TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Zdubbingowane Wojny Klonów

2003-11-25 20:42:00 Cartoon Network & Stopklatka

Wielu z Was, słusznie skądinąd zauważyło, iż głosy w wyświetlanych na Cartoon Network „Wojnach Klonów” są prawie identyczne z tym, co widzieliśmy w zdubbingowanym Ataku Klonów (więcej >>>). I tak właśnie miało być. Dubbingiem zajęła się dokładnie ta sama ekipa, która ma już w swym dorobku, między innymi Epizod II. Polska wersja językowa powstała w Studiu Sonica, a głosów postaciom udzielili:

Tomasz Bednarek – Anakin lat 19.
Zbigniew Konopka – hrabia Dooku
Jacek Mikołajczak – kapitan Typho
Jarosław Domin – Obi-wan Kenobi
Aleksandra Rojewska – Senator Padme Amidala
Grzegorsz Wons – C-3PO
Janusz Bukowski – Darth Sidious
Ryszard Nawrocki – Kanclerz Palpatine

Niestety nie udało się nam zdobyć informacji, o pozostałych postaciach. Tym bardziej, że niektóre spośród wymienionych nic nie mówią w pierwszej serii. W każdym razie, bez ogródek można powiedzieć, że sam dubbing jest na poziomie tego prezentowanego w AOTC. Na pewno nie jest tak powalający jak w Shreku, ale nie można go w żadnym przypadku nazwać złym. Jest profesjonalnie zrobiony. Jedyne, co podobnie jak w przypadku drugiego Epizodu, może się nie podobać, to pewne nieudolności tłumaczenia, oraz dosłowne czytanie niektórych nazw. Pozostaje mieć nadzieje, że w wydaniu DVD z Wojnami Klonów, będzie dodana wersja z dubbingiem, a nie tylko podpisy, oraz taka, że kiedyś sposób czytania zostanie poprawiony.

Warto wrócić na chwilę do kwestii oryginalnej obsady serialu. Pisaliśmy już o niej wcześniej >>>. Podsumowując tamtego newsa poniżej zamieszczamy spis odtwórców:

James Arnold Taylor - Obi-wan Kenobi
Grey DeLisle - Padmé Amidala, Asajj Ventress
Corey Burton - Count Dooku
Anthony Daniels - C-3PO
Nick Jameson - Najwyższy Kanclerz Palpatine
Tom Kane - Yoda
Mat Lucas - Anakin Skywalker
André Sogliuzzo - kapitan Typho

Niestety ta lista również nie jest pełna. Warto zauważyć jednak parę rzeczy. Jedynym aktorem, który pojawił się w serialu, a także ma na swym koncie film kinowy (na dodatek wszystkie) jest Anthony Daniels – czyli C-3PO, który podkładał także swój głos w kreskówce Droids (udzielił także głosu Legolasowi w Władcy Pierścieni Ralpha Bakshiego). Pogłoski o udziale Haydena w serialu tym samym, zostają ostatecznie rozwiane.
W naszej wersji językowej obserwujemy dokładnie odwrotną konsekwencję. W praktyce wszyscy aktorzy powrócili do swych postaci. Ale to nie koniec, znów Palpatine i Sidious mają różne głosy – co jest wymuszone przez Lucasfilm i nie jest żadnym wymysłem z polskiej strony. Praktycznie we wszystkich krajach, gdzie dubbingowano Gwiezdne Wojny, te Palpatine i Sidious, choć grani przez jednego aktora, mają dwóch różnych aktorów podkładających im głosu. Jeśli dobrze pójdzie, to zapewne zobaczymy tę samą ekipę przy kolejnych sezonach Wojen Klonów, ale też pewnie Epizodu III. Miejmy nadzieję, że choć czytanie nazw zostanie do tego czasu poprawione. Tymczasem zapraszamy wszystkich chętnych do oceny serialu, a także jego dubbingu na forum.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

Nowa seria Clone Wars

2003-11-24 13:58:00 DARTH VADER

Na TFN przedstawiono trailer sezonu drugiego "Wojen klonów". Przypomnijmy, że kolejna seria zagości na ekranach Cartoon Network na wiosnę 2004. roku.

Do ściągnięcia z TFN:
Quick Time (5,1 MB)
MPEG (5,3 MB)
Real Media (5,7 MB)

Niebawem zamieścimy link do trailera, który znajdzie się na naszym lokalnym serwerze.
KOMENTARZE (22)

Wojny Klonów

Dziś maraton Wojen Klonów

2003-11-22 11:18:00 Cartoon Network

Dzisiaj, w polskiej stacji Cartoon Network, o godzinie 14:00 rozpocznie się maraton Clone Wars. Zostanie wyemitowanych pięć odcinków tego tygodnia, czyli chaptery 6-10.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - Odcinek X

2003-11-21 07:24:00

Wczoraj w USA wyemitowano ostatni odcinek pierwszej serii serialu Clone Wars. Streszczenie poniżej Spoiler
Wszystko rozpoczyna się w przestworzach Muunilist. Toczy się tam wielka bitwa pomiędzy siłami Republiki, a Separatystami. Myśliwce klonów walczą przeciw geonosjańskim myśliwcom. Wśród walczących jest Anakin Skywalker, który przez długi czas ściga godnych siebie przeciwników. W końcu pokonuje ich i zabiera się za kolejne eskadry. W pewnym momencie decyduje zrobić z siebie przynętę. Ciągnie za sobą klucz myśliwców wroga, wprost pod torpedy wystrzelone przez klony. Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, ale część torped podąża za Skywalkerem. Anakin odciąga je w kierunku jednego ze statków Separatystów. Przelatuje przez niego, a torpedy niszczą go od środka. Wkrótce niszczyciele także niszczą kolejny okręt. Wszystko się klaruje, gdy nagle ktoś niszczy oddział Anakina. Anakin widzi obcy statek – z żaglem – statek Asajj. Postanawia się z nim zmierzyć. Odcinek kończy się nierozstrzygnięty.

(koniec spoilera).
Zajmujący 56 MB odcinek można znaleźć tutaj, natomiast wersję z komentarzami tutaj.
KOMENTARZE (31)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - Odcinek IX

2003-11-20 07:30:00

Wczoraj w amerykańskim Cartoon Network wyemitowano przedostatni w tej serii odcinek serialu Clone Wars. Spoiler
Rozpoczyna się on w chwili, gdy Obi-wan na swoim skuterze leci przez zrujnowane miasto, aż do centrum dowodzenia. Na jego szczycie spotyka się z szturmowcami ARC i razem szykują się do ataku na centrum. Przedstawiciele Klanu Bankowego są przerażeni widząc to co się dzieje na polu bitwy. W tym momencie pęka kopuła centrum a do środka wpadają szturmowcy ARC i Obi-wan. Droidy nie są w stanie ich powstrzymać. San Hill sam poddaje się praktycznie bez walki i na kolanach błaga o litość. W tym momencie do sali wlatuje Durge. Szturmowcy koncentrują na nim cały ogień. Jednak tak naprawdę, w kupie dymu niszczą tylko i wyłącznie jego zbroje. Durge potężniejszy niż dotychczas staje do dalszej walki. Próbuje z nim walczyć Obi-wan, bo ogień szturmowców nic nie daje. W pewnym momencie ciało Durge’a wchłania Obi-wana, którego miecz spada na podłogę. Przywódca szturmowców próbuje porazić go prądem, ale to tylko wnerwia Durge’a. Łowca próbuje zabić przywódcę – lecz nagle jego ciało zaczyna się dziwnie napinać i pęka. Obi-wan ledwo uchodzi z życiem i zaraz potem znajduje przerażonego Sana Willa. Muunowie zostają aresztowani, a Obi-wan podnosi pozostałość po Durge’u – jego hełm.
(Koniec spoilera).

Odcinek ten znajduje się tutaj i zajmuje 59 MB. Wersja z komentarzami jest tutaj.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

Wojny klonów – Odcinek VIII

2003-11-19 07:34:00

Wczoraj ukazał się w USA kolejny odcinek serialu Wojny Klonów. Poniżej streszczenie odcinka Spoiler Akcja rozpoczyna się tuż w momencie ataku Lansjerów Durge’a na artylerię Republiki. Obi-wan widząc co się dzieje postanawia wysłać szturmowców lansjerów do kontrataku. Dochodzi do wielkiego starcia. Szturmowcom przewodzi ktoś ubrany w brązowy płaszcz, a droidom IG – Durge. W pewnym momencie walk Durge postanawia zmieść dowódcę szturmowców – ale udaje mu się to zrobić jedynie z jego hełmem. Okazuje się, iż był to Obi-wan. Wkrótce dochodzi do pojedynku Durge’a z Obi-wanem. Kenobi szybko wbija miecz w ciało Durge’a, ale to nic nie daje. Następnie do ataku przechodzi Durge – strzela w Obiego, miota w niego ogniem, ale to nic nie daje. Obi chroni się mocą. W pewnym momencie, Kenobi dosięga swojego miecza i przechodzi do kontrataku. Durge włącza na swych ramionach specjalne tarcze energetyczne, które chronią go przed mieczem. To miniaturowa wersja energetycznych grodzi z Naboo TPM. Zaraz potem generał Kenobi odcina jedną rękę Durge’owi, a potem przecina go wpół. Dostaje też komunikat o kolejnym punkcie zapalnym. Zostawia pokonanego Durge’a, który w tym czasie zaczyna się składać.(koniec spoilera).
Odcinek można obejrzeć tutaj - zajmuje prawie 50 MB. Wersja z komentarzami jest tutaj.
KOMENTARZE (25)

Wojny Klonów

Wojny klonów – Odcinek VII

2003-11-18 07:28:00

Wczoraj wyemitowano w USA 7 odcinek serialu Clone Wars. Opowiada on o Spoiler: pojedynku Dooku z Asajj. Rozpoczyna się tuż w chwili, gdzie kończy się 6 odcinek. Asajj mówi, że jest wojowniczką Sithów, na co Dooku odpowiada śmiechem. Próbuje jej pokazać, że się myli. Zeskakuje na arenę – wspaniale używa Mocy, by elegancko wylądować i nadal prowadzi konwersację z Asajj. Prowokując ją, oczywiście. Asajj wyciąga swe miecze i próbuje rzucić się na Dooku – on jednak ciska w nią błyskawice Mocy. Asajj nie wie za bardzo jak się przed nimi bronić. Traci przytomność. Budzi się po jakimś czasie w innym pomieszczeniu. Wstaje i rozgląda się. W końcu widzi swoje dwa miecze. Próbuje ich dosięgnąć, gdy nagle pojawia się Dooku. Znów rozpoczyna się widowiskowa walka. Dooku niszczy miecze Asajj i już prawie ja pokonał, gdy pojawia się hologram Dartha Sidiousa. Dooku przedstawia Asajj. Wkrótce potem wręcza jej 2 miecze świetlne o czerwonej klindze i zakrzywionych rękojeściach. A następnie wysyła ją z misją…(koniec spoilera)
Plik można ściągnąć tutaj i zajmuje on 47 MB. W wersji z komentarzem jest tutaj.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

Aktorzy Clone Wars

2003-11-15 15:18:00 StarWars.com

Na oficjalnej podano aktorów, którzy podkładają głosy pod postacie z kreskówki Wojny Klonów.

Głos Anakina brzmi dosc znajomo, bo to własnie Mat Lucas podkłada głos pod Wybrańca w tej Gwiezdnowojennej mikro serii. Przedtem moglismy go uslyszeć w znakomitej grze Star Wars: The Clone Wars, która jest dostępna na platformy Playstation 2, Game-Cibe oraz X-Box. Jaką stworzył LucasArts.
Obi-Wana Kenobiego gra Arnold Taylor, którego talent moglismy usłyszeć w grach takich jak Władca Pierscieni: Drużyna Pierscienia, w której wcielił się w Pippina oraz serialach animowanych, gdzie uzyczył swego głosu do Animatrixa, Atomówek i Johnnego Bravo.
Elegancki ton Hrabiego Dooku gwarantuje Corey Burton. Wczesniej grał on Dooku w kilku grach LucasArtsu, takich jak Star Wars: Bounty Hunter, Star Wars: The Clone Wars i Star Wars: Galactic Battlegrounds. Moglismy go również usłyszeć w wielu projektach Disney`a. Fani zapewne pamiętają go z kreskówki z lat 80 pt. „G.I. Joe” z roli Xamot, jednego ze złych komandorów szkarłatnego oddziału „Kobry”. W tym samym czasie Burton wcielił się także w Deceptikona Shockwave`a oraz człowieka Spike`a z serialu „Transformers”.
KOMENTARZE (3)

Wojny Klonów

Clone Wars w jednym miejscu

2003-11-15 15:07:00

Plików związanych z animowanym serialem Clone Wars codziennie przybywa. Zebraliśmy więc je wszystkie w jednym miejscu, by szukanie odnośników nie sprawiało wam problemu. Linki do wszystkich plików znajdują się tu.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - Odcinek VI

2003-11-15 09:31:00

Wczoraj w USA wyemitowano odcinek 6. serialu Wojny Klonów, na który my będziemy musieli poczekać do poniedziałku. A oto stresczenie odcinka: (spoiler): Wszystko zaczyna się od walki gladiatorów. Zaraz potem widzimy jacht słoneczny Dooku zmierzający ku planecie Rattatak, gdzie zostaje powitany, przez istotę która zorganizowała te walki. Dooku ma zamiar znaleźć kogoś, komu mógłby zlecić kilka misji, jak niegdyś Jango Fettowi. Przygląda się więc walkom gladiatorów, w niadziei, iż kogoś takiego znajdzie. W pewnym momencie staje u jego boku Asajj Ventress. Dooku jest pod wrażeniem jej umiejętności, ale jak sam stwierdza, nie szuka szpiega. Ventress musi mu zatem udowodnić swoją przydatność, zeskakuje więc na arenę by walczyć. W pierwszym, ciężkim starciu pokonuje droida miotającego ogniem. Potem większość jeszcze żywych gladiatorów zwraca się przeciw niej. Używając Mocy zabija ich bez problemu. W końcu musi walczyć z potężnym potworem. Ale nie może sobie dać rady, nie używając mieczy swietlnych. Po długiej walce, Asajj pokonuje przeciwnika, co bardzo podoba się hrabiemu Dooku. Hrabia jest zdziwiony tym, jak dobrze Asajj opanowała Moc. Sama twierdzi, iż jest oddana jej Ciemnej Stronie. Twierdzi ona także, że jest Sithem.(koniec spoilera)
Odcinek ten można ściągnąć stąd - zajmuje on 44 MB.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Informacje z czata z twórcami Clone Wars

2003-11-15 01:24:00 TFN

Niedawno na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen odbył się czat z twórcami serialu Clone Wars, czyli Genndym Tartakovskim & Paulem Rudishem. Naświetlili oni kilka ciekawych faktów:

  • Istnieje szansa, że będzie więcej odcinków, niż pierwotnie planowanych 20.
  • Usłyszymy głosy, postaci, które przewinęły się przez epizod II, ale nic tam nie mówily – Luminara Unduli, Barrissa Offee oraz Shaak Ti, a także być może Aayla Secura. Wszystkie cztery panie są prominentnymi członkiniami zakonu Jedi.
  • Na stronie Cartoon Network można wybrać jednego z Jedi, który pojawi się w 20 odcinku. Do wyboru jest jedna z trzech zupełnie nowych postaci. Jednym z nich jest Voolvif Monn z Uveny, drugim Roron Corobb z Ithora, a trzecim Talz Foul Moudama. Spoiler W 20 odcinku Jedi będą walczyć z Generałem Grievousem, cyborgiem, który będzie jednym z ważniejszych bohaterów Epizodu III.(koniec spoilera)
  • Nie będzie odstępów czasowych między odcinkami, wiec akcja następnego będzie się zaczynać w miejscu, gdzie zakończył się poprzedni.
  • Komentarze do każdego odcinka na Hyperspace będą się koncentrowały na tworzeniu animacji, natomiast te na stronie Cartoon Network na tym czym jest dana postać lub miejsce.
  • Zostanie wyjasnione dlaczego miecz Kita Fisto działa pod wodą.

KOMENTARZE (4)

Wojny Klonów

Wojny Klonów – Odcinek V

2003-11-14 07:31:00

Wczoraj w USA wyemitowano już 5 odcinek serialu Clone Wars. Tym razem akcja przenosi się na Mon Calamari. A oto streszczenie odcinka. Spoiler
Mon Calamari. Querrenowie oznajmiają na radzie planetarnej, że przystąpili do Konfederacji. Nie podoba się to Kalamarianom. Wkrótce do miast przybywa flota Querrenów, a na Kalamarze lądują statki Republiki. Na jednym z nich Kit Fisto naradza się z Yodą, z którym skontaktował się przez holonet. Kit Fisto szybko zbiera swoich wodnych szturmowców klony i samemu przygotowuje do walki. Wskakują oni wszyscy do wody, gdzie już czekają na nich uzbrojeni Querreni, wspomagani przez wojska separatystów – droidy. Rozpoczyna się wielka podwodna bitwa. Kit Fisto używa specjalnego miecza świetlnego, który działa pod wodą. Często wspomaga się też Mocą. Wkrótce do bitwy przystępuje także podwodna kawaleria Kalamarian. Dosiadają oni jakiś drapieżnych rybosmoków, i są uzbrojeni w strzelające lance. W pewnym momencie do walki wkracza komandor Querrenów ze swoim krabowym pojazdem działem. Rozpoczyna on atak na statki Republiki. Kit Fisto widząc potęgę tej broni decyduje się załatwić ją samemu. Po kilku próbach, używając mocy tworzy kulę powietrza, która dziurawi pojazd. Zaraz potem do akcji wkraczają Kalamarianie, którzy spychają wciąż groźny wrak do rowu, który prowadzi aż do jądra planety.
(koniec spoilera)

Odcinek ten można zobaczyć tutaj i zajmuje on 30,5 MB.
KOMENTARZE (29)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - odcinek IV

2003-11-13 09:43:00 Lord Sidious

W najnowszym odcinku: Unleash Durge jest o wiele więcej akcji, niż w poprzednich:
Spoiler: Wszystko rozpoczyna się bitwą na orbicie. Anakin Skywalker, który dowodzi siłami Republiki, udowadnia, że jest najlepszym pilotem w galaktyce. Zaraz potem widzimy panoramę atakowanego miasta i przenosimy się na przedmieścia, gdzie dochodzi do ciężkich starć. Republika wystawia ciężką artylerię typu SPAH-T - tę samą, którą widzieliśmy w AOTC. SPAH-T niszczą budynki jak i armię droidów, torując sobie potencjalną drogę do centrum dowodzenia. Muunowie i Neimoidianin, obserwujący bitwę na holowyświetlaczach są przerażeni. Po krótkiej naradzie wyznaczają Durge'a, aby poprowadził kontruderzenie. Chwilę później Durge i jego kawaleria droidów lansjerów typu IG, wyrusza do walki. W tym czasie, siły Separatystów są już w odwrocie. Lecz nagle wyłania się Durge i jego kompania. i w sposób dosłowny taranują siły Republiki. Durge nie popuści nikomu, ani klonowi snajperowi ani nawet AT-TE. W końcu dopadają oddział SPAH-T, który atakują z boku. Wygląda, że odnieśli całkowite zwycięstwo.(koniec Spoilera)
Odcinek ten można ściągnąć stąd, zajmuje on 42,10 MB.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Maraton Clone Wars

2003-11-12 17:00:00 Wo Ja Ann za TFN

W piątek, 21 listopada na Cartoon Network w Ameryce Północnej zostaną wyemitowane wszystkie 10 odcinków pierwszej serii Clone Wars. Emisja odbędzie się w dwóch blokach:

-Odcinki 1-5 zaczną się o 7.30 rano. Będą one emitowane z dwiema przerwami.
-Odcinki 6-10 zaczną sięo 9.30 rano i podobnie jak blok pierwszy, bedą dwie przerwy.

Jeśli ktoś odbiera Cartoon Network przez satelite warto sprawdzic, czy na jego CN bedzie emitowany maraton Wojen Klonów.
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - odcinek III

2003-11-12 10:33:00

Streszczenie trzeciego odcinka Wojen Klonów:

(spoiler):
Okazuje się, że na ulicach miasta jest więcej droidów snajperów, niż pokazano w drugim odcinku. Wkrótce rozpoczyna się jatka, którą początkowo przegrywają szturmowcy ARC. Szybko się jednak przegrupowują, używając nowoczesnego sprzętu wykrywają miejsca, w których chowają się drozdy, i niszczą je. Dochodzi do obstrzału rakietowego budynków, w których są snajperzy. Wkrótce szturmowcy ARC mają drogę wolną i tylko przeszkadza im jakieś robactwo. Niebawem na ich drodze pojawia się czołg AAT, który zostaje zniszczony podstępem. Następnie używają oni sondy, by zlokalizować centrum dowodzenia. Swój plan konsultują z Obi-Wanem. Przy centrum znajduje się potężne działo, które muszą oni zniszczyć. Dochodzi do potyczki na platformie, na której znajduje się działo. Zobaczymy także, co odziedziczyły klony po Jango. Wkrótce działo zostaje wysadzone. Szturmowcy udają się na sam szczyt centrum dowodzenia, skąd mają przystąpić do dalszej akcji, a tymczasem po usunięciu działa, do miasta wkraczają kanonierki Republiki.
(koniec spoilera)

Można go pobrać z tego miejsca.
KOMENTARZE (22)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - odcinek II

2003-11-11 10:55:00 Lord Sidious

Wczoraj został wyemitowany 2 odcinek Wojen Klonów. Oto jego streszczenie: (spoiler):
Na republikańskim niszczycielu Obi-wan motywuje do działań Szturmowców ARC, przedstawiając im powagę ich misji. Następnie spotyka się z Anakinem, który próbuje się tłumaczyć, że jest najlepiej przygotowany do swojego zadania. Obi-wan szybko kończy sprzeczkę. Flota Republiki wychodzi z nadprzestrzeni na orbicie Muunilist. Czekają tam już na nich statki Intergalaktycznego Klanu Bankowości. Obie floty wypuszczają swoje myśliwce. Rozpoczyna się walka w kosmosie. Tymczasem Obi-wan dowodzi naziemną inwazją. W pewnym momencie wysyła on szturmowców ARC z misją. Oddział Obi-wana zostaje szybko zaatakowany przez siły Separatystów. Rozpoczyna się walka. Tymczasem grupa szturmowców ARC zmierza ku stolicy Muunilistu. Zostają zestrzeleni w mieście. Pomimo to, kontynuują swoją misję, nie wiedzą jednak, że są na celowniku droidów Banku.
(koniec spoilera)
Można go pobrać z tego miejsca.
KOMENTARZE (44)

Wojny Klonów

Przewodnik Clone Wars

2003-11-09 20:03:00 Rael za SW.comW Databanku na oficjalnej uruchomiono specjalny przewodnik po postaciach występujących w serialu "Clone Wars". Znajduje się on tutaj . Opisane postacie to między innymi Durge, Asajj Ventress i Kit Fisto.


KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Skąd to ściągnąć...

2003-11-09 16:07:00 Alex

Zapewne wielu z Was miało problemy z obejrzeniem pierwszego odcinka Clone Wars. Z Hyperspace strumień często się zrywał lub występował błąd IE. Kazaa jest pewnym rozwiązaniem, ale pobieranie przez nią jest bardzo często wolne. Alex znalazł źródło, z którego całkiem szybko można pobrać pierwszy odcinek Clone Wars. Oto miejsce skąd można pobrać film. Plik ma około 37 MB i jest w formacie QuickTime 6.

KOMENTARZE (33)

Wojny Klonów

Nastały Wojny Klonów

2003-11-08 21:46:00 Lord Sidious

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych na amerykańskiej stacji Cartoon Network wyemitowano pierwszy odcinek serialu Clone Wars. Wkrótce potem można było go zobaczyć na Hyperspace, gdzie był dostępny w dwóch wersjach, zwykłej i z komentarzami (zupełnie jak na DVD). Format w jakim jest on dostępny – to strumieniowy QuickTime i to chyba jest największą wadą, gdyż wielokrotnie zdarzyło mi się, że połączenie się zawieszało, ucinało i tak nie jestem pewien czy obejrzałem filmik do końca. W każdym razie niewiele już mu brakowało. Rozpoczyna się napisem Star Wars, a zaraz potem Clone Wars. Streszczenie pierwszego odcinka:
Spoiler
Na początku widzimy w oddali małego jeźdźca na przedziwnym rumaku, dopiero potem okazuje się, że jest to mistrz Yoda. Serial rozpoczyna się tym, jak Yoda z innymi Jedi, np. Shaak Ti, prowadzą armię klonów przeciw siłom droidów. Przypomina to w wielu aspektach bardziej film fantasy, niż bitwę SF, jednak trzeba przyznać, że ogląda się przyjemnie. Co było dalej, zobaczycie w już poniedziałek. Wkrótce potem mamy obrazy z walk toczących się na wielu różnych planetach. Pojawia się między innymi Mace Windu, Kit Fisto, ale też hrabia Dooku werbujący Querrenów. Po takim wprowadzeniu, w którym rolę narratora pełni Yoda, przenosimy się do gabinetu Najwyższego Kanclerza Palpatine’a. W gabinecie Palpatine’a są tym razem Yoda, Obi-wan i Anakin. Mistrz Kenobi zdaje sprawozdanie z działalności Intergalaktycznego Klanu Bankowości na Muunilist, który buduje tam statki i ukrywa armię droidów. Wszyscy zgadzają się, iż trzeba działać szybko. Palpatine chciałby, aby armią dowodził Mace Windu, który jednak obecnie walczy na Dantooine. Yoda proponuje Obi-wana, co bardzo podoba się kanclerzowi. Od razu proponuje on, by Anakin dowodził siłami kosmicznymi. Nie podoba się to ani Obi-wanowi, ani tym bardziej Yodzie, jednak Kanclerz i tak przeforsowuje swój pomysł. To co na pewno jest wielką zaletą tego serialu to to, że Tartakovsky’emu udało się w tej krótkiej scenie zawrzeć kilka emocji – głównie w mimice postaci. Gdy Palpatine chwali Anakina, ten wydaje się być wniebowzięty, gdy jednak Obi-wan wyraża swoje wątpliwości, Skywalker prawie zabija go spojrzeniem. Następnie widzimy przygotowania wojsk Republiki do kolejnej bitwy. W pewnym momencie widzimy jak Anakin zbiera się do drogi. Przy jego myśliwcu stoją C-3PO i R2-D2. W tej scenie jest pewien aspekt humorystyczny, który chyba przypomina trochę Lucasowy humor. Myśliwiec Anakina wzbija się w powietrze, a w tle widzimy Padme stojącą w oknie swego apartamentu. W tym momencie następuje pożegnanie.
(Koniec spoilera).
Przyznam szczerze, że mimo kanciastości Tartakovskyego pierwszy odcinek jest zgrabnie zrealizowany i przyjemnie się go ogląda. Muzyka w tle, to nie tylko w całości dzieło Johna Williamsa, ale na dodatek w całości pochodzi z Ataku klonów.

Najciekawsze jednak zostawiam na koniec – czyli zabezpieczenia na Hyperspace. Strumień nie idzie ze stron Lucasa, tylko Cartoon Network, przez co z łatwością można ominąć autoryzację Hyperspace. Wystarczy kliknąć tutaj by spróbować obejrzeć pierwszy odcinek. Spróbować – bo trzeba mieć dużo cierpliwości, zanim cokolwiek się pokaże.
KOMENTARZE (63)

Wojny Klonów

Proces tworzenia Clone Wars

2003-11-07 15:50:00 Wo Ja Ann i TFNObecnie w brytyjskim Cartoon Network - Toonami emitowane są programy o procesie tworzenia Clone Wars. Niedawno jeden z nich ukazał się one na TFN. Można go sciągnąć w dwóch wersjach.WMV (trwa 3:57 min. i zajmuje 19.3 MB) oraz MPG (trwa 4 min. i zajmuje 40.9 MB).
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

Clone Wars na DVD

2003-11-06 18:33:00 Lord Sidious i Stopklatka.pl

W piątek w Stanach i wielu innych krajach rusza emisja serialu Clone Wars na kanale Cartoon Network, u nas ruszy już w najbliższy poniedziałek. Jednak to nie koniec, albowiem wszystkie odcinki będzie można oglądać w internecie. Będą one dostępne tuż po amerykańskiej premierze, na Hyperspace - czyli płatnej części oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen. Nieoficjalnie mówi się jednak, że na tym się nie skończy i niebawem ujrzymy płytę DVD z pierwszą serią Clone Wars. To niebawem ma nastąpić przed emisją drugiej serii, która będzie na wiosnę. W USA płytka najprawdopodobniej pojawi się w okolicach gwiazdki. Czy i kiedy będzie w Polsce - na razie nie wiadomo.
Pierwsza seria składa się z 10-ciu trzyminutowych odcinków. Autorem jej jest Genndy Tartakovsky, autor Labolatorium Dextera czy Samuraja Jacka. Scenariusz powstał według ścisłych wytycznych Lucasfilmu. Część scen w serialu została zrobiona za pomocą animacji komputerowych - jak np. lecące statki kosmiczne. W pozostałych przypadkach wykorzystano odręczne rysunki.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Nowy zwiastun Wojen Klonów

2003-11-01 23:54:00 TFN

W sieci pojawił się trzeci zwiastun serialu Clone Wars. Według informacji na TFN, pochodzi on z węgierskiego oddziału Cartoon Network, w każdym razie oglądając go można zobaczyć adres www.cartoonnetowrk.pl. Zwiastun ma napisy po angielsku, a całość w ogóle nie posiada ani jednego mówionego tekstu. Głównie pokazane są fragmenty walk i wejścia postaci. Można go ściągnać tutaj.
KOMENTARZE (8)
Loading..