TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 20

2004-04-09 06:38:00 LS

Wczoraj o godzinie 19:30 w USA został wyemitowany 20 odcinek mikro-serii Wojny Klonów. Niestety jest to już odstani odcinek. Wersja angielska dostępna jest tutaj, a wersja z komentarzami tutaj.

Spoiler: Na Muunilist Jedi Voolvif Monn prowadzi szturmowców klonów przeciw droidom. Nagle podczas bitwy droidy się wyłączają i Monn z resztą szturmowców tryumfuje. Podobnie jak Obi-Wan, który nadzoruje załadowanie więźniów wojennych na statek Republiki, gdy nagle na niebie pojawia się statek Asajj Ventress. Zaniepokojeni szturmowcy chcą podjąć jakąś akcję, ale Kenobi ich powstrzymuje, wkrótce okazuje się, że miał rację i był to Anakin. Skywalker dumny ze zwycięstwa trochę pyszni się przed mistrzem, a ten zaczyna swoje wywody, gdy nagle dostają wiadomość od mistrza Barreka z planety Hypori, który prosi o pomoc, mówiąc o poważnych kłopotach. Przekaz się urywa, a akcja przenosi na Hypori, gdzie tysiące super droidów bojowych atakują resztki sił Republiki - Jedi. A droidom przewodzi tajemniczy osobnik, którego widujemy rękę, tył zakryty płaszczem. Zaraz potem widzimy kilku Jedi w zgliszczach statku - Shaak Ti, Aaylę, Ki-Adi-Mundiego oraz trzech innych. Ki-Adi-Mundi próbuje zagrzewać ich do walki, ale generał Grievous straszy ich w najrozmaitsze sposoby. Jeden z Jedi - Sha'a Gi nie wytrzymuje i wybiega z kryjówki i wpada w ręce Grievousa. Ki-Adi-Mundi próbuje ich bronić, ale raczej wycofuje się do środka. Jedi próbują w środku zrobić okrąg, ale Grievous dostaje się do środka przez sufit. Wkrótce Grievous zaczyna walczyć z Jedi, używając mieczy świetlnych i jak się okazuje, nawet tu szanse Jedi niewiele wzrosły. Odcinek kończy się gdy Ki-Adi-Mundi stoi naprzeciwko Grievousa. Tymczasem Yoda na Coruscant ma wizję nowego zagrożenia. (koniec spoilera)
KOMENTARZE (308)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 19

2004-04-08 07:06:00 LS

Wczoraj w USA wyemitowano przedostatni odcinek drugiej serii serialu Clone Wars. Odcinek ten można obejrzeć tutaj, natomiast w wersji z komentarzami tutaj.

(spoiler):19 odcinek zaczyna się walką w deszczu. Anakinowi opadły włosy, przez co bardziej wygląda jak w Epizodzie 3. Krople deszczu spływają po twarzy coraz będzie pogrążonego w gniewie Anakina. Po chwili Skywalker podbiega i wyskakuje. Walczy z Assaj na ruinach Massassi. Widać w Anakinie wielką determinacje, a zarazem wywarzenie, niczym Mistrz Jedi. W pewnym momencie Skywalker robi unik mieczem, kopie Assajj i pcha mocą. Assajj upada miedzy ruinami Massassi. Anakin zeskakuje i ponownie włącza miecz. Wchodzi do ruin świątyni Massassi. Tam powoli wyczuwa Assajj mocą. Następnie oboje zwierają się mieczami. Anakin odpycha Assajj i zaczyna atakować. Robi to szybciej niż dotychczas. Jego ciosy są bardziej wywarzone niż przedtem. W pewnym momencie Anakin mocą pcha wodę w Assajj, która wyskakuje na wyższą strukturę świątyni. Anakin szybko podąża za nią. Cały czas dzieje się widowiskowa walka. Assajj szybko rzuca w Skywalkera słup świątyni. Anakin w biegu jedna ręką odpycha go w Assajj, która zostaje przygnieciona. Assajj używa całej swej mocy by wykonać pchniecie mocy. Jednak Anakin robi skuteczny blok, ciągle będąc w biegu. Jedynie jego tunika zostaje trochę zdarta. Skywalker odwzajemnia się tym samym. Pcha mocą Assajj, która zostaje wyrzucona na wiele metrów, niszcząc ścianę świątyni. W ciągłej morderczej walce oboje przesuwają się na szczyt świątyni. Tam w świetle czerwonego księżyca Yavina toczy się dalej pojedynek. Po chwili Assajj wytraca miecz Anakinowi i chce zakończyć walkę. Jednak Anakin łapie ręce Assajj. Prawą ręką mocno przyciska jej nadgarstek, przez co Assajj puszcza swój miecz, po czym Skywlaker odpycha ją Mocą. W tym momencie zaczyna lecieć motyw muzyczny Duel of the Fates. Anakin bez użycia dłoni, Mocą podnosi miecz Assajj. Mroczna Sith jest bardzo zdziwiona. Anakin dobiera jej miecza i w krzyku zaczyna ją atakować. Assajj nie ma szans. Skywalker szybkimi ciosami doprowadził do tego, iż Assaj upada. Anakin ciągle uderza w gniewie o jej miecz. Widać jak za każdym ciosem pojawiają się obrazy, które przedstawiają zdziwionego Yoda, Obi-Wana i Qui-Gona. Szczyt ruin świątyni Massassi zaczyna pękać. Obszar na którym znajduje się Assajj pęka. Mroczna Sith spada w przepaść. Anakin krzykiem uwydatnia swoje zwycięstwo. Wyłącza miecz Assajj i rzuca go przepaść. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (134)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 18

2004-04-07 06:45:00 PcPages.com

Wczoraj o godzinie 19:30 w USA został wyemitowany 18 odcinek mikro-serii Wojny Klonów. Wersja z komentarzami jest do ściągnięcia tutaj, a wersja angielska tutaj.

(spoiler):18 odcinek zaczyna się dokończeniem walki miedzy Anakinem a Assajj. Początkowo walczą dosyć wyważono, a zarazem zwinnie. Walka jest bardzo wyrównana. Jednak w szermierce Anakin przewyższa Assajj. W pewnym momencie Assajj używa mocy pchnięcia na Anakinie. Skywalker uderza o drzewo. Assajj atakuje go, w tym momencie Anakin robi unik i skokiem mocy przelatują nad jej głową. Assajj doskakuje do Skywalkera. Anakin używa pchnięcia mocy, ale Assajj robi skuteczny blok. Jednak udało mu się cofnąć Assajj o kilka metrów. W tym samym momencie Anakin wyskakuje. Assajj mocą rzuca w Anakina odłamki drzew, które łatwo niszczy. Mimo wszystko jeden z nich ciska Anakina do drzewa. Skywalker odpycha kłodę drzewną. Assajj atakuje. Anakin cofa się do tyłu. W pewnej chwili wytrąca jeden a potem drugi miecz Assajj. W czasie ataku Skywalkera Assajj wyskakuje w gorę, pośród drzew. Anakin spokojnie obserwuje jak obie rękojeści Assajj lecą za nią w górę. W tym samym momencie Anakin wyskakuje za Assajj. Znajduje się na gałęzi którą Assaj łamie. Anakin mocą przyciąga do siebie lianę, za której pomocą przelatuje dalej. Assajj tnie lianę, a Anakin spada na gałąź. Assaj znajduje się także na gałęzi ale naprzeciwko Anakina. Skywalker patrzy w oczy Assajj. Po chwili Assajj ucieka przed Anakinem. Rozpoczyna się pościg miedzy drzewami w dżungli. Anakin i Assajj skaczą po drzewach i jednocześnie wałcza ze sobą. W czasie walki Assajj odpycha mocą Anakina do ruin świątyni Messassi. Tam robi unik i wskakuje na podwyższenie. Anakin biegnąc używa skoku mocy. Assajj mocą rzuca w Skywalkera odłamki ruin. Anakin ląduje na ziemi, a Assajj go odpycha. Słychać błyskawice. Zaczynają opadać krople. Słychać jak palą się one kiedy opadają na promień miecza. Zaczyna padać wielki deszcz.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (42)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 17

2004-04-06 07:16:00 PcPages.com

Wczoraj o stałej porze, czyli godzinie 19:30 w USA został wyemitowany 17 odcinek mikro-serii Wojny Klonów. Wersja angielska dostępna jest tutaj, a wersja z komentarzami tutaj.

(spoiler): 17 odcinek zaczyna się od lądowania Anakina na planecie Yavin IV. Po krótkim zbadaniu terenu dostrzega jak lądują szturmowce-klony. Po wyjściu ze statku dołączają do Komandora Skywalkera. Wspólnie udają się wgłąb dżungli. W pewnej chwili Anakin wyczuwa, ze cos jest nie tak. Klony znikają w bardzo dziwny sposób, a tym samym giną. Anakin słysząc krzyk klona, biegiem cofa się do obszaru, na którym znajduje się jego Jedi Starfigher jak i statek Republiki. Następnie wybuchają oba statki, a klon ginie. W pewnej chwili wyłania się zza płomieni tajemnicza postać. Jest nią Assajj Ventress. Oznajmia Anakinowi ze go zabije i włącza oba swojego czerwone miecze. Anakin odwzajemnia się podobnym, gdyż mówi, że będzie cierpieć za to co wyrządziła. Również włącza miecz. Po chwili Anakin i Assajj wałcza ze sobą.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (28)

Wojny Klonów

Clone Wars na DVD? UPDATE #2

2004-04-05 11:39:00 LS i SW.Com

Na forum oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen odpowiedziano niedawno na pytanie, czy będzie dostępna płyta DVD z kreskówką Clone Wars. Pablo Hidalgo jeden z głównych redaktorów strony, stwierdził, że jest to całkiem możliwe, ale na razie nie ma jeszcze konkretnych planów. Głównym powodem tej sytuacji jest fakt, że na razie wysiłki Lucasfilmu koncentrują się na wydaniu trylogii na DVD.
Z innych źródeł płynie sugestia, że może serial pojawi się na DVD w okolicach gwiazdki lub po nowym roku, kiedy to ruszy już zaawansowana promocja Epizodu III, na którą po części składać się będzie też zintensyfikowany program "Wojny klonów", składający się z publikacji gier, książek i komiksów, a także serialu.

Update (2004-04-06): ceta wyszperała na jednym niemieckim forum bardzo ciekawe okładki Clone Wars DVD:Update #2 (2004-04-06): ceta podesłała kolejny ciekawy link - tym razem do strony, na której znajduje się kilka zrzutów ekranu. Oprócz tego można obejrzeć tam zdjęcie menu płyty DVD serialu Clone Wars. Niektóre screeny wydają się być całkiem autentyczne, niestety nie wszystkie, zwłaszcza te na których są wilki i bohaterowie kreskówki Scooby Doo ;)


KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Zwiastun 20 odcinka Clone Wars

2004-04-04 18:58:00 TFN

Na łamach TFN pojawił się nowy zwiastun mikro-serii Wojny Klonów. Otóż głownie reklamuje on 20 odcinek, w którym pojawi się Generał Grievous. Ostatni odcinek serii będzie dłuższy (podobno 2 razy, czyli ok. 8min).

Zwiastun trwa 30 sekund, a zajmuje 3.7mb. Możecie go ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (21)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 16

2004-04-03 07:20:00 PcPages.com

Wczoraj o stałej porze czyli o godzinie 19:30, w USA został wyemitowany 16 odcinek mikro-seii Wojny Klonów. Wersje angielską możecie ściągnąć tutaj, a wersje z komentarzami tutaj.

(spoiler):Odcinek 16 zaczyna się oczekiwaniem Padme na Yode. Senator martwi się o Mistrza Jedi, przez co podejmuje decyzje o poszukiwaniach. Padme wraz z C-3PO i R2-D2 udają się w śnieżną zawieruchę. W pewnym momencie R2 wykrywa kilka nieznanych obiektów, których nie widać. Po chwili droidy Separatystów zaczynają strzelać. Senator wraz z R2 i 3PO chowa się za skałą. Padme rzuca swój płaszcz jako cel do zmylenia droidów, dzięki czemu udaje się jej zniszczyć jednego z nich. Senator grzecznie prosi aby 3PO przyniósł jej płaszcz, przez co staje się on przynętą. Padme niszczy ostatnie 2 droidy, rzucając miedzy nie detonator. Dalej R2-D2 wyczuwa cos jeszcze, senator myśli ze to droidy. Po chwili ukazuje się im trójka Jedi. Yoda oznajmia ze jego misja się powiodła, uratował Jedi. Mimo to Mistrz Jedi martwi się z powodu zniszczonej świątyni, gdyż nie wie kto ujawnił jej tajną lokalizacje. R2 podjeżdża do jednego z droidów i podłącza się do jego pamięci. Wyświetla się hologram z wiadomością. Przedstawia ona Hrabię Dooku, który rozkazał droidom zniszczenie świątyni na Ilum.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (26)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 15

2004-04-02 06:58:00 StarWars.Com

Wczoraj w amerykańskiej telewizji pojawil się kolejny - 15 odcinek serialu Clone Wars, który można obejrzeć tutaj w wersji normalnej, a w wersji z komentarzami tutaj.

(spoiler):Odcinek 15 zaczyna się w momencie w którym skończył się 14. Yoda przekonuje Senator Amidale aby udali się na planetę Ilum, na której dwie Jedi potrzebuje pomocy. Sprzeciwia się temu Kapitan Typho, który chce uchronić Senator przed niebezpieczeństwem. Przez to Mistrz Jedi jest zmuszony użyć Mocy na jego umyśle. Po dotarciu na planetę Ilum Yoda sam wychodzi na poszukiwania, tłumacząc Padme ze jedynie tak może powieść się ratunek. Mistrz Jedi widząc smutną minę pani Senator mówi, że jak będzie mu potrzebna pomoc to się do niej odezwie. Yoda udaje się w śnieżną zawieruchę. Po dotarciu do jaskini wyczuwa niebezpieczeństwo. Wyjmuje miecz i walczy z droidami, które posiadają urządzenia maskujące. Droidy są z początku bierne, prawdopodobnie z powodu lekceważenia niepozornego Mistrza. W pewnym momencie Yoda zeskakuje ze skarpy, na którą zwabił droidy, po czym Mocą wywołuje lawinę, która niszczy przeciwników. Następnie Mistrz Jedi udaje się do jaskini, gdzie znajduję się zapadlisko, pod którym uwięzione są dwie Jedi. Yoda Mocą podnosi kamienie. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (21)

Wojny Klonów

Clone Wars odcinek 14

2004-04-01 07:31:00 LS

Wczoraj w USA wyemitowano kolejny odcinek serialu Clone Wars - 14. Tym razem główną rolę odgrywają tam Luminara Unduli i jej padawnka. Wersję angielską można obejrzeć tutaj a wersję z komentarzem tutaj.

(spoiler):14 odcinek zaczyna się wylądowaniem droida Separatystów na wiecznie zimnej planecie Ilum, który ma za zadanie znaleźć jaskinie, gdzie wytwarzane są kryształy Mocy (używane do miecza). Motyw jest podobny do Probe Droida Imperium z TESB. Następna scena przedstawia udzielanie nauk Barissie przez jej mistrzynie Luminarę. Barissa przy pomocy Mocy umieszcza niebieski kryształ do mechanizmu, a potem łączy całość do rękojeści. Dalej Luminara wyczuwa, że cos wdarło się do jaskini. W kolejnej scenie droidy Separatystów podkładają ładunki wybuchowe stając się niewidzialne, gdy wchodzą 2 Jedi. Zaczyna się efektowna walka miedzy droidami a Jedi. Luminara i Barissa wykorzystują ładunki by zniszczyć niektóre z nich. Wieksza cześć walki prezentuje umiejętności w posługiwaniu się mieczem jak i Mocą. Finał stanowi zapadniecie się jaskini. Obie Jedi znajdują się pod gruzami.
Na końcu odcinka widzimy przelatujący statek z Naboo, w którym znajduję się Yoda. Po głębokiej medytacji wyczuwa obie Jedi w niebezpieczeństwie. Stwierdza, że musi się udać na Ilum.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (17)
Loading..