TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wojny klonów – czyżby pewne?

2002-11-19 20:57:00 JediNet

Harry Knowles z Ain’t It Cool News ujawnił, że jego tajne źródła w Cartoon Network twierdzą, że nie ma zaawansowanych negocjacji pomiędzy Lucasem a CN, ponieważ umowa została już podpisana. Według niego jest to już pewne. Ponadto zdradził kilka nowych szczegółów. Serial ten będzie się składał z krótkich odcinków, a nie jak przypuszczano (czy jak to było w przypadku Droids czy Ewoks) półgodzinnych. Będzie nadawany w przerwie pomiędzy dwoma półgodzinnymi serialami. Głównym producentem serialu ma być Genndy Tartakovsky, twórca znany w Polsce chociażby z serialu „Labolatorium Dextera”. Choć sam projekt „Wojen klonów” ma być bliższy innemu projektowi Tartakovsky’ego – „Samurai Jack” (przykładowe zdjęcie obok). Osobiście nie wiem czy jest to najlepszy pomysł, ale zapraszam do komentowania tego na Forum, w tym wątku.
I jeszcze jedno, mimo, iż Harry twierdzi, że jest to pewna informacja, to mimo wszystko należy poczekać na jej oficjalne potwierdzenie przez Lucasfilm. Przykład to potwierdzający przytoczył TheForce.Net. Okazuje się, że w 1996 trwały pewne prace przygotowawcze nad serialem opartym na Gwiezdnych Wojnach. Wśród twórców znaleźli się Steve Sansweet (ds. relacji z fanami) oraz ... Kevin J. Anderson. Serial miał bazować na serii X-Wing lub Młodzi Rycerze Jedi. Aczkolwiek nie doszedł do realizacji z powodu tego, że telewizyjne efekty specjalne nie zadawalały Lucasa, no i jeszcze, chyba ważniejszy powód, iż serial mógł trochę pokrzyżować kampanie promocyjną nowej trylogii oraz specjalnej wersji starej.
KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Wojny Klonów jako serial?

2002-11-14 14:29:00 TFN

Jak donosi Harry Knowles, niezmordowany w wynajdywaniu niesamowitych informacji, ten sam, który jako pierwszy zrecenzował „Atak klonów”, zaszokował dziś świat jeszcze kolejną gwiezdnowojenną niespodzianką. Według niego, niedawno odbyło się tajne zebranie przedstawicieli Lucasfilmu i Carton Network, a obecnie trwają ZAAWANSOWANE dyskusje nad stworzeniem animowanego serialu telewizyjnego zatytułowanego „Clone Wars” (czyli „Wojny Klonów”). Na razie nie ustalono jeszcze takich szczegółów jak długość odcinka, ani dokładnej daty emisji. Spekuluje się, że serial będzie gotowy albo rok przed premierą Części III, albo w roku jej premiery. Jak wiadomo Część III ma zakończyć Wojnę Klonów. Serial ma się składać z 50-60 odcinków.
Warto dodać, że nie będzie to pierwszy serial oparty na „Gwiezdnych Wojnach”. Dwa, także animowane, stworzone w latach 80. – „Droids”, o przygodach R2-D2 i C-3PO, oraz „Ewoks” o przygodach Ewoków, były przede wszystkim skierowane do młodszej publiczności, i nie cieszyły się specjalnie dużą popularnością. Nie wiadomo jak to będzie tym razem. Bo dziwne by było, gdyby Lucasfilm nie wykorzystał takiego materiału jakim są „Wojny Klonów”. W Stanach już w styczniu pojawi się komiks przedstawiający losy bitwy o Kamino, a w czerwcu ukaże się tam powieść o roboczym tytule „Shatterpoint”, opowiadająca przygody Mace’a Windu (grał go w filmie Samuel L. Jackson) we wczesnym etapie „Wojen Klonów”. Być może wcześniej pojawi się jeszcze e-book, także osadzony w realiach Wojen Klonów. No należy tu też wspomnieć o młodzieżowych książkach o małym Boba Fetcie, które także dzieją się podczas pierwszych bitew Wojny Klonów; obecnie w USA są już dostępne dwie części tej serii.
O tym, że serial może faktycznie być adresowany do starszej publiczności, może też świadczyć przeprowadzenie eksperymentu zwanego „Nową Erą Jedi”. Był (i jest, bo wciąż jeszcze nie zakończono nad tym prac), cykl powieści, w którym zdecydowano pokazać wojnę w trochę inny sposób, niż było to na filmach, czy innych książkach sagi, postanowiono ją pokazać bitwa, po bitwie, stworzono olbrzymi szkielet scenariusza, a przy okazji jeden z najbardziej ciekawych cyklów fantasy (zwłaszcza jeśli chodzi o pomysł i projekt stworzenia tego czegoś). Całkiem prawdopodobne jest też to, że serial i kolejne powieści opowiadające o Wojnie Klonów, będą się wzajemnie uzupełniać.
No i na koniec warto dodać, że Wojny Klonów, wybuchają w „Ataku klonów”, w sumie pod sam koniec filmu, a zakończą się na początku Trzeciej Części. Tym sposobem będziemy mogli poznać ich dokładny przebieg...
KOMENTARZE (3)
Loading..