TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW #48 w USA

2010-09-30 20:38:26 Starwars.com

Jutro wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "Sphere of Influence". Wypowiedź twórców na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu, a komiks wprowadzający możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Sphere of Influence"

2010-09-28 09:43:52 Starwars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu zobaczymy porwanie córek barona Papanoidy, czyli postaci granej przez Lucasa w Epizodzie III.Gdy rodzina pantorańskiego przewodniczącego zostaje porwana i trzymana dla okupu, Ahsoka Tano musi połączyć siły z senator z Pantory, Riyo Chuchi, by pomóc nowemu przewodniczącemu w odzyskaniu bliskich.

Widziany jedynie przez chwilę w "Zemście Sithów", Papanoida wydaje się dziwnie znajomy fanom "Gwiezdnych wojen", miłośnikom filmów, oraz entuzjastom popkultury. Został on oczywiście wymodelowany na wzór twórcy "Star Wars", George'a Lucasa, który w filmie był pomalowany niebieską farbą.

Moje wystąpienie w Epizodzie III było tylko dla zabawy, mówi Lucas. Zrobiłem to głównie dla moich dzieci. Nigdy nie byłem w "Gwiezdnych wojnach", choć robiłem te filmy przez lata. Z TCW mam najwięcej korzyści, bo mam rolę, a jednocześnie nie muszę się malować na niebiesko.

Dzieci Lucasa - Amanda, Katie i Jett - również pojawiły się w filmie, a teraz będą miały swój debiut w "Sphere of Influence". Jednakże żaden członek tej rodziny nie podkłada głosu swoim postaciom. Klonem Jetta jest twórca "Robot Chicken", Seth Green, a animowanym wersjom Amandy i Katie głosu użyczają Meledith Salenger (grała Barrissę Offee) i Nika Futterman (Asajj Ventress). Sam Papanoida będzie przemawiał głosem Coreya Burtona (hrabia Dooku, Cad Bane), który do tej roli inspirował się grą aktora Orsona Wellesa w filmie "Trzeci człowiek".

Mimo że na ekranie nie był długo, Papanoida ma szansę rozwinąć skrzydła w TCW. Gdy styka się z przestępczym półświatkiem, ma możliwość pokazania tego, co potrafi w kilku scenach pełnych akcji.

Filoni mówi: Właściwie, zrobiliśmy z niego pewnego rodzaju herosa. Źli goście porwali mu rodzinę, a on rusza za nimi i nie zdejmuje palca ze spustu. Strzela najpierw, potem pyta. Bardzo chce chronić swoje dzieci - to desperacka sytuacja, ale on podejmuje się ją przezwyciężyć. Ten odcinek jest zabawny i pełno w nim akcji - i jest w pewien sposób niezwykły, gdy nasi bohaterowie usuwają się w cień i dają wolną rękę Papanoidzie. Produkcja tego epizodu była surrealistyczna, bo gość, który pojawiał się na ekranie, siedział też dokładnie obok mnie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

TCW sezon pierwszy na blu-ray w Polsce

2010-09-26 10:09:05

Niedawno informowaliśmy o polskim wydaniu pierwszego sezonu "The Clone Wars" na DVD, które ukaże się 26 października. Wielu z Was nie ucieszyła informacja, że owe wydanie pozbawione jest wszelkich dodatków.

Niestety, mamy złą wiadomość dla tych, którzy chcieliby zobaczyć "Wojny klonów" na blu-ray i z dodatkowymi materiałami - polski wydawca serialu, Galapagos, zapowiedział, że jest bardzo mało prawdopodobne, byśmy ujrzeli TCW w takiej wersji w najbliższej przyszłości, a może nawet i w ogóle. Nie są to dobre wieści dla tych, którzy mają możliwość odtworzenia "niebieskich płyt" (a takich jest coraz więcej) i chcieliby cieszyć oczy obrazem w jakości HD i dźwiękiem 5.1 (jak pamiętamy z poprzedniego newsa, polska wersja jest nagrana w stereo).

Dla osób, którym nie odpowiada polskie wydanie, istnieje alternatywa - wysyłka z zagranicy. Poniżej podajemy listę kilku sklepów, z których można zamawiać TCW na blu-ray:
  • Sendit.com - oferuje wydanie w cenie 17.99 funtów, co przy obecnym kursie daje około 84 złotych.

  • Brytyjski Amazon - cena jest taka sama, jak w przypadku sklepu Sendit.

  • hmv.com - cena tutaj wynosi 29.97 funtów.

  • play.com - cena to 17.99 funtów.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Wojny Klonów

TCW #47 w USA

2010-09-24 09:03:18 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej odsłony "Wojen klonów". Epizod ten to "Supply Lines". Wypowiedź twórców na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu, a komiks wprowadzający możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Supply Lines"

2010-09-23 09:12:54 Starwars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu widzowie będą mogli zobaczyć początki inwazji Separatystów na Ryloth - odcinek ten bowiem dzieje się jeszcze przed epizodem "Ambush".

Planeta Ryloth jest atakowana. Uwięziony na jej powierzchni, Mistrz Di zbiera lokalne siły z pomocą Chama Syndulli. Chcący ich ocalić senator Bail Organa i przedstawiciel Jar Jar Binks zostają wysłani na planetę Toydaria, gdzie muszą przekonać króla Katuunko, by wysłał pomoc - nim będzie za późno.Reżyser Dave Filoni mówi: To jest jeden z zabawnych aspektów bycia tak daleko w procesie produkcji. Ponieważ mamy już dwa sezony za sobą, możemy wrócić i przypatrzeć się kluczowym momentom Wojen klonów z innej perspektywy; możemy skakać po linii czasu. Odkrywamy różne aspekty i różne historie. Mamy fajną możliwość pokazania opowieści, które już widzieliśmy, ale z innego punktu widzenia - a to ważna rzecz w "Gwiezdnych wojnach", począwszy od Oryginalnej Trylogii.

Akcja "Supply Lines" dzieje się przed spotkaniem Mistrza Yody i króla Katuunko na księżycu Rugosa w odcinku "Ambush". Epizod ten wyjaśnia również początki okupacji Twi'leków na planecie Ryloth, co zostało pokazane w trylogii w pierwszym sezonie.

Ten konflikt ma szeroką skalę. Galaktyka jest ogromna i wiele dzieje się w tym samym czasie. Nawet po dwóch sezonach widzieliśmy jedynie ułamek wojny - kluczowe momenty, które skupiają się na głównych postaciach z filmów. Lecz te momenty są otoczone heroizmem i nikczemnością, jak również w tym samym czasie trwają ważne wydarzenia gdzie indziej. Mamy 22 minuty na odcinek i 22 odcinki w sezonie, a i tak ledwo dotknęliśmy powierzchni Wojen klonów.

"Supply Lines" ma rozbudowywać istniejące już historie, ale nie zabraknie w nim akcji i niespodzianek. Powracają w nim postaci (i pewien statek) z filmów, ale pojawiają się również nowi bohaterowie.

Zobaczymy Mistrza Di. Jest fajny i naprawdę chciałbym zrobić z nim coś więcej. Lecz powinniście pamiętać, że to prequel do istniejących już epizodów. Pewnie jest jakiś powód, dla którego nie widzimy go potem. Oto wskazówka: imiona postaci w "Gwiezdnych wojnach" są znaczące. Greedo to chciwy łowca nagród. Lobot to gość z komuterem wszczepionym w mózg, co kojarzy się z leukotomią [ang. lobotomy - nacięcie płata mózgu - przyp. tłum]. Generał Grievous i Darth Maul mają zadawać wielki ból [ang. grievous - "zrozpaczony" lub "dotkliwy"; maul - "pokiereszować" - przyp. tłum.]. Han Solo to samotnik. Więc może Mistrz Di lepiej powinien uważać.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Materiały wideo z TCW

2010-09-21 10:14:09 Różne

W ostatnim czasie ukazało się sporo materiałów wideo dotyczących "The Clone Wars". Po pierwsze, pod tym linkiem możecie zobaczyć długie, bo ponad dwudziestominutowe materiały z Celebration V, przygotowane przez AT&TU, amerykańskiego dostawcę Internetu i telewizji cyfrowej. Gospodarz reportażu rozmawia z aktorami i producentami TCW, oraz z fanami. Natomiast tutaj i w tym miejscu są dostępne dwie nowe reklamy z Cartoon Network.W kolejnym odcinku "The Clone Wars Answers" fan chce wiedzieć, czy Trapper i Hawkeye - klony z "The Zillo Beast" - są nawiązaniem do postaci z filmu i serialu MASH. Chodzi tutaj konkretnie o kapitanów o imionach Benjamin Franklin "Hawkeye" Pierce i John "Trapper" McIntyre. Filoni potwierdza ten fakt i dodaje, że w poszukiwaniu imion dla klonów zawsze szukają czegoś konkretnego. Przykładowo, Hawkeye ("sokole oko") to jedno z nielicznych nawiązań w "Gwiezdnych wojnach" do zwierząt z naszej galaktyki.

Na koniec prezentujemy klip, o którym było głośno przez ostanie kilka dni. Chodzi konkretnie o scenę z "ARC Troopers", o której pisaliśmy w tym newsie, a w której to Ventress zabija komandora Colta, a następnie go całuje. Cenzurę wprowadziło Cartoon Network. Poniżej możecie zobaczyć scenę w całości, zmontowaną przez fana, a tutaj jest dostępny tylko wycięty fragment, trwający zaledwie cztery sekundy. Oceńcie sami, czy było warto wprowadzać cenzurę.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

Wywiad z Tasią Valenzą

2010-09-18 09:28:56 Starwars.com

W związku z premierą najnowszych odcinków "Wojen klonów" Oficjalna strona przedstawiła nam wywiad z Tasią Valenzą - odtwórczynią roli Shaak Ti. Rozmowa w języku angielskim dostępna jest w tym miejscu.

Aktorka ta jest znana z roli Dottie Thorton z amerykańskiej opery mydlanej "All My Children"; grała też Aurrę Sing w "Galactic Battlegrounds" i Poison Ivy w grze "Batman: Arkham Asylum". Zobaczyć ją można również w "Drużynie A", "Cheers" i "Star Treku: Natępnym pokoleniu".

Wywiad przeprowadził Pete Vilmur.

Jak się czujesz po dostąpieniu do klubu aktorów dubbingujących Rycerzy Jedi w "Wojnach klonów"?

Jako aktorka - zwyczajna i dubbingowa - czuję, że jest to mój ulubiony rodzaj pracy, ponieważ mogę być jednocześnie w obu tych światach. To dar. Dostałam wspaniałą rolę, ale nie muszę czekać wielu godzin w charakteryzatorni, co byłoby konieczne, by stać się Shaak Ti. Zwykle nagrywam w garderobie, ale w tym wypadku to Shaak wyszła z niej, by podłożyć swój głos razem z innymi w studiu.

Nagrywasz w garderobie?

Robię to, ponieważ buty i ubrania świetnie wyciszają dźwięk. Mam dużą garderobę, więc jedna ściana jest przeznaczona na studio, a reszta na ciuszki. Dobrą stroną tego wszystkiego jest to, że mogę pomiędzy kolejnymi zadaniami poukładać buty.

Czy zdajesz sobie sprawę, że jest w "Zemście Sithów" scena, w której Shaak Ti zostaje zamordowana przez generała Grievousa?

Nie miałam o tym pojęcia! Jakie szczęście, że mogłam ją "ożywić".

Jakie wskazówki dostałaś odnośnie swojej postaci?

Że jest bardzo spokojna, tłumi emocje i że ma hiszpański akcent. Scenarzyści napisali, że ma mieć hiszpański akcent, może z nutką brazylijskiego. Z całą pewnością chcieli dodać do niej ten latynoamerykański smaczek - chyba chcieli, by była nieco egzotyczna. Ma spokojną i niezachwianą naturę. Ona nie musi się popisywać - sama jej obecność wystarczy.

Czy zobaczymy więcej Shaak Ti w sezonie trzecim?

Mam taką nadzieję!

Wreszcie, widziałem, że grałaś w jednym odcinku "Drużyny A" postać o imieniu Bonita - to kto jest groźniejszy, Asajj Ventress, czy B.A. Baracus?

Stawiam zdecydowanie na Asajj. Jest po prostu niesamowicie przerażająca.

Dodatkowo, IGN opublikował rozmowę z Lucasem, Filonim, Eckstein i Lanterem. Wideo możecie zobaczyć poniżej, a także przeczytać co ciekawego można się z niego dowiedzieć.  • Savage Opress (Spoiler):będzie żył na Darthomirze, gdzie kobiety i mężczyźni rywalizują ze sobą.(Koniec Spoilera)

  • Będą pewne nawiązania do Starej Trylogii w związku z Ahsoką.

  • Dowiemy się, czy klony były "programowane" - a jeśli tak, to w jaki sposób.

  • Lucas wspomniał, że być może powstanie sezon szósty.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

"Wojny klonów" sezon 1 na DVD w Polsce

2010-09-17 14:54:53 Różne

Dla tych, którzy nie mogą już się doczekać, by zobaczyć "Wojny klonów" na ekranach swoich telewizorów, mamy dobrą wiadomość - sezon pierwszy pojawi się w Polsce już 26 października na DVD. Na razie nic nie wiadomo, czy będzie dostępna również wersja blu-ray.

Serial będzie można zakupić w dwóch wersjach - pełny pakiet na czterech płytach, albo cztery płyty oddzielnie. Niestety, musimy rozczarować tych, którzy liczyli na dodatki i materiały filmowe "spoza planu" - w polskich wydaniach nic takiego się nie znajdzie. Oto specyfikacja techniczna i opisy poszczególnych wydań:

Wydanie czteropłytowe

Wersje językowe:angielska, rosyjska, węgierska, czeska, portugalska, polski dubbing
Napisy:angielskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, węgierskie, tureckie
Wersja dla niesłyszących:angielska
Dźwięk w wersji oryginalnej: Dolby Digital 2.0
Łączny czas trwania:473 min.
Cena:144,99 zł

Inne wydania (wersje językowe, napisy i dźwięk są takie same, jak w wydaniu czteropłytowym):
Łączny czas trwania (dla jednej płyty): 108 min.
Cena jednej płyty:44,99 zł

Opisy poszczególnych wydań:

Część pierwsza: Międzygalaktyczna przygoda Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów wchodzi na orbitę - pięć epizodów z rewelacyjnej, animowanej serii telewizyjnej wyrusza na podbój wszechświata! W pierwszym epizodzie przerażająca zabójczyni na usługach hrabiego Dooku, Asajj Ventress, rzuca wyzwanie mistrzowi Yoda, który wraz z trzema klonami będzie musiał udowodnić potęgę Jedi, stając do walki z całą armią droidów. W epizodach 2-4 ogromny statek wojenny Separatystów Malevolence sieje zniszczenie w Republice. Rycerz Jedi, Anakin Skywalker, staje na czele szwadronu klonów i przeprowadza atak na niszczycielski okręt. Niestety, statek nie zostaje zniszczony, a jedynie uszkodzony. Kiedy Padmé Amidala i C-3P0 wpadają w pułapkę i zostają wzięci do niewoli na statek, Anakin i Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi przedostają się tam, w nadziei na uratowanie więźniów i zniszczenie Malevolence od środka. W ostatnim epizodzie kapitan klonów Rex i komandor Cody zrobią wszystko, aby oddział rekrutów powstrzymał inwazję droidów. Wyrusz do odległej galaktyki i przeżyj nowe przygody przepełnione akcją i humorem!

Część druga: Kolejne epizody 6-10 fantastycznej telewizyjnej serii! Podążaj za przygodą w drugiej części pierwszego sezonu serii Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. W odcinkach 6 i 7, podczas zaciętej bitwy kosmicznej znika R2-D2. Anakin i Ahsoka muszą go odnaleźć zanim Separatyści odkryją militarne sekrety zamknięte w jego pamięci. W odcinku 8 siły zbrojne Separatystów biorą omylnie Jar Jar Binksa za Rycerza Jedi, kiedy ten próbuje uratować Padmé z rąk złego Nute Gunraya. W odcinkach 9 i 10, Ahsoka i Luminara Unduli muszą stoczyć walkę z morderczynią Asajj Ventress, jeśli chcą zaprowadzić Gunraya przed oblicze sądu. Kiedy Gunray ucieka, Kit Fisto i jego dawny Padawan, ryzykując schwytaniem, udają się do enklawy Generała Grievousa, aby odzyskać uciekiniera. Przeżyj epicką przygodę Rycerzy Jedi w pięciu ekscytujących odcinkach!Część trzecia: Kolejne odcinki 11-16 fantastycznej telewizyjnej serii! Siły Mocy nigdy jeszcze nie były tak potężne! Zobacz trzecią część pierwszego sezonu telewizyjnej serii Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, która zawiera odcinki od 11 do 16. W odcinkach 11 i 12 Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi próbują porwać Hrabiego Dooku, ale cała trójka zostaje uwięziona przez piratów. Zmuszeniu do zawiązania nieoczekiwanego sojuszu, Jedi i Sith, z pomocą Jar Jar Binksa, opracowują plan ucieczki z rąk porywaczy. W odcinkach 13 i 14 Anakin zostaje poważnie zraniony w bitwie, a jego statek podczas lądowania rozbija się na odległej planecie. Aby go ocalić, Ahsoka i Aayla Secura proszą o pomoc Lurmenów, pokojowo nastawionych mieszkańców wioski. Kiedy jednak zostają niespodziewanie zaatakowani przez Separatystów, neutralni dotąd Lurmeni będą musieli zdecydować czy stanąć do walki, czy poddać się niszczycielskim najeźdźcom. W odcinku 15 Anakin i Obi-Wan przemierzają galaktykę aż do mroźnej planety Orto Plutonia, aby zbadać tajemnicze zniknięcie sił bezpieczeństwa klonów. W finałowym odcinku tej części Anakin i Obi-Wan zdobywają dowody na to, że w ich szeregach jest zdrajca. Przyłącz się do Jedi w ich walce o utrzymanie pokoju i obronę galaktyki w porywających, pełnych akcji przygodach!

Część czwarta: Zobacz zapierającą dech w piersiach finałową, czwartą część przebojowego pierwszego sezonu serii Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Zawiera ona odcinki od 17 do 22, których nie możesz przegapić! W odcinku 17 i 18, Padmé i Jar Jar Binks próbują odnaleźć bio laboratorium Separatystów w nadziei, że uda im się powstrzymać rozprzestrzenianie śmiertelnego Wirusa Błękitnego Cienia. Kiedy zostają schwytani, a wirus uwolniony, Anakin i Obi-Wan mają 48 godzin na znalezienie antidotum na tajemniczej, nieznanej planecie. W odcinkach 19-21, Anakin musi poradzić sobie z brutalnymi konsekwencjami nieposłuszeństwa Ahsoka, podczas gdy na planecie Ryloth Obi-Wan próbuje sabotować potężną broń Separatystów, chronioną przez żywą tarczę utworzoną z niewinnych cywilów. Aby uratować Ryloth, Mace Windu musi przekonać lidera Twi'leku, Chama Syndulla, aby przyłączył się do walki o ocalenie stolicy zanim zniszczą ją droidy. W finałowym odcinku Republika staje w obliczu nowej, potężnej groźby, kiedy łowca nagród Cad Bane bierze jako zakładników osoby znajdujące się w budynku Senatu. Tylko Anakin będzie mógł uratować Senatorów i powstrzymać Bane'a od wypełnienia jego misji. Uzupełnij kolekcję tej przepełnionej akcją serii o finałową, czwartą część.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (25)

Wojny Klonów

TCW #45 i #46 w USA

2010-09-17 09:47:55 Starwars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostaną wyemitowane dwa pierwsze odcinki trzeciej odsłony "Wojen klonów", o podtytule "Secrets revealed". Epizody te to "Clone Cadets" i "ARC Troopers". Komiks wprowadzający do odcinków możecie przeczytać tutaj, a poniżej znajdują się klipy wideo.

Przypominamy, że na polskim Cartoon Network można oglądać powtórki z pierwszego sezonu w weekendy o 13:05.

Zapraszamy do dyskusji na forum o ”Clone Cadets” i ”ARC Troopers”.
KOMENTARZE (30)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #14

2010-09-13 10:26:21 Różne

Dziś po raz kolejny chcielibyśmy Wam przedstawić kolejną porcję różnych informacji dotyczących sezonu trzeciego, którego premiera odbędzie się już w ten piątek.

Po pierwsze, w Internecie ukazały się już pierwsze klipy z początku trzeciego sezonu. Tutaj dostępny jest fragment "Clone Cadets", a tu "ARC Troopers". Możecie przeczytać tam wywiad z Davem Filonim. Wspomina on, że nawiązania do Oryginalnej Trylogii będą jasne i oczywiste, nie będzie to coś, co pojawia się tylko w tle. Jeżeli chodzi o Wookieech, to stwierdził, że bardzo trudno ich zrobić, a to z powodu ogromnej ilości futra, którego animacja jest kosztowna. Ale zobaczymy, jak włosy Anakina i Obi-Wana poruszają się - na przykład targane wiatrem. Ventress stanie się bardziej "złożona", a Savage Opress to oczywiście pomysł Lucasa.

W najnowszym Insiderze reżyser mówił też o pierwszym odcinku - (Spoiler):pojawią się tam Echo, Hevy, Fives, Droidbait i Cutup, czyli klony z "Rookies". Będą oni trenować na Kamino. Echo i Fives będą pojawiali się wielokrotnie podczas sezonu.(Koniec Spoilera)Wideo zatytułowane "Leia Troopers" dotyczy zbroi klonów z odcinków "Landing at Point Rain" i "Cat and Mouse". Oddziały te nazwano "żołnierzami Lei" z powodu charakterystycznych elementów po obu stronach hełmu, które przypominają koczki księżniczki. Ci żołnierze mieli być początkowo specjalistami od łączności - posiadali nawet plecaki inspirowane tymi z drugiej wojny światowej. Lecz potem twórcy zdali sobie sprawę, że wszystkie klony używają komunikatorów, więc usunięto antenty z "koczków" i zdjęto im plecaki, a następnie zrobiono z nich jednostki specjalne. Uważni fani mogą też zauważyć, że żołnierze z "Cat and Mouse" mają na naramiennikach taki sam symbol, jak ci z "Landing at Point Rain" - jest tak z powodu drobnych niedopatrzeń w procesie produkcji.Ten odcinek "Clone Wars Answers" dotyczy losu łowczyni nagród Rumi Paramity. Filoni ma na to prostą odpowiedź: poległa ona w bitwie. W przeciwieństwie do niej, Embo został ocalony, ponieważ bardzo spodobał się twórcom. Reżyser dodał, że czasem szkoda jest zabijać postacie, które dopiero się pojawiły, ale muszą być jakieś ofiary - a Rumi taką została, bo, jak stwierdził Dave, "nie wygląda ona tak fajnie jak Embo". Historia Seripasa, małego obcego w wielkiej zbroi, miała być dłuższa, ale została wycięta ze względu na ograniczenia dotyczące czasu trwania odcinka.

Natomiast w filmiku "The Choosen One" Matt Lanter opowiada o swojej postaci, Anakinie Skywalkerze, oraz o tym, dlaczego uważa, że "The Clone Wars" to świetny serial.Dodatkowo, jeden z redaktorów strony Big Shiny Robot, który miał okazję zobaczyć już początek sezonu, opisał swoje wrażenia. Zapewnia, że animacja jest o wiele lepsza, a wręcz piękna. Asajj Ventress, wedle niego, jest już znacznie pewniejsza siebie i bardziej seksowna. Podobało mu się również, jak Shaak Ti walczyła z droidami. Doradził, aby ponownie zobaczyć "Rookies". W drugim swoim raporcie pisze o bardzo intrygującej sprawie - Cartoon Network ocenzurowało jedną scenę z odcinków o Kamino. Nie zobaczymy momentu w którym (Spoiler):Ventress zabija klona, następnie go całuje, wyłącza miecze i pozwala żołnierzowi upaść.(Koniec Spoilera) Na razie nie wiadome są konkretne powody, dla których wycięto akurat tą scenę, ale miejmy nadzieję, że będzie ona dostępna w wydaniu DVD.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (19)

Wojny Klonów

TCW 3x00 - opisy pierwszych trzech odcinków

2010-09-08 10:38:02 EUCantina

W dniu dzisiejszym Cartoon Network podało opisy trzech pierwszych odcinków trzeciego sezonu „Wojen klonów”, który w tym roku rozpoczyna się już 17 września. O tym, co nas czeka w najnowszej odsłonie, możecie przeczytać poniżej, ale ostrzegamy przed spoilerami. Opis po angielsku dostępny jest na przykład tutaj.

17 września - ”Clone Cadets”

Pięciu upartych kadetów usilnie stara się ukończyć swój trening na oceanicznej planecie Kamino. Niezdolni do pracy zespołowej, muszą zdać sobie sprawę jaka przyszłość czeka ich w armii, gdy zostaną odesłani z akademii.

17 września - ”ARC Troopers”

Gdy Republika dowiaduje się o zbliżającym się nieuchronnie ataku Separatystów na Kamino, Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi śpieszą bronić planety. Asajj Ventress, generał Grievous i armia droidów wyłaniają się z oceanów Kamino, zdeterminowani, by zniszczyć miejsca, w których produkuje się klony.

24 września - ”Supply Lines”

Planeta Ryloth jest atakowana. Uwięziony na jej powierzchni, Mistrz Di zbiera lokalne siły z pomocą Chama Syndulli. Chcący ich ocalić senator Bail Organa i przedstawiciel Jar Jar Binks zostają wysłani na planetę Toydaria, gdzie muszą przekonać króla Katuunko, by wysłał pomoc.

Jak widać, jednak nie zobaczymy „trylogii kaminoańskiej”, jak to wcześniej zapowiadano – będą tylko dwa takie odcinki.

Zapraszamy do dyskusji na forum o ”Clone Cadets”, ”ARC Troopers” i ”Supply Lines”.
KOMENTARZE (36)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #13

2010-09-04 11:43:33 Różne

Dziś na Oficjalnej ukazało się wideo zatytułowane „The Clone Wars Answers: Plo Koon Unmasked”. Reżyser Dave Filoni odpowiada w nim na pytanie jednego z fanów: Czy kiedykolwiek zobaczymy Plo Koona bez maski? Filmik można zobaczyć na Oficjalnej w tym miejscu

Filoni powiedział, że przywoływanie takich postaci, jak Plo Koon, Kit Fisto, czy Adi Gallia to wielka odpowiedzialność. Nie zawsze można trafić w wyobrażenia fanów o tych bohaterach. Sam reżyser chciał, aby Kel Dor mówił przez większość czasu w obcym języku, ale w serialu nie można dawać zbyt wielu napisów. Powiedział jednak, że nie chce ujawniać wszystkich tajemnic tej postaci, choć nawet rozmawiał o tym z Henrym Gilroyem, więc odpowiedź na zadane pytanie to zdecydowane „nie”. Dodał też, że twarz Koona została ujawniona w komiksie i że to jest super. Na koniec zapowiedział, że w przyszłości ukaże się więcej filmów z serii „TCW Answers”, choć na chwilę obecną nie wiadomo jak (i czy w ogóle) można wysłać swoje pytanie do reżysera.

Dzięki opublikowanemu rozkładowi Cartoon Network na bieżący miesiąc, możemy przeczytać jakie kolejne dwa odcinki zostaną wyemitowane po premierze sezonu. Są to:

  • 24 września – odc. 3x03 – „Supply Lines”.

  • 1 października – odc. 3x04 – „Sphere of Influence”


Dodatkowo, ciekawy wywiad opublikował IGN. Jest to rozmowa z Mattem Lanterem, w której opowiada on o Anakinie w trzecim sezonie. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty, a całość w języku angielskim można zobaczyć tutaj.

IGN: Wiemy, że jesteście już bardzo daleko, jeśli chodzi o nagrywanie odcinków. Ale co przychodzi ci na myśl, jeśli chodzi o początkowe epizody sezonu trzeciego?

Lanter: Jak powiedzieliście, jesteśmy już daleko, więc, szczerze mówiąc, ciężko mi sobie przypomnieć. Ale był jeden taki akt… miał trzy odcinki, a Anakin będzie w nim przeżywał wielkie emocje. Zaskoczy fanów, ponieważ… [śmieje się]. Przepraszam, ale nie wiem jak to powiedzieć bez spoilerów.

W tym wszechświecie są rzeczy, o których jeszcze się nie mówiło. To z całą pewnością zmieni wasze spojrzenie na ten świat, oraz na Moc jako energię, oraz jej potęgę. Tak to mniej więcej wygląda, a Anakin będzie w samym centrum tego aktu i doświadczy bardzo różnych emocji. (…).


IGN: W ostatnim sezonie był naprawdę fajny odcinek [„Brain Invaders”], w którym Anakin dusił więźnia Mocą, a w tle leciał „Marsz Imperium”. Tu po raz pierwszy mieliśmy wyraźniejszy przebłysk tego, co ma nastąpić.

Lanter: Tak, zobaczymy więcej takich momentów i to będzie się jeszcze pogłębiać. (…).

Wiecie, w pierwszym sezonie Anakin był, że tak powiem, ciągle uczniem. Miał już tytuł Rycerza, ale dla Obi-Wana wciąż był jak padawan, a Ahsoka była dla Skywalkera uczennicą. A teraz zobaczymy, że Tano staje się bardziej członkiem drużyny, towarzyszką dla tych obojga. Bardzo wydoroślała i myślę, że jest w niej wiele z Anakina. (…).

W tej chwili kończymy nagrywać sezon trzeci i niemal zaczęliśmy czwarty. Postaci zmieniają się też fizycznie i to jest super. Nie widziałem jeszcze konceptów, ale wiem, że Anakin i Ahsoka się zmienią.


IGN: Nowe stroje? Wygląd?

Lanter: Tak, szczerze mówiąc, nie wiem za wiele, ale wiem, że będą pewne zmiany w ich wyglądzie. Skywalker w „Zemście Sithów” ma długie włosy, więc myślę, że i tu będzie takie miał… Boże, mam nadzieję, że to nie tajemnica, bo jeśli jest, to… [śmieje się]. Przepraszam, Dave! Ale Anakin ma dłuższe włosy, a Ahsoka urosła nieco. Nie widziałem jeszcze ich, ale nie mogę się doczekać, by to zrobić.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

TCW 2x22 w Polsce

2010-09-02 08:26:04 Cartoon Network

Już dziś, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem ma on tytuł ”Wytropić po mistrzowsku”. Poniżej znajdziecie opis odcinka i trailer. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.

Opis: Mistrz Jedi Plo Koon i Ahsoka Tano wyruszają w pościg za Bobą Fettem, który jest odpowiedzialny za próbę uśmiercenia Anakina Skywalkera i Mace`a Windu na Vangor. Po przeczesaniu zakamarków niższych partii Coruscant, Plo i Ahsoka odkrywają, że Fett i jego banda ukrywają się na Florrum. W czasie dramatycznej konfrontacji między Jedi a łowcami nagród, Aurra Sing opuszcza Fetta pozostawiając go na pastwę Republiki. Boba jest teraz jeszcze bardziej wściekły i zgorzkniały.Niestety, Cartoon Network nie będzie wyświetlać (przynajmniej na razie) powtórek drugiego sezonu we środy. Zamiast tego, w weekendy o 13:05 znów będą pokazywane odcinki z sezonu pierwszego (po dwa epizody dziennie). A w tą niedzielę, od 10:35 odbywa się maraton od odcinka „Łowcy nagród”.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..