TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Filmy i seriale w R2

2005-02-25 21:17:00

Na witrynie www.play.com można już zamówić płyty DVD, przeznaczone do oglądania w drugim regionie z serialami "Droids", "Ewoks" oraz "Clone Wars Volume One", a także zestaw z dwoma filmami telewizyjnymi o Ewokach. Zaskakująca jest jednak data wydania, 25 kwietnia 2005. Zatem wszystkie pojawią się przynajmniej w drugim regionie (na razie nie wiadomo, czy także i w Polsce) jeszcze przed "Zemstą Sithów".

Wczęśniej pisaliśmy o planowanej niemieckiej premierze (więcej).

Praktycznie wszystkie cztery zestawy DVD w sklepie www.play.com kosztują prawie 12 funtów. Niestety brakuje tam informacji o napisach i wersjach językowych.
KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Wojny Klonów Tom II

2005-02-24 22:07:00

Na TheForce.Net pojawił się zwiastun drugiej części seiralu "Wojny Klonów", prezentowany obecnie przynajmniej na amerykańskim Cartoon Network. Niestety nie zawiera on żadnej nowej sceny, ba żadnej sceny z serialu.

Można go zobaczyć tutaj:
http://www.theforce.net/latestnews/story/Download_Clone_Wars_UK_Teaser_89665.asp.
KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Wojny Klonów - recenzja wydania DVD

2005-02-10 15:48:00 Resztki Imperium

     The Digital Bits opublikowało niedawno recenzję wydania DVD serialu Clone Wars, a właściwie jego pierwszej części. Ogólna ocena płyty to B+ (czyli coś jakby u nas 4+). Amerykanie mają skalę ocen od litery A do litery F (najgorsza), z tym, że A jest bliżej do naszej piątki (wszystko ok.), niż szóstki (ponad przeciętność). Oceny szczegółowe były już nieco zróżnicowane – obraz oceniono bardzo dobrze – A, dźwięk już tylko dobrze – B, a dodatki dostały ocenę C. To chyba o nich nie świadczy najlepiej.
     Obraz na dysku prezentuje się spektakularnie. Jest to w pełni anamorficzna szerokoekranowa wersja, z doskonałym kontrastem kolorów, dzięki czemu można dostrzec najmniejsze detale. Nawet na 100 calowym ekranie prezentują się znakomicie. Wszystkie 20 odcinków (z oryginalnego pierwszego i drugiego sezonu) zostało przemedytowanych tak, by oglądało się je jak jeden długi film (z napisami przy początku i końcu każdego odcinka).
     Gorzej jest niestety z dźwiękiem. Nie jest on niestety nagrany w standardzie Dolby Digital 5.1, a w zwykłym surroundzie 2.0. Na pewno jest poprawiony względem tego, co było w telewizji, doskonale oddaje dynamiczną furię obrazu, ale to tylko 2.0.
     Najgorzej wypadły dodatki. To zaledwie komentarze reżysera i producenta – Gendy’ego Tartakovsky’ego, w dwóch wersjach. Jednej dostępnej swego czasu na Hyperspace i drugiej nowej. Oczywiście pozwalają one inaczej spojrzeć na serial.
     Jest też 4 minutowy dokumencik o powstawaniu serialu, również puszczany swego czasu na Cartoon Network. Są też galerie storyboardów, skeczy, plakatów i artów z serialu. Są też trzy rzeczy związane z grami oraz jeden poziom z Republic Commando (tylko na Xboxa). Jest też zwiastun zajawkowy Zemsty Sithów oraz 7 minutowy dokument – Łącząc Sagę. Dokument i zwiastun są znów z anamorficznym obrazem i dźwiękiem 2.0. Zwiastun to ten znany już od listopada, a dokument zawiera między innymi wywiady z Lucasem, Tartakovskym i grafikami. Zawiera też 20 sekund z bitwy gwiezdnej z początku Epizodu III, dotychczas nie pokazanej wcześniej.
     Sam serial z pewnością „Lawrensem z Arabii” nie jest, ale oglądanie go gwarantuje przyzwoitą zabawę. A warto go sobie odświeżyć, gdyż w marcu pojawi się trzecia seria na Cartoon Network. DVD o nazwie Część 2, zawierające 5 kolejnych, acz tym razem 12 minutowych odcinków, powinno pojawić się jeszcze w tym roku, tak jak i Epizod III.

     Wojny Klonów Część Pierwsza, pojawi się w USA w normalnej sprzedaży w połowie marca. Data produkcji serialu – 2003, data wydania DVD – 2005. Produkcja Lucasfilm/Cartoon Network, dystrybucja – 20th Century Fox.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Ewoki i Clone Wars w R2

2005-02-06 19:17:00

Choć na razie nie wiadomo jeszcze nic oficjalnie, na temat wydania serialu "Wojny Klonów" w drugim regionie, z wstępnych przecieków od niemieckiego oddziału Foxa, wynika, ze "Wojny Klonów" na DVD pojawią się w Niemczech (a więc drugi region) 14 kwietnia. Tego samego dnia pojawi się w Niemczech również pakiet filmów o Ewokach.

Na razie nie wiadomo nic na temat seriali "Droids" i "Ewoks", ani na temat najbardziej interesującego nas, polskiego wydania powyższych tytułów.
KOMENTARZE (0)
Loading..