TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Więcej starwarsowych kreacji

2012-08-27 22:35:38 Etsy.com

Niedawno zaprezentowaliśmy kolejną porcję sukienek i spódnic inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Jak widać moda na geekowskie ubrania, będące czymś więcej niż kolejną koszulką, trwa. Dziś prezentujemy porcję ciuchów, które można zakupić w internetowym sklepie z rękodziełami – Etsy.com. Wszystkie oferuje Crissy Baker w swoim sklepiku Nerd Alert Designs. Znajdziecie tam również włochatą sukienkę, którą pokazaliśmy ostatnio, a także gadżety i ubrania związane z innymi tytułami. Ceny prezentowanych kreacji wahają się w granicach od 35$ do 90$.Gwiezdne Wojny a moda kobieca na Bastionie:
Sukienki i spódnice, Sukienki i spódnice 2
Szpilki
Baleriny
Staniki
Zestawy ubrań
Stylizacja paznokci
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Kolejna dawka wakacyjnej lektury

2012-08-27 09:37:49 Jaro, sariusz

Najgorętsze newsy z Celebration już za nami (ale jeszcze nie wszystkie!). Tymczasem zbliża się pomału koniec wakacji i mamy nadzieję, że część z Was znajdzie jeszcze czas na przeczytanie nowych fanowskich opowiadań. Poprzednie przedstawiliśmy tutaj, a dziś zapraszamy do przeczytania następujących tekstów, nadesłanych swego czasu w ramach wakacyjnego konkursu literackiego:

Jaro napisał opowiadanie pt. Dogrywka, którego akcja rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu akcji gry „Jedi Knight: Mysteries of the Sith” i przedstawia przygodę Mary Jade i Kyle’a Katarna (kategoria w konkursie: „Konflikt”).

Drugi tekst został przesłany przez sariusza, który w opowiadaniu pt. Perła Koreliańska przedstawił historię śmiałków próbujących rozwikłać mroczny sekret małego tajemniczego przedmiotu.

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do bastionowej biblioteczki.
KOMENTARZE (2)

Twórczość fanów

Steampunkowy Vader

2012-08-26 11:44:40

Podczas Star Wars Celebration wielu fanów pojawia się w zaprojektowanych przez siebie kostiumach. Niektóre są jednak ciekawsze od innych.
Wyjątkowym pomysłem wartym uwagi jest steampunk'owy Vader, a właściwie Lady Vadore bo tak nazwała wykreowaną przez siebie postać autorka. Praca nad kostiumem trwała kilka miesięcy a efekty możecie zobaczyć poniżej. Koszt elementów użytych do stworzenia tego dzieła to około 260$ i wiele godzin pracy, niemniej kostium robi spore wrażenie.

W masce zostały zamontowane diody LED


Nawet miecz świetlny został odpowiednio przerobiony


Choć trudno w to uwierzyć, "nos" został wykonany z guzika:


Spirale na hełmie nie są dziełem przypadku, mają się kojarzyć z "barankami" Leii


A teraz Lady Vadore w całej okazałości:KOMENTARZE (7)

Twórczość fanów

Gwiezdna Saga ala lata 80.

2012-08-23 14:08:15

Denis Merdi to artysta, który wrzuca swoje dzieła na DeviantArta. Wyrobił swój charakterystyczny styl i formę, starając się przerobić istniejące ikony popkultury na młodzieńców z lat 80. Oto jak wyszły mu Gwiezdne Wojny.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Celebration VI: As You Wish Helmet Project

2012-08-22 14:14:15

Ten, kto sądzi, że największa impreza gwiezdno-wojenna roku, czyli Celebration VI, to tylko świątynia mamony i zabawa dla fanów jest w błędzie. I nie chodzi też o to, że na konwencie jest centrum krwiodawstwa, ale przede wszystkim o projekty charytatywne, które mająjuż swoją historię. Dotychczas zrobiono dwa takie projekty, polegający na stworzeniu hełmów w różnej konwencji. Pierwszy to „Vader Project”, który powstał przy okazji Celebration IV, a potem także przewieziono go do Londynu na Celebration Europe, gdzie został wzbogacony o kolejne hełmy. Dwa lata temu zaśprzy okazji Celebration V zrobiono TK-Project (przy współpracy z 501. Legionem). Oba polegają w sumie na tym samym. Bierze się hełm (Vadera a w TK-Project szturmowca), daje się go różnym artystom do aranżacji, wystawia, a na koniec licytuje. Pieniądze przeznaczone są na cele charytatywne.Celebration VI będzie miało swój własny, analogiczny projekt – „As You Wish Project”. I tu kolejna ciekawostka, bowiem 501. Legion, który był bardzo zadowolony z tego, co zrobili dwa lata wcześniej, wpadł na pomysł by kontynuować te projekty, tym razem na bazie hełmu klona. Ale charytatywną działalnością zarazili innych ludzi, którzy się zgrupowali i zaczęli przygotowywać projekt z hełmem Boby Fetta. Obie grupy się dogadały i w ten sposób narodził się „As You Wish Project”, w którym zobaczymy 20 artystycznych interpretacji hełmów Boby Fetta (względnie Jango), oraz 20 analogicznych hełmów klonów.

Do pracy nad hełmami zaproszono artystów, ale też i kompanie zajmujące się efektami jak Weta, Legacy Effects czy Amalgamed Design. Artyści, a czasem i celebryci, nie robią takich hełmów samodzielnie, raczej projektują i nadzorują pomysł, czasem też tylko inspirująw pewnym sensie. Hełmy Fetta zasponsorowała The Dented Helmet, a hełmy szturmowców klonów z II Epizodu - eFX Collectibles.

Hełmy udało się wykonać w czasie krótszym niż miesiąc. W sumie na wystawie będzie ich nie 40 a 50! Przygotowano 10 dodatkowych hełmów niespodzianek. Pieniądze zebrane na aukcji zasilą fundację Make-A-Wish.

Dla wielu może wydać się to zaskakujące, ale Boba Fett wciąż pozostaje postacią bardzo popularną we współczesnej popkulturze, bijąc na głowę wiele innych elementów Gwiezdnych Wojen, które choć może są lepiej widoczne, częściej przebywają na ekranie, nie są tak charakterystyczne jak postać stojąca najczęściej w tle. Sam hełm, który przypomina niesamowite połączenie antycznego hełmu korynckiego hoplity i futurystycznej technologii, robi olbrzymie wrażenie. Klony, zaś jak to klony, są przede wszystkim wcześniejszą wersją szturmowców i naturalnie wypełniają lukę między nimi, a Bobą (a właściwie to Jango) Fettem.

I na koniec kilka słów o niektórych artystach, którzy wzięli udział w projekcie „As You Wish”.

Pierwszy z nich to Joe Johnston, człowiek, który pomalował oryginalny hełm Boby Fetta w 1978. To właśnie Joe pod bacznym okiem Ralpha McQuarriego, jest odpowiedzialny za stworzenie konceptów ale i ostatecznego wyglądu kostiumu Boby. Więc można śmiał go nazwać „Ojcem”.Joe Johnston znalazł czas na zrobienie tego nowego hełmu, choć ma bardzo napięty harmonogram. I choć jego hełm może nie wygląda nazbyt oryginalnie, to jednak należy pamiętać, że to duplikat tego, co zrobił 34 lata wcześniej. Prawie jak oryginał, tyle że nowy. A jak komuś to nie wystarcza, to dołączono także autograf.

Drugą artystką jest Sandy Dhuyvetter, którą najłatwiej jest określić mianem „Matki” Boby Fetta. Choćwkład Johnstona był wielki, to jednak to właśnie Sandy odpowiadała za pomalowanie trzech z sześciu oryginalnych kostiumów Boby Fetta, a także hełmu, który nosił Fett w „Powrocie Jedi”. To także Sandy odpowiada za dodanie wielu szczegółów, w tym choćby skalpów wookieech. Sandy w swoim projekcie także nawiązywała do przeszłości.

Legacy Effects, czyli największe studio efektów specjalnych w Hollywood to trzeci wspomniany artysta. To oczywiście praca zbiorowa, ale oni mogli pozwolić na trochę więcej fantazji.


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

"The Siren of Dathomir"

2012-08-18 01:08:08 TheForce.Net


Joe Hogan twórca ilustracji na kartach Topps, pracujący także przy fanfilmie "Hughes the Force", stworzył nieoficjalny animowany komiks o kapitanie Fordo, znanym dobrze z serialu "Clone Wars", który postanawia odkryć dlaczego coraz więcej klonów znika na Dathomirze.


KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

"Vendors" - odcinek #3

2012-08-17 13:56:01 YouTube

Przedstawiamy wam kolejny odcinek animowanego serialu internetowe osadzonego w realiach gry The Old Republic o nazwie „Vendors”. Osobami odpowiedzialnymi za "sprzedawców" są ludzie z The Warp Zone, którzy prywatnie są fanami Gwiezdnych wojen posiadającymi wyjątkowe poczucie humoru. Poniżej prezentujemy trzeci odcinek:

The Speeder Sale

KOMENTARZE (8)

Twórczość fanów

"Star Wars Droids: The Jawa Adventure"

2012-08-16 18:57:08 TheForce.Net


Grupa studentów z Florydy z Digital Animation and Visual Effects School jako swój projekt dyplomowy stworzyła krótkometrażowy film inspirowany serialem animowanym Droids. Fanfilm został napisany i wyreżyserowany przez Brada Murphy i jego kolegów w ciągu 3 miesięcy. Oto krótki opis historii:

"C-3PO i R2-D2 rozpoczynają swoją szaloną przygodę, gdy grupa Jawów uprowadza prototypowy statek Mon Calamari".


Osoby, które zainteresowane tym produkcją tego fanfilmu odsyłamy do tego miejsca, gdzie można znaleźć materiał z serii "making of".
KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

"Vendors" – animowany serial internetowy

2012-08-14 20:14:39 TheForce.Net

Jakiś czas temu swoją premierę miał animowany serial internetowy osadzony w realiach gry The Old Republic o nazwie „Vendors”. Osobami odpowiedzialnymi za "sprzedawców" są ludzie z The Warp Zone, którzy prywatnie są także fanami Gwiezdnych wojen. Poniżej prezentujemy dwa pierwsze odcinki serialu, które będą się ukazywać co tydzień. Na razie nie jest znana dokładna liczba wszystkich epizodów serialu.
A New Pilot


Economics of Moisture Farming

KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

Starwarsowe "Atomówki"

2012-08-14 04:04:39 TheForce.Net

Już za blisko dwa tygodnie, w dniach 23-26 sierpnia, w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie odbędzie się Celebration VI, czyli największa impreza starwarsowa na świecie. Podczas tego konwentu zostanie zaprezentowany pierwszy odcinek parodii słynnego serialu animowanego "Atomówki" ("Powerpuff Girls") pod tytułem "The Power of the Force Girls" autorstwa Lin Zy.

„Zaczęło się od pomysłu połączenia dwóch moich ulubionych światów. Zastanawiałam się co by się stało gdyby George Lucas (Gwiezdne Wojny, Indiana Jones) i Craig McCracken (Atomówki, Laboratorium Dextera) zakochaliby się w sobie i mieli dziecko” - mówi Lin Zy.

Do tego wszystkiego dodała jeszcze inspiracje z dzieciństwa takimi serialami jak Wojownicze Żółwie Ninja czy Czarodziejka z Księżyca. Lin Zy sama pisze scenariusze do odcinków, ręcznie rysuje każde ujęcie z dziewczynami i innymi postaciami, koloruje wszystko cyfrowo, a także edytuje muzykę do serialu. Jej mąż, który również jest starwarsowym artystą, Matt Busch jest odpowiedzialny za ręczne rysowanie tła i złoczyńców, a także za edycje.

Pierwszy odcinek, który będzie nosił tytuł "Introductory Off Her" będzie miał swoją premierę na Celebrartion VI, natomiast poniżej możemy zobaczyć przedsmak tego co nas czeka czyli opening:


Oficjalna strona "The Power of the Force Girls"
Oficjalne konto na Facebooku
Oficjalna strona Lin Zy
KOMENTARZE (19)

Twórczość fanów

Imperium na olimpiadzie

2012-08-06 17:23:15

Temat Igrzysk Olimpijskich musiał jakoś odbić się także na twórczości fanów. Pewien użytkownik flickera: 713 Avenue postanowił przygotować swoją wersję tego jak Imperium mogłoby uczestniczyć w zawodach. Oczywiście pomogły mu w tym klocki LEGO.KOMENTARZE (0)
Loading..