TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Alfabet-Wing - fanowska wizja

2011-08-25 18:44:15

Pomysłowość fana i klocki LEGO plus dużo wolnego czasu. Jaki może być tego efekt? Różny. A jak ogłosimy konkurs na fanowskie wizje myśliwców związanych z kolejnymi literkami alfabetu? Tak zrobiono na stronie Bothan to Bricks. Efekt pracy poniżej:A tu przykładowy S-Wing:Resztę można obejrzeć na rzeczowej stronie.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Pokaz fan filmów Star Wars w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK

2011-08-18 21:26:11 Lady Sandman za Centrum Kultury ZAMEK

W poznańskim Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się pokaz fan filmów Star Wars, jest to nie lada gratka dla fanów z Poznania i okolic na dzień przed Polconem 2011. Impreza odbędzie się 24 sierpnia o 19:30 w Sali pod Zegarem w Zamku (ul. Św. Marcin 80/82, Poznań). Przed pokazem Magdalena Kąckaj – studentka filmoznawstwa UAM – przeprowadzi prelekcję „Czym jest fan film?”.

Jak naprawdę wyglądało życie bohaterów „Gwiezdnych Wojen”? Jacy są w rzeczywistości szturmowcy? Zapraszamy na pokaz najlepszych filmów fanowskich inspirowanych gwiezdną sagą. Fanfilmy, jak wynika z nazwy, są tworzone przez fanów i należą do oryginalnych zjawisk popkultury. Najlepsze filmy fanowskie to prawie profesjonalne produkcje, często nagradzane na festiwalach filmowych.

W programie:
- "Troops", reż. Kevin Rubio, 1997
- "Hardware Wars", reż. Ernie Fosselius ,1977
- "Jedi Gym", reż. Van Roble, 2007
- "Ryan vs Dorkman", reż. Michael Scott, Ryan Wieber, 2003
- "Duality", reż. Dave Macomber, Mark Thomas, 2001
- "Pink Five", reż. Trey Stokes, 2002
- "The Injured Stormtrooper", reż. Brian Finifter, 2006
- "Cold Patrol", reż. Peter Roberts, 2006

Czas projekcji: ok. 90 minut. Wstęp wolny.

Zapraszamy również na pokaz specjalny filmu "Stars in Black" i na spotkanie z autorem Staszkiem Mąderkiem.
Więcej o filmie: www.stars-in-black.plKOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Strona-przewodnik po magazynach z artykułami o Star Wars

2011-08-08 21:14:28 The Star Wars magazines a reference guide of the original trilogy

W internecie jest wiele ciekawych stron o Gwiezdnych Wojnach. Z reguły największą popularnością cieszą się duże serwisy informacyjne z własnymi forami pokroju Bastionu oraz encyklopedie jak na przykład nasz polski Ossus. Jednak strony tego typu nie są w stanie zapełnić całej luki, jaką tworzy ciekawość ludzka i dlatego bardzo dobrze mają się tak zwane strony niszowe, gdzie znawcy w danej dziedzinie przekazują swoją wiedzę innym fanom za pomocą specjalistycznych artykułów. Sieć pełna jest stron wartych odwiedzenia, zasługujących na to by poświęcić im chwilę wolnego czasu.

Jedną z takich stron jest The Star Wars magazines a reference guide of the original trilogy autorstwa Francuza sygnującego się pseudonimem Bob. Nazwa strony może i jest długa – w tłumaczeniu na polski oznacza „przewodnik po magazynach na temat Oryginalnej Trylogii Star Wars”, ale oddaje za to w zupełności jej misję, czyli zebranie jak największej ilości tytułów czasopism gdzie został poruszony temat Star Wars. Rolę punków orientacyjnych spełniają okładki gazet, za tymi jednak nie kryją się już same strony poświęcone Gwiezdnym Wojnom z uwagi na prawa autorskie ich twórców. Portal ma bardzo prostą nawigację, bowiem dzięki spisowi alfabetycznemu szybko znajdziemy interesujące nas czasopismo. W bazie strony jest ponad 1300 okładek magazynów z kilkunastu krajów (w tym z: Francji, Kanady, Australii, Japonii). Liczba ta jest stale powiększana, również Wy możecie się przyczynić do wzbogacenia zasobów strony – wystarczy że skontaktujecie się z Bobem pod adresem e-mailowym: starwarsmagazines@online.fr i przekażecie mu skany okładek naszych krajowych czasopism.

The Star Wars magazines a reference guide of the original trilogyKOMENTARZE (6)

Twórczość fanów

Pojazd do zjeżdżania w kształcie X-Winga

2011-08-06 16:24:48 Oficjalny blog SW

W Stanach Zjednoczonych sporą popularnością pośród majsterkowiczów i projektantów amatorów cieszą się zawody w zjeździe ze wzgórza – taka nasza letnia wersja Zjazdu na Bele Czym. W Europie popularniejsze jest co prawda wskakiwanie do wody na byle czym (głównie dzięki corocznym zawodom Red Bulla), ale Amerykanie konsekwentnie przystają przy swoich „zjazdach”. A w tej dyscyplinie nie chodzi przecież o jak najszybsze dotarcie do celu tylko o dobrą zabawę. Co prawda są zwycięzcy i przegrani ale najważniejszym aspektem całej imprezy jest zaprezentowanie światu – choćby lokalnemu – swóuj własnoręcznie zbudowany pojazd, który przemierzy wyznaczoną trasę. W tegorocznych zawodach w Nazareth fan Star Wars przygotował pojazd w kształcie X-Winga. Zbudowanie tego samochodziku pochłonęło 75$, a ostateczny montaż polegał na połączeniu 7 elementów i dodanie do tego 2 par skrzydeł i 4 działek. Drugim pilotem pojazdu jest droid R2-D69 wyglądający jak filmowy R2-D2, został on zrobiony w całości ze starych zabawek. Żeby było ciekawiej to mały robocik obraca swoją kopułką i wypuszcza kakofonię dźwięków, kiedy kierowca przytrzyma 15 sekund guziki na kierownicy. Natomiast kierownica i pulpit zrobiona jest ze starego Nintendo i jego padów. To tyle na temat szczegółów technicznych, a tak oto wygląda ów pojazd:KOMENTARZE (8)
Loading..