TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wojny Klonów #12 w Polsce

2009-03-27 11:43:58 TVP i Cartoonetwork

Chociaż w USA zakończono emisję pierwszego sezonu The Clone Wars, Polscy fani serialu nie muszą się obawiać ponieważ w TV nadal czeka ich spora dawka Wojen Kolnów.

W niedzielny poranek 29 marca o godzinie 10.00, TVP 1 wyemituje dwunasty odcinek serialu Wojen Klonów pt. "The Gungan General". Więcej na temat tego odcinka możecie poczytać w tym miejscu.
Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek nosi tytuł "Duel of the Droids".
Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

Wojny Klonów

Drugi sezon ''The Clone Wars'' jesienią

2009-03-23 20:47:55 StarWars.com

W poprzedni piątek w USA, odcinkiem "Hostage Crisis", zakończył się pierwszy sezon "Wojen Klonów". Serial okazał się dużym sukcesem dla Lucasfilm, oraz stacji Cartoon Network. Jak pisaliśmy wcześniej już premierowy seans TCW przyciągnął przed telewizory rekordową liczbę widzów, a kolejne seanse przynosiły również wysokie notowania w odpowiednich grupach wiekowych. Obecnie serial jest transmitowany w 166 krajach, zrobiono też około 30 lokalnych wersji językowych.
Co więcej popularność serialu przyniosła też sławę całym Gwiezdnym Wojnom: marka Star Wars stała się zabawkarską licencją numer jeden w roku 2008, w samych Stanach Zjednoczonych wpływy z zabawek wzrosły do 450 mln $, a właśnie "The Clone Wars" był najpopularniejszą marką wśród zabawek dla chłopców. Podczas ostatniego świątecznego okresu sprzedaż zabawek z logiem Star Wars była najwyższa od 31 lat. Co ciekawe wraz z popularnością serialu aż o 30% podniosła się oglądalność oficjalnej strony www.StarWars.com.

Wierni widzowie nie muszą się martwić: nowy sezon pojawi się w amerykańskiej telewizji już jesienią tego roku. Potwierdzeniem tego jest krótki zwiastun pokazany na koniec ostatniego odcinka w Cartoon Network:

Temat na forum
KOMENTARZE (38)

Wojny Klonów

TCW #22 w USA, Wojny Klonów #6 w Polsce

2009-03-20 09:44:33 StarWars.com

Kolejna cotygodniowa dawka Wojen Klonów.

Dzisiejszego wieczoru w USA na kanale Cartoon Network zostanie wyemitowany dwudziesty drugi odcinek serialu pt. "Hostage Crisis". Niestety jest to również ostatni odcinek kończący pierwszy sezon The Clone Wars. Na kolejne przygody Anakina, Obi-Wana, Ashoki i armii klonów trzeba będzie poczekać aż do jesieni, kiedy to wystartuje emisja drugiego sezonu.
Żeby uwolnić z więzienia Ziro the Hutta, łowcy nagród przejmują kontrolę nad gmachem Senatu i biorą zakładników, nie wiedząc, że w budynku znajduje się wciąż rycerz Jedi Anakin Skywalker.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Przypominamy, że ci z Was, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju serial mogą również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com.

Poniżej znajduje się preview do dwudziestej drugiej części, a także kilka filmików reklamujących finałowy odcinek pierwszego sezonu.

The Clone Wars 1x22: Hostage Crisis – preview

Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Tytuł dzisiejszego, szóstego odcinka to "Downfall of a Droid".

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

Twórcy o ostatnim odcinku pierwszego sezonu TCW - Hostage Crisis

2009-03-18 11:06:23 StarWars.com

Wszystkim widzom, którzy nie mogą się doczekać ostatniego odcinka "The Clone Wars" w pierwszym sezonie, zapraszamy do przygotowania się do seansu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Nieubłagalnie nadchodzi koniec pierwszego sezonu serialu. Na szczęście wiemy już, że drugi sezon jest aktualnie tworzony, a jego premiery możemy się spodziewać jesienią. Wcześniej jednak będziemy mieć szansę poznać nową postać w serialu - Cada Bane’a.

Hostage Crisis

Żeby uwolnić z więzienia Ziro the Hutta, łowcy nagród przejmują kontrolę nad gmachem Senatu i biorą zakładników, nie wiedząc, że w budynku znajduje się wciąż rycerz Jedi Anakin Skywalker. Najważniejsze w tym odcinku jest pojawienie się zupełnie nowej postaci. Cad Bane to najbardziej przerażający łowca nagród w galaktyce, równie bezwzględny co skuteczny. Jest zimny, okrutny i wyrachowany, a jeżeli cena jest odpowiednia, nic go nie powstrzyma. Wsparty przez Hrabiego Dooku i siły Separatystów, dostaje szansę zaatakowania samego serca Republiki, przyprowadzając ze sobą do budynku Senatu całą galerię szumowin.

Jak opowiada Dave Filoni: "Tym razem chcieliśmy pokazać coś zupełnie innego, pójść w serialu w innym kierunku. Widzieliśmy już dobrych i złych bohaterów z samej góry łańcucha dowodzenia, widzieliśmy też prostych żołnierzy, teraz czas na oportunistów, najemników, którzy nie opowiadają się po żadnej ze stron. Ten odcinek robi się trochę brutalny, chcieliśmy też czasem pokazać nieco mocniejszej akcji, więc jeśli macie małe dzieci, lepiej uważajcie. Choć nie będzie niczego więcej, niż to co dotąd widzieliśmy w Gwiezdnych Wojnach. Sam pomysł na postać Bane'a padł od George'a Lucasa, początkowo pierwsze artystyczne wizje tego bohatera opierały się na postaci Durge: "to miała być inna wersja Durge, razem z Henrym Gilroyem dyskutowaliśmy różne sposoby wprowadzenia go do serialu." Jednak ta postać przeszła dużą ewolucję wizerunku, kiedy Lucas polecił wzorować się na bohaterach odgrywanych przez Lee Van Cleefa w filmach Sergio Leone. Podczas swoich poszukiwań Filoni natrafił na stary szkic zrobiony na potrzeby Starej Trylogii, rysunek przedstawiał łowcę nagród w szerokim kapeluszu "To co charakterystyczne dla George'a Lucasa to fakt, że czasem wspomni on imię takie jak 'Mace Windu' we wczesnej (1973) wersji Star Wars, a potem pojawi się ono nagle w 1999 roku. Dlatego myślę, że George miał pomysł na postać Cada Bane'a już wtedy, a teraz ma wreszcie okazję pokazać go na ekranie podczas Wojen Klonów." Dodatkową wytyczną odnoście Bane'a był fakt, że miał być Durosem, postać ostatecznie zaprojektował Kilian Plunkett. Filoni opisuje tą postać jako starszego łowcę nagród, który stał się numerem jeden, odkąd zginął Jango Fett. "Cad Bane ma dużo mniej rozwiniętą moralność niż Jango miał kiedykolwiek. On Cię zabije bez wahania, chyba, że dasz mu więcej pieniędzy, a wtedy zastrzeli osobę, która go wynajęła."

Jak przyznaje reżyser odcinka Giancarlo Volpe: "Cała ekipa kocha Cada Bane'a i myślę, że fani też go pokochają. Przynosi do Gwiezdnych Wojen poczucie takiego prawdziwego łajdactwa. Jest śmiertelnie niebezpiecznym i bezwzględnym łowcą nagród i będzie to widać już w tym odcinku. W przeciwieństwie do Boby Fetta, Cad Bane nie bierze jeńców."

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

TCW #21 w USA, Wojny Klonów #11 w Polsce

2009-03-13 10:30:23 StarWars.com i TVP

Kolejna tygodniowa dawka Wojen Klonów.

W piątkowy wieczór w USA na kanale Cartoon Network zostanie wyemitowany dwudziesty pierwszy odcinek serialu pt. "Liberty on Ryloth", będący jednocześnie zakończeniem trylogii Ryloth.
Korzystając ze wszystkich swoich sił, Mace Windu musi przekonać przywódcę twi`lekańskich bojowników o wolność, Chama Syndullę, aby pomógł mu ocalić stolicę przed zniszczeniem ze strony Separatystów.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Przypominamy, że ci z Was, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju serial mogą również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com.

Poniżej znajduje się preview do dwudziestej pierwszej części.

The Clone Wars 1x21: Liberty on Ryloth – previewTemat na forum.

Z kolei w niedzielny poranek 15 marca o godzinie 9.45, TVP 1 wyemituje z jedenasty odcinek serialu Wojen Klonów pt. "Dooku Captured ". Więcej na temat tego odcinka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek nosi tytuł "Rookies".

Temat na forum.
KOMENTARZE (23)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Liberty on Ryloth

2009-03-10 20:17:49 StarWars.com

Wszystkim widzom, którzy nie mogą się doczekać kolejnego odcinka "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do seansu poprzez czytanie opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. A oto zbliża się finał wielkiej trylogii Ryloth, której zwiastun znamy z tej wiadomości. Głównym bohaterem odcinka będzie słynny Mace Windu, który postara się własnoręcznie uratować całą planetę spod jarzma Separatystów.

Liberty on Ryloth

Z powodu osłabienia sił wojsk Republikańskich, Mace Windu musi przekonać przywódcę twi'lekańskich partyzantów Chama Syndullę, żeby pomogli ocalić stołeczne miasto Ryloth przed całkowitym zniszczeniem przez droidy. Jednak bojownicy o wolność są niechętni interwencjom obcych w sprawy ich planety, więc wahają się czy można zaufać Jedi.

Dzięki niezwykłej historii wspólnie opracowywanej przez George'a Lucasa i Dave'a Filoniego, ten odcinek pozwala poznać jeszcze szersze ujecie wojny, wcześniej nigdy nie opowiedziane. Reżyser Rob Coleman i scenarzysta Henry Gilroy byli zaintrygowani perspektywą poszerzenia wizji całego konfliktu za pomocą przedstawienia życia partyzantów, którzy nigdy nie byli zawodowymi żołnierzami, szczególnie w momencie kiedy muszą oni radzić sobie z Jedi. Jak mówi Gilroy: "Jedi nigdy nie przygotowywali się na to, że będą generałami na czele armii, a tym razem była to nasza pierwsza okazja, żeby skupić się na postaci Mace'a Windu, dlatego mniej skupiliśmy się na przedstawieniu Mace'a jako wielkiego wojownika, a bardziej chcieliśmy pokazać jego wyjątkowe umiejętności negocjacyjne. Mace musi rekrutować partyzantów twi’lekańskich, żeby dołączyli do klonowanych sił Republiki, aby razem wyzwolić stolicę Ryloth". Jednak negocjacje to tylko początek. Kiedy już udaje mu się przekonać bojowników o wolność, żeby stanęli po jego stronie, Mace musi poprowadzić ich na wybuchowy finał kampanii przeciwko okupacyjnym siłom Separatystów. W rezultacie powstała jedna z najbardziej spektakularnych, ale i zawiłych sekwencji bitewnych jakie widzieliśmy w "Wojnach Klonów".

Jak przyznaje Rob Coleman tworzenie tego odcinka było przyjemnością: "to jest prawdopodobnie mój ulubiony odcinek, przede wszystkim z powodu świetnego scenariusza. Mace to nasz bohater, a udało nam się stworzyć kilka fantastycznych elementów otoczenia, które pozwalają na pokazanie świetnych scen akcji. Otwieramy film bitwą w kanionie z droidami strzelającymi do robotów kroczących strzegących konwoju, potem jest ta forteca z mostem plazmowym, który może się włączyć, bądź wyłączyć w każdej chwili. Zrobiliśmy dużo długich ujęć, trzymając się podczas akcji blisko bohaterów. Jest tam więc dużo zabawy."

Temat na forum.
KOMENTARZE (20)

Wojny Klonów

Pięcioodcinkowy maraton TCW na Cartoon Network Polska

2009-03-09 08:12:50 Cartoon Network

W sobotę 18 kwietnia na stacji Cartoon Network Polska będzie można obejrzeć mały maraton z powtórkami serialu "The Clone Wars".
O godzinie 16.00 rozpocznie się emisja pięciu odcinków "Wojen Klonów". Całość zostanie wyemitowana raz jeszcze w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 7.00.
To będzie dobra okazja do nadrobienia zaległości.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

TCW #20 w USA, Wojny Klonów #10 w Polsce

2009-03-06 10:57:33 StarWars.com i TVP

Przed nami kolejna dawka Wojen Klonów.

W piątkowy wieczór w USA na kanale Cartoon Network zostanie wyemitowany już dwudziesty odcinek serialu pt. "Innocents of Ryloth".
W celu sabotowania potężnej broni separatystów, Obi-Wan i mała grupa klonów przeniknają do okupowanego miasta i odkrywają, że jego mieszkańcy są wykorzystywani jako żywe tarcze.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że Ci z Was, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju serial mogą również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale "video", a także na oficjalnej stronie StarWars.com.

Poniżej znajduje się preview do dwudziestej części.

The Clone Wars 1x20: Innocents Ryloth – previewTemat na forum.

W niedzielny poranek 8 marca o godzinie 9.55, TVP 1 wyemituje z kolei dziesiąty odcinek serialu Wojen Klonów pt. "Lair of Grievous". Więcej na temat tego odcinaka możecie poczytać w tym miejscu.

Temat na forum.

Dodatkowo dzisiejszego wieczoru na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Dzisiejszy odcinek nosi tytuł "Destroy Malevolence".

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Twórcy o dwudziestym odcinku TCW - Innocents of Ryloth

2009-03-05 20:55:10 StarWars.com

Wszystkim widzom, którzy nie mogą się doczekać kolejnego odcinka "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do seansu poprzez czytanie opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Najbliższy odcinek jest środkiem trylogii Ryloth, której zwiastun znamy z tej wiadomości. A już w najbliższy piątek Amerykanie obejrzą:

Innocents of Ryloth

Druga część z trylogii Ryloyth opowiada o cywilach, którzy złapani są w ogień galaktycznej wojny. Kiedy Obi-Wan i niewielka grupa klonów zostają wysłani, aby zniszczyć potężną broń Separatystów odkrywają, że mieszkańcy okupowanego miasta są wykorzystywani jako żywe tarcze. Widząc cierpienia okupowanych klony poznają zupełnie nową perspektywę wojny.

Jak mówi główny scenarzysta Henry Gilroy: "bardzo chcieliśmy opowiedzieć historię o żołnierzach lądujących na obcym lądzie, którzy może z początku są trochę nieczuli wobec tubylców, ale z czasem zaczynając czuć do nich sympatię, aż wreszcie przejmują się ich losem na tyle, żeby ryzykować własne życie ratując ich z opresji. Widzieliśmy w tym szansę przypomnienia wspaniałych historii z czasów drugiej wojny światowej, kiedy amerykańscy żołnierze szli przez Europę ratując lokalnych mieszkańców, w szczególności sieroty."

Dla Gilroya i Dave'a Filoniego inspiracją dla tej konkretnie historii były "Działa Navarony", klasyczny film wojenny, w którym grupa komandosów musi infiltrować ściśle pilnowaną linię wroga, żeby zniszczyć potężne stanowiska artyleryjskie. Ten chwyt narracyjny okazał się być dobrą metodą dla przedstawienia sił Republiki, które przedarły się przez linie wroga, do okupowanej ojczyzny pewnej uciśnionej rasy. Mówi Filoni: "Pomysł jest taki, że działo to przeszkadza naszym bohaterom w udzieleniu pomocy i wyzwoleniu planety, cała sprawa zależy teraz od jednego Jedi - Obi-Wana, który może uratować wszystkich. Ponadto mamy też możliwość podkreślenia jak podli są złoczyńcy, kiedy używają mieszkańców okupowanego miasta jako żywych tarcz."

Podczas konwentu WonderCon główny reżyser projektu Dave Filoni miał też okazję opowiedzieć parę zdań o planecie Twi’leków - Ryloth. Pierwsze projekty planety Twi’leków były bliższe wizjom z EU: była to wolno obracająca się ognista planeta, pełna jaskiń i jezior lawy. Jednak jak zauważył George Lucas była już wcześniej planeta wypełniona lawą, czyli zapadająca w pamięć widzów Mustafar. Lucas miał bardzo konkretny pomysł na kulturę Twi’leków i łącząc jego pomysły z faktami znanymi z książek i komiksów udało się stworzyć cały świat. Ostateczne projekty Ryloth to mieszanka wielu różnych elementów: dowodem na dużą aktywność geologiczną stały się duże masywy skalne, w ostrych wytartych skałach wyrzeźbione zostały miasta Twi’leckie, w pobliżu jednego z miast rosną wysuszone kolczaste drzewa. "To duża zmiana w porównaniu z oryginalnym pomysłem pełnej ognia planety, ale wciąż ma on wiele podobnych elementów, no i jest to zupełnie nowa planeta, co jest zawsze bardzo ważne w galaktyce Star Wars" - mówi Filoni.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

Kolejne wydanie TCW na DVD?

2009-03-02 23:10:30 EU Cantina.net

Pierwszy sezon serialu "The Clone Wars" dobiega końca, więc fani zaczynają coraz głośniej zadawać sobie pytanie kiedy ujrzą swój serial na DVD i Blu-ray? Pierwsze nieoficjalne zapowiedzi zaczęły się już pojawiać.

Kilka dni temu w ofercie amerykańskiej wypożyczalni Netflix znalazła się na krótką chwilę druga część DVD serialu. Podobnie jak część pierwsza, o której pisaliśmy tutaj, ta płyta pod tytułem "Clone Commandos" zawierać miałaby jedynie cztery odcinki: "Rookies", "Downfall of a Droid", "Duel of the Droids", oraz "Bombad Jedi". Aktualnie nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia odnośnie tej plotki, a informacja z wypożyczalni szybko zniknęła.

Z kolei na niedawnym konwencie WonderCon Steve Sansweet po raz kolejny zapowiedział, że w tym roku ukaże się pełne wydanie pierwszego sezonu zarówno na DVD jak i na Blu-ray. Kiedy? Tu z pomocą może przyjść tajemnicza fotografia zrobiona przez reporterów strony Rebelscum.com. Na niej widnieje plan na rok 2009: jak wiadomo w marcu ukaże się czteroodcinkowe wydanie DVD "A Galaxy Divided", a na 17 listopada zapisana jest premiera pełnego wydania DVD i Blu-ray, która w pewnej mierze wiązałaby się pewnie z premierą drugiego sezonu TCW. Pozostaje czekać na oficjalne zapowiedzi ze strony Lucasfilm.

Na tej samej fotografii znajduje się też informacja, że 15 września pojawią się gry video związane z "Wojnami Klonów", o których pisaliśmy już w tym miejscu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (49)
Loading..