TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

'Wojny Klonów' w polskich kinach!

2008-03-31 19:44:06 filmweb.pl

Polski dystrybutor filmów studia WB, czyli Warner Bros. Poland zapowiedział, że kinowa wersja "Wojen Klonów" pojawi się w polskich kinach 26 września.

Ponadto dystrybutor zaprezentował polski opis filmu:
Na frontach wielkiej, międzygalaktycznej wojny pomiędzy dobrem i złem młodsi i starsi fani Gwiezdnych Wojen spotkają swoich ulubionych bohaterów, takich jak Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Padmé Amidala, a także zupełnie nowe postaci, jak padawański uczeń Anakina, Ahsoka. Bezlitośni najeźdźcy – pod wodzą Palpatine’a, Hrabiego Dooku i Generała Grievousa – zamierzają zagarnąć władzę nad galaktyką. Stawka jest wysoka, a los wszechświata "Gwiezdnych Wojen" znowu spoczywa w rękach nieustraszonych Rycerzy Jedi. Ich śmiałe wyczyny ożywiają dynamiczne bitwy i prowadzą do zaskakujących zwrotów akcji, które wypełniają "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów".


Co więcej według serwisu ComingSoon.net od 9 maja w amerykańskich kina tuż przed najnowszym filmem braci Wachowskich "Speed Racer" prezentowany będzie trailer dla kinowej wersji "Star Wars: The Clone Wars". Prawdopodobnie niedługo potem trailer trafi do internetu.
KOMENTARZE (51)

Wojny Klonów

Koncepty z TCW

2008-03-30 12:38:00 oficjalna

Niedawno oficjalna wśród konceptów z serialu TCW zaprezentowała Yodę.Na oficjalnej z cyklu koncepty z serialu The Clone Wars pojawił się także C-3PO.Trochę później na oficjalnej pojawił się schemat R2-D2 wśród konceptów z serialu The Clone Wars.
KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Wywiad z Georgem Lucasem na temat ''TCW''

2008-03-18 12:29:32 Oficjalna


Podczas ShoWest 2008 George Lucas nie tylko pokazał klip z nadchodzącego filmu, ale również udzielił wywiadu, w którym mówił o "The Clone Wars", serialu aktorskim, swoich planach i nie tylko. Całość możecie przeczytać na stronie ComingSoon.Net, a poniżej prezentujemy wybrane fragmenty wywiadu.


ComingSoon.net: Jak bardzo nowy film animowany i serial będą pokrywać się z serialem „Clone Wars” Genndy’ego?
George Lucas: Cóż, serial Genndy’ego był eksperymentem przeprowadzonym z Cartoon Network (…) polegającym na próbie przełożenia „Gwiezdnych Wojen” na język animacji, a jego efekt nam się spodobał. Stwierdziliśmy, że wyszło to bardzo dobrze i poszliśmy o krok dalej, czym było stworzenie animowanego serialu „The Clone Wars”. Nie będą się one dużo pokrywać. Genndy stworzył większość animacji i historii do pierwszego, eksperymentalnego serialu, a w tym kontynuuję mitologię i zasady z filmów pełnometrażowych, więc jest to trochę inne. Serial jest bardzo podobny do filmów, pomijając animację. (…)

CS: Czy serial będzie długo pokazywany? Oczywiste jest, że potrzeba czasu by wyprodukować komputerową animację.
GL: Pracujemy nad tym od trzech lat. Ukończyliśmy już pierwszy rok (sezon), jesteśmy w trakcie drugiego. Napisałem rok trzeci. Spodziewamy się, że to potrwa przynajmniej pięć lub sześć lat.

CS: I serial aktorski pojawi się równolegle?
GL: Serial aktorski zapewne nie rozpocznie się przed 2010 rokiem. Pracujemy teraz nad nim (…).

CS: Skoro film jest przygotowywany specjalnie na duży ekran, to gdzie skończy się film, a zacznie serial?
GL: To tak nie wygląda. To jest film, ale zaczęliśmy od odcinków. Część z nich jest zamkniętą całością, inne historie są dwu-, trzy- czy czteroodcinkowe, nie będzie tam dramatycznych zakończeń odcinków. To nie jest serial w najnowszym stylu, jak „24”, „The Wire” czy inne seriale, w których musisz śledzić całość by zrozumieć co się dzieje. To jest serial odcinkowy w starym stylu. Oglądaliśmy go na dużym ekranie, wyglądał tak pięknie i wspaniale, że stwierdziliśmy „Hej, możemy zrobić taki film.” (…) I zrobiliśmy.

CS: Nie będzie napisu “Ciąg dalszy nastąpi” na końcu filmu, by skusić do zapoznania się z serialem telewizyjnym tych, co obejrzą film?
GL: Cóż, nie, ale serial zacznie się w październiku… pierwszego października… nie, jesienią. Jeszcze nie ustalono daty.(…)

CS: Zakładam, że serial będzie kontynuowany w tej samej skali, jaką ujrzymy na ekranie (…)?
GL: Tak, i to nadal będzie obraz panoramiczny, nawet w telewizji. Serial ma taką samą wartość, wygląda tak samo. Wszystko jest dokładnie takie samo.

CS: Wiem, że Anthony Daniels powraca by podkładać głos C-3PO, a czy są szanse, że pojawią się również i inni aktorzy, którzy mogliby użyczyć głosy swym postaciom w animowanym filmie lub serialu? Wiem, że wszyscy uwielbiają Franka Oza jako Yodę. Usłyszymy kogoś z nich?
GL: Nie, nie. Chodzi o to, że ponieważ to jest serial telewizyjny, czyli coś co trwa i trwa, więc nie nadaje się by przyjąć wielu aktorów z sagi.

CS: Trudno wtedy wszystko rozplanować.
GL: Tak, to niemożliwe. Ponieważ w telewizji jest to bardzo trudne. Praktycznie cały czas musisz być na zawołanie.

CS: Dużo się mówiło na temat miejsca, w które wpasowują się ten film i serial w „Gwiezdnych Wojnach”. Wiemy, że akcja „The Clone Wars” będzie się rozgrywać pomiędzy „Epizodem II” i „Epizodem III”, ale tam jest pewien ograniczony okres czasu, który można wypełnić. Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?
GL: Nie wiem. Nie jestem ekspertem od tego zagadnienia, ale kilka lat, dwa lub trzy (…).

CS: Czy sądzi pan, że dopuści innych do kontynuacji sagi po “Epizodzie VI” albo pozwoli by zamienili inne materiały w filmy?
GL: Ale po „Epizodzie VI” nie ma już historii. To jest historia Anakina Skywalkera i gdy Anakin Skywalker umiera, to ta historia dobiega końca. Nie ma historii Luke’a Skywalkera, to znaczy pomijając książki. Ale istnieją trzy światy. Jest mój świat, który ja wymyśliłem. Jest świat licencji, czyli książek, komiksów, tego wszystkiego, gier, to jest ich świat. I jest świat fanów, który również jest bardzo bogaty, ale nie zawsze się zazębia. Mam władzę nad swoim światem. Nie mogę odpowiadać za te pozostałe, ponieważ nie jestem w stanie za nimi nadążyć.

(…)

StarWars.com: Wygląda na to, że dostaniemy więcej postaci wśród klonów.
GL: Tak, zostaną nam przedstawione klony, których nie poznaliśmy w filmach. Teraz będą niczym główni bohaterowie i naprawdę znajdą się w centrum wydarzeń. Będzie można je rozróżnić i poznać, to będzie coś jak „Kompania Braci”, tyle, że z Jedi. (śmiech)
KOMENTARZE (106)

Wojny Klonów

O TCW na ShoWest

2008-03-17 22:31:00

Na ShoWest odbyła się prezentacja The Clone Wars (serialu i filmu), tuż przed samym pokazem klipu prezentującego nowe dzieło, na scenę wyszedł George Lucas wraz ze szturmowcami z 501 Legionu. George mówił krótko:To wspaniale wrócić do Warner Brothers. Zaczynałem tu 40 dziwnych lat temu. Zrobiłem wyśmienity hit, zanim wielu z was się urodziło, nazywał się THX 1138. To był wielki hicior. Grali go przez tydzień. [Śmiech].

Ale teraz mam coś co myślę, że jest wyjątkowe. Zaczęło się to od pomysłu, aby eksplorować to, co działo się podczas Wojen Klonów. W Epizodzie II, widzieliśmy ich początek, a w Epizodzie III koniec. Ale nie mieliśmy okazji zobaczyć tej całej spektakularnej bitwy.

I to właśnie przynależy do wielkiego ekranu. Jest zupełnie nowe i inne. Trochę anime, trochę akcji, prawie jak film pełnometrażowy, acz bardziej stylizowany. Mamy nową postać, - Ahsokę, młodą nastoletnią dziewczynę, która okazuje się być uczennicą Anakina.

Mam nadzieję, że ten film sprosta aktorskim. I mam nadzieję, że będzie się wam podobał, i że przy okazji zostanie sprzedane mnóstwo prażonej kukurydzy, bo jak pewnie wiecie Gwiezdne Wojny były jednym z pierwszych filmów na których sprzedawano popcorn.

KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Tapety z ''The Clone Wars''...

2008-03-11 18:01:21 Urthona

Jak donosi nasz redakcyjny kolega Urthona, na Hyperspace dla płatnych członków pojawiły się do pobrania tapety z "The Clone Wars" z pięciorgiem głównych postaci nadchodzacej kreskówki. To dobra okazja, by dokładniej przyjrzeć się designowi bohaterów, zatem bez dalszych wstępów zapraszamy do oględzin:KOMENTARZE (41)
Loading..