TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Nowe zwiastuny Clone Wars

2004-02-29 12:49:00 TFN

Na łamach TFN ukazały się 2 nowe zwiastuny drugiego sezonu mikro-serii Wojny Klonów. Drugi zwiastun trwa 30 sekund, a trzeci 15 sekund. Oto one:

- 2 zwiastun
- 3 zwiastun

Dotatkowo możecie ściągnąć pierwszy zwiastun 2 serii, który był prezentowany kilka miesięcy temu...
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

Spoilery do odcinków 11-13 serialu Clone Wars

2004-02-26 16:04:00 Lord Sidious

To jeszcze nie jest kompletny opis trzech pierwszych odcinków drugiej serii serialu Clone Wars, zwłaszcza w przypadku 13, ale jest to już krok w dobrym kierunku. Spoiler:
Odcinek 11 rozpoczyna się kosmicznym pojedynkiem pomiędzy Anakinem a tajemniczym statkiem. Młody Skywalker jest zdziwiony unikami, jakie robi obcy myśliwiec, wkrótce dochodzi do wniosku, że nie pilotuje go droid. Tymczasem po wielu akrobacjach Asajj wlatuje w atmosferę Muunilist i lata pomiędzy budynkami miasta. Anakin podąża za nią. W między czasie widzimy Obi-wana i jego oddział na ulicach Muunilist. Nagle nad Obim przelatuje Asajj.. Wszyscy są zdziwieni co to takiego. Jeszcze bardziej dziwią się gdy widzą ścigającego ją Anakina. Dochodzi do sprzeczki między Anakinem a Obi-wanem, przez komunikatory. Młody Skywalker nalega by ścigać Asajj, a mistrz Kenobi karze mu nadzorować bitwę gwiezdną. Annie twierdzi, że jest ona już wygrana. Gdy Asajj wylatuje z Muunilist i szykuje się do skoku nadprzestrzennego Anakin namierza ją. Obi-wan zakazuje mu lecieć, ale Anakin udaje, że coś zagłusza komunikator i podąża za Asajj. Obi-wan wysyła oddział klonów za Anakinem.
Odcinek 12 pokazuje nam zupełnie inne oblicze wojny. Widzimy młodego mieszkańca Dantooine, biegnącego z wioski na polne wzgórza. Wkrótce widzi on bitwę - starcie szturmowców klonów z super droidami. Klonom przewodzi Mace Windu. Bitwa jest ciężka, ale wygląda na to, że Republika ją wygrywa. Wkrótce Separatyści sprowadzają swą nową i zabójczą broń. Olbrzymi lewitujący pojazd pojawia się nad klonami. I nagle z jego dołu opuszcza się olbrzymi walec metalowy, który wbija się w powierzchnię ziemi. Zabija tych, którzy się znaleźli pod nim, ale co ważniejsze, wywołuje olbrzymią falę uderzeniową i zapaść ziemi, co rozbija szyki republice. W jednej takiej zapadlinie Mace gubi miecz.. Gdy wychodzi na powierzchnię zostaje otoczony przez super droidy bojowe.
Odcinek 13 - tu tylko obszerne fragmenty - kontynuuje walkę na Dantooine. Mace korzystając z Mocy rozwala droidy. Robi to na różne sposoby, od popychania ich, aż do naruszania ich części konstrukcji. Mace nawet bez miecza staje się zabójczy dla droidów.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (1)

Wojny Klonów

Wieści z Cartoon Network

2004-02-25 21:55:00 Lord Sidious

Dziś o godzinie 12:00 w Warszawie odbyła się konferencja Cartoon Network poświęcona nowościom programowym w najbliższym okresie. Nie zabrakło oczywiście Wojen Klonów.

Już 6 i 7 marca (sobota i niedziela) podczas Weekendowego Maratonu Toonami między godziną 6:00 a 21:00 zostanie powtórzonych 10 pierwszych odcinków serialu.

Emisja drugiej serii, jak informowaliśmy wcześniej, rozpocznie się 29 marca, zupełnie tak jak to było przy pierwszej serii – od poniedziałku do piątku w godzinach 19:30 i 20:20.

Przy okazji udało się nam dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy:
- Wydania DVD Wojen Klonów na razie Cartoon Network ani nie potwierdza, ani nie neguje. Jest jeszcze za wcześnie by o tym mówić.
- Ewentualne kolejne serie – to na razie sfera marzeń. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych ustaleń w tej sprawie.
- Odcinki są już ukończone, w chwili obecnej trwa przygotowanie dubbingu. Zaprezentowano także już w pełni gotowe odcinki 11 i 12.
- Cartoon Network nie ma żadnego wpływu, na postawę innych licencjonobiorców. Wszelkie działania promujące serial za pomocą komiksów, książek i figurek leżą w gestii Lucasfilm i ich przedstawicieli.
- Cartoon Network nie wyklucza możliwości emisji seriali Droids i Ewoks, aczkolwiek póki co, jest to dość odległa perspektywa. Na niekorzyść tych pozycji przemawia sposób ich realizacji, który jest skierowany do zupełnie innej publiczności docelowej.
- Cartoon Network jest bardzo zadowolony ze współpracy z Lucasfilm, z wzajemnością. Są także chętni i gotowi do realizacji dalszych projektów, ale tutaj więcej zależy od dobrej woli Lucasfilm.
- Serial Clone Wars zdobył sobie dość sporą oglądalność w Europie, zwłaszcza jak na tak krótki metraż. Nie ma danych jak to wyglądało w Polsce – czyli raczej nie odbiegaliśmy od standardów. Najlepiej serial przyjęto w Hiszpanii i Francji.
- Genndy Tartakovsky i jego zespół koncentrują się na innych projektach. Od kwietnia będzie można śledzić nowe odcinki „Samuraja Jacka”.
- Serial Clone Wars przyciągnął przed telewizory także te osoby, które normalnie nie oglądają stacji
- Cartoon był bardzo zdziwiony, acz pozytywnie, pozycją marki „Gwiezdnych Wojen” w Europie i na świecie, a także zainteresowaniem jakie towarzyszyło odcinkom serialu.

Cartoon Network także podsumował trochę rok 2003, rok w którym pojawiły się Wojny Klonów. Warto przybliżyć kilka informacji:
- miesięczna oglądalność Cartoon Network to prawie 4,5 mln widzów.
- Z tego aż 40% stanowią dorośli (acz najczęściej oglądają oni raczej klasyczne kreskówki – jak Scooby Doo, Tom i Jerry czy Zwariowane Melodie)
- Cartoon Network bardzo promuje także swój program dla szkół – „Akcja Animacja” – o którym możecie dowiedzieć się więcej tutaj. Po pozytywnym przyjęciu programu w Polsce, przeniesiono go także do Rumunii i Węgier. Obecnie rusza w Polsce IV Edycja programu. Nie jest wykluczone, że kiedyś program ten będzie łączony z innymi interaktywnymi programami – jak to miało miejsce w przypadku drugiej serii Wojen Klonów, gdzie odbyło się internetowe głosowanie na Jedi, który miał się pojawić w serialu.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Clone Wars - pytania i odpowiedzi

2004-02-24 21:33:00 JediNet.com

Na Oficjalnej stronie Star Wars uaktulaniono dział "Pytania i odpowiedzi" dotyczący animowanej serii Clone Wars. Przeprowadzono wywiad z twórcą kreskówki, Genndim Tartakovskim. Pytano go głównie o same aspekty tworzenia serii, lecz nie omieszkano ujawnić nieco na temat ostatnich dziesięciu odcinków. Jeśli chcecie poczytać sobie ten artykuł w oryginale, zapraszam tu. Za to tutaj jest wersja przetłumaczona.
KOMENTARZE (1)

Wojny Klonów

Clone Wars - odc. 14 & 15

2004-02-21 17:09:00 TheForce.Net

Jakiś czas temu pisaliśmy w tym newsie o trzech pierwszych odcinkach drugiej serii animowanego serialu Clone Wars. Oto streszczenie dwóch następnych:

Odcinek XIV (spoiler): Ta cześć skupia się na postaciach dwóch wojowniczek Jedi- Luminari Unduli i Barriss Offee. Trenują one w lodowej jaskini (takiej, jak ta, w której żyła Wampa w Imperium Kontratakuje) mieszczącej się na planecie Ilum. Gdy Offee kończy budowę swojego miecza świetlnego, obie wyczuwają zawirowanie w Mocy. Okazuje się ono być ostrzeżeniem przed atakiem Droidów. Jedi walczą dzielnie, ale "blaszaki", ze względu na ilość, mają przewagę. W końcu, gdy już myślimy, że z nimi koniec, widzimy Yodę kończącego medytacje. Ostatnia jego kwestia to: "Na Ilum udać się musimy".(koniec spoilera)

Odcinek XV (spoiler): Po zastosowaniu kilku umysłowych sztuczek na kapitanie Typho, Yoda przekonuje senator Padme Amidalę (Skywalker :)), że muszą się udać na planetę Ilum w celu zbadania tego dziwnego zawirowania Mocy. Gdy dolatują na miejsce, mistrzowi Jedi nie zajmuje dużo czasu spostrzeżenie, że toczona była tu walka. Pod koniec (odcinka) spostrzega on stos kamieni, pod którym najprawdopodobniej przysypane są jedne z najznakomitszych młodych wojowniczek Jedi, Luminari Unduli i Barriss Offee...(spokoniec spoilera)
KOMENTARZE (6)

Wojny Klonów

Plakaty Clone Wars

2004-02-18 21:17:00 StarWars.com

Już niedługo na stacji Cartoon Network zagosci 2 sezon mikro-serii Wojny Klonów. W związku z tym będzie można zakupić plakaty z autografami twórców. Genndy Tartakovsky i Paul Rudish podpisali je dla członków Hyperspace w zeszłym roku na konwencie Comic-Con International. Ograniczony zapas tych plakatów, będzie można niedługo zakupić przez interenet. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo konkretnie gdzie i za ile będzie można je dostać. W ciągu kilku dni powinny pojawić się dalsze informacje na ten temat.
KOMENTARZE (2)

Wojny Klonów

Clone Wars w Polsce – druga seria

2004-02-09 22:01:00 Cartoon Network

Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie z Cartoon Network odnośnie emisji drugiej serii "Wojen Klonów".
Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 i 20.20. Pierwszy odcinek (11 w całej serii) zostanie wyemitowany 29 marca. Składająca się z 20 odcinków animowana saga podejmuje opowieść w miejscu, w którym kończy się akcja filmu fabularnego Gwiezdne Wojny: Część II Atak Klonów - ukazuje więc początek Wojen Klonów, burzliwej wojny domowej, w której dawna Republika staje do walki z potężnym ruchem separatystycznym, dowodzonym przez siły zła. Każdy z odcinków pojawi się tylko na Cartoon Network.

Gwiezdne Wojny: Clone Wars powstały w wyniku współpracy między Lucasfilm a Cartoon Network Studios, a zrealizował je zespól, na którego czele stanął Genndy Tartakovsky, twórca kreskówek: Samurai Jack i Laboratorium Dextera .

Gwiezdne Wojny: Clone Wars wzbogacają historię Gwiezdnych Wojen o nowe postacie, bitwy i wątki, odkrywając kolejne szczegóły legendarnej opowieści. Animowana wersja Clone Wars ukazuje, jak waleczni Rycerze Jedi wiodą Armię Republiki przeciw rozlicznym i bezwzględnym przeciwnikom, rozrzuconym po całej galaktyce. Nowi bohaterowie, imponujące bitwy i zawiłe historie nadadzą sadze o Gwiezdnych Wojnach nowy, ekscytujący wymiar.

Anakin Skywalker, Mace Windu i Obi-Wan Kenobi należą do najpopularniejszych postaci, pojawiających się w nowej, animowanej formie w pierwszych 10 odcinkach kreskówki Gwiezdne Wojny: Clone Wars. Kit Fisto - Jedi, który dowodzi specjalnym, wodnym oddziałem Klonów, przeprowadza wodno-lądowy atak na wodną planetę Mon Calamari. Hrabia Dooku, przywódca ruchu Separatystów, pojawia się w towarzystwie bezwzględnej wojowniczki, wyszkolonej w walkach Sith. Akcja kreskówki rozgrywa się m.in. na planetach: Coruscant, Muunilist, Mon Calamari i Rattatak.
Natomiast w Cartoonowym bloku Toonami Weekend (sobota i niedziela, 6 i 7 marca) od godziny 06:00 do 21:00 będzie miał miejsce mega-maraton. Wśród głównych atrakcji weekendu znajdzie się m.in. He-Man i władcy wszechświata; pojawi się też okazja, by ponownie obejrzeć 10 pierwszych odcinków serialu Gwiezdne Wojny: Clone Wars (...).
W programie na ten weekend nie zabraknie również super-bohaterów kreskówek, takich jak: X-Men: Ewolucja, Batman Przyszłości, Samurai Jack, Chris Colorado i Liga Sprawiedliwych.


KOMENTARZE (9)
Loading..