TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Nowe warzywa od mistrza Sushi

2012-01-28 18:14:15

O panu imieniem Okitsugu Kado, pisaliśmy tutaj. Dla przypomnienia Okitsugu jest szefem kuchni w jednej z japońskich restauracji, a jego dzieła są inspirowane Gwiezdnymi Wojnami. Niedawno na Onecie pojawiły się zdjęcia kilku jego kolejnych, wspaniałych potraw.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Star Wars Uncut

2012-01-23 23:42:50

Projekt nosi nazwę "Star Wars Uncut" i tworzony był przez fanów z całego świata, którzy sami finansowali i realizowali film. Efektem ich pracy jest Nowa Nadzieja jakiej nie znamy. Film składa się z 15-sekundowych fragmentów stworzonych za pomocą różnych technik animacji i nieprzeciętnej gry aktorskiej. Stronę projektu możecie znaleźć tutaj. Gdyby strona twórców nie chciała się załadować film można też zobaczyć na YouTube.


KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

Mah Nà Mah Nà

2012-01-22 22:15:12 YouTube.com


W ten weekend na ekrany naszych kin wszedł film "Muppety", którego tytułowi bohaterowie bywali z Gwiezdnymi Wojnami łączeni w różny sposób od lat. W związku z powrotem Kermita i reszty ferajny na wielki ekran prezentujemy poniżej krótki fanowski filmik związany ze Starą Trylogią. Piosenka w nim wykorzystana to "Mah Nà Mah Nà" w wykonaniu grupy Cake. Oryginalna wersja tego utworu nie pochodzi co prawda z "The Muppet Show", ale z włoskiego filmu "Sweden: Heaven and Hell", jednak to właśnie Muppety uczyniły ją znaną i z nimi jest kojarzona. Prezentowany filmik nie przedstawia konkretnej historii, ale czyż nie pasuje to do piosenki bez prawdziwy słów?


KOMENTARZE (35)

Twórczość fanów

Manicure Star Wars

2012-01-19 21:28:23 różne

Kobiece podejście do Gwiezdnych Wojen różni się czasami od męskiego. Fanki Star Wars, jak większość kobiet, chcą wyglądać dobrze, niektóre lubią eksperymentować z modą i stylami. Przy okazji panie często sięgają po inspiracje do świata Gwiezdnych Wojen i tworzą rzeczy, o których nie śniło się geekom płci brzydszej. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy gwiezdnowojenne sukienki i stroje inspirowane gwiezdną sagą. Dziś pora na kolejny przykład wybitnie kobiecej twórczości fanów Star Wars – stylizację paznokci. Poniżej możecie obejrzeć przykładowe, wykonane przez fanki, gwiezdne malowidła na paznokciach. Zwykle pojawiają się tam postacie z sagi, czasami pojazdy lub miecze świetlne.W tym miejscu można obejrzeć jak, krok po kroku, wykonać „szturmowe” paznokcie.

Natomiast jeśli ktoś woli bardziej subtelne nawiązania, zamiast gwiezdnowojennych malunków, może wybrać lakiery do paznokci inspirowane Star Wars, takie jak te do kupienia w sklepie Etsy.com oferującym rękodzieła internautów. Można znaleźć tam lakiery domowej produkcji, o takich swojsko dla fanów brzmiących nazwach jak: Millennium Falcon, Beggar's Canyon, No Medal for Chewie, Outed by a Probot.Karnawał trwa nadal, drogie fanki to dobra okazja by zaszaleć z paznokciami ;]
KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

Szturmowcy z włókna szklanego

2012-01-05 17:56:15

Czasem można połączyć pasję z pracą, a czasem wykorzystać pracę do rozwijania swojej pasji. To właśnie zrobił Leonard Carson, technik inżynierii pracujący dla firmy San Diego Composites, firmy zajmującej się kompozytami. Leonard, prywatnie fan Gwiezdnych Wojen, w pewien sposób postanowił uhonorować dokonania 501 Legionu i zrobił zbroje szturmowców (czarne), z włókna szklanego. Włókno jest rodzajem kompozytów, więc zapewne musiał poprosić o przyzwolenie od swojego szefostwa. Prezesowi firmy nie tylko spodobał się pomysł, ale nawet w pełni go poparł i poprosił, aby stroje te były ozdobą holu ich firmy.

Same kostiumy zaś można oglądać na zdjęciach poniżej.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Gwiazda Śmierci z wełny

2012-01-04 22:20:15

Kilka razy pisaliśmy o tym, co fanki i fani potrafią zrobić z wełny (figurki). Tym razem kolejny taki przykład. Nicole Kostolec zrobiła na drutach Gwiazdę Śmierci.Już samo dzieło wygląda imponująco, jednak twórczyni zrobiła do tego jeszcze dokładną instrukcję i umieściła ją w sieci. Instrukcję można ściągnąć stąd.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Murale w klimacie Star Wars

2012-01-03 17:50:54 io9.com

Murale mogą pięknie zdobić pokoje (na przykład sypialnię lub jadalnię) i jakże często smutny miejski krajobraz. Dzieła doborowych ulicznych artystów można podziwiać jadąc tramwajem czy spacerując po ulicach praktycznie wszystkich miast. I nie chodzi tutaj tylko o naścienne reklamy popularne „za komuny”, ale o prawdziwe dzieła sztuki. Nic więc dziwnego, że murale jako gatunek wykorzystują także popkulturę. Portal io9.com zebrał kilka ciekawych fanowskich murali zaczerpniętych ze światów fantasy. W tym gronie znalazły się również Gwiezdne Wojny – pierwszy z poniżej prezentowanych wystawiono nawet na Star Wars Celebration IV.KOMENTARZE (14)

Twórczość fanów

Więcej propagandowych plakatów

2012-01-01 10:21:00

Niedawno pisaliśmy o plakatach propagandowych. Jednak podobnych prac jest więcej, a ich autorami bywają nawet sławni artyści jak choćby Mike Kungl, Cliff Chiang, Joe Corroney, czy Dane of Monkey Minion. A oto ich wersje czystej, imperialnej propagandy.
KOMENTARZE (0)
Loading..