TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Gdyby R2-D2 spotkał Szekspira

2017-08-27 10:26:16 dailyartdaily.com

Wiek XVI i XVII charakteryzował swoją modą w ubiorze, która niekoniecznie byłby użyteczna w naszych czasach, możliwie jednak sprawdziłaby się uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dzięki stronie dailyartdaily.com możecie poznać prace francuskiej fotografki Sachy Goldberger, która ubrała w typową na tamten okres odzież, bohaterów fantastyki popularnej. Więcej zdjęć i szczegółów na temat tej serii znajdziecie na stronie autorki, warto przejrzeć resztę galerii.
Dla spragnionych takiego mariażu klimatów, polecam lekturę książek z serii „William Shakespeare's Star Wars”.

KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

Komiksy „Tales” w wersji fanowskiej

2017-08-26 12:58:16 astarwarscomic.com

Trzech fanów z USA, Jim Meelo, Alex Ray i Tony Ray, postanowiło stworzył własne krótkie komiksy, dziejące się w uniwersum Star Wars. Konstrukcja komiksów przypomina te, które kiedyś były publikowane w serii „Tales”, wydawanej przez Dark Horse Comics, a u nas na łamach magazynu „Star Wars Komiks”. Od początku tego roku, a dokładnie 25 dnia każdego miesiąca, ukazują się na stronie A Star Wars Comic, krótkie, 6-stronicowe opowiastki, dziejącą się w różnych momentach sagi. Warto przeczytać komiksy, bo prezentują poziom podobny do wydań oficjalnych.
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Weekend 40-lecia – „Zemsta Sithów”: Fanowskie video

2017-08-19 12:47:32 YouTube„Zemsta Sithów”, jak każdy z epizodów, zainspirował wielu fanów Gwiezdnych Wojen do stworzenia najprzeróżniejszych dzieł. O fanowskiej twórczości zainspirowanej tą częścią Sagi pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj. Zaprezentowaliśmy tam fanarty, fanfiki, torty, budowle z Lego i wiele innych przykładów fanowskiego rękodzieła. Dziś skupimy się natomiast na innej dziedzinie - na wszelkiej maści filmach i filmikach. W sieci znaleźć można różnego rodzaju fanowskie montaże, zwiastuny, parodie, a także przemyślenia na temat tego epizodu przedstawione w formie video.

Pierwszy z prezentowanych tytułów - „What if Star Wars Episode III were good?” - to fanowska propozycja ulepszenia „Zemsty Sithów”. Przedstawiona tam opowieść jest podobna do tej, którą wszyscy znamy, ale jednak inna. Sami oceńcie czy taki III Epizod bardziej przypadłby Wam do gustu. Jest to oczywiście część trzecia z cyklu, więc jeśli ktoś jest ciekaw całości, to poprzednie dwie znajdzie tutaj i tutaj."Honest Trailers" to seria parodii trailerów, które mają szczerze zapowiadać poszczególne filmy. Wśród sparodiowanych tytułów nie zabrakło oczywiście "Zemsty Sithów". Przy okazji warto przypomnieć inną popularną serię prezentującą alternatywne zakończenia filmów, czyli "Jak powinno się skończyć" ("How It Should Have Ended"), w której również wystąpił III Epizod, o czym pisaliśmy w tym miejscu.Dla równowagi, proponujemy obejrzeć też materiał, w którym wymieniane są zalety „Zemsty Sithów”. Nawet jeśli ktoś ma wyrobione negatywne zdanie o tym filmie, to warto spojrzeć na niego z innej strony. Może znajdzie się w tej opinii coś ciekawego? (Istnieje też oczywiście filmik prezentujący „grzechy” tego epizodu).Natomiast poniżej przedstawiamy garść fanowskich zwiastunów do "Zemsty Sithów". Przy tworzeniu niektórych z nich, autorzy inspirowali się trailerami do nowszych filmów z serii Star Wars.

Wszystkie atrakcje weekendu znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (6)

Twórczość fanów

„Star Wars Episode V Revisited” już jest

2017-08-14 10:41:11

W 2008 roku po raz pierwszy wspomnieliśmy o projekcie „Revisited”, czyli o fanowskiej przemontowanej wersji Nowej nadziei. Wśród wielu ulepszeń można było znaleźć między innymi scenę wręczenia medalu Chewbacce, zmianę koloru miecza Luke'a z zielonego na niebieski, przebudowa bitwy o Yavin IV oraz wiele innych smaczków, które ucieszą nawet najwybredniejszego fana. Naszą recenzję możecie znaleźć w tym miejscu.

W 2010 napisaliśmy o tym, że powstaje wersja „Revisited” Imperium kontratakuje, a zaraz po zakończeniu prac miała rozpocząć się praca nad Powrotem Jedi. Mijały lata a o projekcie było cicho, kilka razy prace nad nim były wstrzymywane z różnych powodów (zarówno rodzinnych jak i natury technicznej). Jednak po siedmiu latach do sieci pojawiła się w końcu upragniona przez wielu fanów wersja.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy w to miejsce >>>


Poniżej prezentujemy kilka próbek Epizodu V w wersji „Revisited”:

Oficjalna strona na Facebooku
Oficjalny temat poświęcony „The Empire Strikes Back – Revisited”

Temat na forum
KOMENTARZE (20)
Loading..