TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Twórczość fanów #3

2013-05-31 21:51:32 deviantArt, YouTubeŚwiętując jubileusz "Powrotu Jedi" zaprezentowaliśmy już sporo przykładów twórczości fanów związanej z tym epizodem, począwszy od fanartów, a skończywszy na LEGO. Jednak to nie wszystko co tworzą fani. Dziś pokażemy Wam jeszcze kilka przykładów ich możliwości.

Mówiąc o tej stronie fanostwa nie można zapomnieć o pisanych przez fanów opowiadaniach. W bastionowej biblioteczce znajduje się kilka, które nawiązują do "Powrotu Jedi". Wystarczy zajrzeć do chronologicznego spisu fanfików by je namierzyć. Znajdziecie tam m.in. "Bitwę o Endor" Nadiru Radeny czy nagrodzone opowiadanie "Dobrzy, źli ludzie" Grzegorza Wiśniewskiego.

Kolejną dziedziną, o której nie można zapomnieć są różnego rodzaju fanfilmy, fanowskie trailery i teledyski. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych oraz przypomnieć sobie odcinek z serii "How It Should Have Ended", poświęcony zwieńczeniu klasycznej trylogii.W poprzednich newsach z tej serii pojawiły się różne fanarty. Warto również zwrócić uwagę, że fani tworzą też komiksy (i bardzo często dotyczą one jednej sceny z "Powrotu Jedi"). Klika przykładowych pasków komiksowych znajdziecie poniżej.Jeśli nadal Wam mało zapraszamy do poszukiwań na własną rękę, w sieci jest nadal mnóstwo twórczości fanów inspirowanej "Powrotem Jedi". A może sami coś teraz stworzycie?

Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Star Wars zombie

2013-05-30 21:41:44

Moda na zombie trwa na dobre od kilku lat. W telewizji sukcesy święcą kolejne sezony serialu The Walking Dead, powstałego na podstawie kultowego w pewnych kręgach komiksu. W przyszłym miesiącu do kin trafi film z Bradem Pittem o wiele mówiącym tytule World War Z. Wśród gier komputerowych również nie brakuje tytułów pełnych nieumarłych, wspomnijmy tylko o polskim Dead Island, czy powstającym od kilku lat Day Z.
W świecie Gwiezdnych Wojen mieliśmy również do czynienia z zombie. Za sprawą Joe Schreibera w 2010 roku, w Szturmowcach śmierci spotkał się z nimi nawet Han Solo. Dwa lata później w Czerwonych żniwach poznaliśmy historię, która dała początek pladze. Rysownik Albert Montoya przygotował warte uwagi rysunki, które mogłyby być ilustracjami do tych książek.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: LEGO a twórczość fanów

2013-05-30 20:58:50W Drugim Tygodniu Powrotu Jedi prezentujemy dość dużo twórczości fanów, która kręci się wokół filmu. Specyficznym rodzajem tej twórczości jest wykorzystanie klocków LEGO do odtworzenia scen, budowania dioram, bądź jeszcze innych rodzajów twórczości.

Być może pamiętacie perypetię zwariowanego nauczyciela i jego dioramy.Czasem jednak do dioramy można podejść mniej poważnie i odtworzyć jamę Carcoon, barkę Jabby i kilka innych scen za pomocą zestawów, które się ma. Choćby z piratami. Liczy się zabawa i inspiracja.


MOCPages

MOCPages


Kto powiedział, że diorama musi być duża. Zawsze można zrobić małe odtworzenie sceny.


Brickshelf

MOCPages

MOCPages

MOCPages

MOCPages

MOCPages


Można też własnym sumptem, bez dostarczanej instrukcji zbudować model pojazdu czy miejsca.


MOCPages

MOCPages


Klocki LEGO mogą służyć także jako element innego typu twórczości, czy to fanartów, czy inspirowanych zdjęć.


ILTWMT
Można też zrobić choćby szachy.


GeekTyrant
Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Darth Malgus - kostium jak z filmu

2013-05-29 17:22:23 KotakuBardzo dopracowane kostiumy postaci z filmów, gier czy komiksów stały się już normą. Jednak nie przestają zachwycać. Fan Jules z Irlandi samodzielnie stworzył replikę stroju Dartha Malgusa z The Old Republic. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak wkłada go z pomocą innych osób i przeistacza się w Lorda Sithów. Końcowy efekt jest naprawdę wart uwagi. Z takim kostiumem Jules wygląda jak wyjęty z planu filmu Star Wars.


KOMENTARZE (15)

Twórczość fanów

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Twórczość fanów #2

2013-05-28 21:50:43 Etsy.com, deviantArtW poprzednim newsie poświęconym twórczości fanów zaprezentowaliśmy fanarty, których tematem przewodnim był "Powrót Jedi". Jednak fani nie ograniczają się jedynie do rysowania i malowania. Dlatego dziś przedstawiamy przeróżne rękodzieła, które zostały zainspirowane przez VI epizod. Poniżej znajdziecie przedmioty uszyte, wydziergane, wystrugane, ulepione... Zabawki, ozdoby, a także przedmioty codziennego użytku. I jak widać Ewoki są często wykorzystywanym motywem.
W tym tygodniu przedstawimy jeszcze więcej przykładów z tego obszernego tematu jakim jest wszelaka twórczość fanów Star Wars.Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)

Twórczość fanów

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Twórczość fanów #1

2013-05-26 21:50:47 deviantArtPodczas świętowania urodzin jednego z epizodów nie może zabraknąć twórczości fanów z nim związanej. Fani zaczerpnęli z "Powrotu Jedi" dużo pomysłów, motywy pochodzące z tego epizodu przewijają się w najprzeróżniejszych przejawach twórczej pasji fanów. Na początek przedstawiamy mały przegląd plakatów i fanartów poświęconych tej części Sagi. Poniżej znajdziecie podobizny bohaterów oraz filmowe postery. Fanarty te powstały z użyciem różnych technik oraz w różnych stylach i są zaledwie małą reprezentacją wszystkich, które można odnaleźć w sieci. Na stronach wielu z poniższych artystów znajdziecie więcej starwarsowych fanartów, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi.


www.strongstuff.deviantart.com


www.ramirotorreblanca.deviantart.com


www.tbone310.deviantart.com


www.sindorman.deviantart.com


www.WonderDookie.deviantart.com


www.jacksdad.deviantart.com


www.valzonline.deviantart.com


www.pedro-ferreira.deviantart.com


www.pinkparasol.deviantart.com


www.misterhope.deviantart.com


www.mikewolfer.comwww.nguy0699.deviantart.com


www.ryanodagawa.deviantart.com


www.leightonnoyes.deviantart.com


www.CapMoreno.deviantart.com


www.hodges-art.deviantart.com


www.spuds-n-stuff.deviantart.com


www.hapo57.deviantart.com

Więcej twórczości zainspirowanej "Powrotem Jedi" wkrótce.
Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Nowa nadzieja w 60 sekund

2013-05-04 21:31:03

Animatorzy z 1A4 STUDIO postanowili się zmierzyć z legendą „Nowej nadziei”. Efektem ich pracy jest animowana, skrócona wersja. Skrócona do 60 sekund. Możecie ją zobaczyć tu:Twórcy ci próbowali swoich sił także z innymi kultowymi filmami, w tym „Powrotem do przyszłości”. Oczywiście w wersji 60-sekundowej. Więcej ich filmów znajdziecie na YouTubie.
KOMENTARZE (14)

Twórczość fanów

Ubierz się odpowiednio w Dniu Gwiezdnych Wojen

2013-05-03 22:52:26 www.DisneyBound.tumblr.com

Już jutro 4 maja czyli nieoficjalny Dzień Gwiezdnych Wojen, którego historię przedstawiliśmy niedawno.
Ten dzień (jak zresztą cały gwiezdnowojenny maj) można świętować na wiele sposobów. Jedną z prostszych metod jest wyrażenie swojej sympatii do Gwiezdnych Wojen poprzez ubranie. W szafach wielu fanów znaleźć można przeróżne koszulki i bluzy ozdobione motywami Star Wars, ale żeby czuć się starwarsowo niekoniecznie trzeba mieć je na sobie, czasami wystarczą zwykłe ubrania. Od jakiegoś czasu udowadnia to Leslie Kalbfleisch, która na blogu o nazwie DisneyBound prezentuje zestawy ubrań inspirowane, przede wszystkim, postaciami z uniwersum Walta Disneya. Jej twórczość poświęconą Star Wars prezentowaliśmy już kilkakrotnie, poprzednie newsy znajdziecie tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Dziś przedstawiamy kolejne zestawy zainspirowane bohaterami Star Wars (i jeden ogólnie poświęcony sadze). Prezentowane zestawy są skierowane do pań, ale panowie również mogą czerpać z nich inspiracje. Ponadto w poprzednich newsach na ten temat znalazły się również zestawy dla fanów. Być może pomysły Leslie wpłyną na Wasz jutrzejszy ubiór? Więcej ubrań znajdziecie tutaj. Więc zaglądnijcie do szaf i May the 4th Be With You!


KOMENTARZE (8)

Twórczość fanów

Miniaturowe modele

2013-05-02 09:00:26

O tym, że można robić papierowe modele pojazdów z filmów wiemy doskonale. Fani udowodnili to już nam nie raz (i nie dwa razy). Można też iść w miniaturyzowanie swoich dzieł, jak to zrobił pewien fan z własnym wydaniem Cieni Imperium. Tymczasem pochodzący z San Jose David Canavese postanowił połączyć obie te sztuczki. Wykorzystując papier i odrobinę kleju, a przede wszystkim swoje oddanie i pomysłowość, udało mu się stworzyć miniaturowe modele okrętów. Oto kilka przykładów:Więcej jego prac znajdziecie na Facebooku. Zawsze możecie go polubić.
KOMENTARZE (9)
Loading..