TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW #70 w USA

2011-09-30 09:04:22 TheForce.net

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek czwartego sezonu "Wojen klonów". Epizod ten nosi tytuł "Shadow Warrior". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

W tym odcinku, zatytułowanym "Shadow Warrior", pokój i jedność, które nastały po pokonaniu blokady Federacji Handlowej w Epizodzie I, zostają zachwiane, gdy z niewyjaśnionych powodów Gunganie maszerują na Theed, by zacząć wojnę. Padmé Amidala wyrusza, by zbadać tą sprawę i odkrywa, że generał Grievous i jego armia droidów już są na pozycjach i mają zamiar zaatakować planetę. Niespodziewana osoba, która podszywa się pod rannego przywódcę Gungan, może powstrzymać rosnące widmo konfliktu. W tym samym czasie poszukiwania Anakina Skywalkera doprowadzają go do mrocznego schronienia. Tam wdaje się w epicki pojedynek ze swym zaprzysiężonym wrogiem.

Przypominamy, że powtórki "Wojen klonów" są emitowane na polskim Cartoon Network w zwykłe dni o godzinie 8:40.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Drugi sezon TCW na DVD w Polsce

2011-09-29 20:21:02 DVD Max

Nieco za ponad dwa tygodnie Amerykanie będą mogli obejrzeć trzeci sezon "Wojen klonów" w zaciszu swoich domostw, a my wkrótce również będziemy mogli pocieszyć się odcinkami serialu. Jak wynika z informacji w sklepie internetowym DVD Max, płyty z sezonem drugim zawitają do Polski 18 listopada tego roku. Podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, odcinki będą wydane w dwóch wersjach: w jednym wydaniu zbiorczym, albo na czterech oddzielnych płytach. Cena rynkowa tego pierwszego to wydatek 149,99 zł, a za pojedynczą płytkę zapłacimy 59,99 zł.

Odcinki są nagrane w formacie 16:9, a do wyboru będziemy mieli polski, angielski, rosyjski i węgierski dubbing, w wersji 5.1. Wydanie zbiorcze będzie zawierało piątą, dodatkową płytę z dodatkami (której zabrakło w polskim wydaniu pierwszego sezonu). Niestety, na razie nie wiadomo nic na temat możliwej wersji blu-ray. Pozostaje nam czekać na wieści od dystrybutora.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

TCW #69 w USA

2011-09-23 09:45:12 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek czwartego sezonu "Wojen klonów". Epizod ten nosi tytuł "Prisoners". Poniżej można zobaczyć zapowiedź wideo.Przypominamy, że powtórki "Wojen klonów" są emitowane na polskim Cartoon Network w zwykłe dni o godzinie 8:40.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Wojny Klonów

TCW #67 i #68 w USA

2011-09-16 09:02:08 StarWars.com

Dziś wieczorem na amerykańskiej stacji Cartoon Network zostaną wyemitowane dwa pierwsze odcinki czwartego sezonu "Wojen klonów", o podtytule "Battle Lines". Epizody te to "Water War" i "Gungan Attack". Wypowiedź twórców na temat odcinków znajduje się w tym miejscu, a poniżej można zobaczyć zapowiedzi wideo.

Zapraszamy do dyskusji na forum o "Water War" i "Gungan Attack".
KOMENTARZE (24)

Wojny Klonów

Twórcy o odcinkach TCW - Water War i Gungan Attack

2011-09-15 11:43:18 TheForce.net

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Tym razem czeka na nas początek sezonu i podwodna bitwa na planecie Kalamar. Materiały pochodzą z serwisu TheForce.net.

W "Water War" spektakularna - i wcześniej niewidziana w TCW planeta Kalamar znajduje się na skraju wojny domowej. Separatysta Riff Tamson rozbudza wzajemną wrogość pomiędzy mieszkańcami planety, Kalamarianami i Quarrenami. Republika wysyła Padme Amidalę, wraz z obstawą złożoną z Jedi i klonów, aby negocjowała pokój, lecz jest już za późno. Po zamordowaniu króla planety, książę Lee-Char jest za młody, by przejąć tron, więc wojna jest nieunikniona. Rozpoczyna się zaciekła podwodna bitwa, gdy klony-nurkowie ścierają się z siłami Quarrenów i Separatystów.


Główny reżyser Dave Filoni mówi: W tych odcinkach naprawdę jesteśmy cały czas pod wodą, co postawiło przed nami wiele nowych wyzwań, z których wcale nie najmniejszym było stworzenie animacji i zachowanie wyrazistości postaci. Chcieliśmy, aby kamera poruszała się jak sprzęt służący do nagrywania pod wodą, więc jej ruchy są nieco inne, niż w zwykłym odcinku. A całe środowisko zamieszkują małe stworzonka, jak koralowce i skorupiaki. To sprawia, że Kalamar jest tak pełen życia i bogaty, jak powinno być środowisko oceaniczne.

Odcinki premierowe pokazują, że cały sezon czwarty ma jakość filmu pełnometrażowego. W jednej z premierowych bitew mamy naraz tysiąc postaci. To pokazuje, do jakiej skali teraz dążymy, gdy robimy bitwę. W "Zemście Sithów" powoli wychylamy się zza krążownika Jedi, za którym widać ogromną bitwę nad Coruscant. Jeśli chodzi o starcia, celujemy właśnie w taki rozmach.

Odcinkiem następującym bezpośrednio po "Water War" jest "Gungan Attack". Sprawy nie mają się dobrze dla Jedi i Kalamara, gdy niespodziewane ataki Separatystów zmuszają ich do odwrotu w kierunku podwodnych jaskiń. Chcąc złamać jakąkolwiek nadzieję na opór, zły Riff Tamson bierze na swój cel księcia Lee-Chara. Niezdolny do wezwania wsparcia od Republiki, Yoda wzywa na pomoc potężną, ziemnowodną Wielką Armię Gungan. Lecz czy przybędą na czas i czy uda im się pokonać Separatystów?

W tym sezonie walki zyskują zupełnie nowy poziom od samego początku. Rzeczy, z którymi eksperymentowaliśmy w przeszłości zdarzały się w jednej, może dwóch bitwach, a teraz robią się z tego całe akty. Tworzymy starcia w skali, jakiej jeszcze nie widzieliście. A mimo że potyczki są głównym tematem w tym roku, to po drodze czeka nas kilka niespodzianek.

Dla zainteresowanych mamy jeszcze ciekawy wywiad, którego udzielił Dee Bradley Baker dla MSN. Prócz opowieści aktora o jego doświadczeniach w dubbingowaniu klonów, jest tam całkiem sporo nowego materiału filmowego.

Zapraszamy do dyskusji na forum o "Water War" i "Gungan Attack".
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Dwa nowe klipy z "The Clone Wars"

2011-09-10 13:24:11 Różne

Do premiery czwartego sezonu TCW pozostał jeszcze tydzień, więc dla zniecierpliwionych fanów mamy dwa zupełnie nowe klipy. Pierwszy z nich to trwający całkiem sporo fragment odcinka, którego głównymi bohaterami są C-3PO i R2-D2. Oto on:Drugi natomiast to fragment "Water War", czyli odcinka pierwszego. Klip możecie zobaczyć poniżej.

Get More: MTV ShowsTutaj natomiast można obejrzeć jak będą się prezentować nowe zbroje klonów.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Wojny Klonów

Fabuła nowych odcinków "The Clone Wars"

2011-09-02 22:13:56 Star Wars Insider

W sto dwudziestym ósmym numerze magazynu Star Wars Insider właśnie podano ogólny zarys fabularny wrześniowych odcinków "The Clone Wars", z których pierwsze dwa debiutują szesnastego dnia miesiąca. Zapraszamy do czytania i jednocześnie przestrzegamy przed drobnymi spoilerami.

"Water War" - 16 września

Niepokój pod wodą! Zabójstwo króla Kalamara spowodowało wybuch zamieszek pomiędzy Kalamarianami i Quarrenami, więc Padme i Anakin zostają wysłani, by zaprowadzić pokój. Lecz Separatyści mają inny plan.... (Spoiler):W tym odcinku zadebiutuje Ackbar.(Koniec Spoilera)

"Gungan Attack" - 16 września

Jedi zostają uwięzieni na planecie przez nieprzerwane ataki Separatystów. Czy Gunganie uratują sytuację? (Spoiler):W tym epizodzie ponownie zobaczymy Wielką Armię Gungan(Koniec Spoilera)

"Prisoners" - 23 września

Rzekomo pokonana przez nacierające siły Separatystów, Republika pokłada swą ostatnią nadzieję w padawance i księciu. (Spoiler):Tutaj pojawi się nowa rekinopodobna rasa, Karkarodonowie.(Koniec Spoilera)

"Shadow Warrior" - 30 września

Czy Jar Jar może pokonać inwazję Separatystów dowodzoną przez złego generała Grievousa? (Spoiler):W tym odcinku z kolei powróci znany z "Mrocznego Widma" kapitan Tarpals (teraz posiadający stopień generała).(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (62)
Loading..