TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

O Clone Wars w Herald

2003-08-11 18:25:00 JediNet

Genndy Tartakovky, twórca „Atomówek”, „Samuraja Jacka” czy „Laboratorium Dextera”, a także zbliżającego się wielkimi krokami Clone Wars, w wywiadzie udzielonym Heraldowi podał dwa interesujące szczegóły.

Pierwszy to taki, że główną treścią serialu będzie bitwa na Muunilist, a także innych planetach. Po jednej stronie będą dowodzić Obi-wan Kenobi, Anakin Skywalker, Mace Windu oraz Kit Fisto, a po drugiej Asajj Ventress oraz Durge.

Druga sprawa to zawartość Clone Wars. A mianowicie, Tartakovky stwierdził, że na 60 minut (sumarycznie) serialu, aż 50 będą to bitwy. Zapowiada się gorąco.
KOMENTARZE (3)

Wojny Klonów

Animowane Wojny Klonów cd

2003-08-05 19:03:00 IESB

IESB:umiesciło 12 skanów książeczki ze szkicami animowanych Wojen Klonów. Była ona rozdawana za darmo na Comic-con.
Całość znajduje się także w Galerii.
KOMENTARZE (4)

Wojny Klonów

E! Online o Clone Wars

2003-08-04 20:47:00 E! Online

Na stronie magazynu E! Online znalazł się artykuł o serialu Clone Wars. A przeczytać tam można między innymi:
Serial Clone Wars będzie ukazywał epickie walki, o których w Gwiezdnych Wojnach mówiło się wiele, ale jako takich nie było w samych filmach. Mają się one pojawić jesienią w sieci Cartoon Network.
Pierwszy odcinek z serii trafił już do Cartoon Network, a Ci pokazali go krytykom (więcej >>>). Każdy z odcinków będzie miał dwie do trzech minut i opowiadał historie Anakina, Obi-wana i ich sojuszników w walce z Separatystami. Wszystkie odcinki razem będą opowiadać jedną spójną historię, zawierającą też w sobie opowieści mniej znaczących bohaterów.

„Świetnie wygląda i będzie w nim dużo akcji” – zapewnia rzeczniczka Cartoona Laurie Goldberg.

Tartakovsky, twórca serii, podobnie jak George Lucas jest zainspirowany twórczością Akiro Kurosawy, twierdzi, że serial będzie zrobiony na bardzo wysokim poziomie. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym szczególe, zapewnia podkreślając swój wielki respekt dla Gwiezdnej Sagi.

Serial powinien zadebiutować 9 listopada, a każdy odcinek będzie pojawiać się w regularnych odstępach czasowych. Prawdopodobnie zacznie się o godzinie 20:00 i zakończy o 20:03, potem będzie powtarzany albo o 22:00 albo po północy. Na razie jeszcze nie wiadomo, ale jak zapewnia pani rzecznik, będą to regularne odstępy czasowe, tak by każdy wiedział o której będą wyświetlać kolejny odcinek. To doskonała metoda by zobaczyć jak ludzie zareagują, dodaje pani Goldberg. Na razie jednak trzeba dograć jeszcze pewne szczegóły, jak pokazać całość. W końcu 10 pierwszych odcinków pojawi się jesienią, a dziesięć kolejnych na wiosnę.

Cartoon Network także próbuje dogadać się z Lucasfilm w kwestii rozszerzenia obecnego partnerstwa i stworzenia kolejnej, tym razem już nie krótkiej, ale pełnej serii animowanej. W latach 80. powstały dwie takie serie – Droids i Ewoks (ale bez udziału Cartoon Network).

Clone Wars jest trochę porównywane z Animatrixem, ale w przeciwieństwie do tego drugiego, niekoniecznie będzie wprowadzać wątki ważne w Epizodzie III. Chyba warto tu zwrócić uwagę na słowo niekoniecznie, gdyż wcześniej w ogóle nie było o tym mowy. Serial będzie ukazywał sam środek Wojen Klonów, zapoczątkowanych w Ataku Klonów i zakończonych w Epizodzie III.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

Oficjalna strona Clone Wars

2003-08-02 21:20:00

Pod adresem http://www.cartoonnetwork.com/clonewars znajduje się oficjalna strona serialu Clone Wars. Na razie w sumie na niej jest tylko logo i nic więcej, ale może niebawem coś ruszy. Logo prezentujemy poniżej:


KOMENTARZE (5)
Loading..