TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Fani pamiętają o Carrie Fisher

2017-12-28 21:36:47 YouTube

Wczoraj minął rok od śmierci Carrie Fisher, która w pamięci wielu ludzi zapisała się jako księżniczka Leia i którą właśnie w tej roli możemy oglądać teraz na ekranach kin w najnowszym epizodzie Gwiezdnych Wojen. Z okazji tej smutnej rocznicy wspominają ją bliscy, ale również zwykli fani. Niektórzy z nich zrobili to w twórczy sposób, w Internecie można znaleźć między innymi montaże poświęcone jej osobie. Poniżej przedstawiamy przykładowe filmiki upamiętniające Carrie Fisher.
KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

A Star Wars Comic #12 - „Hope”

2017-12-28 14:38:48 A Star Wars Comic

W sierpniu wspominałem o komiksowej inicjatywie fanów ze Stanów, którzy tworzą autorskie opowieści z pogranicza Legend i kanonu, w stylu komiksów umieszczanych z magazynie „Tales”. Od tego czasu zaktualizowali oni swoją bazę o kolejne krótkie historyjki, a ostatnia poświęcona jest postaci Leii pod tytułem „Hope”, zadedykowana zmarłej w tamtym roku Carrie Fisher. Tych co jeszcze nie czytali tych komiksów, zachęcam do nadrobienia.
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Komiks 360°

2017-12-21 11:02:02 Matthew Gallman Art

Matthew Gallman to amerykański rysownik, który jest też fanem filmów Star Wars. Czekając na premierę „Ostatniego Jedi”, od 1 grudnia publikował na swoim profilu fb grafiki z postaciami z Sagi, a w dniu premiery zaprezentował krótki i zabawny komiks 360° dziejący się na planecie Ahch-To.


KOMENTARZE (7)

Twórczość fanów

Zwiastun koncepcyjny „The Star Wars”

2017-12-16 10:51:57 polygon.com

Niektórzy fani mogą pamiętać mini-serię komiksową „The Star Wars”, która w latach 2013-2014 pojawiła się na rynku amerykańskim w nakładzie wydawnictwa Dark Horse Comics. Historia przedstawiona na kartach komiksu, ukazywała losy bohaterów pierwszego szkicu scenariuszowego do filmu „Nowa nadzieja”, który jeszcze wtedy nosił pełny tytuł „The Star Wars”. Dodatkowo design postaci i świata przedstawionego opierał się na pierwszych szkicach koncepcyjnych Ralpha McQuarrie'ego, jednego z ojców Oryginalnej trylogii. Taka wariacja okazała się na tyle inspirująca, że fani ze szkoły Digital Animation and Visual Effects w Orlando na Florydzie stworzyli zwiastun koncepcyjny filmu „The Star Wars”, ożywiając szkice McQuarrie'ego.

The Star Wars: Concept Trailer from The DAVE School on Vimeo.


KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Fanowskie plakaty do „Ostatniego Jedi”

2017-12-12 07:14:42

Czekając na „Ostatniego Jedi” fani stworzyli wiele własnych plakatów promujących ten film. Kilka z nich prezentujemy poniżej.Jak zwykle jedne mniej inne bardziej trafione. Jedne bliższe materiału jaki dostaliśmy, inne bardziej twórcze.
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Fanowskie teledyski

2017-12-09 20:49:07 YouTube

Większość z fanów odlicza ostatnie dni do premiery nowego epizodu Gwiezdnych Wojen. Co można robić czekając na „Ostatniego Jedi”? Można na przykład zobaczyć co tworzą fani inspirując się dotychczasowymi filmami. Niedawno napisaliśmy o fanartach, a dziś proponujemy obejrzenie kilku fanowskich teledysków poświęconych filmom Star Wars oraz występującym w nich bohaterom.

Uwaga. Jeśli należycie do osób, które wystrzegają się jakichkolwiek materiałów promocyjnych do najnowszego epizodu ostrzegamy, że w pierwszym i trzecim z poniższych filmików znajdują się sceny z pierwszego teasera oraz trailera.


KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

„The Distant Echo” fan film

2017-12-03 09:42:59 youtube.com

Pamiętacie fan film „Legacy of the Force”, którego fabuła była mocno oparta na legendarnych cyklu powieściowym „Dziedzictwo Mocy”. Ci sami twórcy wrócili do znanych nam ze starego kanonu postaci i stworzyli krótki obraz wykorzystujący elementy obu porządków kanonicznych. Jak widać Legendy wiecznie żywe.


KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Odliczanie do Ostatniego Jedi na blogu Popkalczer

2017-12-01 19:11:36 popkalczer

Robert 'bele' Sienicki, znany rysownik i scenarzsta komiksowy, legendarny publicysta i podkaster, w ramach przygotowań do Ostatniego Jedi przygotował na swoim blogu popkalczer znakomitą niespodziankę: codziennie będzie tam publikował swój rysunek z postaciami z Sagi Star Wars.
Na pierwszy dzień tego niezwykłego wydarzenia, w ramach oczekiwania na Epizod VIII, na blogu pojawił się tytułowy Ostatni Jedi, czyli Luke Skywalker. Ilustracje kolejnych postaci będą ukazywały się na blogu aż do premiery filmu.

Blog popkalczerKOMENTARZE (6)
Loading..