TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW - "Night Will Fall"

2010-12-24 09:58:37 Starwars.com

Choć TCW dawno nie zagościło na ekranach telewizorów, Oficjalna ma coś, co osłodzi oczekiwanie. Są to mianowicie dwa filmiki promocyjne. Pierwszy z nich to wideo ukazujące świat "Wojen klonów" oczami C-3PO - możecie je zobaczyć w tym miejscu. Drugi filmik to spot telewizyjny o nazwie "Night Will Fall". Reklamuje on odcinki, które wraz z nowym rokiem będą miały zmienioną godzinę emisji, czyli 20:30 czasu amerykańskiego. Wideo jest dostępne poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Zwiastun drugiej połowy trzeciego sezonu TCW - UPDATE

2010-12-14 21:31:03 Entertainment Weekly

Na stronie Entertainment Weekly ukazał się najnowszy trailer drugiej połowy trzeciego sezonu „The Clone Wars”, który wyświetlano podczas kinowej premiery odcinków „Nightsisters”, „Monster” i „Witches of the Mist”. Jak napisano w artykule, druga połowa ma bardziej przypominać klimatem „Zemstę Sithów”. Zwiastun jest w chwili obecnej dostępny jedynie w artykule na ew.com, ale gdy tylko pojawi się na YouTube w lepszej jakości, wstawimy go w tym newsie.

UPDATE

Trailer można zobaczyć poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (46)

Wojny Klonów

TCW w kinie - wywiad i fotorelacja

2010-12-10 10:07:00 Oficjalny blog

Dzisiaj oficjalny blog przedstawił fotorelację z premiery kinowej odcinków o Asajj i Savage’u – odcinków, które noszą nazwy „Nightsisters”, „Monster” i „Witches of the Mist”. Zdjęcia, oraz krótki wywiad z twórcami i aktorami możecie zobaczyć poniżej, a także tu i tutaj. Dodatkowe fotki można obejrzeć, klikając na odpowiednie linki w tym newsie na stronie TheForce.net

Dlaczego myślisz, że wyświetlanie odcinków „The Clone Wars” w kinie jest tak ważne dla fanów?

Dave Filoni: Bo to po prostu zabawa. Częścią bycia fanem jest szukanie możliwości wspólnego spotkania się. „Gwiezdne wojny” od zawsze gościły na wielkim ekranie. Myślę, że to świetne, że George chciał wypuścić te odcinki w kinie; to pokazuje, jak dba o fanów. I to kolejna możliwość, by się spotkać.

Co jest najbardziej ekscytujące dla fanów w tym akcie?

Dave Filoni: Jestem bardzo podekscytowany, gdy myślę, że oni to zobaczą. Wiem, że jest tam wszystko, czego chcą: akcja, przygoda i mrok. Mam mnóstwo przyjaciół, z którymi pracuję nad animacją w Los Angeles – wszyscy oni przyjechali, by to zobaczyć, i to sprawia, że te odcinki są dla mnie szczególnie wyjątkowe. Cieszę się również, że jest tu Katie Lucas [scenarzystka odcinków – przyp. tłum.] – po raz pierwszy będzie mogła zobaczyć fanowską reakcję na to, co stworzyła. Reasumując, jest w tym wiele pozytywów.

Jak to jest, gdy ogląda się TCW na dużym ekranie, a obok siedzą fani?

Catherine Taber: To niesamowite. Zawsze oglądam serial w piątkowe wieczory, ale możliwość zobaczenia go w kinie jest niezwykła. Serial jest na tyle epicki, jaki powinien być, gdy puszcza się go w kinie. Dodatkowo, nie ma nic lepszego, jak widzieć reakcję fanów na to, co dzieje się z postaciami. Mam nadzieję, że zrobimy coś takiego jeszcze w przyszłości. A dziś wieczór zbieramy zabawki na cele charytatywne, więc wspaniale jest widzieć, jak ludzie je przynoszą. Na pewno uszczęśliwimy wiele dzieci.Jest wiele dziewczynek, które wzorują się na tobie i twojej postaci. Jak się czujesz, gdy widzisz fanki, które świetnie się bawią, ubrane w kostiumy i wymachujące mieczami świetlnymi?

Catherine Taber: Nic nie uszczęśliwia Ashley Eckstein i mnie bardziej, niż widok małych fanek.

Co jest dla ciebie ciekawe w tym akcie?

Ashley Eckstein: W tym momencie naprawdę podnieśliśmy poprzeczkę. Zabieramy sezon trzeci na zupełnie nowy poziom.

Jako Ahsoka, reprezentujesz Jasną Stronę, ale TCW ma również silne, mroczne kobiety. Czy uważasz, że to dobrze, że postacie kobiece są ukazane po obu stronach Mocy?

Ashley Eckstein: Bardzo się cieszę, gdy widzę takie postaci, nieważne, czy są dobre, czy złe. Futterman użyczała głosu Asajj i wszystkim Nocnym Siostrom, i jest to dubbing na najwyższym poziomie. A do tego mamy jeszcze Katie Lucas za scenarzystkę. Ona jest odpowiedzialna za wysoki standard TCW.

A jeśli chodzi o Her Universe, czy myślałaś może o dodaniu do kolekcji kilku ciuszków Nocnych Sióstr?

Ashley Eckstein: Weź nie żartuj. Zaczęłam co prawda w myślach dzielić strój Ventress na części, myśląc, jak mogłabym je wykorzystać w prawdziwym życiu. Jeśli chodzi o styl, to kostium jest fantastyczny i bardzo go chcę!

Jak to jest, gdy widzi się swoje imię na wielkim ekranie?

Katie Lucas: To było mocne, epickie i przerażające.Czy jesteś podekscytowana faktem, że fani zobaczą drugą stronę twojej postaci, Asajj Ventress?

Nika Futterman: Dowiecie się o co naprawdę z nią chodzi. Teraz możemy pójść z nią w wiele miejsc. To jest świetne w serialu – postacie mają tak wiele warstw.

Jak się czuje nasz nowy, świetny czarny charakter?

Clancy Brown: To jest jeszcze świetniejsze, niż się spodziewałem.

Czy jesteś psychicznie przygotowany na to, że będziesz widział młodszych i starszych fanów przebranych za Savage’a Opressa?

Clancy Brown: No pewnie! Comic-Con, haloween, nie mogę się doczekać!

Na razie nigdzie nie pokazał się trailer drugiej połowy sezonu, puszczany w trakcie projekcji. Miejmy nadzieję, że zobaczymy go niebawem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #16

2010-12-07 19:10:08 Różne

Dziś po raz kolejny chcielibyśmy przedstawić Wam kolejne plotki i różne wiadomości dotyczące serialu animowanego „The Clone Wars”. Oczywiście mogą się one okazać prawdziwe lub też nie.

Na początek chcemy poinformować, że „The Clone Wars” otrzymało aż cztery nominacje do nagrody Annie. Oto one:
  • Najlepszy serial animowany

  • Najlepszy scenariusz

  • Najlepszy aktor dubbingowy – tutaj nagrodę może dostać Corey Burton za rolę barona Papanoidy, lub Nikka Futterman za rolę Asajj Ventress.


Nominajcę otrzymał też „Robot Chicken: Star Wars Episode III”, o czym piszemy w tym newsie. Więcej o Annie można się dowiedzieć na oficjalnej stronie nagród.

Jakiś czas temu ukazał się wywiad z Kilianem Plunkettem, jednym z głównych projektantów „Wojen klonów”. Rozmowa w języku angielskim dostępna jest tu, a oto, co ciekawego można się z niej dowiedzieć:
  • Jak sam mówi Plunkett: Myślę, że pod koniec sezonu trzeciego wszystkie postacie będą miały nowy wygląd.

  • Klony otrzymają zbroję fazy II również na koniec trzeciego sezonu.

  • Pojawi się okręt bojowy Separatystów zaprojektowany przez George’a Lucasa, ale prawdopodobnie dopiero w czwartym sezonie.


Na koniec chcielibyśmy Wam zaprezentować streszczenie odcinków wyemitowanych ostatnio w kinach w USA; pierwszy z epizodów zadebiutuje na Cartoon Network dopiero 7 stycznia. Opis pochodzi z tego tematu na forum strony TheForce.net i został napisany przez użytkownika z pamięci, więc z całą pewnością znajdują się w nim nieścisłości. Ponieważ opis jest dość długi, można ponadto przypuszczać, że w kinie wyemitowano kilka epizodów, choć na ten temat nic nie wiadomo. Prawdopodobnie pierwszy z nich nosi tytuł „Nightsisters”, jak podaje oficjalna strona Cartoon Network.

Podczas seansu wyemitowano ponadto zwiastun drugiej połowy sezonu. Widać tam było (Spoiler):walczącego Evena Piella, kogoś zamrożonego w karbonicie, oraz Ahsokę, opętaną przez pewien rodzaj magii, i atakującą Anakina. (Koniec Spoilera) Potwierdzone zostało również, że Savage’a zagra aktor Clancy Brown.

Ostrzegamy, że poniższe streszczenie jest dość dokładne, więc jeśli nie chcecie psuć sobie niespodzianki, nie czytajcie go.

(Spoiler):Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Sidious kontaktuje się z Dooku i chce, by Ventress została wyeliminowana. Asajj tymczasem walczy z Anakinem i Obi-Wanem w przestrzeni kosmicznej. Zestrzeliwuje Kenobiego i jest on zmuszony do lądowania w hangarze w podobny sposób, jak to ma miejsce w „Zemście Sithów”. Mroczna Jedi też musi awaryjnie lądować i prosi swego Mistrza o pomoc. Ten jednak odrzeka, że zawiodła go po raz ostatni i zostawia ją na pewną śmierć.

Asajj udaje się uciec w rozpadającym się statku. Jest nieprzytomna, a jej okręt dryfuje w przestrzeni. Przejmują ją piraci i przywracają jej przytomność. Ventress żąda, by zabrano ją na Darthomirę, a gdy tłum reaguje na to śmiechem, zabija ich wszystkich i leci sama.

Na planecie zbliża się do świątyni, gdy nagle z ukrycia wychodzą Nocne Siostry i grożą, że ją zabiją. Jednak przychodzi Matka i rozpoznaje Asajj. Siostry niosą ledwo przytomną kobietę i kładą ją na stół, gdzie nacierają ją dziwną wodą. To powoduje, że Asajj ma przebłyski ze swojej przeszłości.

Widzimy na przykład, jak została urodzona podczas sabatu [sic]. Wiedźmy przekazały ją szalonemu czarodziejowi, ponieważ były mu to winne, a on zaczyna uczyć ją jak posługiwać się Mocą/magią. W jakiś czas później nadszedł Jedi i zaczął zabijać mieszkańców wioski, mordując również owego czarodzieja. Rycerz dostrzegł jednak, że mała Ventress używa Mocy, by się bronić i bierze ją na swoją uczennicę. Lata potem, gdy jej nowy Mistrz zostaje zgładzony, Asajj w gniewie zabija napastnika, tym samym przechodząc na Ciemną Stronę. Wizja kończy się sceną z Dooku, gdy mówi, że zawiodła go po raz ostatni.

Matka obiecuje zemstę na hrabim. Kontaktuje się z Dooku i oferuje mu nowego ucznia, „takiego samego rodzaju, jak Darth Maul”. Przywódca Konfederacji się zgadza. Później, gdy śpi, Asajj i dwie Nocne Siostry przychodzą do jego sypialni, niewidzialne dzięki magii. Wystrzeliwują w jego kierunku zatrutą strzałkę, która go oślepia. Rozpoczyna się pojedynek, po którym Asajj ucieka.

Następnie Mroczna Jedi podróżuje do wioski, z której pochodził Darth Maul. Przywódca osady wita kobietę i każe wszystkim przedstawicielom rodów stanąć w rzędzie, by się zaprezentowali. Po kilku komentarzach na temat postury mężczyzn, Asajj wybiera Savage’a, jego brata i innego Zabraka, po czym rozpoczynają walkę. Trzeci mężczyzna zostaje zabity i brat Opressa ma również stracić głowę, lecz Savage błaga Asajj o litość i sam się jej poddaje (jak pisze autor, „przypuszczalnie jako partner”).

Savage zostaje zabrany do Nocnych Sióstr, które wykonują na nim swój rytuał. W trakcie obrzędu Zabrakowi rosną rogi i powiększają się mięśnie. W końcu łapie on Asajj za szyję i zaczyna ją dusić, lecz Matka mówi, że wystarczy, że Ventress wyszepta rozkaz, by przestał. Aby upewnić się, że ma nad nim całkowitą kontrolę, Mroczna Jedi prowadzi go do jego brata i każe mu go zabić, co Opress czyni. Po tym zostaje przekazany Dooku.

Hrabia rozpoczyna trening, oparty w głównej mierze na torturach ucznia. Jest też scena, która przypomina trening Luke’a, gdy Opress ma podnosić kamienie. Później widzimy, jak Savage atakuje świątynię, w której stacjonują siły republiki. Tam też zabija dwójkę Jedi. Dooku jest zadowolony, ale nadal go torturuje, tłumacząc mu, że nienawiść czyni go silniejszym.

Tymczasem komandosi przynoszą ciała zabitych Jedi, a Yoda, polegając na danych od wywiadu, każe lecieć Anakinowi i Obi-Wanowi na Darthomirę. Tam trafiają oni do wioski Zabraków i zaczynają walczyć. Skywalker grozi przywódcy, że go zabije, a ten każe im iść do Matki. Ona z kolei nie chce popadać z nimi w konflikt, patrzy więc w swoją kryształową kulę i mówi, że Opress jest na Toydarii. Dooku kazał mu porwać króla Katuunko.

Na Toydarii Jedi zaczynają pojedynek z Zabrakiem, lecz uczeń Dooku sprawia, że spadają na nich odłamki i nie mogą się ruszyć. Savage z pomocą Mocy skręca kark króla i wraca na statek, ciągnąc ciało Katuunko za sobą i brutalnie je traktując.

Opress ląduje na statku Dooku. Hrabia jest zdenerwowany, ponieważ Katuunko nie miał zginąć. Zaczyna torturować Zabraka, lecz w tej chwili z cienia wychodzi Ventress. Puka Savage’a w czoło i od tej chwili musi on słuchać jej rozkazów. Zaczyna się walka, lecz z jakiś powodów Opress traci nad sobą panowanie i atakuje ich oboje. Dodatkowo, do akcji wkraczają Anakin i Obi-Wan i wszyscy walczą ze wszystkimi.

Asajj ucieka, podobnie Opress, który udaje się do Matki. Ona obiecuje mu zemstę – będzie ona możliwa, jeśli znajdzie on swojego brata. Siostra zagląda w kryształową kulę, w której widać twarz Dartha Maula. Jest on żywy i ukrywa się. Specjalny talizman ma doprowadzić Savage’a do dawno zaginionego brata.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (45)

Wojny Klonów

TCW #55 w USA

2010-12-03 08:47:04 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "Pursuit of Peace". Komiks możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Niestety, jak zapowiada oficjalna, to będzie ostatni odcinek w tym roku. Kolejny zadebiutuje 7 stycznia, a będzie to epizod, w którym zobaczymy po raz pierwszy Savage’a Opressa. Odcinek ten będzie wyświetlany w przyszłym tygodniu w kilku kinach w USA, o czym pisaliśmy w tym newsie. Widzowie otrzymają wówczas plakat, nawiązujący swą stylistyką do filmów grozy z lat trzydziestych.Dodatkowo, Oficjalna pokazała fragment z owego odcinka, w którym widzimy Asajj Ventress.Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (20)
Loading..