TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW #65 i #66 w USA

2011-03-31 20:27:58 Starwars.com

Jutro wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostaną wyemitowane dwa ostatnie odcinki trzeciej serii "Wojen klonów" - ”Padawan Lost” i ”Wookiee Hunt”. Poniżej znajdują się zapowiedzi wideo, a w tym miejscu można przeczytać wypowiedź twórców na temat tych epizodów.Przypominamy, że w najbliższy czwartek sezon trzeci debiutuje na Cartoon Network Polska.

Zapraszamy do dyskusji na forum o "Padawan Lost" i "Wookiee Hunt".
KOMENTARZE (6)

Wojny Klonów

Petycja Dwóch Tysięcy

2011-03-30 13:12:51 TheForce.Net

Jak każdy z nas wie, serial „The Clone Wars” narobił niezłego namieszania w związku z obowiązującym kanonem i chronologią. W związku z tym powstała Petycja Dwóch Tysięcy – prośba fanów, skierowana do George’a Lucasa, o poszanowanie twórczości innych osób związanych z „Gwiezdnymi Wojnami” i ustalonego kanonu. Oto tłumaczenie fragmentu petycji:

Ostatnio jednak powstała obawa, że owa zjednoczona całość [kanon] jest zagrożona z powodu, zdaje się, dość lekkiego podejścia do spraw chronologii – a zwłaszcza w odniesieniu do bardzo oczekiwanego serialu „The Clone Wars”. Wiele sprzeczności, które powstały w związku z serialem, można jednak zidentyfikować i poprawić, bez poświęcania jakości narracji, czy też „intensywności” poszczególnych odcinków. Skoro tak wiele radości z Sagi płynie z jej wiarygodności – niezbędnego aspektu zgodności – to jej utrata, czy jest celowa, czy nie, tworzy z sprzeczności efekt domino i uniemożliwia młodszym i starszym fanom wierne poruszanie się naprzód w ich poparciu dla Sagi. Fikcyjny świat, w którym różne historie kłócą się ze sobą, nie może długo trwać, co zostało już pokazane w wielu innych subkulturach fanowskich, w których małą wagę przykładano do wiarygodności i które po prostu zniknęły.

Tak więc uprzejmie prosimy, by w przyszłości stosować ostrzejsze kryteria doboru treści, by chronić historie przedstawione w Expanded Universe, to jest w filmach, książkach, komiksach, opowiadaniach i serialach (z wyjątkiem serii „Infinities”, która z założenia jest poza kanonem). Rozumiemy, że zmiana jest czasem niezbędna, albo wynika ze zwykłej ludzkiej pomyłki. Jednakże, skoro ma Pan tak wiele kreatywnych ludzi do swej dyspozycji, można zmiany zminimalizować, albo sukcesywnie naprawiać, tak, by w przyszłych latach książki i komiksy nie były puste i bez treści, oraz by nie tworzyły podziałów i nie powodowały zawodu, które powstały ostatnio w środowisku fanów.


Pełny tekst petycji znajduje się pod tym adresem; tam też można ją podpisać. Swoje poparcie dla projektu można pokazać też na Facebooku. Czy Lucas weźmie prośbę pod uwagę – to zapewne pokaże przyszłość.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (39)

Wojny Klonów

TCW 3x00 w Cartoon Network

2011-03-29 18:48:22 Cartoon Network

Już za tydzień z kawałkiem, czyli siódmego kwietnia o 19:00, widzowie Cartoon Network będą mogli zacząć oglądać trzeci sezon „Wojen klonów”. W związku z tym prezentujemy Wam materiały i opis serii. Dział TCW na stronie stacji jest dostępny w tym miejscu.W kwietniu fani sagi o odległej galaktyce będą mogli obejrzeć najnowszą, trzecią serię przełomowego serialu animowanego pt. Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów – Odkryte tajemnice w Cartoon Network.

W trzecim sezonie twórcy serialu powracają do archetypów, które przyniosły popularność oryginalnym filmom, odkrywają przed widzami nowe fakty ze świata Gwiezdnych Wojen i zabierają ich w niezbadane dotąd obszary galaktyki. Wraz ze zgłębieniem kolejnych tajemnic fani dowiedzą się zupełnie nowych rzeczy na temat swoich ulubionych bohaterów, konfliktu który targa ich światem, a nawet na temat natury Mocy. Nowe Wojny Klonów prezentują historię, która wykracza poza linię działań wojennych.

Od niepewnych sojuszy, przez wątpliwą lojalności do proroctwa o Wybrańcu, seria trzecia Wojen Klonów powraca do korzeni klasycznych Gwiezdnych Wojen. Teraz tajemnice, które wstrząsną galaktyką mogą w końcu zostać ujawnione.

Zło przenika w szeregi Republiki, a bohaterowie muszą opowiedzieć się po jednej ze stron. Waleczne klony stają do boju ze śmiercionośnymi droidami. Od treningów na planecie Kamino po pole walki ich braterstwo stało się jednym z nieodzownych elementów Wojen Klonów. Dowodzeni przez szlachetnych Jedi bronią pokoju i sprawiedliwości. Są siłą dobra w galaktyce i źródłem zabawy, pokazują konflikt z perspektywy przeciętnego żołnierza.

Bohaterowie Republiki, do których dołączą niektóre postacie znane fanom z filmów fabularnych, przemierzając nowe tereny galaktyki i odkryją przed widzami nowe historie z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dzięki zaawansowanej technologii Lucasfilm Animation ożywia Wojny Klonów jak nigdy dotąd. Co tydzień na widzów czeka nowy odcinek pełny porywających przygód, które znajdą tylko w Cartoon Network.


A to informacje na temat nowych modeli postaci:

Ahsoka Tano - Ahsoka ma teraz 16 lat, jest trochę wyższa, ma większe rogi i dłuższe lekku. Jej nowy kostium pokrywa prawie w całości jej ciało. Parę elementów z poprzedniego stroju pozostaje niezmiennych. Teraz, Ashoka posiada drugi miecz świetlny. Ma on krótszy uchwyt i używany jest w parze z jej poprzednim mieczem.

Anakin Skywalker - Anakin ma teraz 22 lata, dłuższe włosy, a jego wygląd bardziej przypomina ten z „Zemsty Sithów”. Ubiór Anakina został wzbogacony o zmienione cybernetyczne ramię.

Asajj Ventress - W tym sezonie Ventress ma dwa kostiumy na zmianę. Jeden jest czarno-biały, który przypomina jej wygląd z komiksu. Drugi to strój Siostry Nocy, bardzo podobny do stroju ninja. W przyszłości wykorzystywany będzie tylko drugi kostium.
Kanclerz Palpatine - Alternatywny, czarny kostium Palpatine’a ma mu nadać inny wygląd.

Hrabia Dooku - Postać została zmieniona tak, aby poprawić estetycznie kształt głowy i nóg Dooku.

Obi-Wan Kenobi - Kostium użyty w trzecim sezonie ma przypominać ten z „Zemsty Sithów". Zbroja prawie całkowicie znika poza elementami przedramion. W nowej wersji została zmieniona długość włosów.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Twórcy o odcinkach TCW - Padawan Lost i Wookiee Hunt

2011-03-26 11:46:18 StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Za tydzień Cartoon Network wyemituje dylogię o trandoshańskich łowcach.

Nie jest już tajemnicą, że znajoma twarz dołączy do Ahsoki i jej walki partyzanckiej przeciwko Trandoshanom. W końcu ciężko utrzymać mierzącego siedem stóp Wookieego na uwięzi, a Chewbacca z pewnością nie jest tym, który chowałby się w cieniu, gdy przyjaciele są w potrzebie. Debiutując w "The Clone Wars", Chewie przystaje do drużyny zdesperowanej padawanki, by zniweczyć mordercze plany łowców - i udowadnia raz na zawsze, że niemądrze jest denerwować Wookieego.

Dave Filoni mówi: Każdy kocha Chewiego. Jest jak wielki pluszowy miś, z wyjątkiem tego, że ma niezły temperament. Chcielibyście mieć go po swojej stronie, ponieważ gdy już się tam znajdzie, to będzie najlepszym przyjacielem, jakiego moglibyście sobie wymarzyć - a kto nie chciałby mieć Wookieego za najlepszego przyjaciela? Ale nie włączyliśmy go do obsady ot tak sobie. Chewbacca gra w filmach bardzo ważną rolę i wiedzieliśmy, że musimy dobrze go przedstawić. Historia musiała oddać mu sprawiedliwość.

Gwiazda finału sezonu TCW jest wielka - dosłownie i w przenośni - ale jeszcze większym wyzwaniem było ożywienie wielkoluda. Lecz ekipa serialu była pobłogosławiona obecnością - i obdarzona radami - aktora Petera Mayhew, tego, który grał Chewiego od 1977 roku.

Udział Petera był niezbędny, lecz było to również wielkie osiągnięcie naszej grupy. Stworzyliśmy kilka wstępnych projektów i pobieżnych testów animacji, ale musieliśmy jeszcze poobserwować. A on żył z Chewiem ponad trzydzieści lat. On nim jest. Pomógł nam skupić się na tych cechach, które sprawiają, że Wookiee ten żyje i oddycha. Jego wkład sprawił, że postać jest o wiele bardziej autentyczna - jego maniera, sposób, w jaki chodzi, wyrazy twarzy, rzeczy tego typu. Bez niego nie dalibyśmy rady, to nie byłby Chewie.

Poza uchwyceniem charakterystycznej maniery i cech naszego "chodzącego dywanika", ekipa TCW skupiła się też na uwydatnieniu strony wizualnej, a zwłaszcza tętniących życiem środowisk. Lecz ustalenie poprzeczki dla serialu telewizyjnego nie jest łatwe. To bezustanne ściganie się na szczyt wzgórza, biorąc pod uwagę zwłaszcza ograniczenia nakładane serialowi i oczekiwania fanów. Filoniemu w zadaniu pomaga Joel Aron - weteran w dziedzinie tworzenia efektów specjalnych, który brał udział w tworzeniu dwóch filmów z Nowej Trylogii.

Ja mogę wszystko wymyślić, ale to Joel sprawia, że zaczyna to ożywać. On jest moją prawą ręką, moim Vaderem. Bez wątpienia zrewolucjonizował serial. Rysuję obraz, mówię: "Właśnie tak to sobie wyobrażam", a on ożywia moje pomysły. Dla niego jest to wyzwanie, ale i to, czego chce - to jego pożywienie, to jest to, czego pragnie cała ekipa. W tych odcinkach skupcie się na tle - mamy postaci, lecz teraz i tło stało się bohaterem.

Wnosząc swoje doświadczenie zdobyte w ILM-ie, Aron inspiruje entuzjastyczne innowacje, podobnie jak stara się zachować delikatną równowagę między tworzeniem czegoś zupełnie unikalnego, a tym, co jest znane.

Aron mówi: Moim celem jest zawsze uchwycenie esencji GW, tych elementów, które tam pasują. To bardzo specyficzna rzecz i nie zawsze da się ją wyrazić dosłownie. Jesteśmy innym medium niż filmy, pracujemy z innymi narzędziami i w innym czasie. To niezwykłe wyzwanie - musimy znaleźć środki, które będą w stanie przekazać owe znane idee - czyli kolory i kształty, tekstury dodane w tłach. Lecz każdy w ekipie skupia się na zdaniu i uwielbiam, gdy coś nam wychodzi.

Szczególnie imponujący jest fakt, że finał trzeciego sezonu jest jedynie zapowiedzią tego, co będzie w czwartym - gdy TCW "skoczy w nadprzestrzeń".

Filoni: Odcinki finalne są jednymi z najlepszych, jakie zrobiliśmy, a będzie coraz lepiej i lepiej. Tego właśnie oczekuje publiczność. Wciąż czeka na nas wielka galaktyka.

Sezon czwarty rusza na Cartoon Network tej jesieni.

Zapraszamy do dyskusji na forum o "Padawan Lost" i "Wookiee Hunt".
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

TCW #66 w WB

2011-03-25 18:56:33 Sky Movies

Już jutro na kanałach Sky Premiere i Sky Peremiere HD brytyjscy fani „The Clone Wars” będą mogli zobaczyć finał trzeciego sezonu, czyli ”Wookiee Hunt”. Poniżej znajduje się opis i zapowiedź wideo.

Gdy Ahsoka i jej towarzysze starają się uniknąć trandoshańskich łowców, pojawia się nieoczekiwany pomocnik – schwytany Wookiee, Chewbacca.Za tydzień oba odcinki z dylogii zostaną wyemitowane na amerykańskim Cartoon Network, natomiast 7 kwietnia rozpocznie się sezon trzeci w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #19

2011-03-24 19:05:33 Facebook

W dniu dzisiejszym Dave Filoni na swoim profilu na Facebooku utworzył notatkę, w której odpowiedział na szesnaście pytań zadanych mu przez fanów na tejże stronie. Dotyczą one głównie drobnych spraw związanych z wydarzeniami w poszczególnych odcinkach, lecz Filoni pokusił się również o kilka drobnych aluzji do sezonu czwartego. Poniżej prezentujemy owe pytania i odpowiedzi. Spróbujcie szczęścia, może reżyser wyjaśni i Wasze wątpliwości?

W poniższym tekście pominięto dwa, mniej istotne pytania.

Dave, oglądałem „Citadel Rescue”, w którym jest scena, gdy widzimy z bliska Saesee Tiina w jego myśliwcu. To niesamowite, jak bardzo modele postaci stworzonych ostatnio różnią się od tych na przykład z filmu kinowego. (…) Jednak wciąż wielu bohaterów, jak Skywalker i Kenobi, ma według mnie nadal ten „drewniany wygląd”. (…) Czy są jakieś szanse na zmiany (i bardziej chodzi mi o twarze, nie garderobę)?

Dzięki za dostrzeżenie zmian i faktu, że rozwijamy postaci. Kosztowało nas to sporo pracy. Właściwie, Anakin i Obi-Wan już zostali ulepszeni; zmiany te są jednak subtelne. Obaj mają bardziej okrągłe twarze, a włosy Kenobiego zostały całkowicie przerobione.

Jakie było trzecie możliwe zakończenie „Citadel Rescue”, o którym była mowa w komentarzu wideo?

Trzecia wersja była taka, że Osi Sobeck mówi Dooku, że Jedi uciekli, na co hrabia nakazuje droidom-krabom wyeliminować go.

Czy jest szansa na chwilowe pojawienie się Bena Quadinarosa?

Jeśli sprawa z NFL rozwiąże się do końca sezonu, to rozważę to.

Czy zobaczymy, jak Anakin, Obi-Wan i Ahsoka będą mówić między sobą o Mortis?

Nie, nie między sobą.

Czy wróci Aayla Secura?

Aayla na razie gra głównie postać drugoplanową. Bardzo chciałbym, by znowu wysunęła się naprzód, jeśli będzie wymagać tego historia, ale jak do tej pory, nie było okazji.

Czy zobaczymy oficjalną oś czasu? (…) Czy „Ambush” jest przed Trylogią Ryloth, czy po niej? Jaki czas dzieli „Rookies” od „ARC Troopers” w kontekście innych odcinków?
Jak Aurra Sing uciekła z więzienia po odcinku „Assassin”, by pomóc Bane’owi w „Hostage Crisis?”
Jak to możliwe, że Ahsoka spotkała Jocastę Nu po raz pierwszy w „Holocron Heist”? Zdaje się, że jest oczytana, i że wychowała się w Świątyni, więc czemu rozmawiają wtedy pierwszy raz?


Już niedługo przedstawimy oś czasu. Odpowie na wszystkie wasze pytania.
W związku z Aurrą mamy historię korupcji i szantażu. Bane uznał, że jej pomoc jest niezbędna w związku ze sprawą uwolnienia Ziro. A więc to Cad uwolnił ją z więzienia, korzystając z pomocy i środków finansowych Huttów.
W Świątyni było wielu bibliotekarzy. Jocasta pracowała z ważniejszymi Jedi i padawanami podczas wojen klonów. Do tego czasu, ich ścieżki nigdy się nie skrzyżowały. Pomyślcie o Ahsoce jak o pierwszorocznej uczennicy, która wie o pewnych nauczycielach, ale nigdy z nimi nie rozmawiała.


Nie mogę doczekać się Chewiego w TCW. Czy zobaczymy młodego Hana Solo w tych, albo późniejszych epizodach? (…) Czy będzie więcej odcinków w stylu Mortis?

NIE zobaczymy młodego Hana Solo. Nie popieram tego pomysłu. Podobało mi się, jak spotkaliśmy go w kantynie w Epizodzie IV. Co do Mortis – to nie był koniec, to dopiero początek.

Co się stało ze „Zmierzchem”?

Chwilowo jest w naprawie. Niemal zjadła go bestia zillo i był to ukłon w stronę klasycznego filmu „Godzilla”, gdzie tytułowy bohater zjada pociąg. Ostatnio jednak dyskutowałem o kwestii powrotu tego statku…

Czy zobaczymy w przyszłym odcinku pochodzenie przydomka Obi-Wana – „Ben”? Wedle Epizodu IV, używał go jeszcze przed narodzinami Luke’a.

Początkowo Satine miała nazywać go „Benem”, ale zostało to zmienione na „Obi”. Uzasadniliśmy to w ten sposób, że używał on tego przydomka tylko, gdy musiał się ukrywać.

(…) Co jest na hełmie Fives’a? (…) Kiedy zobaczymy komandora Bacarę i jego chłopaków?

Jest to stylizowany obrazek węgorza z Rishi, stwora, który zabił Cutupa w „Rookies”. Mam nadzieję, że w którymś momencie pokażemy Bacarę i marines, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Panie Filoni, czy wziąłby pan pod uwagę akt w sezonie 4 dotyczący generała Grievousa, podczas którego wróciłby on na swoją planetę i do swoich ludzi? (…) Trzeba rozszerzyć tę postać! (…). Generał jest wielkim strategiem i wojownikiem, a nie takim frajerem, jak do tej pory!

Zgadzam się, że Grievous ma wiele do zaoferowania i że przegrał już wiele razy. Ale ostatecznie odniesie wielkie zwycięstwo i myślę, że będziemy mogli zrobić z nim coś więcej, gdy zbliżmy się już do „Zemsty Sithów”. Będziemy musieli poczekać i zobaczymy.

Czy jest szansa, że zobaczymy „Sokoła Milenium”?

Może okręt tej samej klasy, ale na pewno nie „Sokoła”.

(…) Jak to się stało, że George pozwolił Ahsoce a) nosić shoto; b) mieć żółty miecz? Czy nie mówił on, że miecze Jedi są tylko niebieskie/zielone/fioletowe (…)? Czy inne kolory pojawią się w przyszłych odcinkach?

Dałem Ahsoce shoto i, zdaje się, George nie miał nic przeciwko temu. Jej ostrze jest jednak zielone – jest to bardzo żółta zieleń. Niektórzy mogą mówić, że jest bardziej żółty, ale to jednak zieleń. Zaufajcie mi. Co do reszty, będziemy widzieć czerwone, zielone i niebieskie. Miecz Mistrza Sinube był bardzo bladoniebieski i tylko Pre Vizsla miał czarny.

Jak Cody otrzymał swoją bliznę?

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Jeśli George wie, nie powiedział mi tego.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

TCW #65 w WB

2011-03-18 20:40:28 Sky Movies

Już jutro na kanałach Sky Premiere i Sky Peremiere HD brytyjscy fani „The Clone Wars” będą mogli zobaczyć dwudziesty pierwszy odcinek trzeciego sezonu, czyli ”Padawan Lost”. Ponieważ na Oficjalnej nie pojawiło się jeszcze zbyt wiele informacji dotyczących tego epizodu, musimy zadowolić się jedynie dwoma opisami. To również dobra okazja, by przypomnieć sobie zwiastun dylogii.

Sky: Ahsoka, wraz z grupą porwanych młodzików, zostaje uwięziona na Iwasskah. Wraz z nimi ucieka przed śmiercionośnymi grupami trandoshańskich łowców.

Oficjalna: Ahsoka zostaje złapana na trandoshańskim księżycu i, jako ofiara, ma wziąć udział w okrutnych łowach.Przypominamy, że w Polsce emisja trzeciego sezonu rozpoczyna się siódmego kwietnia na antenie Cartoon Network.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

Trailer finału trzeciego sezonu TCW

2011-03-12 09:28:32 Millenium Falcon

Po wczorajszej premierze epizodu "Citadel Rescue" w Sieci ukazał się trailer dwóch ostatnich odcinków trzeciego sezonu TCW, "Padawan Lost" i "Wookiee Hunt". Na amerykańskim Cartoon Network będą one miały swą premierę pierwszego kwietnia, natomiast na stacji Sky będzie można je zobaczyć w dwie kolejne soboty. Wideo znajduje się poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum o "Padawan Lost" i "Wookiee Hunt".
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

TCW #64 w USA

2011-03-11 06:13:01 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej serii "Wojen klonów" - ”Citadel Rescue”. Wypowiedź twórców na temat nowego odcinka znajduje się tutaj, poniżej zaś można zobaczyć zapowiedź wideo.Przypominamy, że amerykańskie Cartoon Network wyemituje kolejne dwa odcinki 1 kwietnia. Natomiast brytyjska stacja Sky pokaże je w ciągu następnych dwóch tygodni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Citadel Rescue"

2011-03-10 13:50:10 TheForce.Net

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu zobaczymy ostatni odcinek z „Trylogii Cytadeli”.Po tym, jak ostatni statek, będący drogą ucieczki z Cytadeli, został zniszczony, Anakin i Obi-Wan muszą znaleźć inne wyjście, by wydostać się z planety. Prowadzą więźniów przez niebezpieczne tereny Loli Sayu, a tymczasem Plo Koon szykuje się do odbicia Jedi.

Dla Stephena Stantona, odtwórcy roli Tarkina, którą w „Nowej nadziei” wykreował Peter Cushing, była to niezwykła odpowiedzialność. Punktem wyjścia był dla niego Epizod IV, a także inne filmy, których grał Cushing. Mówi on: Tarkin jest takim typem czarnego charakteru, który jest niezwykle uprzejmy i chcecie mu z całego serca wierzyć. Ale wtedy on uśmiecha się czarująco, mówi: „Jesteś zbyt ufna” i niszczy wszystko to, co było ci drogie. Lecz ponieważ nie wierzę, że ktokolwiek rodzi się zły, to przyjąłem punkt widzenia z początku jego kariery wojskowej. Żarliwie wierzy on, że to, co robi, jest dobre. To pozwoliło mi zadać sobie kilka pytań, na przykład kim był, zanim zwrócił się ku Ciemnej Stronie? Z jednej strony, używam głosu Cushinga jako bazy, więc chcę zachować esencję tego, co on sam zrobił. A z drugiej strony, tworzę głos młodego Tarkina, którego nikt jeszcze nie słyszał. Myślę, że te odcinki ukazują go w zupełnie innym świetle, niż te kilka ostatnich chwil jego życia, których świadkami byliśmy w „Nowej nadziei”.

Nazwany przez Leię „tym, który trzyma Vadera na smyczy”, Tarkin charakteryzuje się przede wszystkim szacunkiem Mrocznego Lorda. Wedle Stantona, relacja między tymi dwoma musiała się gdzieś zacząć.

Związek między Anakinem i Tarkinem, a później Vaderem i Tarkinem, zaczyna się właśnie tu, w „The Clone Wars”. Kim właściwie jest Wielki Moff i dlaczego może kontrolować Dartha? W filmach nigdy tego nie wyjaśniono, ale tutaj dostaniemy kilka wskazówek jak to się mogło zacząć. Dla mnie, jako osoby, która obserwuje tych dwóch, Tarkin dostrzega w Skywalkerze pokrewną duszę. Wszystko leży w kwestii wyborów, jakie dokonają, oraz dlaczego ich dokonają. Całkiem interesująca powinna być ewolucja ich historii.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Wojny Klonów

Sezon trzeci TCW na Cartoon Network Polska

2011-03-10 13:05:49 Cartoon Network

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekali na polską wersję trzeciego sezonu „Wojen klonów”, mamy dobre wieści: Cartoon Network Polska rozpoczyna emisję siódmego kwietnia. Nowe epizody będą wyświetlane we czwartki o godzinie 19:00, natomiast powtórki będzie można zobaczyć w piątki o 6:50. Oto opis sezonu:

Tajemnice, intrygi i ekscytujące przygody czekają na bohaterów przepełnionego akcją serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów w zupełnie nowych odcinkach.

Wojna pustoszy galaktykę, ciemna strona mocy rośnie w siłę, a Rycerze Jedi znajdują się na granicy wytrzymałości. W najnowszej odsłonie sagi bohaterów Gwiezdnych Wojen czekają wzloty i upadki, a ich lojalność zostanie poddana próbie podczas walki z kolejnymi bezwzględnymi przeciwnikami. Los galaktyki stoi pod znakiem zapytania, a przeznaczenie „Wybrańca” zostaje w końcu ujawnione.

Seria wprowadza nowych nieustraszonych bohaterów, nie prezentowane do tej pory światy i przynosi niespodziewane odkrycia, które przykują do telewizorów widzów w każdym wieku.
Oto, jakie odcinki czekają nas w tym miesiącu:


Jak widać, w przeciwieństwie do poprzednich lat, będziemy oglądać aż dwa odcinki co tydzień, więc osoby, które jeszcze nie widziały sezonu trzeciego, będą mogły szybko nadrobić zaległości.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (25)

Wojny Klonów

Wywiad z Stephenem Stantonem

2011-03-04 20:14:48 Starwars.com

W dniu dzisiejszym Oficjalna przeprowadziła wywiad z Stephenem Stantonem. Jest to postać dobrze znana fanom, wcielił się on bowiem w Obi-Wana w „Empire at War” i „Battlefront II”. Grał on też w kilku grach, np. w „Mass Effect”, czy „Bio Shock” . W TCW użyczał już głosu Masowi Ameddzie i Viscusowi, a teraz wcielił się w Tarkina.

Postaci z Klasycznej Trylogii jest w TCW ledwie kilka – jak to jest, gdy otrzymuje się rolę ulubieńca publiczności, przyszłego Wielkiego Moffa?Byłem podekscytowany, zaszczycony i, nawiasem mówiąc, nieco zdenerwowany. Peter Cushing i Tarkin to ikony same w sobie. Jedną sprawą jest zgłoszenie się do roli, a drugą dostanie jej i wywiązanie się z obietnic danych ludziom, którzy wcześniej wykreowali postać.

Widzimy, jak Anakin i Tarkin zaczynają się nawzajem szanować – czy to początek „pięknej przyjaźni”?

Cóż, jest to z całą pewnością początek jakiejś relacji między tymi dwoma. Tylko scenarzyści wiedzą jak ona się potoczy. Osobiście, lubię jak nie wiem, co się wydarzy, bo to daje mi możliwość doskonalenia pracy aktorskiej. W ten sposób, gdy widzę scenariusz po raz pierwszy, to muszę zareagować tak, jak zrobiłby to Tarkin w nieoczekiwanej sytuacji. To staje się dla mnie prawdziwe… I mam nadzieję, że dla publiczności też.

Co było największym wyzwaniem przy naśladowaniu głosu Cushinga?

Jedną z najtrudniejszych rzeczy było mówienie w taki sposób jak on, ale jako osoba młodsza. Zacząłem więc oglądać filmy, w których występował. Były to horrory z lat 50-tych i 60-tych. Ale nawet w nich już był w średnim wieku. Wziąłem więc podstawową kadencję jego głosu i postarałem się wyobrazić jakby brzmiał, gdyby miał około 35 lat. A później zmiękczyłem go, by brzmiał bardziej ludzko, w opozycji do Tarkina, który jest Wielkim Moffem i który zaczął igrać z Ciemną Stroną. Ale po tym procesie prawdziwym wyzwaniem było dla mnie utrzymanie jego głosu przez cały odcinek, by spełnić wizję naszego reżysera, Dave’a Filoniego.

Gdyby istniał jakiś cytat Tarkina, który mógłbyś wskrzesić w TCW, to który?

Właściwie, moim ulubionym cytatem jest ten, do którego rzadko kto się odnosi. Chodzi mi o scenę, w której Vader przyprowadza Leię i widzimy, jak Gwiazda Śmierci zbliża się do Alderaana. To te klasyczne słowa: „Jesteś zbyt ufna” („You’re far too trusting”) , po których wydaje on rozkaz zniszczenia planety. Gdy miałem te kilkanaście lat, zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

Ostatnie pytanie – czy grałeś w kapciach, jak robił to Cushing (z powodu boleśnie małych butów na planie „Nowej nadziei”)?

Mówiąc szczerze, usłyszałem o tej historii dopiero parę lat temu. Nie, nie grałem w kapciach – ale starałem się o rolę w piżamie, w moim domowym studiu, rzecz jasna. Czy to się liczy?

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Wojny Klonów

TCW #63 w USA

2011-03-03 21:01:39 Starwars.com

Jutro wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek trzeciej serii "Wojen klonów" - ”Counterattack”. Poniżej znajduje się zapowiedź wideo.Przypominamy, że w tą sobotę Cartoon Network po raz ostatni będzie wyświetlać powtórki „The Clone Wars”.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Counterattack"

2011-03-02 16:20:12 TheForce.Net

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu zobaczymy jak Jedi próbują uciec z więzienia zwanego Cytadelą. Pełny artykuł, tak jak w poprzednim tygodniu, znajduje się nie na Oficjalnej, lecz stronie TheForce.net.

James Arnold Taylor jest najbardziej znany z roli Obi-Wana, lecz dla serialu robi znacznie więcej, niż tylko użyczanie swego statecznego i kojącego głosu powściągliwemu Mistrzowi Jedi. W samej tylko Trylogii Cytadeli przemawia w imieniu trzech bardzo różnych postaci. Prócz Kenobiego, Taylor dubbinguje Plo Koona, a także sadystycznego strażnika więzienia, Osiego Sobecka.Taylor mówi: Przez większość czasu pracujemy w grupie i nagrywamy nasze kwestie sekwencyjnie. Niektórzy aktorzy muszą po prostu wczuwać się w rolę, ale przy TCW łatwo nam idzie „przełączanie się” na inne postaci. A więc gdy nagrywaliśmy tę sesję, było mnóstwo zabawy. Była taka scena, gdy robiłem wszystkich trzech bohaterów, przeskakując od jednego do drugiego. Kocham to. Jeśli chodzi o Osiego, to jeszcze się okaże co jest w nim zabawnego, ale ludzie chyba usłyszeli już kogo konkretnie naśladuję [chodzi o Christophera Walkena – przyp. tłum.]. To nie jest parodia, ale składamy hołd temu aktorowi i jego sposobowi mówienia. Mam nadzieję, że ludziom się to spodoba.

Skoro tak wiele dzieje się poza kamerą, Taylor cieszy się z bycia częścią całego procesu tworzenia odcinków. Zawsze chętnie wypowiada się o sesjach nagraniowych, które są niezwykle zabawne, oraz o skończonych odcinkach.

Oglądam serial, bo jestem fanem. Uwielbiam stronę graficzną. Oglądam go ze względu na stronę poznawczą, oraz na żywe elementy świata GW, które są w nim obecne. Czego się uczę jako fan? Ot, zacznijmy choćby od zamrażania w karbonicie. To znaczy, no dajcie spokój, nie może być nic bardziej starwarsowego. Mamy jeszcze Tarkina – i widzenie go w takim świetle, dowiadywanie się o jego związkach z Anakinem i Obi-Wanem, jest niesamowite.

Uwielbiam te śmieszne, zawadiackie odcinki. Sesje nagraniowe są dokładnie takie same. Poruszamy się, krzyczymy, walczymy. Szczególnie smakowite są te epizody, które są naładowane akcją.


Z najnowszego Insidera można wyczytać fabułę dwóch ostatnich odcinków, które zadebiutują w Stanach 1 kwietnia, a prawdopodobnie 19 i 26 marca na Sky Movies. Oto opisy:

Padawan Lost - (Spoiler):Początek polowania! Czy Ahsoka będzie w stanie ocalić grupę młodzików, która wpadła w tarapaty na planecie Iwasskah? Czy Anakin zignoruje rozkazy i ruszy z misją ratunkową? Czasu jest coraz mniej, gdy trandoshańscy łowcy zbliżają się do swoich ofiar…(Koniec Spoilera)

Wookiee Hunt - (Spoiler):Nieoczekiwany sojusznik wyciąga do Ahsoki i padawanów pomocną dłoń i układa śmiały plan ucieczki. Gdy Trandoshanie szykują się do zadania ostatecznego ciosu, cała nadzieja leży w miłym Wookieem o imieniu Chewbacca..(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..