TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Nominacja Wojen Klonów cz. II do nagrody Emmy

2005-07-26 12:49:00 Cartoon Network



Cartoon Network otrzymał cztery nominacje do nagrody Emmy.
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów cz. II znalazły się wśród najlepszych programów animowanych tego roku.

Po ubiegłorocznym dwukrotnym zwycięstwie w kategorii Program Animowany, Cartoon Network otrzymał cztery nominacje w kategoriach Program Animowany i Główny Temat Muzyczny podczas 57. rozdania nagród Emmy.

Cieszący się uznaniem krytyków Samurai Jack: Epizod XLIX autorstwa animatora Genndy Tarakovsky'ego otrzymał nominację do nagrody dla najlepszego Programu Animowanego (do 60 minut). Natomiast specjalna wersja Gwiezdnych Wojen: Wojny Klonów cz. II (odcinki 21-25) z 2005 roku została nominowana w kategorii Program Animowany (trwający 60 minut lub dłużej). W ubiegłym roku Cartoon Network zdobył obydwie nagrody za odcinki z 2004 roku.

Kanał telewizyjny otrzymał również dwie nominacje w kategorii Główny Temat Muzyczny za oryginalną serię Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster i Liga Sprawiedliwych, które zostały wyprodukowane przez Warner Bros. Animation.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych doceniła i uhonorowała artystów z Cartoon Network i Warner Bros. Animation, powiedział Jim Samples, wice prezydent i dyrektor generalny Cartoon Network. Nominacje te przyniosły nam dużo satysfakcji i dumy z pracy, którą wykonujemy każdego dnia.

Konkurenci Samuraja Jacka do nagrody Emmy w kategorii Program Animowany to m. in. Family Guy: North by North Quahog, Fox; The Simpsons: Future Drama, Fox; South Park: Best Friends Forever, Comedy Central; i SpongeBob SquarePants: Fear of a Krabby Patty/Shell of a Man, Nickelodeon. Gwiezdne Wojny: Wojna Klonów cz. II (odcinki 21-25) zmierzą się z Dragons: A Fantasy Made Real, od Animal Planet. Nominowani w kategorii Główny Temat Muzyczny, razem z dwoma projektami Cartoon Network, to m.in. Desperate Housewives, ABC; Huff, Showtime; i Stargate Atlantis, SCI FI.
KOMENTARZE (7)
Loading..