TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Możliwości serialu animowanego

2004-06-29 13:14:00 TFN

Niebawem czeka nas wydanie klasycznej trylogii na DVD. Z pewnością zwiększy to zainteresowanie ludzi Gwiezdną Sagą. Wszystko oczywiście jest przygotowywaniem drogi pod Epizod III. I tak oto w marcu 2005 pojawi się kolejna seria Wojen Klonów, podczas gdy dwie pierwsze pojawią się na DVD. Według Scotta Hettricka, naczelnego czasopisma Video Business jest to kompletna strategia, która pozwoli żyć filmom własnym życiem, pomiędzy premierami kinowymi. Dodatkowo trzeba pamiętać, że animacja umożliwia ukazanie rzeczy, które nie są możliwe w przypadku filmów aktorskich. Są to wielkie sekwencje akcji, w których normalnie trzeba martwić się o bezpieczeństwo i logistykę. Animacja pozwala to zrobić, bez budżetu który pochłonąłby np. 60 mln $. A DVD z serialem nie dość, że promuje sam nadchodzący film kinowy, to jeszcze przynosi ekstra zysk i daje możliwość poznania wielu więcej światów. Ciągle mówi się o kolejnym serialu animowanym. Według TFN jeden może być już tuż po Epizodzie III. O tym, że Cartoon Network bardzo chciałby by powstał kolejny serial pisaliśmy wcześniej.
KOMENTARZE (6)

Wojny Klonów

Fanowska okładka

2004-06-23 18:33:00 TFN

Na serwisie TheForce.Net pojawiła się fanowska okładka do DVD z serią Wojny Klonów. Darth_Neilzy, jej autor stwierdził, że tak bardzo nie może się doczekać wydania tego serialu na płytach DVD, iż postanowił "przyspieszyć" oczekiwanie i sam stworzył dla fanów cover. Jest ona w tym miejscu.
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

Wojny Klonów sezon 3 !!!

2004-06-09 15:50:00 StarWars.com

Po dużym sukcesie, jaki odniósł serial Wojny Klonów, Lucasfilm i Cartoon Network szykują sezon trzeci. Będzie się składał on z 5 nowych odcinków, których emisja zacznie się 21 marca 2005.

Ponownie pod kierownictwem Genndy'ego Tartakovsky'ego, Wojny Klonów rozpoczną się tam gdzie zakończył się odcinek 20, ale w zupełnie nowym formacie. Poprzednie odcinki były mniej więcej trzy minutowe, za to nowe odcinki będą trwać 12 minut, będą wprowadzać bezpośrednio widzą w intrygę i akcję Epizodu III Gwiezdnej Sagi.

Tartakovsky, utalentowany twórca Samuraja Jacka i Laboratorium Dextera, powróci jako reżyser, współscenarzysta i producent nowej serii Wojen Klonów. Cartoon Network wyświetli nowe odcinki od 21 do 25 marca 2005, z małymi przerwami reklamowymi. Nowe odcinki będą też dostępne dla posiadaczy Hyperspace (płatnej wersji oficjalnej strony Star Wars), którą mają wszyscy członkowie Oficjalnego Fan Klubu Gwiezdnych Wojen.

Pierwsze 20 odcinków przedstawiało nam różne oblicza wojny, koncentrując się na walczących w nim Jedi - Yodzie, Obi-Wanie, Mace'ie Windu, Kitcie Fisto czy Anakinie. W dwudziestym odcinku pojawił się dowodzący armią droidów Generał Grievous, dowódca wojskowy Separatystów, ale też jedna z ważniejszych postaci Epizodu III. W nowych odcinkach, rola Grievousa zostanie rozszerzona.

"Byliśmy naprawdę bardzo zaskoczeni jakością animacji i zdolnościach przedstawiania historii, którą Cartoon Network i Genndy wnieśli w pierwsze odcinki Wojen Klonów, a także odbiorem serialu przez widzów, ponieważ odzew na mini serię był fantastyczny" powiedział Howard Hoffman, prezydent Lucas Licensing. "Nowe odcinki będą miały więcej głębi i emocji opowieści o Wojnie Klonów i wprowadzą widza bezpośrednio w Epizod III".

Jim Samples, wykonawczy wiceprezes i główny menedżer Cartoon Network dodał, że to dla ich firmy wielki zaszczyt, być wybranym przez Lucasfilm, by produkować serial związany z Gwiezdnymi Wojnami, tym bardziej, że Gwiezdna Saga jest jednym z najbardziej popularnych i udanych przedsięwzięć rozrywkowych na świecie. Genndy'emu bardzo podobała się współpraca z Lucasfilm, podczas produkcji pierwszych epizodów, więc tym bardziej jest zadowolony z dalszej możliwości współpracy.

Nowe odcinki mają duże szanse pojawić się także i w Polsce 21 marca 2005 lub np. z jednodniowym poślizgiem.
KOMENTARZE (27)

Wojny Klonów

Wieści z frontu Clone Wars

2004-06-03 09:18:00 TFN

Jak donosi szpieg TFN o kryptonimie "Princess Leia", podobno podpisano już kontrakt na kolejne 20 odcinków serialu Clone Wars. Miałby one pojawić się wiosną 2005, tuż przed premierą Epizodu III. Można zatem spekulować, że autorzy kreskówki zobaczą wcześniej Epizod III, by móc rozwijać niektóre wątki filmu. Podobno informacja na temat Wojen Klonów na DVD czeka już tylko na ogłoszenie, choć nadal nie wiadomo czy oba sezony będą na płycie, czy tylko pierwszy.
KOMENTARZE (19)
Loading..