TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #15

2010-10-26 18:58:50 Różne

Dziś po raz kolejny chcielibyśmy przedstawić Wam kolejne plotki dotyczące serialu animowanego „The Clone Wars”. Tym razem informacje są całkowicie potwierdzone.

Po pierwsze, oto tytuły, daty premier i opisy najbliższych czterech odcinków. Pamiętajcie, że w opisach znajdują się spoilery, także czytacie na własną odpowiedzialność.

Evil Plans - 5 listopada

Uważaj, Threepio! Podczas ważnych zakupów na Coruscant, C-3PO zostaje porwany przez złowrogiego łowcę nagród Cada Bane’a w nikczemnej próbie uwolnienia Hutta Ziro. Czy R2-D2 będzie mógł na czas uwolnić swojego towarzysza i ostrzec Jedi?

The Hunt for Ziro - 12 listopada

Rada Huttów ściga Ziro. Lecz nie tylko ona! Czy Rada dogoni zdradzieckiego Hutta, czy może to Obi-Wan Kenobi i Mistrz Quinlan Vos postawią go przed oblicze sprawiedliwości? Ciekawostka: (Spoiler): w tym odcinku pojawia sie Sy Snootles. (Koniec Spoilera).

Heroes on Both Sides - 19 listopada

Padme Amidala i Ahsoka Tano podróżują na Raxus w próbie ustalenia traktatu pokojowego z Separatystami. Gdy Padme wciąga do współpracy byłą mentorkę, Minę Bonteri, Ahsoka uczy się wartościowej lekcji na temat realiów wojny.

Pursuit of Peace - 3 grudnia

Senatorowie Padme Amidala, Bail Organa i Onaconda Farr zostają poddani głośnej krytyce za występowanie przeciwko nowej ustawie, która przyznałaby fundusze na produkcję milionów nowych klonów, ale sparaliżowałaby Republikę.

Lecz prawdziwą sensacją najnowszego Insidera jest zdjęcie „nowej” Ahsoki Tano. Fakt, że Togrutanka będzie wyglądać inaczej, zapowiadano już na Celebration. Ahsoka ma tu nowy strój i nieznacznie dłuższe lekku. Prawdopodobnie pojawi się ona w takiej wersji w odcinku „Heroes on Both Sides”.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (27)

Wojny Klonów

TCW sezon drugi na DVD i blu-ray w USA

2010-10-26 18:20:26 StarWars.com

W dzisiejszym dniu w Polsce cieszymy się z wydania pierwszego sezonu „Wojen klonów”, natomiast Amerykanie będą mogli wzbogacić swoją domową wideotekę o sezon drugi. W Stanach serial został wydany zarówno na DVD, jak i blu-ray. Cena DVD wynosi 34.99 dolarów, natomiast blu-ray 46.99 (w sklepie starwarsshop.com).Pod tym linkiem znajduje się krótka zapowiedź w postaci filmiku dokumentalnego, natomiast poniżej możecie zobaczyć zwiastun wydania i specyfikację techniczną:Wersje językowe:angielska, francuska, hiszpańska
Napisy:angielskie, francuskie, hiszpańskie
Dźwięk: 5.1
Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9)

Dodatkowo, na płytach znajdziemy materiały dodatkowe. Będą to filmiki dokumentalne o tytułach „Attack of the Zillo Beast”, „Magic of the Holocron”, „Return to Geonosis” i „Creating Mandalore”. Znajdziemy tam również 64-stronicową książeczkę zawierającą szkice i notatki twórców. Na blu-ray natomiast będziemy mieć dostęp do „Archiwów Świątyni Jedi”, w których znajdą się wczesne wersje animacji, modele postaci i inne. Oto, jak będzie wyglądać wydanie w środku (wersja na blu-ray ma trzy płyty).


KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

Premiera pierwszego sezonu TCW w Polsce

2010-10-26 17:40:50

Już dziś na terenie całego kraju w sklepach i w Internecie można zakupić pierwszy sezon „Wojen klonów” na DVD. Jest dostępny na czterech oddzielnych płytach lub w wydaniu zbiorczym. Poniżej możecie przypomnieć sobie opis, wygląd okładek i specyfikacje techniczne.
Akcja „Wojen klonów” rozgrywa się pomiędzy II i III epizodem „Gwiezdnych wojen”. Galaktyka jest pogrążona w wojnie i wiele wskazuje na to, że jej zwycięzcami okażą się Separatyści oraz ich armia droidów. Mimo zaangażowania rycerzy Jedi starających się przywrócić porządek w Galaktyce, kolejne systemy dostają się pod panowanie Ciemnej Strony Mocy.

Pierwszy sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” opowiada o niesamowitych przygodach rycerzy Jedi walczących z rosnącymi siłami separatystów. W 22 odcinkach składających się na pierwszą serię telewizyjnego cyklu będziemy świadkami niesamowitych wydarzeń, które zmieniły historię galaktyki.

Mistrz Yoda stanie się celem ataków ze strony bezwzględnej Asaji Ventress – zabójczyni wynajętej przez złowrogiego hrabiego Dooku. Anakin Skywalker poprowadzi brawurowy atak na potężny okręt wojenny separatystów. Niestety, misja nie przebiegnie zgodnie z planem i w jej efekcie zagrożone zostanie życie Padme. Swoje 5 minut będzie miał również jak zawsze przezabawny Jar Jar Binks, który w wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności zostanie wzięty za... Rycerza Jedi.

Nawet w odległej galaktyce życie plecie niespodzianki o czym przekonają się Anakin i Obi-Wan Kenobi, którzy podejmą się porwania hrabiego Dooku, a w konsekwencji zostaną jego tymczasowymi sojusznikami. Mistrz Jedi i jego uczeń wpadną również na trop zdrajcy we własnych szeregach i staną oko w oko z przeznaczeniem, kiedy śmiertelny Wirus Błękitnego Słońca zaatakuje galaktykę, a oni będą mieli zaledwie 48 godzin na jej uratowanie przed zagładą.

W finałowym odcinku Republika stanie w obliczu nowej, potężnej groźby, kiedy łowca nagród Cad Bane weźmie jako zakładników osoby znajdujące się w budynku Senatu i tylko Anakin będzie mógł ich uratować.

Specyfikacja techniczna:
Wydanie czteropłytowe

Wersje językowe:angielska, rosyjska, węgierska, czeska, portugalska, polski dubbing
Napisy:angielskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, węgierskie, tureckie
Wersja dla niesłyszących:angielska
Dźwięk w wersji oryginalnej: Dolby Digital 2.0
Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9)
Łączny czas trwania:473 min.
Cena:144,99 zł

Inne wydania (wersje językowe, napisy, obraz i dźwięk są takie same, jak w wydaniu czteropłytowym):
Łączny czas trwania 107 min. (płyta z pięcioma odcinkami), 129 min. (płyta z sześcioma odcinkami).
Cena jednej płyty: 44,99 zł

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (30)

Wojny Klonów

Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 29 i 30

2010-10-23 20:48:43

Dzisiejszy odcinek Kroniki Wojen Klonów jest ostatnim odcinkiem cyklu. W artykułach nastąpił mały przeskok z miesiąca 25-ego do 29-ego, gdyż w okresie pomiędzy nimi nie dzieje się zbyt wiele, a w każdym razie wydarzenia te nie zostały nigdzie dotąd opisane.

W 29-tym miesiącu wojen klonów miała miejsce bitwa o Azure, opisana w książce „Secrets of the Jedi”. Zaś w miesiącu 30-tym odbyło się znacznie więcej starć. Pierwszym z nich była bitwa o Praesitlyn, rodem z „Próby Jedi” autorstwa Davida Shermanna i Dana Cragga, drugim zaś ponowne spotkanie Yody i Dooku z „Mrocznego spotkania” według Seana Stewarta. Ostatnim wpisem do Kroniki jest pasowanie Anakina Skywalkera na rycerza Jedi, które ukazano w 21 odcinku serialu „Clone Wars”.Kroniki Wojen Klonów
miesiąc 29-ty
miesiąc 30-ty


Na pożegnanie Kronik Wojen Klonów należy się wyjaśnienie powstania tego cyklu artykułów. Redakcja Bastionu chciała przede wszystkim ukazać jak wyglądały wojny klonów przed premierą filmu i serialu „The Clone Wars”. Punktem odniesienia dla nas stało się pasowanie Anakina Skywalkera na rycerza Jedi, gdyż głównym motywem „Wojen Klonów” jest przecież nauczanie Ahsoki Tano przez Skywalkera. A to w chronologii wojny mogło mieć miejsce tylko po wspomnianym wyżej pasowaniu w 30 miesiącu wojny.

Kroniki Wojen Klonów są zatem kompletne w wydarzenia opisane w źródłach wydanych do roku 2008. W przyszłości kiedy wszelkie niejasności czasowe związane z całym projektem „The Clone Wars” zostaną uregulowane, prawdopodobnie powrócimy do pracy nad Kronikami i uzupełnimy je. Zawsze chcieliśmy by Kroniki Wojen Klonów były czymś więcej niż zwykłą chronologią. Miał to być skrupulatny opis tej długiej i męczącej wojny, przedstawiony z punktu widzenia osoby niezwiązanej z żadną ze stron konfliktu.

W skład ekipy kronikarzy wchodzili:
Bolek, Burzol, Kasis, Lady Morte, Misiek i Nestor.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

Zwiastun "Wojen klonów" na DVD

2010-10-22 14:13:21 Galapagos

W związku z niedaleką już premierą pierwszego sezonu „Wojen klonów” na DVD, chcielibyśmy przedstawić zwiastun polskiego wydania. Ukaże się ono już 26 października, a wypuści je na rynek firma Galapagos. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wersji wydań znajdują się w tym newsie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

TCW #51 w USA

2010-10-22 07:46:01 Starwars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "Assassin". Wypowiedź twórców na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu, a komiks wprowadzający możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajdują się zapowiedzi wideo.

Niestety, w przyszłym tygodniu czeka nas powtórka. Nowy odcinek, zatytułowany „Evil Plans”, zostanie wyświetlony 5 listopada. Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

"Wojny klonów" w Polsce na DVD

2010-10-21 10:03:40 Galapagos

Już w najbliższy wtorek, to jest 26 października, w Polsce ukaże się pierwszy sezon serialu animowanego „Wojny klonów”. Dystrybucją w naszym kraju zajmuje się firma Galapagos. Serial będzie można zakupić albo na czterech oddzielnych płytach (5-6 odcinków każda), albo w jednym wydaniu zbiorczym. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje o TCW na DVD.

DAWNO, DAWNO TEMU W ODLEGŁEJ GALAKTYCE...

„Gwiezdne wojny” to międzynarodowy fenomen, którego popularność nie maleje od kilkudziesięciu lat, a coraz to nowe pokolenia ulegają fascynacji wyjątkowym uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa. Galapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”.


Animowany komputerowo, trójwymiarowy serial „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” to najnowsza produkcja George’a Lucasa osadzona w uniwersum znanym z sześciu filmów kinowych, dziesiątków powieści i setek komiksów. Zaplanowany na co najmniej sto odcinków cykl opowiada o przygodach Anakina Skywalkera i jego mistrza Obi-Wana Kenobiego podczas tytułowej Wojny klonów, przełomowego konfliktu, który na zawsze odmienił historię Galaktyki.

Akcja „Wojen klonów” rozgrywa się pomiędzy II i III epizodem „Gwiezdnych wojen”. Galaktyka jest pogrążona w wojnie i wiele wskazuje na to, że jej zwycięzcami okażą się Separatyści oraz ich armia droidów. Mimo zaangażowania rycerzy Jedi starających się przywrócić porządek w Galaktyce, kolejne systemy dostają się pod panowanie Ciemnej Strony Mocy.

Pierwszy sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” opowiada o niesamowitych przygodach rycerzy Jedi walczących z rosnącymi siłami separatystów. W 22 odcinkach składających się na pierwszą serię telewizyjnego cyklu będziemy świadkami niesamowitych wydarzeń, które zmieniły historię galaktyki.

Mistrz Yoda stanie się celem ataków ze strony bezwzględnej Asaji Ventress – zabójczyni wynajętej przez złowrogiego hrabiego Dooku. Anakin Skywalker poprowadzi brawurowy atak na potężny okręt wojenny separatystów. Niestety, misja nie przebiegnie zgodnie z planem i w jej efekcie zagrożone zostanie życie Padme. Swoje 5 minut będzie miał również jak zawsze przezabawny Jar Jar Binks, który w wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności zostanie wzięty za... Rycerza Jedi.

Nawet w odległej galaktyce życie plecie niespodzianki o czym przekonają się Anakin i Obi-Wan Kenobi, którzy podejmą się porwania hrabiego Dooku, a w konsekwencji zostaną jego tymczasowymi sojusznikami. Mistrz Jedi i jego uczeń wpadną również na trop zdrajcy we własnych szeregach i staną oko w oko z przeznaczeniem, kiedy śmiertelny Wirus Błękitnego Słońca zaatakuje galaktykę, a oni będą mieli zaledwie 48 godzin na jej uratowanie przed zagładą.

W finałowym odcinku Republika stanie w obliczu nowej, potężnej groźby, kiedy łowca nagród Cad Bane weźmie jako zakładników osoby znajdujące się w budynku Senatu i tylko Anakin będzie mógł ich uratować.

Wyprodukowany przez studio Lucasfilm Animation serial zabiera widzów w nową, niesamowitą podróż po uniwersum „Gwiezdnych wojen” łącząc epicką fabułę z zapierającą dech w piersiach animacją.

– Czułem, że jest jeszcze wiele historii ze świata „Gwiezdnych wojen” do opowiedzenia. Czułem, że nadszedł czas by przekazać je poprzez animację, a jednocześnie spróbować stworzyć zupełnie nową jakość w tym gatunku – mówi George Lucas, pomysłodawca i producent serialu.

„Gwiezdne wojny: Wojny klonów” to jedna z największych produkcji w historii telewizji. Nad jej stworzeniem pracuje 300 specjalistów od animacji w studiach w Kalifornii i w Singapurze. Cały cykl zaplanowano na co najmniej 100 odcinków, a emisję serialu poprzedziła premiera kinowa pełnometrażowego filmu (na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films).

„Wojny klonów” przenoszą widzów do czasów jednego z najkrwawszych konfliktów w historii Galaktyki, w wyniku którego upadła Republika i na długie lata władzę przejęło mroczne Imperium rządzone przez demonicznego Imperatora. Wojny klonów są czasem nieustannych bitew, intryg i spisków. Rozproszeni po całej Galaktyce rycerze Jedi walczą z separatystami dowodzonymi przez potężnego hrabiego Dooku oraz pozostającego w cieniu, tajemniczego Dartha Sidiousa.

Bohaterami serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” są postaci doskonale znane z pełnometrażowych produkcji. W walce pomiędzy siłami dobra i zła i biorą udział Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Padme Amidala, jak również Ahsoka Tano – padawan Anakina, generał Grievous oraz wspomniani już hrabia Dooku i Darth Sidious. Stawka o jaką toczy się wojna jest wysoka – to przyszłość całej Galaktyki i jej mieszkańców.

To pierwsza tego rodzaju produkcja w historii telewizji – mówi jeden z twórców serialu. – Przez 30 lat cykl „Gwiezdne wojny” doczekał się milionów fanów na całym świecie. Teraz całe rodziny mogą co tydzień oglądać nowe przygody swoich ulubionych bohaterów.

„GWIEZDNE WOJNY”: HISTORIA FENOMENU

„Gwiezdne wojny” to jedna z najgorętszych marek filmowych na świecie. Zapoczątkowana w 1977 roku kultowym filmem George’a Lucasa dziś jest popkulturowym fenomenem elektryzującym miliony fanów na całym świecie i przynoszącym krociowe zyski (same tylko produkcje kinowe z serii „Gwiezdne wojny” zarobiły na całym świecie ponad 4,3 miliarda dolarów, ustępując jedynie seriom o przygodach Jamesa Bonda i Harry’ego Pottera).

Jednak „Gwiezdne wojny” to nie tylko filmy. Cykl obejmuje również liczne książki, seriale telewizyjne, komiksy i gry wideo, które składają się na wyjątkowe, a jednocześnie rozpoznawalne na całym świecie uniwersum, w którym koegzystują obok siebie mieszkańcy różnych światów, nikogo nie dziwią miecze świetlne i inteligentne roboty, a przenikająca wszechświat siła zwana „mocą” pozwala na dokonywanie czynów porównywalnych z magią.

Film „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja” – pierwsza odsłona cyklu, od której wszystko się zaczęło, wszedł na ekrany kin 25 maja 1977 roku. Zrealizowany za zaledwie 11,5 mln dolarów obrazów podbił serca widzów oraz krytyków i stał się jedną z najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów. Nic więc dziwnego. że szybko rozpoczęto prace nad jego kontynuacją.

21 maja 1980 roku swoją premierę miało „Imperium kontratakuje” – zdaniem fanów najlepszy film zrealizowany pod marką „Gwiezdne wojny”, a trzy lata później świat zachwycił się „Powrotem Jedi” – ostatnią odsłoną „oryginalnej trylogii”.

W ciągu kolejnych kilkunastu lat uniwersum dynamicznie się rozwijało jednak głównie za sprawą powieści, komiksów i gier wideo, a mniej filmów, tych bowiem powstawało niewiele. W 1985 roku zrealizowano co prawda „Ewoks: The Battle for Endor” – produkcję telewizyjną z sympatycznymi „pluszakami” z „Powrotu Jedi”, jednak przez fanów została ona potraktowana jedynie jako ciekawostka. Na pełnoprawną odsłonę swojego ulubionego cyklu musieli poczekać aż do 1999 roku.

„Mroczne widmo”, którego premiera odbyła się 19 maja 1999 roku rozpoczęła „nową trylogię” opowiadającą o Anakinie Skywalkerze i wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że z obiecującego rycerza Jedi stał się siejącym grozę lordem Vaderem. W kolejnych latach swoje premiery miały „Atak klonów” (2002) oraz „Zemsta Sithów” (2005).

W latach 2003-2005 realizowano animowany serial „Gwiezdne wojny: Clone Wars”, którego autorem był Genndy Tartakovsky, autor kultowego „Laboratorium Dextera”. Emitowany oryginalnie na antenie Cartoon Network był pierwszą produkcją poświęconą „Wojnom klonów” – jednemu z kluczowych wydarzeń w historii Galaktyki.

W 2008 roku na ekrany kin trafił pełnometrażowy film „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” – zrealizowany w technice trójwymiarowej animacji komputerowej obraz jest jednocześnie odcinkiem pilotażowym przewidzianego na minimum sto odcinków serialu, który ukaże się na DVD nakładem Galapagos Films.

Oto specyfikacja techniczna i okładki poszczególnych wydań.
Wydanie czteropłytowe

Wersje językowe:angielska, rosyjska, węgierska, czeska, portugalska, polski dubbing
Napisy:angielskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, węgierskie, tureckie
Wersja dla niesłyszących:angielska
Dźwięk w wersji oryginalnej: Dolby Digital 2.0
Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9)
Łączny czas trwania:473 min.
Cena:144,99 zł

Inne wydania (wersje językowe, napisy, obraz i dźwięk są takie same, jak w wydaniu czteropłytowym):
Łączny czas trwania 107 min. (płyta z pięcioma odcinkami), 129 min. (płyta z sześcioma odcinkami).
Cena jednej płyty: 44,99 zł

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (22)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Assassin"

2010-10-19 23:05:01 Starwars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W nadchodzącym odcinku będziemy świadkami wizji, które nękają Ahsokę Tano.Ahsoka dostaje zadanie chronienia senator Padmé Amidali podczas ważnej misji politycznej na Alderaanie. Togrutankę nękają jednak wizje o powrocie Aurry Sing. Niezdolna do oczyszczenia swojego umysłu, Ahsoka zaczyna myśleć, że w końcu dopada ją stres związany z wojną – dopóki nie odkrywa, że rządna krwi zabójczyni chce naprawdę zabić panią senator. Ostania konfrontacja z padawanką sprawiła, że Aurra czuje się poniżona –więc jest szczęśliwa, że ma szansę się odegrać.

Aurra nigdy nie ginie, dostaje zawsze czego chce i cieszy się z tego, mówi Jaime King (znana z „Krwawych walentynek 3D”, „Sin City” i „The Spirit”, oraz oczywiście z głosu łowczyni). Po drugim sezonie został jej gorzki smak w ustach, ale zamiast się wściekać, robi to, co musi. To dla niej nie podlega dyskusji. Wszystko, co się tam dzieje, sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej bezlitosna, ale i głębsza jako postać. Jakby mówiła: „dawajcie, co tam macie”.

Jej okrucieństwo i bezlitosne metody przyczyniły się do wzrostu jej statusu wśród fanów. Fascynowała publiczność od kiedy pojawiła się na chwilę w Epizodzie I, a od tego czasu wspięła się wyżej po szczeblach gwiezdnowojennej popularności. Jej charakterystyczny wygląd – straszliwy, a jednocześnie kuszący – podkreśla tajemniczość i daje Aurrze powierzchowność, która współgra z jej bezlitosną postawą.

Jest wysoka i chuda, ale ma kobiece kształty. Jest idealna. Ma te długie palce; są równie pajęcze, co ona sama. Są drapieżne. Jej fizyczna powierzchowność jest bardzo istotną częścią jej samej i to jest seksowne. Jest wielu ludzi, który nie odziedziczyli urody po rodzicach, ale ich cechy i umiejętności sprawiają, że są tak niewiarygodni. To jest kluczowy czynnik, a Aurra go ma. Faceci ją uwielbiają, bo jest gorąca i skubana, a kobiety, bo jest silna i skubana. Nie ma wielu tak silnych kobiet, jak Aurra.

Mimo że Sing może być „skubana”, to wedle King nie jest do końca zła. Może nie jest przyjacielską, współczującą osobą, ale ma historię, która dostarcza motywów jej zachowania. Ale nie oczekujcie, że wyczerpująca odpowiedź dotycząca owych motywów pojawi się wkrótce.

Jest pewna historia, której nam jeszcze nie opowiedziano. Do George’a i Dave’a należy wybranie tego, co zostanie pokazane w serialu. Mam własne pomysły, ale to są tajemnice, których na razie wolałabym nie ujawniać – są to wskazówki, które dostaję, gdy przygotowuję się do roli. Nigdy nie udaję – staram się zrozumieć dlaczego robi to, co robi. A to zawsze musi pochodzić z jakiegoś prawdziwego źródła. Każdy odcinek odkrywa więcej. To „Gwiezdne wojny”; one zapadają nam w serca i uważam, że tak będzie zawsze. Kocham to.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

TCW #50 w USA

2010-10-15 08:32:29 Starwars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "The Academy". Komiks wprowadzający możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Ale to nie wszystko. Oficjalna ostatnio zamieściła krótką zapowiedź epizodu, który zobaczymy w przyszłym tygodniu - "Assassin". Możecie obejrzeć ją poniżej.Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

TCW #49 w USA

2010-10-08 08:44:25 Starwars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "Corruption". Wypowiedź twórców na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu, a komiks wprowadzający możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Corruption"

2010-10-06 16:22:39 StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu zobaczymy jak Padme poradzi sobie z nieciekawą sytuacją na Mandalorze.Podczas misji dyplomatycznej na Mandalorze, Padme odkrywa złowieszczy spisek, który niczym cień przekrada się poprzez spokojną powierzchnię planety. Z pomocą księżnej Satine, Amidala dowiaduje się o tajemniczej chorobie rozprzestrzeniającej się wśród mandaloriańskich dzieci, oraz o korupcji, która sięga swoimi korzeniami aż do najwyższych stanowisk w rządzie.

W „Corruption” będziemy mieli okazję zobaczyć podział, jaki dokonał się na planecie. Mandalorianie przeżywają kryzys związany z własną tożsamością, pogłębiony jeszcze przez szalejące Wojny klonów – są rozdarci pomiędzy swą wojenną przeszłością, a lojalnością dla przywódczyni, która obiecuje pokój.

To fajscynująca kultura i ciekawy okres, mówi Dave Filoni. Historia Mandalory jest naznaczona przemocą i jej mieszkańcy chcą się od tego odwrócić. Ale to wszystko dzieje się w czasie wojny domowej o zasięgu galaktycznym, więc trudno jest dla Satine głosić pokojowe hasła, gdy dookoła leje się krew. I właśnie dlatego pokój jest dla niej taki ważny.

Podczas gdy w sezonie drugim zagrożenie ze strony Straży Śmierci było oczywiste, teraz niebezpieczeństwo jest subtelniejsze – sięga ono najwyższych szczebli w mandaloriańskim rządzie.

Są gorsze zagrożenia dla pokoju, niż Straż Śmierci. Widzieliśmy, jak podchodzili do sprawy w sezonie drugim - używali przemocy jako swojego hasła, ale na dłuższą metę korupcja może mieć o wiele bardziej katastrofalne skutki. Skala zagrożenia jest znacznie większa, a stawką jest bezpieczeństwo całego systemu. Ostatecznie, partnerstwo z Mandalorą jest kluczowe w Wojnach klonów, więc każde zachwianie równowagi może mieć dalekie skutki. Korupcja może się rozszerzać, a to zagraża wysiłkom Satine.

Bez oczywistego zagrożenia ze strony Straży Śmierci, odcinek ten ma zupełnie inny ton. Po połączeniu sił z Padme, Satine wyrusza na poszukiwanie co może zagrażać jej władzy – i pokojowej przyszłości Mandalory. Mimo że zostają ostrzelane, gdy śledztwo nabiera tempa, te dwie kobiety mierzą się z niebezpieczeństwem daleko większym, niż te, które zagraża ich dobrobytowi.

Za każdym razem, gdy widzimy Satine, widzimy też starcie różnych ideałów. Jest bardzo niezachwiana w swoich poglądach, co czyni z niej dobrą przywódczynię. Ma jednak ciężkie zadanie do wykonania. Własny lud często ucina jej skrzydła, a jej podstawowe przekonania kłócą się z tymi, które należą do innych bohaterów „Wojen klonów” – na przykład do Jedi i Senatu. Wszyscy chcą tego samego – pokoju – ale mają inne sposoby na osiągnięcie go. W sytuacji, gdy najważniejsza dla Galaktyki jest ta ostatnia bitwa, kompromisy mogą być trudne – nawet jeśli chodzi o zakończenie wojny.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..