TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW #19 w USA, Wojny Klonów #9 w Polsce

2009-02-27 11:10:31 StarWars.com i TVP

Pierwszy sezon serialu coraz szybciej zbliża się ku końcowi. Przed nami zostało już tylko kilka odcinków.

W piątkowy wieczór w USA na kanale Cartoon Network zostanie wyemitowany dziewiętnasty odcinek serialu pt. "Storm Over Ryloth" będącej jednocześnie początkiem trzyczęściowej historii rozgrywającej się na planecie Ryloth.
Ahsoka nie posłuchała rozkazu Anakina i straciła większość swoich wojsk, co przekonuje Skywalkera, że musi dać swojej padawance lekcję szacunku dla autorytetów, oraz szansę na odkupienie.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowych odcinków znajduje się w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com

Poniżej znajduje się preview do dziewiętnastej części.

The Clone Wars 1x19: Storm Over Ryloth – previewTemat na forum.

W niedzielny poranek 1 marca o godzinie 9.50 TVP 1 wyemituje dziewiąty odcinek serialu Wojen Klonów pt. "Cloak of Darkness". Więcej na temat tego odcinaka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek to "Shadow Of Malevolence".

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Twórcy o dziewiętnastym odcinku TCW - Storm Over Ryloth

2009-02-27 08:50:02 StarWars.com

Wszystkim widzom, którzy nie mogą doczekać się kolejnego odcinka "The Clone Wars" polecamy przygotować się do seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Najbliższy odcinek to początek miniserii Ryloth, której trailer obejrzeć można tutaj. A zacznie się odcinkiem...

Storm Over Ryloth

W pierwszej części epickiej trylogii bohaterowie Republiki rozpoczynają kampanię wyzwolenia planety Ryloth z sił okupacyjnych. W tym celu muszą się jednak przebić się przez orbitalną blokadę Separatystów, ale Ahsoka po nie wypełnieniu rozkazu Anakina dostaje ciężką lekcję: traci większość swoich wojsk.

Reżyser Brian Kalin O'Connell oraz scenarzysta George Krstic chętnie przyjęli możliwość poruszenia nieco mniej heroicznych aspektów wojny i skupienia się na kwestii odpowiedzialności jaką Jedi muszą podejmować w konsekwencji ich działań. Jak mówi O'Connel: "bardzo łatwo jest zrobić z Jedi superbohaterów, ale dopiero pokazanie ich słabości sprawia, że stają się dużo bardziej ciekawi i prawdziwsi. Mamy tutaj padawana, który stara się iść w ślady Wybrańca. Ale przegrywa i to fatalnie. Umierają klony, sytuacja jest dramatyczna - i widzowie to naprawdę czują. Ale możemy też zobaczyć jak Anakin odbudowuje pewność siebie Ahsoki, w jaki sposób powraca ona do siebie i ponownie podejmuje wyzwanie."

Kristic potwierdza słowa reżysera dodając, że ten odcinek to szansa na interesujące zamieszanie klasycznej dla sagi space opery z nowym elementem silnych przeżyć emocjonalnych. "To bardzo epicki odcinek, jest ogromny i nakręcony w klasycznym stylu oryginalnych Gwiezdnych Wojen. Jest wiele wspaniałych aspektów tej historii, ponieważ Ahsoka musi zmierzyć się ze sprawami życia i śmierci, a rezultaty jej działań nie są dobre. Nabywa doświadczenia przekonując się o ciężarze dowodzenia, odkrywa, że tu nie chodzi tylko o bohaterstwo. To także wielkie brzemię."

Początek trzyczęściowej historii tworzy silne podstawy do dalszej historii w odcinku "Innocents of Ryloth", oraz w finale trylogii Ryloth - "Liberty of Ryloth".

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

Wojny Klonów #8 w Polsce

2009-02-20 07:53:29 TVP

Chociaż na amerykańskim Cartoon Network nowego odcinka The Clone Wars w tym tygodniu nie będzie, nie oznacza to, że polskie kanały telewizyjne również postanowiły sobie zrobić przerwę.

Jak zwykle w niedzielny poranek (22 lutego) TVP 1 wyświetli kolejny odcinek serialu Wojen Klonów. Początek emisji o godzinie 9.50, natomiast sam odcinek będzie nosił tytuł "Bombad Jedi". Więcej na temat tego odcinaka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek nosi tytuł "Rising Malevolence".

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

''Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów'' na DVD i Blu-ray w sklepach

2009-02-13 16:41:50

Dziś w sprzedaży ukazał się film „Wojny Klonów” na DVD i Blu-ray. Przypominamy, że ukazały się dwie edycje DVD: jedno i dwupłytowa, zaś na tej drugiej płycie znajduje się wiele dodatków, jednak z przykrością pragniemy poinformować, iż nie ma tam niestety polskiej wersji językowej. Cena jednopłytowego wydania to około 50 złotych, za wydanie dwupłytowe trzeba zapłacić około 65 złotych. Polecamy się pospieszyć z decyzją o zakupie: jak pisaliśmy niedawno, w niektórych sklepach można też załapać się na promocyjne koszulki i czapeczki.

Szczegóły wydania DVD:
Wersje językowe filmu: rosyjska, polska, angielska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital EX 5.1
Dźwięk polskiej wersji dubbingowej: Dolby Digital EX 5.1
Napisy: łotewskie, ukraińskie, rosyjskie, polskie, litewskie, estońskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: komentarze twórców filmu
Wersja językowa drugiej płyty: angielska
Format obrazu: 2.35:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ LetterboxPonadto film pojawił się też wydany na Blu-ray, co warte nadmienienia jest to pierwsze wydanie Gwiezdnych Wojen w jakości HD. Cena to około 110 złotych.

Wersje językowe filmu: węgierska, portugalska, włoska, hebrajska, turecka, tajska, rosyjska, polska, angielska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital EX 5.1
Dźwięk polskiej wersji dubbingowej: Dolby Digital EX 5.1
Napisy: łotewskie, ukraińskie, rosyjskie, polskie, litewskie, estońskie
Wersja dla niesłyszących: Angielska
Dodatki: komentarze twórców filmu Wojny Klonów - nieopowiedziane historie, Głosy Gwiezdnych Wojen, Nowa muzyka, Galeria konceptów i szkiców produkcyjnych, Epizody sieciowe
Format obrazu:2.40:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ LetterboxTemat na forum.
KOMENTARZE (32)

Wojny Klonów

TCW #17-18 w USA, Wojny Klonów #7 w Polsce

2009-02-13 14:46:36 StarWars.com i TVP

W ten weekend fani The Clone Wars mogą spodziewać się jeszcze większej ilości odcinków ponieważ kolejna stacja zaczyna emitować ten serial.

W piątkowy wieczór w USA na kanale Cartoon Network zostaną wyemitowane odcinki siedemnasty pt. "Blue Shadow Virus" i osiemnasty pt. "Mystery of A Thousand Moons".
Padme i Jar Jar prowadzą poszukiwania sekretnego laboratorium broni biologicznej Separatystów.
Śmiertelny wirus Blue Shadow zostaje wypuszczony, zarażając Ahsokę, Padmé i wielu żołnierzy-klonów, oraz dając Anakinowi i Obi-Wanowi jedynie 48 godzin na znalezienie antidotum na tajemniczej planecie, z której nikt nigdy jeszcze nie wrócił.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowych odcinków znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com

Poniżej znajduje się preview do siedemnastej i osiemnastej części.

The Clone Wars 1x17: Blue Shadow Virus – previewTemat na forum.

The Clone Wars 1x18: Mystery of a Thousand Moons – previewTemat na forum.

W niedzielny poranek 15 lutego o godzinie 9.50 TVP 1 wyemituje siódmy odcinek serialu Wojen Klonów pt. "Duel of the Droids". Więcej na temat tego odcinaka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.

Na tym jednak nie koniec. Jak informowaliśmy wcześniej dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network serial ruszy od początku. Kolejne odcinki będą tutaj miały swoją premierę w piątki o godz. 19.00, natomiast powtórki będzie można obejrzeć w soboty i niedziele o godz. 11.00, oraz w poniedziałki o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek nosi tytuł "Ambush".

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Materiały promocyjne

2009-02-12 00:18:14 tajne poznańskie

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od naszego tajnego i zaufanego źródła, pewna sieć sklepów otrzymała bardzo interesujące materiały promocyjne. Owe materiały dotyczą oczywiście wydania Wojen Klonów na DVD, którego premiera już w piątek. Jak uściśla nasz informator: Nie są to dodatki do DVD, ale materiały promocyjne związane z premierą DVD. Nie należy więc oczekiwać, że każdy kupujący „Wojny Klonów” dostanie na odchodne poniższą czapkę lub koszulkę. Miło jednak ze strony handlowców, że widzą w premierze kinowego pilota „The Clone Wars” na DVD i Blu-Ray wydarzenie godne wsparcia dodatkowymi gadżetami. Taki zaszczyt w końcu przysługuje tylko największym produkcjom Hollywoodzkim.Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

Twórcy o dwóch nowych odcinkach TCW

2009-02-11 00:56:56 StarWars.com

Wszystkim miłośnikom animacji, którzy nie mogą doczekać się kolejnego odcinka "The Clone Wars" polecamy przygotować się do seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W najbliższy piątek Amerykanie będą mogli spędzić specjalny godzinny wieczór z "Wojnami klonów", w którym premierę będą miały aż dwa odcinki TCW. Bohaterowie Republiki będą musieli zmierzyć się z zupełnie nową odmianą zła, kiedy staną naprzeciw złowrogiego szalonego naukowca w odcinkach "Blue Shadow Virus", oraz "Mystery of A Thousand Moons".

Blue Shadow Virus

W odcinku "Blue Shadow Virus" Padmé Amidala zostaje porwana podczas poszukiwania laboratorium broni biologicznej Separatystów prowadzonego przez doktora Nuvo Vindi (odgrywanego przez ikonę kina science fiction - Michaela Yorka), naukowca, który jest równie chłodny i wyrachowany, co zły. Gdy nasi bohaterowie odkrywają plan szalonego doktora jest już za późno, żeby zapobiec wypuszczeniu śmiertelnej mikstury. Anakinowi i Obi-Wanowi zostaje zaledwie 48 godzin na znalezienie antidotum w odcinku "Mystery of A Thousand Moons".

Znany najlepiej ze swej roli w filmie "Ucieczka Logana" z 1975 roku, Michael York nadał nowej postaci Dr. Vindi maniakalny entuzjazm i przesadną żarliwość. Plan Vindiego zakładający galaktyczne oczyszczenie przynosi głównym bohaterom niezwykłą misję jak na Wojny Klonów, zwalczenia zagrożenia, które nie jest widoczne, którego nie da się pokonać za pomocą bezpośredniej agresji. Według reżysera odcinka "Blue Shadow Virus", Giancarlo Volpe pozwala to pokazać jak te postaci reagują na zupełnie nowy rodzaj presji. Jak mówi Volpe: "w tym odcinku chodzi przede wszystkim o odświeżenie dynamiki Anakin-Padmé. Ona jest dla niego całym światem, więc on może poświęcić nawet misję, byle tylko zapewnić, że jego miłość będzie bezpieczna. Nie tak powinien postępować Jedi, ale tak postępuje Anakin."

Anakin i Obi-Wan spieszą się z poszukiwaniem antidotum na wirusa w odcinku "Mystery of a Thousand Moons". Według reżysera Jesse Yeh jest to świetna okazja, żeby naświetlić relacje między dwoma Jedi, żeby podkreślić czym się różnią, ale też jak szanują się nawzajem. "Obi-Wan i Anakin robią wiele rzeczy zupełnie inaczej, jednak polegają na sobie tak bardzo, że każdy byłby w stanie powierzyć drugiemu życie. Obi-Wan jest kimś dużo więcej niż mentorem próbującym nauczyć Anakina ścieżki Mistrza Jedi, kiedy trzeba może być też rozumiejącym przyjacielem i wspierać go w jego decyzjach, nawet jeśli czasem te decyzje oznaczają złamanie nauki Jedi. Jednocześnie Anakin usiłuje powstrzymać swoje impulsywne myśli i emocje, a robi to właśnie z szacunku i zaufania do Obi-Wana, nawet jeśli życie jego żony wisi na włosku."

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Finał pierwszego sezonu ''The Clone Wars''

2009-02-10 11:28:20 StarWars.com

Na ostatnim panelu dotyczącym Gwiezdnych Wojen, który odbył się na konwencie Comic-con w Nowym Jorku, Steve Sansweet oznajmił, że 20 marca zostanie wyemitowany ostatni odcinek pierwszego sezon serialu "Wojny klonów". Koniec sezonu zostanie podsumowany trzyodcinkową opowieścią dziejącą się na planecie Twi’leków. Tam też zaprezentowano zwiastun trylogii Ryloth:Jednakże miłośnicy przygód Ahsoki i Anakina nie muszą się martwić: zapowiedziano już, że drugi sezon TCW pojawi się w amerykańskim Cartoon Network jesienią 2009. W krótkim oświadczeniu prasowym Lucasfilm znalazła się informacja, że po pobiciu rekordu w dzień premiery serialu, o którym pisaliśmy tutaj, również przez cały czas emisji utrzymuje się najwyższa oglądalność wśród najmłodszej widowni. Pojawiła się też wypowiedź Georga Lucasa: "w drugim sezonie staramy się rozwijać ten projekt jeszcze dalej. Ja skupiłem się na opowiedzeniu historii rodziny Skywalkera. Dzięki "Wojnom Klonów" mogę odkrywać ją znacznie dalej, a w pierwszym sezonie mieliśmy szansę zaledwie na jej odrobinę. To ekscytujące mieć możliwość pokazania ludziom tyle nowych miejsc z galaktyki Gwiezdnych Wojen."


KOMENTARZE (59)

Wojny Klonów

TCW #16 w USA, Wojny Klonów #6 w Polsce

2009-02-06 11:29:12 StarWars.com i TVP

Oto przed Wami kolejne części serialu TCW, które w ten weekend zagoszczą na ekranach telewizorów.

W piątkowy wieczór w USA na kanale Cartoon Network zostanie wyemitowany szesnasty odcinek pt. "The Hidden Enemy".
Anakin i Obi-Wan odkrywają dowód na obecność zdrajcy w swoich szeregach!

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com

Poniżej znajduje się preview do szesnastej części.

The Clone Wars 1x16: The Hidden Enemy – previewTemat na forum.

Z kolei TVP 1 w niedzielę 8 lutego o godzinie 10.10 wyemituje szósty odcinek serialu Wojen Klonów pt. "Downfall of a Droid". Więcej na temat tego odcinaka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - The Hidden Enemy

2009-02-04 23:43:11 StarWars.com

Kto już nie może się doczekać kolejnego odcinka "The Clone Wars" ten może przygotować się do seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W najbliższy piątek w USA wyemitowany zostanie odcinek "Hidden Enemy", który jest niezwykły przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze dzieje się przed kinowym filmem "Wojny Klonów". Po drugie opowiada o tajemniczym zdrajcy, który czai się gdzieś w armii Republiki. O tej postaci chcą nam chętnie opowiedzieć reżyser i scenarzysta odcinka, jednak choć mówią krótko, w ogóle nie ograniczają się oni w swojej opowieść, zatem gorąco przestrzegamy przed dużymi spoilerami.
A najbliższym odcinkiem będzie:

The Hidden Enemy

Klony odkrywają dowód, że wśród ich braci znajduje się zdrajca, który udziela informacji wrogowi. Oburzeni zdradą Cody i Rex muszą teraz odkryć szpiega, nim pokrzyżuje on plany Republiki wyzwolenia planety Christophsis z opresji Separatystów.

Reżyser Steward Lee i scenarzysta Drew Greenberg obaj byli zachwyceni szansą bliższego przyjrzenia się pierwszemu sklonowanemu zdrajcy, pierwszemu załamaniu w szeregu klonów, które będzie złowieszczym znakiem, tego co w końcu musi nastąpić. "Myślę, że to ciekawe, ponieważ logika tego klona jest zrozumiała. On nie chce więcej być tylko niewolnikiem Jedi, więc chce spróbować złamać zasady. On uważa, że robi rzecz słuszną, że jego czyny przysłużą się wszystkim klonom, że tego będzie warte jego poświęcenie" - opowiada Lee.

Podobne zdanie ma Drew Greenberg: "Tu chodzi o braterstwo, o to jak daleko mogą sięgać więzi krwi. Nawet jeśli ten człowiek, robi coś złego, to można go wytłumaczyć, ponieważ robi to dla swoich braci. To opowieść o tym co to znaczy być klonem, oraz co to znaczy być częścią takiego braterstwa. "

Na koniec Steward Lee tajemniczo dodaje: " Jeżeli jeden klon może zdradzić swoich braci i zrezygnować z tego czego był uczony od małego, czyli służby jako żołnierz Republice, a zaczyna działać samodzielnie, to jak wielu innych może zrobić to samo? To stwarza ciekawy początek tego co kiedyś nastąpi."

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)
Loading..