Imperium znajdziecie w tym miejscu.

AC/DC – "Thunderstruck"AC/DC – "T.N.T" – The Clone Wars
Filmik znajdziecie w tym miejscu (zamieszczanie na stronach zostało wyłączone).


Poprzednie odsłony:
 • Część pierwsza: Michael Jackson, The Beatles i Elvis Presley
 • Część druga: Madonna i Queen.
  KOMENTARZE (9)
 • Twórczość fanów

  Wielkość ma znaczenie?

  2011-05-28 22:24:15

  Yoda niby mówił, że wielkość nie ma znaczenia. Cóż we wszechświecie Gwiezdnych Wojen może i nie ma, ale jeśli mielibyśmy porównać wielkości okrętów kosmicznych z różnych uniwersów, to właśnie wielkość byłaby dobrym wyznacznikiem. Z prostej przyczyny, trudno porównywać technologie, które w wielu przypadkach nie tylko są wymyślone, ale i sprzeczne z prawami fizyki, nie mówiąc już o wykluczaniu się nawzajem. Poniżej pewne zestawienie wielkości pojazdów, co prawda poza sagą jest głównie Star Trek i Babylon V, ale znajdą się też i pojedyncze pojazdy z innych uniwersów.


  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Boba Fett: Lampa

  2011-05-24 19:37:00

  Kolejny, wręcz ekstrawagancki wyczyn fanów sagi, który umieszczono w internecie to hełm Boby Fetta ale jako lampa. A dokładniej jako abażur zrobiony z mozaiki, zrobionej w stylu Tiffany.  Twórcą tego dzieła jest niejaki Michael McLane. Jak donosi autor, jest to jego pierwsza ukończona praca tą techniką. Nauczył go jej ojciec kilka lat temu. Autor nie napisał tego wprost, ale poprzednich dzieł nie udało mu się ukończyć. Być może się stłukły, albo porzucił je z innych względów. Jako ciekawostkę warto dodać, że hełm jest wykonany w skali 1:1.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Pulpit szturmowca

  2011-05-21 09:06:15

  Kreatywność fanów nie zna granic. Tym razem prezentujemy prace Matta Chase'a, który postanowił pokazać jak mógłby wyglądać pulpit szturmowca Imperium - TK-421.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Steampunk: kolejne starcie

  2011-05-19 22:55:15

  Jakiś czas temu wspominaliśmy o pracach Bjorna Hurriego (więcej), które łączyły steampunk i Gwiezdne Wojny. Inny fan-artysta, Eric Poulton również postanowił dokonać podobnego połączenia, ale w wersji mniej animowanej. Poniżej rezultaty.  Autor sam czasem ma wątpliwości, na ile ta inspiracja jest jeszcze rozpoznawalna. Dlatego na jego stronie każda z prac ma podpis (np. Sir Obi Wan Kenobi). Resztę twórczości można znaleźć na stronie autora.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Nie tylko Her Universe

  2011-05-17 19:02:15

  Her Universe Ashley Eckstein może i robi furorę, ale dla niektórych fanek ich asortyment jest zdecydowanie zbyt ubogi. I decydują się na własny.

  Poniżej sukienka fanki znanej jako Cheonoa z Vancouver.  Natomiast inni fani stworzyli strój kąpielowy R2-D2. Swoją drogą jest to produkt już oryginalny i dostępny do kupienia.  I na koniec trochę bardziej męska koszulka z Wookiem.


  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Gwiezdno-wojenne plakaty filmowe

  2011-05-16 22:10:15

  I chyba nie tylko filmowe. W każdym razie pewien fan, Matthew Ranzetta (jego oficjalny blog), postanowił stworzyć kilka plakatów, nawiązujących do słynnych filmów, mieszając je z Gwiezdnymi Wojnami. Ale by zbytnio się nie rozwodzić, plakaty poniżej.


  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Wełniane figurki

  2011-05-15 22:50:15

  Wśród niecodziennej twórczości fanów, warto chwilę poświęcić tej trochę bardziej kojarzonej z kobietami. Czyli wełna i druty. Okazuje się, że z takich materiałów można stworzyć prawdziwe cuda. Oto przegląd kilku wełnianych figurek.  Twórcą jest tajemniczy użytkownik Flickera o ksywce BackyardBirderWa.  Ahsoka autorstwa Sammy'ego Resendesa.  R2-D2 autorstwa janamy.

  Postaci stworzone przez użytkowników serwisu Craftster.org.

  I kolejne postaci autorstwa Sammy'ego Resendesa.


  Jak widać w łatwy sposób można stworzyć i R2-D2 i Ahsokę i nawet Leię. O ile oczywiście ma się te zdolności.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Fanowskie teledyski Star Wars cz. 2

  2011-05-15 21:42:47 YouTube.com

  Dziś przedstawiam rezultaty dalszych poszukiwań fanowskich filmików łączących Gwiezdne Wojny z muzyką solistów i zespołów mających na swoim koncie najwięcej sprzedanych albumów lub/oraz najlepiej sprzedające się pojedyncze albumy. Poprzednio byli to: Michael Jackson, The Beatles i Elvis Presley, a tym razem przyjrzymy się teledyskom wykorzystującym utwory Madonny oraz grupy Queen.
  Jak na razie częściej natykałam się na kompilacje skupiające się na nowszych epizodach, a ich głównym bohaterem bardzo często jest Anakin, co zresztą widać po dzisiejszym zestawieniu. Ponadto okazało się, że z wyżej wymienionej piątki Gwiezdne Wojny najczęściej łączone są właśnie z muzyką zespołu Queen. Czy słusznie? Dzisiaj, oglądając poniższe teledyski, możecie sprawdzić jak muzyka dwóch królowych pasuje do Gwiezdnych Wojen.

  Madonna – "Frozen" – Anakin Skywalker  Jeśli jesteście zainteresowani, to w tym miejscu znajdziecie filmik z tą samą piosenką poświęcony całej „Zemście Sithów”.

  Madonna fet. Justin Timberlake - "4 Minutes" – Anakin Skywalker  Madonna – "Die Another Day" – Anakin Skywalker  W tym miejscu znajdziecie filmik poświęcony Padmé, w którym wykorzystano ten sam utwór. Ponadto, przy okazji, warto przypomnieć "Taniec z gwiazdami Gwiezdnych Wojen" organizowany w parku Disney Hollywood Studios, gdzie postacie z Gwiezdnych Wojen tańczyły do "Material Girl" Madonny.

  Queen - "Too Much Love Will Kill You" – Anakin Skywalker  Queen – "The Show Must Go On"  Queen – "Don't Stop Me Now" – Epizod IV i V  Queen – "We Will Rock You" – Anakin Skywalker  W tym miejscu znajdziecie filmik, prezentowany już kiedyś na Bastionie, w którym wykorzystano ten sam utwór do klipów z "The Clone Wars".

  Queen – "We Are The Champions" – Epizod IV  Jeśli ktoś wolałby wersję z Anakinem, to znajdzie ją w tym miejscu, a już niedługo kolejni muzycy zagrają dla Gwiezdnych Wojen.

  KOMENTARZE (10)

  Twórczość fanów

  Gwiezdne Wojny vs Diuna

  2011-05-12 22:31:00

  Jeden fan SF i fantasy, Dan Meth postanowił porównać czerwie i inne pustynne potwory z różnych uniwersów w sposób graficzny. Okazuje się, ze Sarlacc wcale nie jest taki wielki (i straszny), zwłaszcza w porównaniu z piaskalem (czerwiem pustynnym).


  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  K-pok odcinek 33 – Mistrz i Padawan

  2011-05-04 23:03:12 K-pok Podcast

  Podcast K-pok chyba nie może żyć długo bez Gwiezdnych Wojen, bowiem jego autor Bartek „godai” Biedrzycki postanowił nagrać słuchowisko „Mistrz i Padawan” na podstawie swojego autorskiego opowiadania napisanego w języku angielskim i umieścić je w 33. odcinku K-poka. Z „Master and Padawan”, tak brzmi oryginalny tytuł opowiadania, możecie zapoznać się tutaj. Tekst ten serdecznie wszystkim polecamy, jest to emocjonująca historia pojednania po latach, każdy kto zna podstawy angielskiego i ma kilka minut wolnego czasu, powinien się z nią zmierzyć. W końcu solidne fanfiki zawsze są warte uwagi. Dla wygodnych, maturzystów, studentów mających sesję, kibiców Schalke 04 i wszystkim, którzy chcą ale z jakichś powodów nie mogą, zawsze pozostaje słuchowisko, je natomiast znajdziecie w tym miejscu. Fabuła słuchowiska „Mistrz i Padawan” ma taki oto zarys:

  Minęło 10 lat odkąd wydając rozkaz 66 kanclerz Palpatine rozpętał Wielką Czystkę Jedi. Prawie wszyscy rycerze i mistrzowie potężnego i dumnego niegdyś Zakonu Jedi zostali wymordowani, a ich groby zniknęły pod gruzami Republiki Galaktycznej. Nowopowstałe złowrogie Imperium ścigało wszystkich, którzy zdołali uciec przed zabójcami. Do ich tropienia i eliminacji Imperator wysłał swojego najpotężniejszego ucznia Mrocznego Lorda Sith Dartha Vadera, niegdyś najlepszego pilota Republiki, który zwrócił się ku Ciemnej Stronie Mocy. Bezlitosny, przerażający wojownik zakuty w cybernetyczną zbroję znienawidził wszystkich Jedi i nawet teraz, dekadę po Wielkiej Czystce, nie pozwoli sobie na przeoczenie i pozostawienie przy życiu potencjalnego uciekiniera, którego ślady odkryli właśnie słudzy Imperium.

  K-pok odcinek 33 – Mistrz i Padawan (słuchowisko)

  KOMENTARZE (6)

  Twórczość fanów

  Włóż okulary 3D

  2011-05-04 14:50:15

  Nie wszyscy traktują 3D jak zło konieczne (np. paszę dla bydła). Są fani, którzy nie tylko czekają na konwersję, ale wręcz żyją nią i próbują dokonać jej samodzielnie. Niektórzy z nich przerabiają fragmenty filmów (zdjęcia), plakaty, lub tworzą fanarty w 3D. Wystarczy włożyć tylko okulary i spojrzeć na ekran. Oto kilka z nich.

  Na początek kilka ujęć z Nowej nadziei 3D.

  I z Mrocznego widma:  Skoro już mamy filmy, czemu nie pokusić się jeszcze o plakat.  I na koniec jeszcze już same fanarty.  Pewnie kolejna porcja za jakiś czas. Filmy pewnie zainspirują kilku fanów do podobnych konwersji.
  KOMENTARZE (0)

  Twórczość fanów

  Amerykańskie jaja

  2011-05-01 11:11:15

  U nas niedawno skończył się konkurs pisankowy. W sieci zaś można znaleźć pisanki zrobione przez Amerykanów, oczywiście inspirowane sagą.

  Autor Vlad F.  Autor Bob S.

  KOMENTARZE (0)
  Loading..