TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Chronologia Wojen Klonów

2003-09-28 23:00:00 Star Wars Insider ++

W związku z zbliżającą się premierą serialu Clone Wars, który będzie wyświetlany w polskim Cartoon Network od 10 listopada, postanowiliśmy usystematyzować sam przebieg tego konfliktu. W miarę aktualną chronologię Wojen Klonów znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

Opis 10 pierwszych odcinków Clone Wars

2003-09-27 15:41:00 Toon Zone Forum

Turner Europe wypuściło krótki opis pierwszych 10 odcinków serialu Clone Wars. Oczywiście zawierają one spoilery. Spoiler:
1. Anakin Skywalker i Obi-wan Kenobi dowodzą atakiem na planetę Muunilist, podczas gdy inni Jedi przygotowują się do swoich ataków.

2. Rozpoczyna się bitwa o Muunilist. Flota zostaje zaatakowana zaraz po wyjściu z nadprzestrzeni. Transportery lądują na planecie i rozładowują Klony i sprzęt altyleryjski.

3. Trwa bitwa na planecie rozgorzała zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Szturmowcy ARC udają się do Centrum Dowodzenia, przedzierając przez wrogie środowisko.

4. Gdy Siły Republiki podchodzą do bram, przywódca armii droidów, San Hill wyznacza Durge’a i jego ludzi, aby zaatakowali Centrum Dowodzenia Sił Republiki.

5. Mistrz Jedi Kit Fisto prowadzi wodny atak przeciw siłą separatystów na morskiej planecie Mon Calamari.

6. Hrabia Dooku poszukuje następcy Jango Fetta na planecie Rattatak. W starciu przypominającym walkę gladiatorów ścierają się obcy i łowcy nagród.

7. Hrabia Dooku pojedynkuje się z Asajj Ventress. Będąc pod wrażeniem jej umiejętności zleca jej zadania zabicia młodego padawana Jedi, który może być wielkim zagrożeniem – Anakina Skywalkera.

8. Durge i jego ludzie zdają się zmieniać losy bitwy. Obi-wan Kenobi prowadzi oddział Sztrumowców Lansjerów przeciw Durge’owi i jego droidom.

9. Obi-wan Kenobi i Szturmowcy ARC zdobywają Centrum Dowodzenia Intergalaktycznego Klanu Bankowości. Aresztują Sana Hilla a armię droidów rzucają na kolana.

10. Anakinowi wydaje się, że bitwa w kosmosie jest już pod kontrolą. Gdy nagle pojawia się tajemniczy statek. Anakin, wbrew rozkazom Obi-wana, rusza za nim w pościg.

W polskim Cartoon Network emisja serialu ruszy 10 listopada. Na początku listopada powinna ruszyć akcja promocyjna.
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Zwiastun Clone Wars

2003-09-23 10:36:00 TFN

Na stronie TheForce.Net ukazał się pietnastosekundowy filmik Clone Wars. Do wyboru są dwie wersje: - lepsza 1,5MB
- gorsza 0,6MB
(format QuickTime)

Znana jest już także data premiery serialu w polskim Cartoon Network (10 listopada, godz: 20:00) - po więcej odsyłam do tego newsa.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Clone Wars w Polsce!!!

2003-09-23 07:11:00 Cartoon Network

No i stało się, Clone Wars pojawi się w Polskim Cartoon Network. Premiera 10 listopada (w poniedziałek), o godzinie 20:00.

I jeszcze kilka informacji o serialu: (zawierają pewne spoilery).OPIS POSTACI

JEDI

• ANAKIN SKYWALKER –uczeń mistrza Obi-Wan Kenobi. Pewny siebie, krnąbrny 20-latek o impulsywnym usposobieniu i awanturniczej naturze. Przez jego lekkomyślne zachowanie nawet Obi-Wan traci czasem cierpliwość.

• OBI-WAN KENOBI – Mistrz Jedi o wyjątkowej wiedzy i umiejętnościach. Uhonorowany stopniem Generała podczas Wojen Klonów. Przez ponad dziesięć lat Obi-Wan przygotowywał młodego Anakina na przyjęcie tytułu rycerskiego.

• MACE WINDU - Jedi, równie szanowany, co czcigodny Yoda. Jest starszym członkiem Najwyższej Rady Jedi i zajmuje stopień generała podczas Wojen Klonów. Jego wiedza i doświadczenie stały się już legendarne.

• KIT FISTO - kosmiczny Jedi, o wielkich, zawsze otwartych oczach i plątaninie giętkich czułków na głowie. Dowodzi specjalnym, wodnym oddziałem Armii Klonów.

• YODA – Mistrz Jedi i starszy członek Rady Jedi. Niezwykle mądry i obdarzony Mocą.

SITH

• HRABIA DOOKU – były Jedi, który przeszedł na stronę zła wskutek konfliktu z Radą Jedi, jest mózgiem ruchu Separatystów, a potajemnie lordem Sith, Darth Tyranusem. Swą siłę czerpie z ciemnej strony Mocy.

• ASAJJ VENTRESS (NOWA POSTAĆ) – bezwzględna wojowniczka, wyszkolona w walkach Sith. Chcąc wykazać się przed Dooku, podejmuje się zabicia Anakina Skywalkera. Posługuje się śmiercionośnym stylem walki za pomocą dwóch mieczy świetlnych.

REPUBLIKA

• PADME AMIDALA – nieugięta i szczera do bólu młoda Senator z Naboo to również odważny żołnierz. Jest żoną Anakina Skywalkera, choć ich małżeństwo musi być trzymane w tajemnicy przed Radą Jedi.

• NAJWYŻSZY KANCLERZ PALPATINE – najwyższy autorytet Galaktycznego Senatu, twórca Armii Klonów Republiki. Mimo że sprawia wrażenie zdolnego do współczucia miłośnika demokracji, trudno rozszyfrować motywy, które kierują jego postępowaniem.

• KAPITAN TYPHO – ochroniarz Padme i szef sił bezpieczeństwa. Ma ponure oblicze i skórzaną opaskę na oko.

• R2-D2 – zaradny, żądny przygód, zaopatrzony w gadżety android, który niejednokrotnie już ratował sytuację. Nieodłączny towarzysz androida C-3PO.

• C-3PO – grymaśny, nieustannie zmartwiony robot wciąż wpada w tarapaty, z których nie potrafi się sam wydostać. Nieodłączny towarzysz androida R2-D2.

• SZTURMOWCY KLONY – identyczni pod względem formy, sprawności fizycznej i umysłowej, Stworzeni na podstawie materiału genetycznego łowcy głów Jango Fetta - Klony stanowią trzon wojska Republiki. Zostali wyhodowani jako żołnierze o wyjątkowych umiejętnościach, bezwzględnie posłuszni swoim dowódcom.

• ARC TROOPERS (NOWE POSTACIE) – wyspecjalizowani Szturmowcy Klony – komandosi do zadań specjalnych, którzy pełnią w Armii Republiki funkcję swego rodzaju Zielonych Beretów.

• LANCER TROOPERS (NOWE POSTACIE) – wyspecjalizowani Szturmowcy klony, którzy jeżdżą na super-szybkich skuterach, taranując oddziały wroga podobną do lancy bronią.

SEPARATYŚCI

• SAN HILL – prezes Intergalaktycznego Klanu Bankowego, który przyłączył swoją grupę do Separatystów, aby czerpać zysk z nadchodzących Wojen Klonów. San Hill nadzoruje Armię Robotów na planecie Muunilist.

• DURGE (NOWA POSTAĆ) – bezlitosny łowca nagród, zakuty w grubą, groźnie wyglądającą zbroję. Posługuje się różnego rodzaju bronią. Odznacza się przy tym wielką siłą, przez co trudno go powstrzymać nawet, gdy odniesie poważne rany.

• SIŁY SEPARATYSTÓW – połączone siły zbrojne Konfederacji Niepodległych Systemów – sojusz instytucji, które wykorzystują rozczarowanie systemem i skorumpowanie Senatu, realizując własny program polityczny i ekonomiczny.

• ARMIA DROIDÓW – zmechanizowane, masowo wytwarzane siły zbrojne, składające się z droidów bojowych, super-bojowych i droidów niszczycieli, całkowicie podporządkowanych Separatystom.

I jeszcze oficjalna informacja:

Gwiezdne wojny: Clone Wars w Cartoon Network

Animowany serial pojawi się na antenie Cartoon Network już 10 listopada 2003r.Warszawa, 05/09/2003r. - Cartoon Network zaprezentuje 20 odcinków Gwiezdnych wojen w wersji animowanej. Pierwszych 10 pojawi się w listopadzie 2003r, natomiast 10 kolejnych zadebiutuje wiosną 2004r. Nowa animacja będzie emitowana od poniedziałku 10 listopada o godz. 20:00, tuż przed nowymi odcinkami innych seriali. Każdy z trwających od dwóch do trzech minut odcinków będzie prezentowany wyłącznie w Cartoon Network. Clone Wars realizowane są w studiach Cartoon Network przez zespół, na którego czele stoi Genndy Tartakovsky, twórca kreskówek: Samurai Jack i Laboratorium Dextera

Gwiezdne wojny: Clone Wars to kontynuacja filmu fabularnego Gwiezdne wojny: część II-Atak klonów. Akcja rozpoczyna się w czasie wybuchu wojny domowej, w której Republika staje do walki z buntownikami, dowodzonymi przez siły zła. Clone Wars to opowieść o Rycerzach Jedi i Armii Republiki walczącej przeciw rozlicznym i bezwzględnym przeciwnikom, rozrzuconym po całej galaktyce. Nowi bohaterowie, imponujące bitwy i zawiłe historie nadadzą sadze Gwiezdnych wojen nowy, ekscytujący wymiar. Anakin Skywalker, Mace Windu i Obi-Wan Kenobi należą do najpopularniejszych postaci, jakie pojawią się w formie animowanej w pierwszych 10 odcinkach Clone Wars. Kit Fisto - Jedi, który dowodzi specjalnym, oddziałem Klonów, przeprowadza atak na wodną planetę Mon Calamari. Count Dooku, przywódca Buntowników, pojawia się w towarzystwie bezwzględnej wojowniczki, wyszkolonej w walkach Sith. Akcja Gwiezdne wojny: Clone Wars rozgrywa się na planetach, takich jak: Coruscant, Muunilist, Mon Calamari i Rattatak.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy pracować z Lucasfilm nad realizacją animowanej opowieści, która wzbogaci jedną z najpopularniejszych na świecie serii mówi Sam Register, senior vice president of development Cartoon Network. Nasz kreatywny zespół pracuje z Lucasfilm nad wspólną produkcją Clone Wars - mamy nadzieję, że końcowy efekt prac zachwyci nawet najbardziej wybrednych fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie. Genndy Tartakovsky oraz zespół Cartoon Network są najlepsi w swojej branży twierdzi Howard Roffman, prezes Lucas Licensing. Ich praca nad serią Samurai Jack dowodzi, że potrafią przedstawić opowieść w sposób wyjątkowy, poświęcając wystarczającą ilość uwagi zarówno dramatycznym scenom walki, jak i samym bohaterom.

Lucasfilm Ltd. jest jedną z wiodących na świecie, niezależnych firm zajmujących się branżą filmową i rozrywkową. Działalność Lucasfilm obejmuje między innymi produkcję filmową i telewizyjną oraz dystrybucję George’a Lucasa. Filmy pełnometrażowe Lucasfilm zdobyły 19 Oscarów i 52 nominacje do Nagród Akademii, natomiast projekty telewizyjne wytwórni otrzymały 12 nagród Emmy. Do grupy spółek Lucas należą również: LucasArts Entertainment Company LLC, Lucas Digital Ltd. LLC, Lucas Licensing Ltd. oraz Lucas Online.

***

Cartoon Network jest dystrybuowany przez Turner Broadcasting System Europe, część koncernu AOL Time Warner Company. Program ten, to najpopularniejszy kanał dziecięcy, prezentujący kreskówki znane i oglądane przez całe rodziny w większości państw na świecie. Cartoon Network dostępny jest w 30 milionach gospodarstw domowych i 11 wersjach językowych w Europie oraz w 145 krajach świata. Do najbardziej lubianych przez dzieci i młodzież filmów animowanych należą: Flintstonowie, Tom i Jerry, Scooby Doo i wiele innych, takich jak: Laboratorium Dextera, Johnny Bravo, Cubix czy Samurai Jack.

KOMENTARZE (23)

Wojny Klonów

Clone Wars wypełnia lukę...

2003-09-19 21:43:00 TFN

Od pewnego czasu toczy się debata, czy serial Clone Wars będzie czymś w rodzaju Animatrixa, wprowadzając nowe wątki, wykorzystane później w następnym filmie, czy raczej czymś osobnym. Wygląda na to, że nowe postaci jak Asajj Ventress czy Durge, będą traktowane jak zwykłe postaci z EU, które nie pojawią się w Epizodzie III. Clone Wars, które się dzieją pomiędzy AOTC a E3, w żaden sposób nie wpływają na wizję Lucasa. W praktyce jest nawet na odwrót. Lucas ma swój wkład w serial, książki, komiksy czy gry. George wyznacza granice, którą muszą zachować autorzy, tworząc historię. Narzuca im pewien schemat działania i ograniczenia, których nie mogą przekroczyć.

Wygląda na to, że Clone Wars będzie w pół drogi między Animatrixem, a niezależnym serialem. Na pewno pomoże zrozumieć, albo raczej trochę wprowadzić widza w akcję Epizodu III, ale jego obejrzenie bez znajomości serialu nie powinno w żaden sposób być bardziej niezrozumiałe.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Clone Wars w Polsce ?

2003-09-19 21:00:00 Star Base + Tele Tydzień

Jacek Czyż który podkłada głosy pod postacie z kreskówek dla Cartoon Network Polska w wywiadzie dla "Tele Tygodnia" powiedział "Mam nadzieje ze bede mówil takze w tym filmie" a mowa o..."Star Wars : Clone Wars" !!!
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Zwiastun Clone Wars

2003-09-16 17:03:00 TFN


Na TFN ukazał się pierwszy zripowany zwiastun serialu animowanego Clone Wars, który jest obecnie wyswietlany w USA. Serial zagosci na stacji Cartoon Network już w listopadzie. Jest to prawdopodobnie pierwsza z zajawek jakie pojawiły się i będą pojawiać się na stacji Cartoon Network. Więcej o serialu możecie przeczytać tutaj.
Nie zdradzając nic więcej zapraszam do ściągnięcia.
KOMENTARZE (10)
Loading..