TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Bastionowa recenzja ''The Clone Wars''

2008-08-18 18:48:10

The Clone Wars są obecnie pod gradobiciem przeróżnych recenzentów. Większość serwisów i krytyków filmowych dość surowo ocenia kinowego pilota animowanego serialu. Nasi londyńscy wysłannicy – Lord Sidious i Rusis, postanowili także przyjrzeć się dokładnie „Wojnom Klonów”. W efekcie ich pracy powstała Bastionowa recenzja „The Clone Wars”, pisana na kolanach w czasie podróży powrotnej do domu. Naszą recenzję możecie śmiało czytać, nawet jeżeli nie oglądaliście wcześniej filmu, ani nie czytaliście spoilerów. W odróżnieniu od pozostałych ocen „Wojen Klonów” nasza jest znacznie cieplejsza. Najlepiej sami się o tym przekonajcie:

Bastionowa recenzja "The Clone Wars"

KOMENTARZE (31)

Wojny Klonów

Nowy klip - bitwa o Teth

2008-08-18 16:09:44 StarWars.com

W ten weekend na oficjalnej ukazał się kolejny kip z filmu "The Clone Wars", przedstawia on fragment bitwy o Teth:


Co ciekawe fragment ten nie jest wcale nowy, fani nagrali go już w czerwcu na pokazie Star Wars Weekends w Disney's Hollywood Studios. Pisaliśmy o tym. Teraz jednak można go obejrzeć w nieco lepszej jakości, w tym miejcu.

O tym, czy oglądanie reklamowych klipów rujnuje oglądanie filmu w kinie, dyskutować można tutaj.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Słabe wyniki fnansowe TCW

2008-08-18 13:48:04 IMDB.com

Pierwszy weekend wyświetlania "The Clone Wars" w USA przyniósł studiu Warner Brothers około 15,5 milionów dolarów. Film został pokonany przez inną premierę - film "Tropic Thunder", który zarobił około 26 mln $, oraz przez „Mrocznego Rycerza”, który tylko w ten weekend zarobił 16.8 milionów. Co więcej tym samym "Mroczny Rycerz" zebrał w USA ogółem 471,5 milionów dolarów, pokonując tym samym pierwsze „Gwiezdne wojny”, które osiągnęły 460,9 milionów. Przypomnijmy, że na pierwszym miejscu listy najlepiej zarabiających filmów w USA od lat tkwi "niezatapialny" Titanic z 600 milionami $. Nie rozpaczajmy jednak: według Associated Press jeśli wziąć pod uwagę inflację „Mroczny Rycerz” musiałby zebrać jeszcze 900 milionów dolarów, żeby dorównać sprzedaży biletów filmu „Titanic” i aż 1,2 miliarda dolarów, żeby dorównać ilości sprzedanych biletów na „Nową nadzieję”.

Jeśli zaś chodzi o "Wojny Klonów" słabe wyniki oglądalności dorównują też surowym recenzjom: w serwisie Rotten Tomatoes film ma słabe 18%, w tym 5% z recenzji profesjonalnych krytyków. Jednak nie sprowadzi to katastrofy ani na Lucasfilm, ani na WB. Dan Fellman szef dystrybucji w Warner Bros. Pictures stwierdził, że spodziewano się takich wyników box office’u , ponieważ większość widzów to były rodziny, a film miał przede wszystkim wprowadzić do serialu animowanego: " Film był przeznaczony dla konkretnej publiczności, w konkretnych celach. Wypełniliśmy tą misję i będziemy ją kontynuować w innym medium."

Pozostaje pytanie jak film spodoba się fanom, a odpowiedzieć przyjdzie nam polskim fanom dopiero 26 września.
KOMENTARZE (35)

Wojny Klonów

Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 14 i 15

2008-08-15 22:09:11

Lokalne konflikty były głównym podłożem wybuchu wojen klonów. To one karmiły zniszczenie i nakręcały spiralę nienawiści. Republika i Konfederacja wykorzystywały nieraz lokalną ludność w „swojej” wojnie. O najkrwawszym lokalnym konflikcie dowiecie się więcej w kronice 14 miesiąca. Natomiast o historii zaginionych Jedi w układzie Katanos w 15 miesiącu. Historie opowiedziane w tych dwóch miesiącach mają swoje źródło w:
 • komiks Blood and Rain
 • komiks Thunder and Lightning
 • komiks Rather Darknes Visible
 • The New Essential Chronology


  I to już koniec tygodnia poświęconego Wojnom Klonów. Na pocieszenie oddajemy do waszej dyspozycji miejsce, w którym od dnia polskiej premiery „Wojen Klonów” będziecie mogli komentować i oceniać film. Mamy nadzieję, że z przyjemnością go śledziliście, a przygotowane przez nas teksty spełniły Wasze oczekiwania. Przypominamy, że wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.

  Na temat tygodni można podyskutować na forum.
  KOMENTARZE (5)
 • Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 12 i 13

  2008-08-14 22:56:39  Ten czas Wojny to okres zagrożeń technologicznych, w tym samym czasie potężnym niebezpieczeństwem dla Republiki był biodroidy, oraz utrata nowoczesnej fabryki na Cartao. Odbyło się też kilka mniej istotnych dla przebiegu wojny bitew i potyczek. O wszystkich można przeczytać w dwunastym i trzynastym miesiącu wojny.

  Wszystkie wydarzenia zostały opisane w następujących pozycjach:
 • opowiadanie "Hero of Cartao"
 • książka "Spisek na Cestusie"
 • komiks "The Long Hunt"
 • książka "Komandosi Republiki: Potrójne Zero"
 • The New Essential Chronology

  Wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
  KOMENTARZE (2)
 • Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 10 i 11

  2008-08-13 23:40:12  10 i 11 miesiąc wojny to okres względnego spokoju na froncie. Każda wojna ma takie momenty, w których obie strony konfliktu potrzebują trochę czasu na zebranie i przegrupowanie sił. Front w tym czasie zaczął się powoli stabilizować, dzięki czemu Republika i Konfederacja nie były zmuszane do szybkiego reagowania. Ilość bitew została zamieniona ich nową krwawszą „jakością”, a rycerze Jedi wystawieni na próbę, w której będą musieli się zmierzyć z nową rosnącą potęgą – akolitami hrabiego Dooku. Jednym z pierwszych, którzy starli się z mrocznymi Jedi na usługach Sithów, był Anakin Skywalker. Dodatkowo wmieszany w kryzys nowych droidów Separatystów. Wszystko to w dziesiątym i jedynastym miesiącu naszych kronik wojen klonów.

  Wszystkie te wydarzenia zostały opisane w następujących pozycjach:
 • gra „New Droid Army”
 • The New Essential Chronology
 • HoloNet News i Shadowfeed Dispatch

  Wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
  KOMENTARZE (2)
 • Wojny Klonów

  ''Villains''

  2008-08-13 22:34:34 oficjalna

  W dziale video na oficjalnej stronie Star Wars pojawił się kolejny dokument o ”The Clone Wars”, który nosi nazwę „Villains”. Poprzednio mowa była o bohaterach, tym razem Dave Filoni opowiada nam o ciemnych charakterach i o tym jak ekipa produkująca serial tworzyła takie postacie. Pokazana jest także ewolucja wizji Asajj Ventres. Kilka słów poświęconych jest również hrabiemu Dooku i jego złych mocach. Całość jak zwykle jest wyposażona w nowe urywki w kinowego „The Clone Wars”. Nie ma w nich zbyt wielu pozatrailerowych spoilerów, dlatego bez wahania możecie oglądnąć ten dokument. Poniżej prezentujemy filmik prosto z YouTube:


  KOMENTARZE (10)

  Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 8 i 9

  2008-08-12 21:47:47  Ósmy i dziewiąty miesiąc wojny między Separatystami a Republiką to okres zdecydowanej przewagi Konfederacji. Mimo kilku nieznacznych klęsk, zyskali oni jednak więcej niż kilka planet. Hrabia Dooku pozyskał nowego sojusznika, który w przyszłości może się okazać najbardziej śmiercionośną bronią w jego krucjacie przeciwko Zakonowi Jedi.
  Ten okres też pokazuje, że zwycięstwo to nie tylko zniszczenie sprzętu wroga, czy zajęcie jego pozycji. To także zyskanie w oczach opinii publicznej. Na wojnie liczy się przede wszystkim udowodnienie wszystkim, że to nasza strona konfliktu ma rację.

  8 i 9 miesiąc wojen klonów tworzą takie pozycje jak:
 • komiks „Jedi: Count Dooku”
 • The New Essential Chronology
 • HoloNet News i Shadowfeed Dispatch
 • anulowana książka „Escape from Dagu”

  Warto przy okazji anulowanej „Ucieczki z Dagu” wspomnieć, że historia opowiedziana w książce przeszła do kanonu Star Wars. Mimo tego, że jej zawartość nie ujrzała światła dziennego. Wszystko dzięki HoloNet News i Shadowfeed Dispatch, które były swoistymi wirtualnymi serwisami informacyjnymi Republiki i Konfederacji. W taki oto sztuczny sposób sprawiły, że ucieczka z Dagu miała jednak miejsce. To im możemy również zawdzięczać większość nowych pozycji w „The New Essential Chronology”

  Wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
  KOMENTARZE (4)
 • Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 6 i 7

  2008-08-11 22:31:00  W ramach Tygodnia Wojen Klonów prezentujemy Wam kolejne dwa miesiące. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z historią konfliktu na Haruun Kal, oraz poznania część historii Quinlana Vosa. Oto wydarzenia miesiąca szóstego. Siódmy miesiąc opowiada natomiast zmaganiach Jedi na Devaronie.

  Historie, których akcja toczyła się w przeciągu tych miesięcy zostały opisane w następujących źródłach:
 • książka Punkt przełomu
 • powieść młodzieżowa Legacy of the Jedi
 • komiks Clone Wars Adventures vol 3
  KOMENTARZE (2)
 • Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 4 i 5

  2008-08-10 18:48:06  Wojny Klonów odcisnęły swoje piętno na kartach historii Galaktyki.
  Klony i Jedi po stronie Republiki, a droidy i ich dowódcy po stronie Separatystów.
  Gdyby nie ci dowódcy wojna skończyłaby się w parę tygodni.
  Roboty nie znają się na taktyce. Nie umieją twórczo myśleć.
  Potrafią tylko i wyłącznie wykonywać rozkazy przełożonych. Jednym z najwybitniejszych liderów Konfederacji Niezależnych Systemów był Kaleesh Qymaen jai Sheelal. Bardziej znany jako Generał Grievous.  Walczył w wojnie na swojej planecie przeciwko rasie Huk. Po jej zakończeniu i przegranej Grievous zgodził się przyjąć propozycję Sana Hilla by Kaleesh został dowódcą armii droidów. Chcąc go lepiej sobie podporządkować upozorował katastrofę wahadłowca wojownika.
  Większa część jego ciała została rozszarpana, lecz został odbudowany na planecie Geonosis.  W czacie bitwy o ten świat, odleciał z niego razem z przywódcami Konfederacji. Przez trzy miesiące się ukrywał, aż do Bitwy o Hypori. Tam własnoręcznie zabił dwóch Jedi, a trzech zranił. W końcu mógł się ujawnić.

  W naszej kronice Grievous pojawia się w czwartym miesiącu. Jest to tylko jedno z wydarzeń które miały miejsce w tym czasie, lecz z pewnością najważniejsze.

  Historie, których akcja toczyła się w przeciągu tych miesięcy zostały opisane w następujących źródłach:

 • komiks Blind Force
 • komiks Heavy Metal Jedi
 • komiks Fierce Currents
 • komiks Blast Radius
 • komiks Clone Wars : Photo Comic
 • Jedi: Shaak Ti
 • Wojny Klonów: Odcinek 1
 • Wojny Klonów: Odcinek 2
 • Wojny Klonów: Odcinek 3
 • Wojny Klonów: Odcinek 4
 • Wojny Klonów: Odcinek 5
 • Wojny Klonów: Odcinek 8
 • Wojny Klonów: Odcinek 9
 • Wojny Klonów: Odcinek 10
 • Wojny Klonów: Odcinek 11
 • Wojny Klonów: Odcinek 12
 • Wojny Klonów: Odcinek 13
 • Wojny Klonów: Odcinek 14
 • Wojny Klonów: Odcinek 15
 • Wojny Klonów: Odcinek 16
 • Wojny Klonów: Odcinek 17
 • Wojny Klonów: Odcinek 18
 • Wojny Klonów: Odcinek 19
 • Wojny Klonów: Odcinek 20

  KOMENTARZE (5)
 • Wojny Klonów

  Wspinaczka zakończona

  2008-08-10 12:05:22 oficjalna

  Do światowej premiery ”The Clone Wars” pozostało tylko trochę ponad 100 godzin. Tymczasem na oficjalnej stronie serialu nastąpiły ostatnie przedpremierowe aktualizacje. Szósty poziom wspinaczki nazwano: „Monastery Summit”. Posiada on bardzo ciekawe intro, na którym to Anakin Skywalker przy użyciu STAPu dostaje się na sam szczyt skały, którą od ponad miesiąca „zdobywał” wraz ze swoimi oddziałami. W hologramie mamy okazję obejrzeć trzy nowe urywki kinowego „The Clone Wars”: Jabbę mówiącego Jedi pudu, początek pojedynku między Anakinem Skywalkerem a hrabią Dooku oraz znany nam z traileru moment hologramowej rozmowy Lordów Sithów. Na stronie pojawiło się również kilka nowych „concept artów”, a także 4 nowe skórki do iPoda: z Anakinem, Ahsoką i Dooku jako motywem przewodnim.

  oficjalna strona „The Clone Wars”

  KOMENTARZE (9)

  Wojny Klonów

  ''Heroes''

  2008-08-09 21:48:21 oficjalna

  Dziś w dziale video na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen pojawił się nowy dokument o ”The Clone Wars”. Tym razem reżyser serialu postanowił poświęcić odrobinę czasu bohaterom. Bohaterom wojny jak i całego projektu jakim jest „The Clone Wars”. „Heroes” jest swoistą opowieścią Dave’a Filoniego o Anakinie Skywalkerze, Ahsoce Tano i innych postacach z filmowych Star Wars. Z dokumentu dowiemy się, jakim ważnym modelem był Luke Skywalker dla Anakina. Poznamy także innych Jedi jacy będą w serialu, a na dokładkę zobaczymy kilka nowych scenek. Amatorzy animacji będą mogli przy okazji podpatrzeć jak swoją pracę wykonują najlepsi animatorzy na świecie. Filmk prosto z YouTube dostępny poniżej:  KOMENTARZE (26)

  Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 1, 2 i 3

  2008-08-09 21:17:43  Wojny klonów były konfliktem, który szybko i bezlitośnie wdarł się w życie wielu istot zamieszkujących liczne planety. Armie Konfederacji Niezależnych Systemów oraz Republiki ścierały się ze sobą w kolejnych systemach gwiezdnych. Rycerze Jedi jako generałowie przewodzili klonom, które walczyły z zastępami droidów.


  Oto przed Wami zapis wydarzeń, bitew i potyczek, które wydarzyły się podczas wojen klonów. Przedstawiamy Kroniki Wojen Klonów.
  Wybuch wojny oraz jej pierwszy miesiąc znajdziecie w w tym miejscu. Wydarzenia z drugiego miesiąca zostały zebrane tutaj, natomiast z trzeciego tutaj.


  Historie, których akcja toczyła się w przeciągu tych miesięcy zostały opisane w następujących źródłach:

 • film "Atak klonów"
 • książka "Atak klonów"
 • komiks "Atak klonów"
 • "Attack of the Clones Photo Comic"
 • komiks "Tales 14: The Lesson"
 • książka "Boba Fett: The Fight To Survive"
 • opowiadanie "Elusion Illusion"
 • gra Star Wars: The Clone Wars
 • książka "Boba Fett 2: Crossfire"
 • komiks "Republic 49: Sacrifice"
 • gra Republic Commando
 • książka "Komandosi Republiki: Bezpośredni kontakt"
 • gra Galactic Battlegrounds: Clone Campaigns
 • serial "Clone Wars": odcinek 6
 • serial "Clone Wars": odcinek 7
 • książka "Boba Fett 3: Maze of Deception"
 • książka "Boba Fett 4: Hunted"
 • komiks "Tales 14: Tides of Terror"
 • komiks "Republic 50: The Defense of Kamino I: Brothers in Arms"
 • komiks "Republic 50: The Defense of Kamino II: Jango’s Legacy"
 • komiks "Republic 50: The Defense of Kamino III: No End in Sight"
 • opowiadanie "Rajd na Pengalan IV"
 • komiks "Jedi: Mace Windu"
 • komiks "Republic #51-52: The New Face of War"
 • komiks "Tales 17: Dark Journey"

  Wszystkie atrakcje tygodnia znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (9)
 • Wojny Klonów

  Filoni tłumaczy brak napisów otwierających

  2008-08-07 20:42:36 EUCantina

  Dave Filoni wyjawił blogowi MTV, dlaczego w serialu The Clone Wars, a także jego kinowym pilocie, nie będzie prologu, czy jak kto woli, pełzających żółtych napisów otwierających. Dave w taki sposób odpowidział na pytanie: dlaczego?

  Ponieważ oryginalnie produkujemy serial telewizyjny. George Lucas uznał, że prolog nie będzie efektywną formą wprowadzenia widowni do telewizyjnej serii. Dave dodał także, że Lucas chciałby aby prolog dla serialu był szybszy i bardziej wizualny.

  Jak fani ocenią to posunięcie? Czy wyobrażamy sobie kinowe Gwiezdne Wojny bez napisów otwierających?  Nie jest to tak naprawdę nic zadziwiającego, jeżeli spojrzymy na telewizyjne Gwiezdne Wojny z dłuższej perspektywy czasu. Prologu nie było ani w „Ewoks Adventure”, ani w animowanych: „Ewoks” i „Droids”, a nawet w niedawno produkowanych „Clone Wars”. Dlatego też ich brak „The Clone Wars” nie powinien być wielkim zaskoczeniem.
  KOMENTARZE (39)

  Wojny Klonów

  ''Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów'' - polski plakat

  2008-08-07 13:22:39 Warner Bros. Polska

  Dystrybutor Warner Bros zaprezentował polski plakat filmu "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów":


  Polska premiera filmu nastąpi 26 września. Wciąż nie ma informacji czy w Polsce znajdą się kopie filmu z napisami, czy tylko z dubbingiem.

  Przy okazji przypominamy opis filmu od dystrybutora:
  Na frontach wielkiej, międzygalaktycznej wojny pomiędzy dobrem i złem młodsi i starsi fani Gwiezdnych Wojen spotkają swoich ulubionych bohaterów, takich jak Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Padmé Amidala, a także zupełnie nowe postaci, jak padawański uczeń Anakina, Ahsoka. Bezlitośni najeźdźcy – pod wodzą Palpatine’a, Hrabiego Dooku i Generała Grievousa – zamierzają zagarnąć władzę nad galaktyką. Stawka jest wysoka, a los wszechświata "Gwiezdnych Wojen" znowu spoczywa w rękach nieustraszonych Rycerzy Jedi. Ich śmiałe wyczyny ożywiają dynamiczne bitwy i prowadzą do zaskakujących zwrotów akcji, które wypełniają "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów".

  Do dyskusji o nadchodzącym filmie zapraszamy na forum.
  KOMENTARZE (35)

  Wojny Klonów

  Nowe klipy z TCW

  2008-08-05 11:05:04 ICO

  Serwis internetowy IESB.net zamieścił kolejne krótkie klipy z filmowej wersji "The Clone Wars", w tym gorący fragment pojedynku Asajj Ventress z Obi-Wanem Kenobim, a także kilka scen z klonami. Przestrzegamy jednak drogich czytelników przed oglądaniem: fragmentów jest coraz więcej i tym samym wkrótce łącząc wszystkie dostępne klipy będzie można obejrzeć niemal cały film.
  Niestety IESB zamieścił te filmy w dosyć wysokiej, ciężko oglądalnej jakości, na szczęście z pomocą przychodzi zaprzyjaźnione ICO, które zamieściło te filmy na serwisie YouTube:

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (53)

  Wojny Klonów

  Piąty poziom wspinaczki

  2008-08-02 16:18:03 oficjalna

  Na oficjalnej stronie The Clone Wars ponownie „zmieniono” wystrój. Tym razem zatytułowano je Aerrial Assault i są zarazem piątym – przedostatnim – poziomem wspinaczki do premiery kinowego pilota The Clone Wars. Poza zmianą intra, w hologramie pojawiły się 2 nowe filmiki: pierwszy to kawałek spotu telewizyjnego, w którym Anakin i Ahsoka bronią się przed natarciem droidek, drugi natomiast to atak dwarf droidów. Ponadto w dziale download pojawił się nowy dokument: „Anakin’s New Padawan”, w którym to twórcy serialu opowiadają o Ahsoce Tano. Filmik w wersji YouTube poniżej:  Na deser mamy dla was dwa plakaty „The Clone Wars” znalezione przez czytelnika Krzychu15.  KOMENTARZE (17)

  Wojny Klonów

  Pierwsza i zarazem pozytywna recenzja TCW

  2008-08-01 10:31:00 The Outer Rim

  W sieci pojawiła się pierwsza recenzja filmu "The Clone Wars". Można ją przeczytać na stronie www.sfx.co.uk.
  Na pięć możliwych do przyznania gwiazdek, film otrzymał cztery, a w samej recenzji znajdziemy wiele pozytywnych uwag na jego temat. Recenzent opisał TCW jako pełen akcji (momentami wręcz zapierający dech) film stworzony przez fanów dla fanów. Poniżej prezentujemy fragmenty tekstu, a całość możecie przeczytać w tym miejscu.

  "Niektóre sceny są zaskakująco brutalne (…). To są Wojny Klonów, jakie wielu fanów oryginalnej trylogii chciało zobaczyć, o wiele bliższe prequelom, które istniały w naszych głowach niż Mroczne Widmo."

  "Kreskówkowy Anakin okazuje się bardziej sympatyczną postacią niż ten w wydaniu Haydena Christensena (…)"

  "(...) jedna wymiana spojrzeń pomiędzy Anakinem a Padme, za pośrednictwem hologramu, zawiera więcej chemii niż jakakolwiek ilość wywodów na temat romantycznych właściwości piasku."

  "The Clone Wars to przede wszystkim rozrywka. Jasne, kilka gagów jest niskich lotów, ale to jest powrót do seriali przygodowych, które jako pierwsze zainspirowały George’a Lucasa wiele lat temu. Dzieciakowi, który jest w was to się spodoba."  I trochę z innej beczki, choć również o "The Clone Wars". Wielu z Was pisząc w komentarzach o Ahsoce Tano podkreśla jej młody wiek. Podajecie 11-12 lat. Tymczasem jak możemy przecztać w haśle poświęconym Anakinowi Skywalkerowi w "odnowionym" databanku oficjalnej, Ahsoka ma 14 lat:
  "In an effort to teach Anakin responsibility, Master Yoda gave him a Padawan learner, 14-year-old Ahsoka Tano."
  KOMENTARZE (28)
  Loading..