TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

8-bitowy zwiastun „Ostatniego Jedi”

2017-06-30 20:08:55 Geek's Are Sexy

Nowojorski artysta Wahyu Ichwandardi nie mogąc się doczekać na premierę „Ostatniego Jedi” postanowił przerobić zwiastun nowego Epizodu na wersję.. 8-bitową. Na potrzeby swojej pracy stworzył 288 pojedynczych obrazów przy pomocy starego komputera Apple IIC oraz programu Dazzle Draw. Całość skopiował na 48 dyskietek i przeniósł na nowocześniejszy komputer, gdzie dokończył swoje dzieło.Proces tworzeniaWięcej zdjęć z procesu produkcji możecie znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Rok z życia Vadera

2017-06-17 00:14:08

Od ponad 40 lat Darth Vader, Mroczny Lord Sithów, jest niezmiennie najpopularniejszym czarnym charakterem popkultury. Jednym z kolejnych na to dowodów jest seria zdjęć D.Vader, albo inaczej Dzień z Życia Dartha Vadera, w której polski fotograf prezentował przygody Dartha Vadera w codziennym ludzkim życiu. Projekt powstał przy okazji rozkręcania nowego serwisu społecznościowego skupionego wokół miłośników fotografii: tookapic.com.

Projekt DVader na tookapic


Dla autora, Pawła Kadysza , początki nie były najprostsze: "Maska na dzidę Od tego zaczynała się każda sesja. Maska zawieszona na statywie w miejscu gdzie później miałem stanąć. Na nią, ręcznie ustawiałem ostrość. Autofocus w przypadku braku wężyka / pilota zupełnie by się nie sprawdził. Sprzęt do oświetlenia sceny to jedna lampa Quantuum Move 400 – zdecydowowanie za mocna na moje potrzeby. Do tego nieduży softbox tej samej firmy. Zdjęcia, które wyglądają na zrobione w dzień (tak naprawdę były robione w zupełnej ciemności) były oświetlone wspomnianą lampą, natomiast błysk rozpraszała duża płachta bardzo cienkiego materiału rozwieszona na stelażu. Do kupienia w każdej hurtownii materiałów (wystarczy poprosić o coś co ładnie rozproszy światło).Projektem dość szybko zainteresowały się media internetowe, Mashable, po nim Bored Panda, a potem wreszcie większe polskie media mainstreamowe, od telewizji, przez stacje radiowe, w tym Radiu Zet, aż po pojawienie się autora w Studio Dzień Dobry TVN. Jak sam pisze: Szał trwał około miesiąca. W tym czasie odebrałem ponad 500 maili z pytaniami o wykorzystanie zdjęć, odpowiedź na kilka pytań odnośnie projektu czy zaproszenia do mediów. Zasięg w social media wzrósł ponad dwukrotnie. +300 obserwujacych na Twitterze. +1000 na Facebooku i +3000 na Instagramie. Wystąpiłem w czterech różnych programach TV, w tym jednym na żywo. W dwóch stacjach radiowych. Moje zdjęcia znalazły się w gazetach na całym świecie, w tym w niemieckim wydaniu Focus’a (jako zdjęcie tygodnia) i Malezyjskim ELLE. Autor zachęca innych do próby rozkręcania swoich twórczych projektów, do zrobienia nowych rzeczy, które mogą przynosić kreatywną radość, a czasem nawet sukces.


Szczegółowy artykuł autora o powstawaniu projektu D Vader

KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

Gwiezdne kapelusze

2017-06-03 17:50:46

Dziś znów poruszamy się w granicach produktów nielicencjonowanych, tworzonych przez fanów-rzemieślników, którzy odsprzedają swoje dzieła innym na zasadzie pojedynczych, unikalnych sztuk. Tym razem przyjrzymy się ofercie produktów grupy The Blonde Swan, obecnej na Etsy. Produkują oni nakrycia głowy w trzech wariantach: fez (cena koło 575 PLN), mały cylinder (cena koło 613 PLN) oraz melonik (cena koło 2283 PLN). Wszystkie oczywiście inspirowane filmami, my zaś wybraliśmy te związane z sagą. Zdjęcia poniżej. Może ktoś sprawi sobie taki kapelusz, do wyboru BB-8 (melonik), R2-D2 (melonik, cylinder), Boba Fett (fez, melonik), Chewbacca (fez) i szturmowiec (fez).


KOMENTARZE (6)
Loading..